נזק שנגרם ללינוקס שקשור להאצת חומרה? - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נזק שנגרם ללינוקס שקשור להאצת חומרה?

Recommended Posts

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא נתתי לך פקודה ספציפית לכתוב בקונסול, ואתה אבוד

אתה שואל מחדש דברים שכבר עברנו עליהם בדיון. לא עברנו עליהם בשביל הפרוטוקול, עברנו עליהם בשביל שאתה תוציא מהם משהוא. מכיוון שהם לא היו פקודות מה להקיש בקונסול, פשוט קפצת מעליהם. ואתה ממשיך גם עכשו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נתתי לך פקודה ספציפית לכתוב בקונסול, ואתה אבוד

אתה שואל מחדש דברים שכבר עברנו עליהם בדיון. לא עברנו עליהם בשביל הפרוטוקול, עברנו עליהם בשביל שאתה תוציא מהם משהוא. מכיוון שהם לא היו פקודות מה להקיש בקונסול, פשוט קפצת מעליהם. ואתה ממשיך גם עכשו

אבל אני לא יודע מה בדיוק לרשום בטרמינל להאצת חומרה לפיירפוקס, כדי שהפיירפוקס יעבוד יותר טוב ויציג את הדברים בצורה יותר טובה.

כי לפי מה שרשום במדריך אני שוב בלי נדר אצטרך להתקין מחדש את הלינוקס. ואני מעדיף בלי נדר שלא שוב למחוק ולהתקין מחדש את הלינוקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגדרות/פקודות קונסול במערכת אינן כישופים או נדרים

הן לא עובדות ברמה של - פקודה שתכשף (או תברך) את פיירפוקס לעבוד טוב יותר. הפקודות מבצעות דברים קטנים כמו שאתה כותב אותם - לשנות מאפיין, להוסיף משהוא לקובץ וכדומה. איך מרכיבים פעולות כאלה ביחד בשביל לקבל את המטרה הגדולה - שיפור ביצועים בפיירפוקס, ומה בודקים כשמשהוא לא עובד - זה מה שמבדיל בין משתמש ומשתמש שלינוקס אינה בשבילו

ואת זה אתה לא תוכל ללמוד אם במדריכים וכן בדיון בפורום אתה מחפש רק תשובות מוכנות מה מקישים בקונסול וקופץ מעל כל היתר......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שמבדיל בין משתמש לינוקס ומשתמש שלינוקס אינה בשבילו

אז מי יוכל בבקשה לעזור לי עם זה?

בשביל הידע הכללי, עד עכשיו כל טכנאי המחשב שאני מכיר שבאים עד הבית אומרים לי שהם יודעים להתקין רק וינדוס כי בלינוקס יש הרבה בעיות.

אם באמת בלינוקס יש הרבה בעיות אז איך הרבה אנשים בעולם משתמשים בו במיוחד מחוץ לארץ גם שם יש אנשים עם יכולות כמו פה, אז הטכנאים אמרו לי שהם לא רוצים לקחת על זה אחריות.

אז אני שואל אותכם ומי שכן רוצה עד כמה שאפשר להשתמש בלינוקס?

בינתים אני בקושי מצליח לחסוך כסף לדירה ממוצעת וחדשה, אפילו שאני מלווה הלוואה מהבנק, אני לא אדם עשיר אני מרוויח רק קצת יותר משכר המינימום ולא יותר מזה, ולבקש הלוואה נוספת מהשוק האפור זה לא בא בחשבון בגלל שזה שוק אפור שעלול להיות מאוד מסוכן בשבילי, בקושי אני משלם כסף לאינטרנט אם המצב יחמיר ואני מקווה שלא, אני אאלץ בלי נדר לוותר גם על האינטרנט.

אני נשארתי בוינדוס רק של שלפני הרבה שנים אני הייתי יכול להרשות לעצמי לקנות אותו בצורה חוקית .הבעיה בוינדוס זה שיש לא מעט דברים שלא כראוי עובדים בו.

ובוינדוס לא חוקי של גרסת ומעלה יש לי הרבה בעיות, בגלל שזה לא חוקי.

ולכן אני מנסה להשתמש בלינוקס.

אז אני מבקש עזרה בלינוקס גם במקרה הזה.

לפחות בינתים להנות עד כמה שאפשר כראוי מהטכנולוגיה של האינטרנט.

תודה.

אני לא באתי להתבכיין אלא להסביר את המצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מי יוכל בבקשה לעזור לי עם זה?

ולכן אני מנסה להשתמש בלינוקס.

אז אני מבקש עזרה בלינוקס גם במקרה הזה.

לפחות בינתים להנות עד כמה שאפשר כראוי מהטכנולוגיה של האינטרנט.

אבל זהו שלא, אתה לא נרגע ונהנה רק חושה שאתה צריך לשפר דברים ואז הורס את מה שיש לך.

אתה מתנהג כמו מי שרק מתחיל ללמוד חשבון ובר מנסה לפתור משוואות ריבועיות. מסבירים לך לאט אבל אתה מתעקש רק אומר שצריך לסדר את ה X וה.Y

ככה לא תלמד כלום

תעזוב את הקונסול ותהנה מהמערכת.

