הנדסאי עם ניסיון או מהנדס בלי מה עדיף? - עמוד 2 - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הנדסאי עם ניסיון או מהנדס בלי מה עדיף?

yakirsh4

Recommended Posts

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
תודה רבה לכולם אני כנראה כן ילד על לימודי הנדסה מה שמשאיר את השאלה איפה?

אני מתלבט בין אפקה או HIT הבנתי שהן המובילות בתחום למישהו יש ניסיון אישי או ידע על אחד מהן שהוא יכול לשתף?

מבין השניים עדיף חולון, באופן ככלי הכי נחשבים בהנדסת חשמל זה : טכניון, בן-גוריון ות"א.

יחד עם זאת אני אישית מכיר אנשים שסיימו סמי שמעון והסתדרו יפה מאוד בעבודה, הכל תלוי בסוף בקישורים שלך, מזל וקשרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

בלי תואר או עם הנדסאי הקריירה שלך תהיה מאוד מוגבלת.

אם יש לך תואר מאחת האונברסיטאות הנחשבות אז זה ייתן לך נקודות קרדיט אצל המון מעסיקים.

הנקודה שאתה צריך לחשוב זה לא רק האם תתקבל לעבודה או לא, אלא גם איזה אפשרויות ואיזה עבודות יהיו פתוחות בפנייך.

יש מקומות שבכלל לא מעסיקים אנשים בלי תואר מאוניברסיטה.

התחרות היא קשה וגם עם התארים הכי נחשבים לא תמיד מוצאים מקום עבודה איכותי.

יש אנשים שעשו תואר במדעי המחשב והעבודה הראשונה שלהם זה בכלל QA, זה עבודה שאתה בקושי צובר בה ניסיון מעשי של תיכנות אם בכלל.

כל זה הולך ומצטבר עם השנים.

התואר שלך לא היה נחשב כל כך, אז התקבלת לQA או לעבודה לא כל כך נחשבת, אז העבודה הבאה שלך גם לא תהיה כל כך נחשבת.

לעומת מישהו שעשה תואר נחשב, העבודה הראשונה שלו היה בפיתוח והוא כל הזמן בצמיחה בקריירה.

כמובן שיש גם אנשים בלי תואר שמגיעים רחוק ואנשים עם תואר שלא מגיעים רחוק, זה תלוי בהרבה דברים אבל בגדול ממליץ על תואר בהנדסה ואם אפשר אז באוניברסיטה נחשבת.

בנוסף לכל זה האוניברסיטה נותנת לך הזדמנות ללמוד דברים שלא יהיה לך ממש כח ללמוד בכוחות עצמך. זה מפתח את החשיבה וזה ילווה אותך במהלך הקריירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה הקפצת ?.

האוניברסיטאות ירו לעצמם ברגל עם הקמת המכללות.

כבר היום ישנן מכללות שמתחרות באוניברסיטאות בתחומים מסויימים.

(בינתיים לא בהנדסה ומדמח, אבל לך תדע עוד 5-10 שנים..).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא ממש משנה. זה הביצה והתרנגולת.

ככל שהתואר של המכללה\אוניברסיטה יותר נחשב ככה הביקוש ללמוד אותו גדל, ככה הסף קבלה יותר גבוהה. אין בהכרח קשר בין הנתונים האלה לרמה האקדמאית.

תמיד אפשר לזרוק על סטודנטים תרגילים ומבחנים יותר קשים בשביל לסנן את "החלשים".

וגם ככל שהתואר יותר נחשב הסטודנטים היותר חזקים או חרוצים מנסים להתקבל וככה הרמה לכאורה עולה, בגלל הסטודנטים שלומדים לא בגלל האוניברסיטה.

אני מניח שפשוט האונבירסטאות הגדולות נהיות כל כך מפוצצות שגם סטודנטים "חזקים" לא מצליחים להתקבל ואז כשהם מתקבלים למכללה הם מעלים את הרמה של המכללה.

צריך תמיד לזכור שחלק גדול של היוקרה והרמה של האוניברסיטה היא למעשה בזכות הסטודנטים שלומדים בה ולא בהכרח בזכות האוניברסיטה.

מה ייעזור לך רמה אקדמאית גבוהה אם הסטודנטים עצלנים או חלשים?

(לא שמתי לב שזה תרד קצת ישן, בכל זאת הוא היה ממוקם גבוהה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה כבר כמה דיונים על זה : היוקרה של האוניברסיטה אינה נמדדת בתואר הראשון, אלא בכמות המחקרים/כתבות/פרסים/אזכורים של התואר השני והשלישי.

האוניברסיטאות היו צריכות להגדיל את הפקולטות או לפתוח חדשות, במקום לתת יד להקמת המכללות.

יש הרבה מקרים,שבהם המרצים הם אותם המרצים, כך שהטיעון שהאוניברסיטה לא יכולה לעשות זאת היא מגוכחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש לא נכון שהיוקרה של האוניברסיטה נמדדת על ידי המחקרים. אוליי בפן האקדמי זה נכון.

