ביקורת מתגלגת Asus zenfone 2 עדכון 23.9 - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביקורת מתגלגת Asus zenfone 2 עדכון 23.9

iakovl

Recommended Posts

היום בשעה טובה הגיע לי הZen2 בגרסת ה4GB

אני אתחיל לכתוב את הביקורת בחלקים כמו שעשיתי עם הG4 במקום לחכות ולפרסם בחתיכה אחת (לדעתי פשוט יותר נוח)

אם יש בקשות מיוחדות לבדיקה או סוגיות שאתם רוצים שאני אסקר אתם מוזמנים לכתוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

היום בשעה טובה הגיע לי הZen2 בגרסת ה4GB

אני אתחיל לכתוב את הביקורת בחלקים כמו שעשיתי עם הG4 במקום לחכות ולפרסם בחתיכה אחת (לדעתי פשוט יותר נוח)

אם יש בקשות מיוחדות לבדיקה או סוגיות שאתם רוצים שאני אסקר אתם מוזמנים לכתוב

חלק א - 23.09.15

אודות החברה

logo.png

בעוד שבשביל רובנו, היא שם חדש בתחום הסלולר, מדובר על אחת החברות האלקטרוניקה היותר ידועות וותיקות בתחום המחשוב והאלקטרוניקה והיא נמצאת בסביבה כבר יותר מחצי יובל, 26 שנים ליתר דיוק.

כחלק מההתרחבות הטבעית של החברה והטכנולוגיה היא החלה לזלוג גם לשוק המכשירים הניידים, תחילה עם טאבלטים כאשר הסדרה הידועה יותר שלה היא הטרנספומר שהוא עם מקלדת שניתנת לחיבור כחלק ממנו ולאחרונה עם מכשירי כאשר המוכר מבינהם הוא הzenfhone/זן-פון.

הZenfhone2 (להלן Zen2/זן2) הוא הדור השני שלי מכשירי הסלולר של החברה שבדומה ללא מעט מוצרי מחשוב שיש לה משתמש במעבד אינטל ולא מעבדי כמקובל יחסית בתחום הסלולר, אבל הנושא הזה יורחב בהמשך.

הפעם אני אסקר את הzen2 מדגם ZE551ML בגרסת 4/32

zen2pic.jpg

מפרט טכני, דעות וההערות

המפרט של הZEN2 מכובד למדי בשביל מכשיר סלולר בתקציב נמוך "יחסית" כאשר גולת הכותרת שלו היא השימוש במעבד ו4 גיגה זיכרון

• מעבד: אטום Z3560/Z3580 מרובע ליבות 1.8/2.33GHZ
  • מעבד גרפי: PowerVR G6430
  • זיכרון: 2/4GB
  • תדרים: סים 1 - דור 2/3/4 , סים 2 - דור 2
  • מידות: 152.5*77.2*10.9 מ"מ
  • משקל: 170 גר'
  • מסך: 5.5" 1080P IPS
  • אחסון: 16/32/64/128GB
  • סוללה: 3000MAH לא נשלפת
  • מצלמה: קדמית - 5, אחורית - 13
  • צבעים: שחור/לבן/אדום/אפור/זהב

מידע טכני אינטל / מידע טכני רשמי / מידע טכני gsmarena

באופן כללי המפרטי מרשים אבל צריך להבהיר כמה דברים לגביו:

דגמים

בפועל קיימים בפועל 3 דגמים של הZEN2:

• ZE551ML 4GB הדגם שאני בודק אותו, מגיע עם מעבד Z3580 במהירות 2.33 ובעל טעינה מהירה
  • ZE551ML 2GB דגם עם פחות , מעבד Z3560 איטי יותר במהירות 1.8 וללא טעינה מהירה
  • ZE550ML דגם מוזל יותר דומה לגרסה של ה2GB אבל עם ההבדל המהותי של מסך 720P במקום 1080P

בבדיקה שלי כאמור יהיה דגם ה551 עם המעבד המהיר, מסך 1080 ו4 גיגה .

מעבד גרפי

המעבד הגרפי שלו מדגם PowerVR G6430 שנחשב פחות נפוץ הוא אותו אחד שאפשר למצוא באיפון 5S, מה שלא אומר שהוא פחות טוב ממעבדים גרפיים אחרים, רק פחות נפוץ מהם.

