הנדסאי עם ניסיון או מהנדס בלי מה עדיף? - עמוד 3 - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הנדסאי עם ניסיון או מהנדס בלי מה עדיף?

yakirsh4

Recommended Posts

אני אישית מכיר בוגרי מכללה מבריקים שיודעים היטב את המקצוע, ובוגרי אוניברסיטה (גם טכניון) מטומטמים שלא הבינו כלום ב4 שנים .

בתור בוגר טכניון, אני מאוד מסכים עם המשפט הזה. גם בתור מראיין יצא לי לפגוש לא מעט סטודנטים באוניברסיטאות (כולל טכניון) שלא התקרבו לרמה של סטודנטים במכללות (אורט בראודה למשל). אמנם הם רחוקים מלהיות הרוב, ועדיין יש יותר סיכוי שבוגר טכניון הוא איכותי יותר מבוגר מכללה, אבל זה בגלל שהוא בעצמו אדם איכותי יותר (ולכן התקבל לטכניון), לא בגלל שהטכניון הפך אותו לכזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גם נראה לי שהיום הביקוש והצפיפות עלתה בהרבה. למשל אם הייתי צריך להתקבל היום לתואר בטכניון עם אותם נתוני קבלה שהיו לי לפני חמש עשרה שנה לא בטוח שזה היה בכלל מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שהאוניברסיטאות לא מוציאות בוגרים טובים יותר בגלל איכות ההוראה, הבוגרים טובים יותר בגלל שהדרישות גבוהות יותר ולכן הסינון האיכותי של בוגרים הוא טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה, רק שזה לא כל כך ברור ל90 אחוז מהאוכלוסייה (כולל בתעשייה).

הם לא בוחנים את האדם שמולם,הם יותר בוחנים את הדיו שעל התעודה אתה הם באים לראיון וחבל..

צרות האופקים הזאת גורמת לעתים לפספוס של כישרונות נדירים.

הגיע הזמן שחברות גדולות יוציאו את הראש מהתחת, ויתחילו לתת הזדמנות שווה לבוגרי מכללות מובילות.

התוצאה האם להעסיק אותם או לא צריכה להיות מוחלטת על פי כישוריהם ולא על פי החותמת שעל התעודה.

יבואו ויתרעמו עכשיו בוגרי האוניברסיטה, בטענה שהם קרעו את התחת 4 שנים ומגיעה להם העדיפות.

ובכן, אני בוגר טכניון והיה לי קשה מאוד בתואר (בשילוב עם עבודה בכלל היה זוועה), אך מנגד קשה לי להאמין שמחלקים במכללה תעודות במתנה גם הם עובדים בשביל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו לא צרות אופקים, זה סינון ריאלי.

מראיין שמקבל 300 קורות חיים מסנן 200 מתוכם ואז מתמקד ב-100 שנותרו לו.

אתה חושב שהוא יכול לראיין 100 איש? מעבר לניסיון, זה אמצעי הסינון הכי טוב שיש לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נתווכח על הגדרות אבל לדעתי, זו כן צרות אופקים ואפילו קצת התנשאות כשבמודעת דרושים כותבים למשל בוגרי טכניון בלבד, או לא לבוגרי מכללות וכו'..

לא בא לקבוע לחברות חוקים, אבל אני אישית רואה בזה דבר בזוי וגם לא נכון.

אם אני רואה קו"ח עם פוטנציאל, המוסד זה הדבר האחרון שירתיע אותי. מקסימום נפרדים כידידים.

בשבילי מוסד אקדמי זה עוד קריטריון, לא הקריטריון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נתקלתי פעם במודעה שהיה כתוב בה משהו בסגנון קו"ח ממכללות לא יענו או משהו כזה, לא זוכר בדיוק. וזה עורר בי גועל.

על כל פנים, אני לא אשקר. בהתחלה גם בנו קונן הספק באשר לבוגרי המכללות כששקלנו האם לזמן לראיון או לא.

נתנו הזדמנות, ולאט לאט הבנו שיש עם מה לעבוד.

אני חושב שצריך פשוט לתת צ'אנס ולא לפסול מראש זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניסיון שלי רוב בוגרי המכללות לא מספיק טובים (וחלקם ממש גרועים) ורוב בוגרי האוניברסיטה טובים. זה לא שאין בוגרי מכללות טובים (והעסקנו כזה) ולא שאין בוגרי אוניברסיטה פחות טובים.

לפעמים מקומות עבודה מקבלים טונות של קורות חיים לא רלוונטים בשיט. אני לא מקבל את הניסוח של אותה מודעה שציינת, אבל אני מבין מאיפה זה בא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אנחנו נתקלנו בכמה יצורים, בלשון המעטה :)

לפעמים לא ברור איך אנשים מקבלים תעודה כשהם לא יכולים לענות על שאלות בסיסיות של פיזיקה תיכונית..

(שאלות של חימום מנועים חח)

אולי זה מהלחץ O_O למרות שאני המראיין אולי הכי פחות מלחיץ ומאיים בעולם חחח (לפחות כך נדמה לי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה, רק שזה לא כל כך ברור ל90 אחוז מהאוכלוסייה (כולל בתעשייה).

הם לא בוחנים את האדם שמולם,הם יותר בוחנים את הדיו שעל התעודה אתה הם באים לראיון וחבל..

אם היה משהו פרקטי מאחורי ההיגיון הזה, היו מוסיפים לכל תנאי הקבלה לעבודה גם ממוצעי בגרות ו/או פסיכומטרי. בפועל זה לא נפוץ (דרישה לפסיכומטרי עוד אפשר לראות במקרים די נדירים).

לא סתם בוגרים שיצאו מהתארים המתקדמים של הטכניון ועשו אקיזט מסטארט אפ מוצלח לא תורמים שקל בחזרה לטכניון.

שטויות. תסתובב בפקולטות ותראה כמה נתרם מבוגרים, בנוסף לפרסים למיניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על צעירים שעשו אקיזט לא איזה מנכל"ים זקנים.

עריכה: הנקודה היא שרוב מקומות העבודה כשאתה מגיע עם קורות חיים יוצאים מתוך הנחה שאתה מרמה אותם. המטרה שלהם היא לבדוק שאתה באמת מי שאתה טוען שאתה ובנוסף יש לך מוטיבציה לשרוף את החיים שלך בחברה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...