מה מצבם של התקני האיחסון שלכם וכמה זמן הם מחזיקים מעמד? - עמוד 7 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה מצבם של התקני האיחסון שלכם וכמה זמן הם מחזיקים מעמד?

smalul
 Share

Recommended Posts

* מלאתי פרטים בטופס אבל לצערי הכונן כבר לא עמנו אנו כך שרוב רובם של הפרטים אינם רלוונטיים.

אפרט בקצרה:

WD Blue 5000AAKX

נפח 500GB

נרכש ב10/08/2014

יום בהיר הפסיק לפעול כראוי (בערך 09/2015).

לעיתים היה משמיע קלילים ולא מאפשר קריאה וכתיבה בקצב ראוי (תקוע)

ולאחר ניתוק חשמל והפעלה מחדש פעל טוב וחוזר חלילה. במזל היה גיבוי.

הוחלף תחת אחריות.... בבדיקת המעבדה התגלתה מהירות איטית וחוסר יכולת לפרמט אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• smalul changed the title to מה מצבם של התקני האיחסון שלכם וכמה זמן הם מחזיקים מעמד?
  • 4 שבועות מאוחר יותר...
  • תגובות 117
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תמונות מצורפות

ביצעתי בדיקה לכוננים שלי, ובכונן הגדול ביותר והחדש ביותר שלי שחשדתי לאחרונה החל לזייף יש לי התראת Caution.

ההתראה בשורה:

Current pending sector Count

1. מה זה אומר?

2. יש דרך לתקן את זה?

3. מה מומלץ לעשות במצב כזה? להעביר את כל הקבצים לכונן אחר ולהפסיק להשתמש בכונן הזה?

תודה לעוזרים.

Capture.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי התמונה הנ"ל בדיסק הקשיח שלך יש לך 640 סקטורים הממתינים למיפוי מחדש (280 בבסיס 16 הם 640 בבסיס 10). אני מציע שקודם כל תגבה את המידע שיש לך בדיסק הקשיח (רצוי שתעשה זאת בכל מקרה). לאחר מכן תריץ בדיקת תקינות ארוכה על הדיסק הקשיח עם התוכנה של היצרן. בדיקה כזו, שלמעשה עוברת על כל הסקטורים בדיסק הקשיח, יכולה להפעיל את תהליך מיפוי הסקטורים ובכך להוריד את הערך של פרמטר C5 (אצלי בד"כ אחרי הרצת בדיקה כזו הערך הזה יורד משמעותית או אפילו מתאפס, אבל עם הזמן הוא גדל שוב). כמובן שאם התוכנה מזהה שיש בעיה עם הדיסק הקשיח שלך, בדוק האם הוא באחריות ואם כן - ממש אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

יש לי כונן קשיח דגם ST1000DM005 (HD103SJ) שהוא מבוסס על דגם ה SpinPoint של במקור (שהיה מאוד פופולארי בעבר) ומיוצר על ידי Barracuda.

קניתי אותו עם המחשב החדש מ WellCom מחשבים ביולי/אוגוסט 2012 ואיפשהו ב-2015 החלו להופיע סקטורים פגומים ולא הייתה גישה לתוכן בו. הכונן היה שמור היטב - עד היום נראה חדש לחלוטין, תמיד עבד בטמפרטורה פעולה תקינה, ולדאבוני הוא פשוט חדל לעבוד. הלך לו כונן 1TB לפח. 

אני אישית לא אקנה יותר דיסקים קשיחים של אלא של WD או Hitachi בלבד, שכבר שנים משרתים אותי נאמנה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Nand

רוב הדיסקים הקשיחים שהתקלקלו אצלי הם דווקא של Western Digital (באחד מהם, בנפח של 250GB, הופיעה בעיה שבה מהירות הכתיבה אליו הפכה למינימלית, דבר שהפך אותו ללא שמיש, ובאחר, בנפח של 500GB, הופיעו סקטורים פגומים עד שלא מזמן פשוט החלטתי לנתק אותו לחלוטין). למעשה, אני לא חושב שאי פעם התקלקל לי דיסק קשיח של . כמובן שלא אני ולא אתה מהווים מדגם מייצג, והעובדה שלי או לך הייתה או לא הייתה בעיה עם דיסק קשיח של חברה כזו או אחרת לא יכולה להעיד על כל הדיסקים הקשיחים של אותה החברה.

@THE-BIG

אני דיי בטוח שלרוב הדיסקים הקשיחים הרגילים כיום יש 2-3 שנות אחריות בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@smalul

מה עשית כשהופיעו סקטורים פגומים? יש דרך להציל או המידע שנמצא שם מבלי להשתמש בשירות שחזור מידע מקצועי שעולה הון תועפות? 

בכלל, מאיפה מגיעה התופעה של סקטורים פגומים והאם היצרניות עושות משהו במטרה למגר אותה? האם זה משהו שאפשר למנוע כלומר שמדובר בכשל ייצור? 

נערך על-ידי Nand
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כאשר הופיעו בעיות עם הדיסק הקשיח (הערכים בפרמטרים C5 ו C6 החלו לגדול) הייתי מריץ את תוכנת הבדיקה של היצרן על הדיסק הקשיח ובד"כ זה היה מסתדר (הסקטורים הפגומים כנראה זוהו והולפו בסקטורי הגיבוי). בשלב מסויים זה כבר לא עזר אז פשוט העתקתי את כל המידע מהדיסק הקשיח וניתקתי אותו.