גם על מחשב ענתיקה אפשר לגלוש ולהנות מהמחשב. אל תהיה לחוץ. אחרי שתתרגל למערכת תוכל לעבור לשלב הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זהו שלא, אתה לא נרגע ונהנה רק חושה שאתה צריך לשפר דברים ואז הורס את מה שיש לך.

אתה מתנהג כמו מי שרק מתחיל ללמוד חשבון ובר מנסה לפתור משוואות ריבועיות. מסבירים לך לאט אבל אתה מתעקש רק אומר שצריך לסדר את ה X וה.Y

ככה לא תלמד כלום

תעזוב את הקונסול ותהנה מהמערכת.

גם על מחשב ענתיקה אפשר לגלוש ולהנות מהמחשב. אל תהיה לחוץ. אחרי שתתרגל למערכת תוכל לעבור לשלב הבא.

אני מנסה להתרגל ללינוקס ואני הייתי שמח אם אני הייתי יודע איך אפשר עוד לשפר אותו, זה לא שאני נמצא רק פה בנושא של הלינוקס כדי להפריע,

מרוב שזה מעניין אותי וחשוב לי אני נרשמתי לעוד פורומים של לינוקס אבל נראה לי ששם הם גם לא מומחים בלינוקס.

למשל בפורום המפורסם הזה עד עכשיו לא ענו לי על השאלה

http://unix.stackexchange.com/questions/227278/html5-video-lags-in-web-browser

אם אפשר היה במחיר סמלי להזמין מארצות הברית טכנאי מחשב שמבין בלינוקס זה היה לי טוב.

כי שם אני מאמין יש לא מעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להיות בלינוקס זה להיות נכון לנסות, לטעות, להתמודד אם בעיות, בצורה שלא מתרחשת בוינדוס. וזה גם למה טכנאי המחשבים שמגיעים לבית לא לוקחים עבודות לינוקס

משתמשי לינוקס מתמצאים במערכת הלינוקס שלהם, לאחר שהם הכירו אותה בצורה של ניסוי וטעיה שלקחו חודשים. אף אחד חוץ ממך לא הולך לבצע ניסוי וטעיה אם מערכת הלינוקס שלך. זה התפקיד שלך

עזרה שאתה יכול לקבל - היא ידע בסיסי של איך פקודה כלשהיא עובדת, והכוונה בערך של מה לנסות. דברים אלה קיבלת בלב שלם בכל דיון שפתחת כאן

עזרה שאתה בהחלט לא יכול לצפות לקבל - היא שמשתמשי לינוקס אחרים יתמצאו במערכת הלינוקס שלך ויידעו אוטומטית מה צריך לעשות, ו/או ירצו להשקיע את המאמץ שלהם בשביל למצוא את זה

לינוקס מעניין אותך וחשוב לך מכיוון שאתה חושב שמצאת תחליף חינמי לוינדוס. זהו, שלא ממש. התנאים להתקיימות בלינוקס קשים יותר - טכנאי מחשבים ביתיים לא מכירים את המערכת ולא מוכנים לקחת אחריות, משתמשי לינוקס אחרים לא אומרים מה בדיוק כל פעולה קטנה שצריך לעשות. מי שמתמודד - משתמש בלינוקס. מי שלא - מוצא מערכת הפעלה אחרת. יש משתמשים שאין בשבילהם פתרון חינמי (וחוקי) למערכת הפעלה - בשבילהם היא תהיה אחת מהעלויות של שימוש במחשב, לצד מחיר המחשב עצמו, , חשמל, שדרוגים ותיקונים שהוא צריך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להיות בלינוקס זה להיות נכון לנסות, לטעות, להתמודד אם בעיות, בצורה שלא מתרחשת בוינדוס. וזה גם למה טכנאי המחשבים שמגיעים לבית לא לוקחים עבודות לינוקס

משתמשי לינוקס מתמצאים במערכת הלינוקס שלהם, לאחר שהם הכירו אותה בצורה של ניסוי וטעיה שלקחו חודשים. אף אחד חוץ ממך לא הולך לבצע ניסוי וטעיה אם מערכת הלינוקס שלך. זה התפקיד שלך

עזרה שאתה יכול לקבל - היא ידע בסיסי של איך פקודה כלשהיא עובדת, והכוונה בערך של מה לנסות. דברים אלה קיבלת בלב שלם בכל דיון שפתחת כאן

עזרה שאתה בהחלט לא יכול לצפות לקבל - היא שמשתמשי לינוקס אחרים יתמצאו במערכת הלינוקס שלך ויידעו אוטומטית מה צריך לעשות, ו/או ירצו להשקיע את המאמץ שלהם בשביל למצוא את זה

