מה מצבם של התקני האיחסון שלכם וכמה זמן הם מחזיקים מעמד? - עמוד 6 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה מצבם של התקני האיחסון שלכם וכמה זמן הם מחזיקים מעמד?

smalul
 Share

Recommended Posts

@ido-nava

1. תזין בבקשה את הנתונים של התקני האיחסון שלך לפי ההנחיות המופיעות בהודעה הראשונה בדיון הזה.

2. הדיסק הקשיח מדגם ST32000542AS נראה לא תקין -בפרמטר 5 נרשמו 248 החלפות של סקטורים, דבר שמרמז על כך שהוא בסכנת קריסה. דבר מעניין - לפי המספר הסידורי של הדיסק הקשיח (שאותו לא הסתרת), הדיסק הזה לא נמכר בפני עצמו אלא רק כחלק ממערכת מחשב שלמה, כך שאם הוא לא הגיע עם מחשב מותג או מחשב נייד, משהו כאן חשוד. בנוסף, לא זכור לי שראיתי אי פעם דיסק קשיח העובד ב-5900 סל"ד (יש 5400 סל"ד ויש 7200 סל"ד), שגם זה נראה לי קצת מוזר, אבל לפי דף המידע של הדגם הזה, זוהי אכן מהירות הסיבוב שלו.

3. גם הדיסק הקשיח השני של , ה ST2000DM001 לא נראה הכי טוב (אין עליו אחריות - בדקתי לפי המספר הסידורי). אני מציע שתריץ עליו בדיקת תקינות מלאה (כזו שעוברת על כל הסקטורים בדיסק) עם התוכנה של היצרן.

קודם כל, תיקנתי ועדכנתי את הפוסט.

1. לגבי הדיסק קשיח ST32000542AS, קניתי אותו ככונן קשיח חיצוני ולאחר כמה שבועות החלטתי להוציא את הכונן מהמארז וחיברתי אותו כדיסק פנימי במחשב, כנראה בגלל זה הוא נראה לך שונה.

2. לגבי ST2000DM001, באמת באסה, פיספסתי את האחריות בכמה חודשים בודדים (בטח הבעיה הזאת כבר קיימת הרבה זמן).

שני הכוננים כרגע רק מאחסנים ואין להם שום פעילות של כתיבה (קריאה פעם ב..), עדיין יש סיכוי שאחד מהם יקרוס?

3. אשמח לדעת גם למה כונן הSSD מראה 98% תקינות.

תודה רבה !!

נערך על-ידי ido-nava
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 117
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תמונות מצורפות

תמיד יש סיכוי שהתקן איחסון כלשהו יקרוס. אני אישית הייתי דואג יותר לדיסק הקשיח ST32000542AS, שכן בו נמצאו 248 סקטורים לא תקינים שהוחלפו בסקטורי גיבוי. זה כנראה אומר שיש משהו לא תקין בכונן, אולי בפלטות/הדיסקים עצמם.

בקשר לדיסק ST2000DM001 - גם כאן יש מה לדאוג, אבל לדעתי לא כמו הדיסק הראשון, שכן יכול להיות שעם הזמן הדיסק הקשיח יצליח "לתקן" את המצב (בדיסק הקשיח שלי, שבו ניתן לראות שערך ה C5 הוא 1 וערך ה C6 הוא 7) המצב השתנה אתמול או שלשום, ועכשו ערך ה C6 ירד חזרה ל-0. גם מצב הערך C5 השתנה לי מספר פעמים בחודשים האחרונים.

בכל מקרה, תמיד מומלץ לדאוג לגיבויים.

בקשר לכונן ה - מכיוון שלשבבי הזיכרון בכוננים האלו יש מספר כתיבות מוגבל, הכונן יודע לחשב בעצמו את "השחיקה". במקרה הזה, פרמטר מספר CA מחזיק את אחוז השחיקה והוא עומד על 2. לכן אפשר לומר שכונן ה הזה ניצל 2 אחוז מתוחלת החיים שלו ונותרו לו עוד 98 אחוז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שהדגמתי מוקדם יותר בדיון, כמה סקטורים פגומים לא בהכרח מעידים על קיצו המתקרב של הכונן.

לפני ואחרי כל האינפורמציה(s.m.a.r.t וכו...), והרבה יותר חשוב מכך, לתכנן היטב את השימוש בכוננים בצורה האופטימלית לביצועים, תוך כדי היערכות ומוכנות לכשלים ותקלות.

אני די בטוח שרוב הקוראים של הדיון יהנו הרבה יותר(מבחינה מעשית) מדיון בו כל אחד מביא את מספר וסוג הכוננים שלו, והדרך בה הוא מתכנן/משתמש בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקסטור עדיין מייצרים דיסקים קשיחים? כתוב שזה לא רלוונטי לדיון אם החברה לא קיימת עוד, ואין לי מושג האמת

יש לי איזה דיסק קשיח שלהם Maxtor 6L160M0 שעובר ממחשב למחשב ונמצא אצלי נראה לי איזה עשור, ועובד יופי

תעדכנו אולי אוסיף אותו גם לטבלה.. זה רלוונטי בכלל? 160GB של דיסק מכני...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה שהלך לי הSSD וחסרים לי נתונים מתוך CrystalDiskInfo שאני לא יכול למלא בטופס מכיוון שיש שדות שהם חובה (והם כבר לא רלוונטים למי שנהרס לו הדיסק).

בכל מקרה מדובר בSSD של מדגם Neatron GTX שמת בפחות משנה ולפני כן גם עשה בעיות (דפק לי את מערכת הקבצים ודרש ממני להתקין OS מחדש), כמובן שהחליפו לי לחדש (KSP) אבל גם הכונן הנוכחי לא משהו (הבריאות שלו על 95%).

אני ימתין שישנו את השדות בטופס..........

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@BreezeNET

כל המטרה כאן היא לדווח על הנתונים של התקני האיחסון, ובפרט על ערכי ה SMART. אם יש לך התקן לא תקין ולא ניתן לדווח על פרמטרי ה SMART שלו, אז אין ממש טעם לדווח עליו. במקרה הזה אתה רוצה להכניס לטבלה רק את הדגם, תאריך הקנייה ואת העובדה שכונן ה שלך לא תקין, אבל נתונים כאלו לא ממש יעזרו, שכן אי אפשר ללמוד מכך דבר על הקשר שבין נתוני ה SMART למצב הכונן בפועל.

בכל מקרה, אם יש לך הצעה לשינוי הטופס, תפרסם אותה ואני אשקול אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• smalul changed the title to מה מצבם של התקני האיחסון שלכם וכמה זמן הם מחזיקים מעמד?

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...