2. סקטורים פגומים הם תוצאה של פגם בייצור, בלאי טבעי או נזק פיזי שנגרם לדיסק הקשיח. בקשר לפגמים הנובעים מהייצור או לבלאי הטבעי של הדיסק הקשיח (אחרי הכל מדובר בהתקן מכני שמסתובב כל הזמן) אין יותר מדיי מה לעשות. בקשר לנזק פיזי - תשתדל שלא להפיל את הדיסק קשיח שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...
  • 2 חודשים מאוחר יותר...

יש לי את ההרד דיסק הזה(גירסת 1TB). נראה לי שהוא יצא לפני שבע שנים? לא סגור.

עובד מצויין בנתיים(עד שיתחרבש אני מניח...)

http://www.samsung.com/global/system/business/hdd/prdmodel/2010/2/11/510607F3_Spec.sheet_rev1.pdf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

קשיח  2.5 " של ווסטרן דיגיטל החזיק 2.5 שנים.. מקיים את הכלל הלא כתוב היום ...שהמכשיר יחזיק את זמן האחריות + 10%.

יצרני הציוד היום מחזיקים אותך כלקוח בכוח. כאילו שמו התקן להשמדה עצמית בגמר האחריות בכל מכשיר !

נערך על-ידי David Ditman
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...
ציטוט של NAND

יש לי כונן קשיח דגם ST1000DM005 (HD103SJ) שהוא מבוסס על דגם ה SpinPoint של Samsung במקור (שהיה מאוד פופולארי בעבר) ומיוצר על ידי Seagate Barracuda.

קניתי אותו עם המחשב החדש מ WellCom מחשבים ביולי/אוגוסט 2012 ואיפשהו ב-2015 החלו להופיע סקטורים פגומים ולא הייתה גישה לתוכן בו. הכונן היה שמור היטב - עד היום נראה חדש לחלוטין, תמיד עבד בטמפרטורה פעולה תקינה, ולדאבוני הוא פשוט חדל לעבוד. הלך לו כונן 1TB לפח. 

אני אישית לא אקנה יותר דיסקים קשיחים של Seagate אלא של WD או Hitachi בלבד, שכבר שנים משרתים אותי נאמנה. 

חיבים לגבות כונן אחרי 2-3 שנים. אסור לסמוך עליהם. מצער, אבל הלקח המכאיב הוא הזכיר ביותר. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של chenrp

יש לי כונן MY PASSPORT של 1TB USB 3 שאיננו מגיב כלל.

המוצר עצמו בעל אחריות של 3 שנים. אבל אין אף יבואן שמוכן להחליף.

המוכר היה מוכר באיביי שמזמן אינו קיים.

כל דגמי הפאספורט לסוגיהם פגיעים מאוד לטילטולים. כטכנאי, עברו אצלי רבים מהם, לרוב ללא דרך לחלץ מידע כי הם כבר קרסו. 

ראיתי גם בעיה עם דיסקים לניידים בגדלי 2.5 אינץ' - מהירות ההיתדרדרות שלהם גבוהה. מרגע שנמצאה תקלה עד הקריסה - לעיתים עניין של שעות. 

לכן אם צריך קשיח - רק 3.5 אינץ', ולוודא שיש לו גיבוי, כי הטילטולים מקצרים את חייו, לא משנה אם הוא כבוי (ולא משנה בכמה G נכתב שהוא יכול לעמוד). 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי 2 חיצוניים 2 טרה, עובדים ללא תקלות כבר 6 שנים (אולי 7). אבל בודק מדי שבוע נתוני SMART. 

פנימיים - רק WD. חלקם בני 6-7 שנים, ועדיין תקינים. כל החומר החיוני מגובה על החיצוניים וב-ONE DRIVE. יש באיביי מנוי 'לכל החיים' ב-20 ש"ח - קחו. מה רע. עוד גיבוי.

בדיסקי 2.5 אינץ' ראיתי לאחרונה תופעה מעניינת - מהירות כתיבה וקריאה שהולכות ופוחתות, למרות שאין אף סקטור פגום. לעיתים ניתן לראות אפילו בחדשים. קשה להוכיח תקלה במקרים כאלה. 

SSD - הלך לי אחד של TRANSCEND אחרי שנה וקצת. שום התראה! קחו בחשבון שלא יהיו התראות בדיסקים כאלה. הבקר יכול להתדרדר, ואין בדיקה כרגע שתאבחן את זה. לרוב קשור בטמפרטורה גבוהה. הדורות החדשים טובים יותר. החברה הזו לא אמינה במיוחד. אחרים של וקינגסטון הראו אמינות רבה יותר. 

וכמו שנאמר - לגבות, לגבות, לגבות. שום דיסק אינו אמין, נקודה. יכול לקרוס בדקה הקרובה, מכל סיבה ביזארית שהיא. אם אין גיבוי, הקטסטרופה היא עניין של זמן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

Corsair Performance pro 256GB - בינתיים שש שנים, עובד תקין, אין האטה

Samsung 830 128GB - ארבע שנים, כחדש

Seagate 3TB DM001 - שלוש שנים, SMART מתחיל להכשל, יש אלוקציות. בתהליכי גיבוי

WD Green 2TB - ארבע שנים - תקין, אבל מאוד איטי. בקרוב יעוף לפח רק מהעצבים שלי

יש עוד 3 כונני , כולם במצב בריא לחלוטין. אף אחד מהם לא שייך לסאנדיסק :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...