טעינה מהירה

אסוס מצהירים שבדגם הZEN2 (ב4גיגה בלבד) מגיע טכנולוגיה "ייחודית" שלהם בשם BoostMaster שמאפשרת הטענה מהירה של 60% ב39 דקות, מה שדי נדרש עם של 3000MAH.

לצערי לא מדובר על טכנולוגיה "ייחודית" או אקסקלוסיבית כמו שאסוס טוענים, אלא בגרסה שלהם ל quick charge של חברת שמשתמשת בטעינה של 9V במקום 5V סטנדרטית.

מדובר על פיצ'ר מבורך במיוחד בכל מכשיר עם קיבולת גבוהה, אבל הוא אינו יחודי רק לאסוס.

הצהרות "שגויות"

אחד הדברים ש"הכעיסו" אותי יותר מכל במפרט הטכני לעומת הצהרות היצרן הוא ה2 נקודות הבאות מהמידע הרשמי של אסוס:

• ל- 2 קצוות דקים להפליא, בעובי 3.9 מילימטרים בלבד (במקור מאסוס ישראל)
  • הZenFone 2 הוא 5.5" עם גוף קטן כמו למכשיר 5" רגיל (מתורגם לעברית מאסוס)

בקטע הראשון בעברית השמיטו או לא הבהירו מספיק חלק פשוט לגבי העובי שקיים בשפה האנגלית, 3.9מ"מ בחלק הדק ביותר בפועל האסוס עם המבנה האחורי המעוגל שלו מגיע ל10.9מ"מ בחלק הרחב ביותר שלו... ועל אף שהגוף המעוגל מקל על האחזקה בו בדומה למכשירי הLG, עדיין מדובר על יותר מס"מ שלם!!!

החלק השני הוא האמירה שהוא מגיע בגוף של מכשיר 5" רגיל, מצטער אבל אני צריך שתגידו לי איזה מכשירי 5" בדקתם בשביל ההצהרה הזאת, לא רק שהוא לא קרוב לשום 5" הוא גם גדול בכמה מ"מ ממכשירי 5.5" אחרים כמו הLG3/4, אז במקרה הזה מדובר לצערי בשקר גס.

X86 VS ARM

פה אני החלטתי לקחת זמן ולתת הבהרה טובה יותר לגבי נושא המעבד מאחר ויש הבדל חשוב להחלטה של אסוס להשתמש במעבדי .

בעוד שבעולם המחשוב 2 השחקניות הגדולות הם אינטל ו . בתחום הסלולר יש שחקן אחד בלבד ששולט בשוק ושאולי לא כולם מכירים אותו בשמו,קוראים לו holdings הבעלים של טכנולוגיית הARM עליה מבוססים כמעט כל המעבדים הסלולריים, בין אם זה מעבדי הSNAPDRAGON של Qualcomm או מעבדי הMTK של . כיום רוב המעבדים הסלולריים מבוססים על טכנולוגית הARMv7 של החברה.

אינטל בהיותה יצרנית המעבדים הדומיננטית בשוק המחשוב מנסה להיכנס לתחום מעבדי הסלולר בה שולטת ולשם כך היא משתמשת בטכנולוגיה הישנה והמוכרת שלה, מעבדי אותו סוג בפועל שיש לרובנו במחשבים שלהם. בפועל הם דחסו מעבד של מחשב למכשיר .

מה שיצר גם דבר מאוד יפה בו אנשים בקהילת הXDA העולמית אכן הצליחו גם להריץ גרסה של חלונות על הZEN2 פשוט כי הוא עובד על חומרה דומה למחשב רגיל, למידע נוסף על התקנה מהסוג הזה LINK

בשלב הזה תשאלו אותי למה זה רלוונטי לכם? אז ההנה ההסבר

מאחר והרוב המוחלט של העולם רץ על מעבדי התוכנות השונות מותאמות לרוב לסוג הזה של המעבדים, ולמרות שאפשר (ובמידה ואינטל יכנסו יותר לשוק זה גם כנראה מה שיקרה) לתכנת באותו הקלות באופן יחסי למעבדי רוב המפתחים לא עושים את זה מאחר ומדובר על פלח שוק נמוך.