לינוקס מעניין אותך וחשוב לך מכיוון שאתה חושב שמצאת תחליף חינמי לוינדוס. זהו, שלא ממש. התנאים להתקיימות בלינוקס קשים יותר - טכנאי מחשבים ביתיים לא מכירים את המערכת ולא מוכנים לקחת אחריות, משתמשי לינוקס אחרים לא אומרים מה בדיוק כל פעולה קטנה שצריך לעשות. מי שמתמודד - משתמש בלינוקס. מי שלא - מוצא מערכת הפעלה אחרת. יש משתמשים שאין בשבילהם פתרון חינמי (וחוקי) למערכת הפעלה - בשבילהם היא תהיה אחת מהעלויות של שימוש במחשב, לצד מחיר המחשב עצמו, , חשמל, שדרוגים ותיקונים שהוא צריך

ואם כל הכבוד לניסוי וטעיה זה הגיע למצב שאני כבר לא מעט פעמים צריך למחוק ולהתקין את הלינוקס מחדש וזה כבר מתחיל להיות יותר קשה לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה את המערכת ההיא - אולי באמת תעבוד טוב יותר ממינט. אולי לא

להרוס את הלינוקס זה חלק נורמלי מהשימוש בו, במיוחד אם אתה משתמש חדש. לפעמים ניתן לתקן את הנזק בשניה ולא להתקין מחדש, אבל בשביל זה אתה חייב שיהיה לך שמץ מה עושות פקודות שאתה מקיש.....ולפעמים תצתרך להתקין מחדש בכל מקרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רמי טיפ קטן אם אתה לא רוצה כל פעם להתחיל מאפס. תתקין את המערכת פעם אחת כמו שצריך, תתקין את התוכנות שאתה רוצה ותעשה גיבוי image לדיסק.

אחרי שיש לך image תשחק כמה שאתה רוצה עם המערכת, תהרוס, תפרמט. אחרי שסיימת לשחק תשחזר את ה- image ואתה תוך כמה דקות חוזר למצב של מערכת פעילה ב- 100% כמו ששמרת אותה בגיבוי.

http://clonezilla.org/

להרוס את הלינוקס זה חלק נורמלי מהשימוש בו,

מזכיר לי שלא מזמן הצלחתי לשנות את ההרשאות של הקובץ הבינארי של sudo בשרת אחרי שביטלתי גישת root מרחוק.

הצלחתי לתקן את ההרשאות שלו איכשהו ולקבל בחזרה גישת root, אבל חוץ מזה גם שברתי את ההרשאות של הרבה קבצי מערכת

אחח fun times :D מזל שהשרת היה ריק ויש image נקי שאפשר לשחזר בשנייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מנסה להתרגל ללינוקס ואני הייתי שמח אם אני הייתי יודע איך אפשר עוד לשפר אותו, זה לא שאני נמצא רק פה בנושא של הלינוקס כדי להפריע,

תבין ותלמד קצת להשתמש במערכת לפני שתנסה לשפר אותה. סוג ההפצות שאתה מנסה (ובצדק) הן הפצות שמכוונות לעבוד היטב ללא צורך בשינויים וכוונונים. כמובן ששום דבר לא מונע מאף אחד לעשות שינוים, אבל למתחילים התוצאה תביא בדרך כלל להרעה ולא לשיפור.

אז תנסות להנות מהמערכת, אם היא לא לטעמך תנסה שולחנות עבודה או הפצות עד שתמצא משהו לטעמך. בהרבה הפצות ניתן להתנסות ללא התקנה.

אחרי שתמצא הפצה כזו, תשתמש בה כמה שבועות בלי לשנות כלום. אחרי שתבין איך עובדת ע"י שימוש תוכל לגשת לשלב הבא.

אל תנסה לעשות קיצורי דרך כי אין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רמי טיפ קטן אם אתה לא רוצה כל פעם להתחיל מאפס. תתקין את המערכת פעם אחת כמו שצריך, תתקין את התוכנות שאתה רוצה ותעשה גיבוי image לדיסק.

אחרי שיש לך image תשחק כמה שאתה רוצה עם המערכת, תהרוס, תפרמט. אחרי שסיימת לשחק תשחזר את ה- image ואתה תוך כמה דקות חוזר למצב של מערכת פעילה ב- 100% כמו ששמרת אותה בגיבוי.

http://clonezilla.org/

מזכיר לי שלא מזמן הצלחתי לשנות את ההרשאות של הקובץ הבינארי של sudo בשרת אחרי שביטלתי גישת root מרחוק.

הצלחתי לתקן את ההרשאות שלו איכשהו ולקבל בחזרה גישת root, אבל חוץ מזה גם שברתי את ההרשאות של הרבה קבצי מערכת

אחח fun times :D מזל שהשרת היה ריק ויש image נקי שאפשר לשחזר בשנייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הניסוי והטעיה שעשית שם, והפעם בהדרכה, הם קורס הלינוקס הטוב ביותר. השאלה היא, מה למדת ממנו - האם עכשו כשאתה "יודע את הפקודות" כמו שאמרת, האם יש לך גם שמץ מה הן עושות - ובפעם הבאה תוכל להחליט בעצמך מתי ואיך להפעיל אותן ? - אלו לא דבררים שרק "גאון" מתמצא בהם, אלו דברים שבשלב זה גם אתה כבר יכול להתמצא בהם

אין בעיה שתביא קישורים, למעשה, אני רוצה לשאול למה נראה לך שאמורה להיות בעיה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...