נזק שנגרם ללינוקס שקשור להאצת חומרה? - עמוד 3 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נזק שנגרם ללינוקס שקשור להאצת חומרה?

Recommended Posts

הניסוי והטעיה שעשית שם, והפעם בהדרכה, הם קורס הלינוקס הטוב ביותר. השאלה היא, מה למדת ממנו - האם עכשו כשאתה "יודע את הפקודות" כמו שאמרת, האם יש לך גם שמץ מה הן עושות - ובפעם הבאה תוכל להחליט בעצמך מתי ואיך להפעיל אותן ? - אלו לא דבררים שרק "גאון" מתמצא בהם, אלו דברים שבשלב זה גם אתה כבר יכול להתמצא בהם

אין בעיה שתביא קישורים, למעשה, אני רוצה לשאול למה נראה לך שאמורה להיות בעיה ?

שאני רשמתי שאני יודע את הפקדות אני התכוונתי ליודע את הפקודות שצריך לעשות במצב של חוסר יכולת כניב מחדש ללינוקס, אבל עדיין לא כל פקודה מה היא עושה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מזה לא קיבלת כלום, כי זה אומר שברגע ששוב לא יסתדר משהוא, אתה שוב תהיה תקוע עד ש "גאון" כלשהוא יאמר לך מה לעשות. כמו שטכנאי המחשבים שמטפלים במחשבים ביתיים אמרו, בלינוקס יש הרבה בעיות - האם בכל פעם שאחת מתרחשת אתה הולך להיות תלוי ב "גאון" שיוציא אותך ?

בדיון זה קיבלת ידע בסיסי, למעשה מספיק בשביל להבין מה הפקודות עושות - כל אותם דברים שכתבנו לך שהיו לידע ולא להקשה בקונסול. אני ממליץ שתעבור על הדברים שוב ותתחיל ללמוד להבין מה הפקודות עושות, כי אתה תצתרך את הידע הזה על בסיס קבוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הניסוי והטעיה שעשית שם, והפעם בהדרכה, הם קורס הלינוקס הטוב ביותר. השאלה היא, מה למדת ממנו - האם עכשו כשאתה "יודע את הפקודות" כמו שאמרת, האם יש לך גם שמץ מה הן עושות - ובפעם הבאה תוכל להחליט בעצמך מתי ואיך להפעיל אותן ? - אלו לא דבררים שרק "גאון" מתמצא בהם, אלו דברים שבשלב זה גם אתה כבר יכול להתמצא בהם

אין בעיה שתביא קישורים, למעשה, אני רוצה לשאול למה נראה לך שאמורה להיות בעיה ?

כי אני רואה שבלינוקס בסמלים של סטילס רואים בתמונה בהרבה מהרגיל את הקווים שממנה נעשתה התמונה, בניגוד לוינודס .

אז גם אם זה לא פתר לי את הבעיה אני לפחות יודע איך אפשר אם יש בעיה קשה לחזור אל הלינוקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלינוקס בסמלים של סטילס רואים בתמונה בהרבה מהרגיל את הקווים שממנה נעשתה התמונה, בניגוד לוינודס .

מי "אחראי" על הסמלים - הדפדפן (סמלים בתוך אתר), הדסקטופ, .... ? - תן צילום מסך

אז גם אם זה לא פתר לי את הבעיה אני לפחות יודע איך אפשר אם יש בעיה קשה לחזור אל הלינוקס.

עדיין לא ניסינו את מה שהמלצתי לך מקודם :

ננסה שוב בצורה קצת שונה, אבל עדיין בלי לשנות קבצי מערכת :

1. תפתח חלון קונסול

2. בתוך הקונסול תקבע משתנה מערכת MOZ_USE_OMTC שהערך שלו 1

3. בתוך אותו קונסול (שבו משתנה המערכת קיים עכשו) תריץ פיירפוקס ותראה אם אתה מקבל ביצועים דיג'י-מפותחים

אתה יכול גם לקבוע את ערך המשתנה ל 0 ולפתוח את הפיירפוקס מחדש, להשוואה אם באמת יש הבדל שקשור אליו

הדרכה : פשוט תעשה ידנית את אותם דברים שהקובץ 90environment אמור לעשות כשהוא עולה. כל התוכנות מופעלות על המשתמש שלך לכן לא תצתרך להריץ sudo או להקיש סיסמאות

אלה פעולות פשוטות שאתה אמור להיות יכול לעשות בעצמך על ידיי הפקודות שלמדת עד עכשו. אתה לא יכול להיות תלוי באחרים לנצח....בטח לא במערכת כמו לינוקס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלינוקס בסמלים של סטילס רואים בתמונה בהרבה מהרגיל את הקווים שממנה נעשתה התמונה, בניגוד לוינודס .