בשביל לעקוף את הבעיה הזאת קיים תהליך בשם Binary translation שמתאים תוכנות שמיועדות למעבדי ARM לעבוד על ובעוד שלפי חלק מהטענות בנושא התהליך הזה לא אמור לגרום פגיעה בביצועים, בפועל לא כך הדבר והביצועים בחלק מהמקרים נופלים ולא במעט

בבדיקה שנערכה על ידי בודקים סיניים והתוצאות מוסברות באנגלית פה LINK מדובר על הפרש לא קטן

דוגמא פשוטה יותר נערכה על ידי apedroid (פרטים LINK) שהשוו תוצאות של אפליקציית Epic Citadel שהורצה פעם בגרסת ARM ופעם בגרסה יעודית לX86, כאשר ההפרש הגיע ל40%

epic_binary_translation.pngepic_native_x86.png

ולמרות זאת כפי שיוסבר בחלק של הבדיקות, הZEN2 מדגים ביצועים טובים מאוד, ביצועים שיהיו טובים אף יותר אם תגדל התמיכה של המתכנתים במעבדי .

בערכה

נעבור עכשיו למכשיר עצמו, בערכה שמגיעה עם הZEN2 אפשר למצוא:

• המכשיר (כמובן)
  • מטען מהיר 5/9V
  • אוזניות
  • כבל USB
  • ניירת

ערכה סטנדרטית יחסית מלבד ההימצאות של המטען המהיר שכאמור מגיע רק עם גרסאות ה4GB של הZen2

zen_box1s.jpgzen_box2s.jpg

מבט מקרוב

נעבור עכשיו למכשיר עצמו...

המעצבים של בחרו לקחת מכל הטוב שיש בתחום הניידים ו"לקבל השראה" מלא מעט יצרנים.

בין אם זה מדובר על העיצוב המעוגל והכפתורים האחוריים שדומים לעיצוב של מכשיר הLG מהדורות האחרונים

ועד הפס התחתון שדומה לכמה מכשירי (למרות שאצלהם קיים גם פס עליון)

בכל מקרה מדובר על עיצוב סולידי ונחמד ואכן השימוש בצורה המעוגלת מאפשר תפיסה נוחה במכשיר שמרגיש מוצק ביד על אף שהוא בנוי פלסטיק ולא מתכת כמו מכשירי HIGH END.

רק דבר אחד "מזעזע" ביצעו המהנדסים של בניגוד לטענתם ל"פלא עיצובי והנדסי בכף ידך" הם שמו את הכפתור ההדלקה בחלק העליון של המכשיר :EmojiSmiley-32: :o אני לא אומר את הדברים הבאים בקלות, אבל מי ה"גאון" שחשב על זה וטען שזה עיצוב ארגונומי טוב, אפילו הידועים לשמצה ברצון שלהם לשמר על העיצוב הכללי (כמו המעבר בין האייפון 4 ל 5) החליטו להעביר את הכפתור ההדלקה מהחלק העליון לצד כאשר עברו למכשירים גדולים יותר.

למרות שאני רגיל להשתמש במכשירים גדולים ולמרות שברגע שהמכשיר עצמו דלוק אפשר לכבות ולהפעיל את המסך באמצעות הקשה כפולה עליו, עדיין בלתי ניתן פיזית להדליק את המכשיר מבלי לשנות את התפיסה במכשיר בשביל להגיע לחלק העליון שלו. למרות שאסוס לקחו את הרעיון של לפתורים אחוריים שמאפשרים שימוש נוח אחרי שמתרגלים לרעיון לאנשים שמשתמשים ביד ימין או שמאל שלהם, הם לא לקחו את הנושא של שילוב כפתור ההדלקה באותו המיקום.

חלק קדמי

החלק הקדמי סטנדרטי יחסית כאשר אפשר למצוא את הלוגו של אסוס בחלק העליון מתחת לרמקול השמע

כאשר באותו האזור ניתן למצוא את הלד חיווי, החישני קרבה ותאורה והמצלמה הקדמית.

בחלק התחתון אנחנו רואים את ה"מדרגה" הלא מוסברת במיוחד שאסוס הוסיפו למכשיר בעלת טקסטורה מחוספסת ונוחה, אך לדעתי לא פרקטית במיוחד

כאשר מעל הפס הזה אפשר למצוא את פתורי ה: ישומים אחרונים, בית וחזור.

באופן מוזר יחסית לדעתי, אסוס בחרה לשים את הכפתורים הללו ללא תאורה אחורית, פחות נפוץ בימינו אבל לא קריטי כמו שאפשר לחשוב.

zen_front1s.jpgzen_front2s.jpg

חלק אחורי

גב הפלסטיק האחורי והמעוגל של המכשיר מגיע בשלל צבעים ולא רק הסטנדרטיים, כאשר במקרה שלי הוא בצבע זהב.