אבל ה"נחשבות" של האוניברסיטה בשוק העבודה דווקא כן נמדדת בתואר הראשון כי אלו האנשים שיוצאים לעבוד כמהנדסים ולא נשארים לעשות תארים גבוהים יותר.

עצם העובדה שמקומות עבודה ישר נותנים לך נקודות קרדיט או ישר מתרשמים מזה שיש לך תואר ראשון מאוניברסיטה נחשבת מראה שהם כבר יודעים שהסטודנטים החזקים הם אלה שעוברים את סף הקבלה ולומדים באוניברסיטאות הנחשבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בהכרח.

תראה דיונים פה משנים עברו או בתפוז ..

אתה לא חושב שבעתיד המכללות יכולות לתת תחרות רצינית לאוניברסיטאות ?.(בתחום המדמח וההנדסה).

ראה ראיית חשבון ומשפטים באת"א לעומת הבינתחומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, תראה פה דיונים ובתפוז, הקונצנזוס הוא חד משמעי שאוניברסיטאות מכשירות מהנדסים טובים יותר (באופן כללי).

זה שהמרצים הם אותם מרצים לפעמים, לא אומר שהסילבוס ושהדרישות הן זהות.

תראה לי מכללה בה יש קורסים עם ממוצע של נכשל ושאתה יכול רק לחלום על פקטורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממוצע של נכשל זה טוב ?. מה הסטודנט לומד בזה ?.

אגב, אני ממש לא אומר שהאוניברסיטאות פחות טובות וזאת רק דעה..

האוניברסיטאות לא היו צריכות לתת יד להקמת המכללות.

קח מהנדס ממכללת סמי-שמעון. נניח עם ממוצע 85/90.

למי זה טוב ?.

הוא תמיד יסומן כפחות טוב וספק אם ימצא עבודה ראויה בתחום שלו.

התוצאה הסופית שהוא הקדיש 4/5 שנים מחייו, סכום כסף משמעותי ובסופו של תהליך הוא מקבל פידבקים שליליים. (ואני עדין).

לא היה עדיף שילמד באיזו אוניברסיטה, יהיה לו ממש סיכוי לההפך למהנדס טוב והכסף שהמדינה מתקצבת את סמי-שמעון היה הולך לעברית או לטכניון ?.

האם זה בהכרח היה מוריד את רמת האוניברסיטה ?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה קצת פארדוקס לאמר שהאונברסיטאות מכשירות מהנדסים יותר טובים... האמת שזה נכון אבל זה לא בגלל שהאוניברסיטה עשתה מאמץ כביר כדי שזה יקרה, זה פשוט שעצם העובדה שרק המועמדים החזקים מתקבלים לאוניברסיטאות, מין הסתם הם יצאו (לא תמיד) גם מהנדסים יותר טובים(או יותר מוכשרים לתפקיד).

כך שככל שהמכללות יקלטו סטודנטים יותר חזקים, כך הסטודנטים שיצאו מהמכללות יהיו יותר טובים.

האמת זה לא כזה פשוט, כי אם אתה סטודנט חזק וכל מי שמסביבך הוא חלש אז אתה כנראה תצטרך ללמוד בקצב של החלשים, אבל בגדול אם הממוצע של המתקבלים משתפר אז גם התוצאה תשתפר.

אז אני לא כזה תופס מהאונברסיטאות, למען האמת אני די סולד מהטכניון לפחות, וזה גורם לי גיחוך כשהטכניון מתגאה בכמה מוצלחים הבוגרים שלו כי הוא למעשה לוקח קרדיט שלא מגיע לו על ההצלחה שלהם.

לא סתם בוגרים שיצאו מהתארים המתקדמים של הטכניון ועשו אקיזט מסטארט אפ מוצלח לא תורמים שקל בחזרה לטכניון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני המכללות, עבור השכבות החלשות הדרך היחידה (או כמעט יחידה) ללימודים אקדמיים הייתה העתודה האקדמאית.

היום המכללות נותנות הזדמנות לשכבות אלה, וגם לכאלה שהראש שלהם לא היה במקום בבית הספר מסיבות כאלה ואחרות וטוב שכך!.

אני אישית מכיר בוגרי מכללה מבריקים שיודעים היטב את המקצוע, ובוגרי אוניברסיטה (גם טכניון) מטומטמים שלא הבינו כלום ב4 שנים .

בתור מראיין עבודה (מזדמן), אני נותן הזדמנות שווה לבוגרי מכללות, הרבה פעמים הופתעתי לטובה מבוגרי מכללות ובאופן דומה התאכזבתי מבוגרי אוניברסיטה מהוללים.

אפילו זכור לי מקרה אחד שלבסוף בחרנו בוגר סמי שמעון על פני בוגר טכניון... שניהם היו תותחים אבל בוגר הטכניון היה יהיר ומתנשא באישיותו.. (לא אני ראיינתי אבל הייתי שותף בהחלטה)

באופן כללי, זה נכון שבוגר מכללה עשוי להתקשות במציאת עבודה ראויה, אבל עבודה בינונית של מהנדס עדיין עדיפה על עבודת כפיים מכל סוג.

ובעבודה שנייה ושלישית, מי זוכר בכלל איפה למדת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...