מי "אחראי" על הסמלים - הדפדפן (סמלים בתוך אתר), הדסקטופ, .... ? - תן צילום מסך

הבעיה היא גם בדפדפן של פיירפקס וגם של גוגל כרום.

ואני לא הבנתי איך במסוף קובעים משתנה מערכת עם שינוי ערך?

אלה פעולות פשוטות שאתה אמור להיות יכול לעשות בעצמך על ידיי הפקודות שלמדת עד עכשו. אתה לא יכול להיות תלוי באחרים לנצח....בטח לא במערכת כמו לינוקס

הבעיה היא גם בדפדפן של פיירפוקס וגם של גוגל כרום.

אני לא הבנתי איך במסוף קובעים משתנה מערכת עם שינוי ערך?

איך מפעילים את הפיירפוקס מהטרמינל?

אני יודע להפעיל פיירפוקס רק מהתפריט של הלינוקס.בללחוץ על האפשאות של Menu ובתפריט הנפתח ללחוץ על אפשרות של ושם לחפש את הדפדפן וללחוץ עליו, ואם הסמל של הדפדפן נמצא בשורת המשימות אז ללחוץ עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיון זה קיבלת את כל מה שאתה חייב לדעת על משתני מערכת, בשביל שתוכל לשלוט בהם. זה לא עשה הבדל - אתה קופץ ישר לדברים שאומרים לך להקיש בקונסול ולא קורא את היתר...... מבחינתך, אתה תקיש את הפקודות שאמרו, וזה ייגמר

בלינוקס זה לא הולך להיגמר - אחריי שפתרת את הבעיה הנוכחית, הבעיה הבאה מחכה מעבר לפינה. לפעמים דברים שיאמרו לך להקיש בקונסול לא יעבדו או יהרסו לך את המערכת.... ולא מכוונה רעה אלא כי ככה זה - דברים בלינוקס נשברים וזה נורמלי). אם כל פעולה שלך תהיה תלויה בכך שיאמרו לך מה לעשות - תהיה הסיוט המתמשך שלך (אבל זאת בחירה שלך), ואתה תהיה הסיוט של מי שנותן לך תמיכה - אתה רוצה הוראות מדוייקות לכל פעולה. אנשים בפורום אינם נמצאים בו בשביל לכתוב מדריכים פרטיים לרמי אשכנזי

החלקים "להבנה" ו "להכוונה" שנאמרו בדיון מיועדים לתת לך שמץ מה אתה עושה, ולהיות עצמאי בניהול המערכת שלך. על מנת לא להשאיר צל של ספק שלא תוכל להמשיך בלינוקס כשאתה קורא רק את מה שמקישים בקונסול, אני לא הולך לתת את הפקודות המדוייקות

אם באת ללינוקס אם נכונות ללמוד אותה, אתה תתמודד אם זה

אם באת ללינוקס כי אתה חושב שכך אתה חוסר על רשיון וינדוס וזה השיקול היחיד, אין לך מה לחפש בלינוקס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה תהיה הסיוט של מי שנותן לך תמיכה

אני מאמין שיש אנשים עם דעות אחרות, עם יותר סבלנות שלא יכעסו עליי גם אם אני אבקש מהם הרבה עזרה.

ובקשר לאנשים שפה, מי שמסכים לעזור לי אז תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רשמתי במסוף את זה

MOZ_USE_OMTC=1 firefox

וזה הפעיל לי את הפיירפוקס אבל הבעיה של הרבה פיקסלים בסמלים של סטילס לא נפתרה, אז מה לעשות?

ובקשר לבעיה בנגן html 5 אני עשיתי פה בדיקה בפיירפוקס

https://html5test.com/

ובתוצאות הבדיקה היו לא מעט איקסים, אז הבעיה בזה היא בדפדפן ולא בלינוקס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוכחת שסתם רצת ל"האצת חומרה" ו"פתרונות מתקדמים" שלא עזרו לך.

אולי באמת תתן תמונת מסך עם הבעייה?

אתה עדיין לא רגוע וככה לא תלמד (אני מניח שאתה עדיין לא מבין איך הגעתי למסקנה הזו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שיש אנשים עם דעות אחרות, עם יותר סבלנות שלא יכעסו עליי גם אם אני אבקש מהם הרבה עזרה

אתה לא מבקש עזרה, אתה מבקש שיעשו במקומך את העבודה. זהו תפקיד של . אם כל אלה ששאלת אומרים שבלינוקס יש בעיות והם לא הולכים לקחת עבודות לינוקס, אולי זה אומר משהוא על לינוקס.....