באמצע מלמעלה למטה אפשר לראות:

• בעל 2 צבעים
  • מצלמת ה13MP
  • כפתור ווליום
  • לוגואים של אסוס, וזן
  • פתח צר ורחב לרמקול

אחד הדברים שחשוב להגיד על העיצוב האחורי הוא שבניגוד לחלק מהמכשירים כמו הגלקסי של , המצלמה שקועה בתוך החלק האחורי ולא בולטת כמו בחלק ממכשירי הגלקסי.

כפתורי הווליון האחוריים נראים ומרגישים ככפתור בודד ללא הפרדה בינהם אבל מגיעים בטקסטורה מחוספסת ומתרגלים בקלות לחוסר הפרדה שאסוס עשו בעיצוב הכפתור.

החלק היותר בעייתי אבל בעיצוב הוא ההחלטה של אסוס לשים גריל "גדול" לרמקול האחורי, למרות שכמו שנראה מתחת למכסה, מדובר על קטן וסטנדרטי והפתח רק מייצר אשלייה שמדובר על גדול, דבר שרואים יותר במכשירים "סיניים" רגילים מאשר מכשירים מיצרנים מוכרים.

zen_back1s.jpgzen_back2s.jpg

מתחת למכסה

המכסה האחורי של המכשיר נשלף בצורה פשוטה מאוד ומתחתיו אנחנו מוצאים את החלקים שהיו מוסתרים.

מתחת לכפתורי הווליום אפשר לראות:

• חריץ מיקרו SD
  • חריץ מיקרו SIM 1 - דור 2/3/4
  • חריץ מיקרו SIM 2 - דור 2
  • רמקול

החריצים השונים יושבים מעל הסוללה שלמרות שהיא אינה ניתנת לשליפה חשופה חלקית, כאשר עליה מודבקים הפרטים השונים של המכשיר.

הרמקול עצמו בגודל סטנדרטי יחסית וגדול יותר מהחורים שיש במכסה האחורי עצמו

על המכסה עצמו אפשר למצוא את הNFC (תקשורת טווח קצר) של המכשיר ובצורה "מצחיקה" לראות שאסוס עצמם חסמו את הפתח של הרמקול בשביל למנוע כניסת אבק מיותרת

למרות שמבחינה עיצובית זה יותר יפה לראות פתח גדול, אבל לא יותר מכך.

zen_under1s.jpgzen_under2s.jpg

מסגרת

על המסגרת עצמה לא רואים כפתורים כמעט מאחר ואסוס העבירו את כפתורי הווליום לגב עצמו

בחלק התחתון מוצאים את החיבור מיקרו וחור מיקרופון

בחלק העליון מוצאים חיבור , כפתור הדלקה וחור מיקרופון נוסף

zen_frame1s.jpgzen_frame2s.jpg

מבחני ביצועים

במקור רציתי להשוות את הביצועים של הZEN2 לG3 או מכשיר באותה הקטגוריה אבל נכון להיום לא יצא לי לשים יד על מכשיר נקי כזה שאוכל להשתמש בו, אני מקווה לשנות את זה עד סוף הביקורת.

הבדיקות כולם נערכו על הגרסה האחרונה של הקושחה של אסוס 2.20.40.90 כאשר כל ישומי המערכת (ויש הרבה) עודכנו ומלבד התוכנות בדיקה אין על המכשיר דברים נוספים.

בנוסף על כך, המכשיר הוגדר על "מצב ביצועים" בתוכנת הניהול חשמל של המכשיר, את ההבדל בין "מצב ביצועים" ל "רגיל" אפשר לראות בבדיקה היחידה שנעשה גם במצב זה

ANTUTU

בתור הבדיקה היחידה שהורצה ב2 המצבים "ביצועים" מול "רגיל" רציתי להראות מה ההבדל בפועל בינהם

במצב "ביצועים" המכשיר קיבל 47385 נקודות, כ~17.4% יותר מבמצב "רגיל" שם הוא קיבל 40382 נקודות בלבד,

מדובר על תוצאה טובה מאוד שמציבה אותו בשורה הראשונה מבחינת ביצועים כלליים

antutu1s.jpgantutu2s.jpgantutu4s.jpgantutu3s.jpg

Geekbench 3

הבדיקות של GEEK בודקות את ביצועי המעבד גם כליבה בודדת וגם כריבוי ליבות.

