תקלה בלינוקס בשימוש בדפדפן פיירפוקס בגרסה העברית - עמוד 3 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקלה בלינוקס בשימוש בדפדפן פיירפוקס בגרסה העברית

Recommended Posts

אבל איך אני מגיע אל האפשרות של /etc/resolv.conf ?

כי שאני רושם בטרמינל את זה אז הוא רושם לי

bash: /etc/resolv.conf: Permission denied

לפעמים שאני רוצה לפרסם הודעה בפורום אז אני מקבל את ההודעה הזאת

h5tqd1nomlkt.png

ולוקח לי זמן עד ששוב אני יכול לפרסם בפורום,

מה הסיבה להודעה הזאת ואיך מתקנים בעיה כזאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 130
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
השלם את החסר: מנבל הח___ות (כבר היינו פה פעם לא?)

הקולמוס כבר הותקן

את החבילה של יש לי קושי להתקין כי הוא רושם לי הודעה שאני לא אוכל בצורה טובה להתקין את זה בגלל חוקי uela, זה הותקן אבל לא כראוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפעמים שאני רוצה לפרסם הודעה בפורום אז אני מקבל את ההודעה הזאת

h5tqd1nomlkt.png

ולוקח לי זמן עד ששוב אני יכול לפרסם בפורום,

מה הסיבה להודעה הזאת ואיך מתקנים בעיה כזאת?

אני רשמתי בטרמינל /etc/locale.gen

והוא רושם לי

bash: /etc/locale.gen: No such file or directory

כדי למצוא קובץ בוינדוס אני רושם את השם שלו בחיפוש.

וזה מה שאני עשיתי פה והוא לא מוצא

uzzjwigqzvw0.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השם /etc/locale.gen אומר לך איפה בדיוק הקובץ אמור להימצא. אתה לא צריך את החיפוש בשביל למצוא אותו..... לך לשם ותראה אם הוא נמצא. נראה שאין לך אותו, אבל תבדוק (לדוגמה : תבדוק אם יש לך את הקובץ resolv.con - שאמור להיות אצלך)

אם הוא לא קיים, נמשיך לנסות ליצור אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השם /etc/locale.gen אומר לך איפה בדיוק הקובץ אמור להימצא. אתה לא צריך את החיפוש בשביל למצוא אותו..... לך לשם ותראה אם הוא נמצא. נראה שאין לך אותו, אבל תבדוק (לדוגמה : תבדוק אם יש לך את הקובץ resolv.con - שאמור להיות אצלך)

אם הוא לא קיים, נמשיך לנסות ליצור אותו

בטרמינל?

כי אני רשמתי בטרמינל /etc/locale.gen

והוא רושם לי

bash: /etc/locale.gen: No such file or directory

במנהל החבילות הוא רושם שהוא לא מוצא חבילה כזאת.

ובמנהל התוכנות הוא לא מוצא את הקובץ הזה.

אז איפה צריך לבדוק את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו קובץ, שיכול להיות קיים ויכול להיות לא קיים......

מכיוון שהוא לא קובץ הרצה, הקונסול לא הולך לעשות איתו כלום - בין אם הוא קיים או לא.... למרות זאת, שים לב :

- על locale.gen קיבלת no such file

- על resolv.con קיבלת access denied

כלומר :

locale.gen כנראה לא קיים

resolv.conf קיים אבל אינו קובץ הרצה.....

זאת לא חבילה, ולכן כמובן מערכת ההתקנות (בין אם אתה נכנס אליה מהקונסול או לא) לא מוצאת אותו

אבל אם אנחנו רוצים להמשיך....

על פי השם /etc/locale.gen - מה שם הקובץ ואיפה הוא אמור להימצא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו קובץ, שיכול להיות קיים ויכול להיות לא קיים......

מכיוון שהוא לא קובץ הרצה, הקונסול לא הולך לעשות איתו כלום - בין אם הוא קיים או לא.... למרות זאת, שים לב :

- על locale.gen קיבלת no such file

- על resolv.con קיבלת access denied

כלומר :

locale.gen כנראה לא קיים

resolv.conf קיים אבל אינו קובץ הרצה.....

זאת לא חבילה, ולכן כמובן מערכת ההתקנות (בין אם אתה נכנס אליה מהקונסול או לא) לא מוצאת אותו

אבל אם אנחנו רוצים להמשיך....

על פי השם /etc/locale.gen - מה שם הקובץ ואיפה הוא אמור להימצא ?

איזה פעולה אני צריך לעשות כדי לדעת את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו קובץ פשוט (שמכיל הגדרות), לא קובץ יישום שניתן להרצה. כלומר, מבחינת מה שניתן לעשות איתו הוא שווה ערך לחלוטין לקובץ ה "חשוב מאוד.txt" שלך

האם היית מחפש את "חשוב מאוד.txt" בקונסול או במערכת ההתקנות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו קובץ פשוט (שמכיל הגדרות), לא קובץ יישום שניתן להרצה. כלומר, מבחינת מה שניתן לעשות איתו הוא שווה ערך לחלוטין לקובץ ה "חשוב מאוד.txt" שלך

האם היית מחפש את "חשוב מאוד.txt" בקונסול או במערכת ההתקנות ?

לצורך ההדגמה אני חיפשתי את הקובץ הזה גם בחיפוש וגם במנהל התוכנות ובאף אחד מהם אני לא מקבל הודעה שיש קובץ כזה.