עזרה = לקבל הדרכה (והיא לא חייבת להיות בדיוק מה שאתה תקיש בקונסול, תצתרך גם להפעיל שיקול דעת משלך בתהליך), לקבל הדרכה נוספת - כמה שתרצה - אם יש בעיה מסויימת כשאתה מבין מה עושות הפעולות שביצעת ומה נכשל, ולבסוף לדעת לעשות דברים בעצמך

עבודה של = לאמר לך לעשות בדיוק X Y Z מבלי שתתערב במה שמתרחש

בכל פעם שביקשת עזרה - קיבלת אותה בכיף. כשאתה מבקש עבודה של , תצתרך למצוא שיסכים לתת לך תמיכה בלינוקס

אני רשמתי במסוף את זה

MOZ_USE_OMTC=1 firefox

וזה הפעיל לי את הפיירפוקס אבל הבעיה של הרבה פיקסלים בסמלים של סטילס לא נפתרה, אז מה לעשות?

הפקודה הזאת היתה אמורה לנסות לפתור את בעיית התקיעה בסרטים ולא את בעיית האייקונים

הפקודה משפיעה על MOZ_USE_OMTC בצורה חד פעמית - אחרי הרצת הפקודה הוא מתאפס (ולמעשה אינו קיים יותר). לא כל המסופים מקבלים נכון פקודה כזאת, כלומר יכול להיות שהמסוף לא מעביר לפיירפוקס את MOZ_USE_OMTC למרות שכתבת אותו בפקודה. במקום זאת, ננסה לבצע אותה ב 2 שלבים בצורה שעובדת בכל המסופים :

1. קבע את MOZ_USE_OMTC להיות משתנה מערכת - כזה שיישאר במסוף אחרי הרצת הפקודה, ושהערך שלו יהיה 1. בחלק של הדיון שהיה מיועד "להבנה" ראית איך נראית פקודה שקובעת משתנה מערכת

2. תריץ את פיירפוקס (מהמסוף הזה, שבו קיים המשתנה ולא מהתפריט)

3. תבדוק את הביצועים בסרטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אני לא מצאתי טכנאי מחשב שמסכים אפילו בתשלום להתקין לי הם אומרים שהבריאות שלהם יותר חשובה להם מהכסף ושבגלל שזה לא קל להשתמש בלינוקס אז הם לא רוצים שכל פעם שתהיה לי בעיה בלינוקס וזה גם עלול לקרות כמעט כל יום שאני אקרא להם, והם מציעים לי לבקש על הלינוק עזרה באינטרנט.

הם ממליצים לי לקנות חוקי אבל עם המצב הכלכלי הבעייתי שאני נמצא בו אין לי כסף מיותר לקנות את זה, וכל חריגה בתשלום ב מאות שקלים רק עלולה להגדיל לי את החוב לבנק,

אז אם עונים לי שזה מה שיש ושבמצב שלי במקום להפגע עוד יותר כלכלית כדאי לי לנסות ללמוד להשתמש בלינוקס.

ואני עשיתי כמו שאתה אמרת לי וגם בשימוש בפיירפוקס דרך הטרמינל הסרטון ביוטיוב באיכות של 1080p HD לפעמים נתקע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה מנסה לקבל בפורום עבודה של טכנאי מחשבים, תצפה לתנאים זהים לאלו של טכנאי מחשבים :

1 עבודה של טכנאי מחשבים עולה כסף. אתה לא יכול לקבל מטכנאי מחשבים עבודה של טכנאי מחשבים בחינם, לכן לא תוכל גם לקבל מהפורום עבודה של טכנאי מחשבים בחינם. לא ניתן לשלם דרך הפורום, אי לכך ובהתאם לזאת לא תוכל לקבל מהפורום עבודה של טכנאי מחשבים כלל

2 עבודה שטכנאי מחשבים לא מסכימים לקחת על עצמם, גם האנשים בפורום לא יסכימו לקחת על עצמם, ומאותן סיבות בדיוק כמו טכנאי המחשבים

לינוקס אינה פתרון חינמי לכל מי שלא יכול לקנות וינדוס. למשתמשים שלא יכולים להתמודד בצורה עצמאית מול מה שלא קל, לא קיים פתרון חינמי (וחוקי) למערכת הפעלה - בשבילהם מחיר מערכת ההפעלה הוא חלק חיוני מההוצאות על המחשב - יחד אם מחיר המחשב עצמו, , חשמל, שדרוגים, תיקונים..... אם כבר אמרנו שדרוגים ותיקונים, הסיפור שם זהה לחלוטין : מחשב צריך שדרוגים ותיקונים. בשביל מי שלא יכול לבצע אותם בצורה עצמאית, מחיר העבודה של איש מקצוע הוא חלק מההוצאות על המחשב

הבעיות הכלכליות שלך הן לא מענייננו, אבל אם כבר החלטת להעלות אותן כאן.... יתכן שנפלת אליהן באותה דרך שבה אתה מתנהל כאן/בנושא הלינוקס. תחשוב איך ביוק הגעת למצב זה

מה בדיוק הרצת ?