בליבה בודדת 910

ריבוי ליבות 2816

הביצועים של ליבת הZ3580 של אינטל מגיעים בקירוב לרמה של 801/805

geek1s.jpggeek2s.jpggeek3s.jpg

3Dmark / PCmark

מדובר על שני בדיקות שונות של אותה החברה כאשר 3D בודקת את הביצועים הגרפיים והPC את הכלליים

ב3DMARK בICE STORM UNLIMITED המכשיר קיבל 18497 נקודות

בPCMARK המכשיר קיבל 3668 נקודות

pc_mark1s.jpgpc_mark2s.jpgpc_mark3s.jpg

Vellamo

פה מדובר על תוכנת בדיקה של שבודקת מספר דברים במכשיר כמו ביצועים כללים, ריבוי ליבות וביצועי דפדפנים

ניקוד דפדפן של 3091 נק' תוצאה טובה יותר ממכשירים כמו 1+1 ונקסוס 6

ניקוד METAL של 1352 נק' תוצאה טובה יותר מנקסוס 5 אך נמוך מHTC M8

ניקוד ריבוי ליבות של 1544 נק' תוצאה טובה יותר מנקסוס 5 אך פחות מנקסוס 6

Vellamo1s.jpgVellamo2s.jpgVellamo3s.jpgVellamo4s.jpg

BaseMark X1.1 / OS II

BaseMark OS II שבודקת ביצועים כללים קיבלה ניקוד מאכזב מאוד של 303 נק' כאשר מדובר או בבעיה נקודתית או חוסר תמיכה מוזר מאחר ובבדיקות של אתרים אחרים המכשיר היה אמור לקבל כ900~ נק'

BaseMark X 1.1 שבודקת ביצועים גרפיים המכשיר קיבל 19292 נק' במצב בינוני ו 11312 נק' במצב גבוהה

basemark1s.jpgbasemark2s.jpgbasemark3s.jpg

מבחני - חלק א'

הבדיקות סוללה שנערכו היו "סינטטיים" כלומר על ידי ישום שנועד לבדוק ביצועים, יש הבדל גדול בין בדיקות מהסוג הזה לבדיקות "שימוש אמיתי" אבל את זה נשמור לחלק ב' של בדיקת הסוללה.

ב ANTUTU קיבל המכשיר 6940

ב MARK קיבל המכשיר 7 ש' 7 דק'

ב GEEK קיבל המכשיר ניקוד של 3066 עם זמן ריצה של 5 ש' 6 דק'

חשוב להגיד שאין מדובר בתוצאות אמיתיות אלא שנוצרו על ידי בדיקה יעודית, כך שיש הבדלים גדולים בין הבדיקות למציאות, רק לשם דוגמא בPC MARK המכשיר רץ 7 שעות לעומת ה5 שעות של GEEK, כך שגם בין מבחן למבחן יש הבדלים גדולים.

הבדיקות הללו נועדו כקנה מידה להשוואה נוחה בין המכשירים. הבדיקות שימוש הרגילות יקחו זמן מסויים, אבל גם בלי תוצאות חד משמעיות אני יכול להגיד שלמכשיר יש את אחד מזמני הסוללה היותר מרשימים שראיתי עד כמה

geek_batts.jpgpc_mark_batts.jpgantutu_batts.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעלים של זנפון 2 כאן.

מסכים לגבי הקטע העיצובי. שיפור לווליום מאחור יהיה הגדלה של הכפתור והפרדה של למעלה ולמטה, ממש כמו ב-.

מבחינת ביצועים וזיכרון - בינתיים תענוג. מולטי טאסקינג בלי לעשות חשבון. חסרון נוסף שאוסיף לעיצוב יהיה כמות מסחרית של Bloat. כמות... אדירה של Bloat.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעלים של זנפון 2 כאן.

מסכים לגבי הקטע העיצובי. שיפור לווליום מאחור יהיה הגדלה של הכפתור והפרדה של למעלה ולמטה, ממש כמו ב-.

מבחינת ביצועים וזיכרון - בינתיים תענוג. מולטי טאסקינג בלי לעשות חשבון. חסרון נוסף שאוסיף לעיצוב יהיה כמות מסחרית של Bloat. כמות... אדירה של Bloat.

לתוכנה וui נגיע בהמשך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...