תקלה בלינוקס בשימוש בדפדפן פיירפוקס בגרסה העברית - עמוד 7 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקלה בלינוקס בשימוש בדפדפן פיירפוקס בגרסה העברית

Recommended Posts

• תגובות 130
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

באתר של המערכת/הדסקטופ/התוכנה

דרך Help בדסקטופ או בתוכנה עצמם

דרך חיפוש בגוגל

בשאלה בפורום - שתלך טוב יותר אם תנסה להגיע למטרה כללית כלשהיא ולא להיעצר על משהוא קטן, ספציפי, ולא חשוב....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באתר של המערכת/הדסקטופ/התוכנה

דרך Help בדסקטופ או בתוכנה עצמם

דרך חיפוש בגוגל

בשאלה בפורום - שתלך טוב יותר אם תנסה להגיע למטרה כללית כלשהיא ולא להיעצר על משהוא קטן, ספציפי, ולא חשוב....

ומה בדיוק לרשום במנוע חיפוש כדי להגיע לתוצאה הכי טובה בנושא הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תא מה שאתה מנסה להשיג. הכלל הוא שמטרת העל לא אמורה לכלול דברים קטנים וספציפיים כמו שמות של פקודות או קבצים. את אלה אתה מחפש בשלב הבא אם יש שאלות

כי בלנסות להפעיל את הקונסול דרך סמן העכבר בצד המסך

אני רשמתי באנגלית בחיפוש בגוגל את המושג

הפעלת הקונסול דרך סמן העכבר בצד המסך

ואני לא הצלחתי מזה לדעת מה שם התוכנה שמבצעת את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת שאלה שניתן לענות עליה בקלות גם בפורום

תוכנות :

אני מכיר את Yakuake - מותאמת ל KDE. אתה יכול לנסות אותה וכן את Guake ו Tilde - מבוססות GTK ולכן יכול להיות שיתאימו טוב יותר ל mate

הגדרת עכבר :

תבדוק אם בתוכנה עצמה ניתן לקבוע משהוא כזה - ב Yakuake נדמה לי שהיה. החלון "נשלף" מהקצה העליון של המסך ויכול להגיב אם אתה מתקרב לשם אם העכבר

אם לא, בחלק מהדסקטופים יש הגדרות דסקטופ שממירות תנועת עכבר לשילוב מקשים (ובאחרים יתכן שניתן להתקין תוכנה חיצונית שעושה את זה) וכך אתה יכול לשלוט גם בתוכנות שהיו בנויות להגיב במקור רק לשילובי מקשים

תנועות עכבר נקראות mouse gestures אם אתה מחפש משהוא

חוצמזה :

יש דסקטופי שמאפשרים להוסיף פאנל נעלם כחלק מהדסקטופ. אוליי יש קונסול שניתן להוסיף על הפאנל..... (לא חיפשתי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת שאלה שניתן לענות עליה בקלות גם בפורום

תוכנות :

אני מכיר את Yakuake - מותאמת ל KDE. אתה יכול לנסות אותה וכן את Guake ו Tilde - מבוססות GTK ולכן יכול להיות שיתאימו טוב יותר ל mate

הגדרת עכבר :

תבדוק אם בתוכנה עצמה ניתן לקבוע משהוא כזה - ב Yakuake נדמה לי שהיה. החלון "נשלף" מהקצה העליון של המסך ויכול להגיב אם אתה מתקרב לשם אם העכבר

אם לא, בחלק מהדסקטופים יש הגדרות דסקטופ שממירות תנועת עכבר לשילוב מקשים (ובאחרים יתכן שניתן להתקין תוכנה חיצונית שעושה את זה) וכך אתה יכול לשלוט גם בתוכנות שהיו בנויות להגיב במקור רק לשילובי מקשים

תנועות עכבר נקראות mouse gestures אם אתה מחפש משהוא

חוצמזה :

יש דסקטופי שמאפשרים להוסיף פאנל נעלם כחלק מהדסקטופ. אוליי יש קונסול שניתן להוסיף על הפאנל..... (לא חיפשתי)

תודה, אני אבדוק את זה, אם זה גם לא יעזור לי אני אפתח על זה אשכול נוסף.

בקשר לעניין של האזורי שפה, לפי מה שאתה רשמת פה

"נראה לי שאתה יכול להחליף את הקובץ local לקובץ ה locale.gen שיצרנו (שתשנה את השם שלו ל local). תעשה גיבוי של הקובץ המקורי לפניי שאתה נוגע במשהוא"

אני שיניתי את השם שלו וזה השתנה לדף טקסט.

zo2umyuzwmy2.png

ומה בהמשך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמור גיבוי של קובץ local המקורי מתיקיית המערכת

תמחק את קובץ המערכת המקורי. הפקודה למחיקה rm

תעתיק את קובץ ה local שלנו למקום של קובץ המערכת

תריץ locale-gen ותראה איזה לוקאלים הוא מייצר. אם לא הלך, תחליף את הקובץ בחזרה ותריץ שוב locale-gen

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר ל

תשמור גיבוי של קובץ local המקורי מתיקיית המערכת

ול

תמחק את קובץ המערכת המקורי. הפקודה למחיקה rm

יש שני קבצי לוקל במערכת הקבצים

יש ב

/var/lib/locales/supported.d

ויש ב

/etc/default

אז האם בשניהם לעשות גיבוי ולמחוק את המקורי שלהם?