מחשב זה (המחשב שלי) ישן מידי בשביל להריץ 1080P לכן לא אוכל לבדוק בעצמי את הסרט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה לבעיות הכלכליות שלי זה בגלל הממשלה שלא מוזילה כראוי את מחירי הדירות, או לחילופין לא מחייבת את מנהל העבודה לשלם בצורה שיהיה קל לקנות דירה.

וזה לא שאני צריך רק להחזיר מהכמעט שכר מינמום בחזרה לבנק להלוואה של הדירה אלא אני גם צריך לשלם עוד מיסים ומחירי האוכל במדינה הזאת לא זולים.

וגם מנהל העבודה הזה וגם הקודמת מנעו ממני לעבוד ביחד 2 עבודות בטענה ששעות העבודה של העבודה השניה מפריע לשעות העבודה של העבודה הראשונה.

ולנסות לגור במדינה אחרת זה מאוד קשה לי כי בינתים אני מרגיש שחשוב לי להיות במדינה הזאת. אז אני נאלץ ואני אל יודע כמה זמן בינתים להשאר עם הלינוקס.

ובקשר לטכנאי המחשב זה לא כולם בחוץ לארץ במיוחד באצרות הברית יש שמסכימים אולי יש בארץ מיעוט שמסכי אבל אני לא יודע מי זה. וגם יש הבדל בין שהאדם עושה את העבודה לבין שהאדם עוזר בצורת המלצה של לרשום מה צריך לעשות שאם יש בעבודה מהרישום הזה נזק אז זה באחריות מי שעשה את העבודה הזאת ולא מי שרק המליץ לעשות את זה.

אני הרצתי את הסרטון שבקישור וזה לפעמים נתקע באיכות הזאת.

ובקשר להרבה פיקסלים רגע.

zdmxdiyq0mnu.png

כאשר מגדילים את הצילום מסך הזה, הסמלים שבתמונה לא מוצגים כמו שצריך, הפיקסלים מודגשים יותר מהרגיל וזה גם בדפדפן של , כאשר דרך המערכת הפעלה של הוינדוס אין את הבעיה הזאת.

אז איך אפשר לתקן את זה?

וגם מעניין אותי לדעת בדפדפן של פיירפוקס בשפה העברית מה הסיבה שאני בוחר בקידוד טקסט בקידוד של עברית חזותית או של עברית רגילה אז הטקסט לא מוצג כראוי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה לבעיות הכלכליות שלך היא ההתנהלות שלך. בדיוק כמו כאן בתחום הלינוקס, אתה לא לוקח עצמאות לעשות עצדים ולקבל החלטות - אתה עושה רק את מה שאתה "נאלץ". דברים שאתה "נאלץ" לעשות תמיד יהיו לטובת מי שמאלץ אותך, ולעולם לא לטובתך

במקום "להיאלץ" להישאר אם הלינוקס, קבל החלטה :

- רשיון שדרוג לוינדוס 8/8.1, שאתה יכול להתקין על XP, עולה 400 ש"ח -

לינק

- הזמן שהוצאת על כתיבה בפורום על התקלות שלך בלינוקס בחודש האחרון - 10 שעות - 250 ש"ח בשכר מינימום. נניח שאתה מצליח להוציא מהמנהל שלך רק חצי מזה - אלו עדיין 125 ש"ח נוספים בחודש - תוך 3 חודשים יהיו לך 375 ש"ח. עד אז, תוריד וינדוס 8.1 בחינם, חוקי לחלוטין -

לינק

אין הבדל בין מידת ההשקעה של לכתוב דברים בפורום או בקונסול. כשאתה רוצה שיכתבו לך בפורום את אותם דברים שאתה תכתוב בקונסול, זו עבודה זהה לחלוטין לעבודה של טכנאי שמקיש אותם ישירות על המחשב שלך בקונסול

בעיית האיקונים - בחרת גודל פונט ענקי, והדפדפנים כנראה לא מכילים ערכת סמלים שמתאימה לגודל כזה, אז הם מנסים "למתוח" את הסמלים שיש..... שים לב למשל שבתפריט של הדסקטופ אין את הבעיה הזאת, כי הדסקטופ כן בנוי נכון להתאים את עצמו לפונטים גדולים

ייתכן שיש ערכת נושא שאתה יכול להתקין שמכילה סמלים גדולים, וייתכן שאין פתרון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...