וגם שאני מחפש את זה בטרמינל, הוא לא רושם לי איפה נמצא הקובץ הזה.אבל הוא חוזר על מה שאני רשמתי בחיפוש.

m52zktmmvltn.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפקודה echo אינה מבצעת חיפוש, היא מבצעת בדיוק את מה שאתה רואה....

אבל אנחנו יכולים להשתמש בה בשביל משהוא אחר שאנחנו רוצים : בדוק איתה מה הערך של המשתנה LANG. בשביל לקרוא את ערך של משתנה יש להוסיף $ כך :

$LANG

כאמור, locale.gen אינו נמצא במערכת שלך ככל הנראה, אבל נסה לדוגמה למצוא את /etc/resolv.conf שכן נמצא (בשביל הדוגמה)

האם אתה באמת צריך להריץ חיפוש ? שים לב : השם /etc/resolv.conf מכיל גם את שם הקובץ וגם את המקום בו הקובץ נמצא. אין יותר מידי אפשרויות איפה לבדוק....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפקודה echo אינה מבצעת חיפוש, היא מבצעת בדיוק את מה שאתה רואה....

אבל אנחנו יכולים להשתמש בה בשביל משהוא אחר שאנחנו רוצים : בדוק איתה מה הערך של המשתנה LANG. בשביל לקרוא את ערך של משתנה יש להוסיף $ כך :

$LANG

אני רשמתי בטרמינל

$LANG

והוא רשם לי

he_IL.UTF-8: command not found

2nug31znjwgn.png

עכשיו אני הבנתי למה אתה מתכוון

אני נכנסתי מהתפריט לאזור של מחשב ומשם לספרייה של מערכת קבצים ושם אני חיפשתי את התייקיה של etc

ואני בחרתי בה ובחיפוש אני רשמתי resolv.conf ולחצתי על אנטר ואז זה הראה לי תיקיה וקובץ ואני בחרתי בקובץ

ואני קיבלתי את זה

zmbmhfthn2oj.png

מה הלאה?

.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקונסול כמובן עושה את מה שהוא עושה כשמקישים בו שם של משתנה שמתחיל ב $, אבל שמת לב שהוא הראה הודעת שגיאה ? - זאת מכיוון ש "he_IL.UTF-8" הוא פשוט קטע טקסט, אין פקודה בשם he_IL.UTF-8......

מתוך מה שעשינו עד עכשו, איזה פקודה תוסיף בשביל שהקונסול רק יראה את הערך של $LANG, ולא ינסה להריץ אותו כפקודה ?

יאפ. כל מה שהיית צריך לעשות הוא ללכת לתיקיה ולבדוק שהקובץ קיים או לא.... בלי טרמינל, בלי מנהל התקנות, בלי חיפוש

הקובץ resolv.conf (שכתבתי אותו בטעות מקודם...) שימש לנו להדגמה. כעת, תוודא אם הקובץ locale.gen באמת אינו קיים

אם הוא קיים :

תעלה לכאן את השורות בתוכו שאינן מתחילות ב "#"

אם הוא אינו קיים :

1

שמור קובץ בשם locale.gen בתיקיה שלך (תיקיית הבית של המשתמש), ותעתיק אליו את התוכן הבא :

en_US.UTF-8 UTF-8
en_US ISO-8859-1
he_IL.UTF-8 UTF-8
he_IL ISO-8859-8

חייבת להיות שורה נוספת ריקה בסוף הקובץ

2

תעתיק את הקובץ למקום המיועד לו כמנהל

פקודת ההעתקה היא :

cp SOURCE DESTINATION

כשאתה נמצא בתיקיה בה נמצא קובץ המקור, לא צריך לכתוב את שם התיקיה, מספיק לכתוב רק את שם הקובץ. אם שמרת את הקובץ בתיקיית ה "בית" שלך, בקונסול התיקיה נקראת ~ .שורת הפקודה של הקונסול מראה לך באיזה תיקיה אתה נמצא כשאתה כותב את הפקודה

בתיקיית היעד לא צריך לכתוב את שם הקובץ, מספיק לכתוב את שם התיקיה (כולל ה / לפניו ואחריו, כי הדרך לתיקיה מתחילה בתיקיית ה / ואנחנו רוצים להעתיק את הקובץ לתוך התיקיה)

המלצה : כשאתה כותב שם של קובץ או תיקיה שכבר קיימים במערכת, תכתוב כמה אותיות ראשונות ותקיש tab. הקונסול יבצע השלמה אוטומטית (אם יש כמה אפשרויות והקונסול לא משלים את הפקודה עד הסוף, תקיש tab שוב בשביל לראות את כל האפשרויות). קודם כל בצורה כזאת אתה יכול לתפוס את עצמך אם אתה עושה טעות : הקונסול לא ישלים את שם הקובץ, וכך תדע שאתה כותב משהוא לא נכון (אם הקובץ כן אמור להיות קיים). שנית, זה מונע טעויות כתיב ומקצר לך את העבודה

ביצוע פקודות כמנהל נעשה על ידי sudo

3

תריץ את הפקודה שקוראת את קובץ ה locale.gen. הפקודה היא :

locale-gen

ויש להריץ גם אותה כמנהל

הוא אמור להראות שהוא יצר את הלוקאלים האלה. תעתיק לכאן את מה שהוא אומר בשבל שנהיה בטוחים בכך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...