ומה לעשות עם הקובץ של locale.gen שאני עשיתי לו עותק ואת הקיים שאני שיניתי ל locale ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקובץ ב supported.d/local - אמור (נראה לי, זה מה שאנחנו הולכים לנסות) לקבוע איזה locales ייוצרו כשתריץ locale-gen, ומאותו רגע והלאה יתמכו במערכת. ה locale המעניין מבחינתי הוא he_IL ISO-8859-8

הקובץ default/locale - קובע איזה locale ישמש לשפה של התוכנות ברירת מחדל. את זה אנחנו לא צריכים לשנות או בכלל לגעת

(אם כבר, שים לב שהקובץ המעניין אותנו נקרא local והשני locale)

את locale.gen שהשארנו ב etc אתה יכול למחוק או להשאיר שם, ראינו כבר שהוא לא עושה כלום

בתיקיית הבית תעשה מה שבא לך, למערכת ההפעלה לא אכפת מה יש שם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקובץ ב supported.d/local - אמור (נראה לי, זה מה שאנחנו הולכים לנסות) לקבוע איזה locales ייוצרו כשתריץ locale-gen, ומאותו רגע והלאה יתמכו במערכת. ה locale המעניין מבחינתי הוא he_IL ISO-8859-8

הקובץ default/locale - קובע איזה locale ישמש לשפה של התוכנות ברירת מחדל. את זה אנחנו לא צריכים לשנות או בכלל לגעת

(אם כבר, שים לב שהקובץ המעניין אותנו נקרא local והשני locale)

את locale.gen שהשארנו ב etc אתה יכול למחוק או להשאיר שם, ראינו כבר שהוא לא עושה כלום

בתיקיית הבית תעשה מה שבא לך, למערכת ההפעלה לא אכפת מה יש שם

בקשר לזה

"בתיקיית הבית תעשה מה שבא לך, למערכת ההפעלה לא אכפת מה יש שם"

מה הסיבה שאתה הצעת שבתיקייה שאני בוחר שבמקרה הזה אני בחרתי בתיקיית הבית, שאני אעשה קובץ של locale.gen ואחר כך אני אעשה לו העתק שאני בחרתי לשים בתיקיית הבית ואת הקובץ המקורי לשנות ל local?

את זה אני לא הבנתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת דרך אחת אפשרית. מישהוא אמר היחידה ?

אתה רשמת, תשמור גיבוי של קובץ local המקורי מתיקיית המערכת

אני עשיתי העתק לקובץ Local שב /var/lib/locales/supported.d ושמתי אותו ב/home/rami

ואתה רשמת, תמחק את קובץ המערכת המקורי. הפקודה למחיקה rm

ואני רשמתי בטרמינל

rm /var/lib/locales/supported.d/local

והוא רשם לי

rm: remove write-protected regular file `/var/lib/locales/supported.d/local'?

אז מה לעשות?

ואתה רשמת, תעתיק את קובץ ה local שלנו למקום של קובץ המערכת,

איפה בדיוק נמצא הקובץ הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא מה הוא רוצה ממך ותחליט בהתאם

עכשו יש בעיה, כי הקובץ locale.gen שכתבנו ששינית לו את השם ל local, וגם הגיבוי ששמרת מקובץ המערכת local, כיאלו נמצאים תחת אותו שם באותה תיקיה.... זה נראה כיאלו הגיבוי של קובץ המערכת המקורי עלה על הקובץ "שלנו" (זה שהיה locale.gen)

אבל היי. יש לך עדיין עותק של הקובץ המקורי שלנו (ה locale.gen) ב etc. תעתיק ממנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא מה הוא רוצה ממך ותחליט בהתאם

עכשו יש בעיה, כי הקובץ locale.gen שכתבנו ששינית לו את השם ל local, וגם הגיבוי ששמרת מקובץ המערכת local, כיאלו נמצאים תחת אותו שם באותה תיקיה.... זה נראה כיאלו הגיבוי של קובץ המערכת המקורי עלה על הקובץ "שלנו" (זה שהיה locale.gen)

אבל היי. יש לך עדיין עותק של הקובץ המקורי שלנו (ה locale.gen) ב etc. תעתיק ממנו

אתה רשמת, תקרא מה הוא רוצה ממך ותחליט בהתאם

אבל בגלל שאני לא מומחה בזה, מה כדאי לי לעשות בזה?

אתה רשמת, אבל היי. יש לך עדיין עותק של הקובץ המקורי שלנו (ה locale.gen) ב etc. תעתיק ממנו

אבל איפה בדיוק לשים את העעתק שלו? יש כמה תיקיות במערכת הקבצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...