טלווזיית 120V@60Hz תעבוד עם שנאי בארץ? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טלווזיית 120V@60Hz תעבוד עם שנאי בארץ?

matan007

Recommended Posts

שלום,

רוצה לרכוש טלווזיה מארה"ב הדגם הנ"ל:

http://www.vizio.com/tvs/m70c3.html

רשום במדריכים 120V 60HZ, יצרתי קשר עם החברה ואישרו את הנתונים.

האם יבוד בארץתחת שנאי 220V ל- 120V אך ללא שינוי תדר (ז"א תדר 50HZ של הארץ)?

אשמח לקבל תשובה מאדם שניסה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יעבוד.

אתה צריך סוג של ממיר אקטיבי (דוחס פורס) כדי להמיר את השידור.

הסבר קצר (ולא ממש ממצה) -

בגדול 60 הרץ אומר שידור של 60 בשניה, ו-50 הרץ אומר שידור של 50 בשניה - ושניהם במרווחים שווים.

מה שאומר, שבמקרה הראשון תקבל פריים כל 16.66 מילי ובשני כל 20.

הבעיה היא שרק כאשר השניים מתאחדים תקבל פריים - כלומר כל מחזור של 200 מילי (כלומר 5 הרץ)

בעיה נוספת שיכולה לקרות היא אם הפריים שקבלת לא מסוג i-frame , ואז לא תוכל להשתמש בפריים הזה (עניין טכני שאין לי כוח להסביר)

בקיצור, סנכרון למטרות צפיה בתוכן לא יהיה לך בכל מקרה ולכן תהיה חייב המרה אקטיבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

אך האמת התכוונתי לתדר מתח החשמל ברשמת החשמל מהקיר (לא לתדר רענון התמונה המשודרת).

אני מחבר שנבנתה לרשת החשמל של ארה"ב שהיא 120V@60HZ לרשת החשמל בארץ שהיא 230V@50HZ.

פותח את עניין המתח עם שנאי step down פשוט (230V ל- 120V), לגבי תדר מתח החשמל אין אפשרות לשנות אותו ואני לא בטוח אם יהווה בעיה?

בנוגע לקצבי רענון תכנים, מניח שהממירים של הוט/יס ייסתדרו ותכני מהמחשב הם גלובליים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לקצבי רענון תכנים, מניח שהממירים של הוט/יס ייסתדרו ותכני מהמחשב הם גלובליים.

אל תניח סתם דברים, כי זה לא נכון וזו הסיבה שנתתי לך את התשובה שנתתי.

אתה מוזמן לקרוא על זה בשאלות דומות שצצות מדי פעם בפורומים של hometheater.

לגבי החשמל, אני חושב שזה יכול ליצור לך בעיות של ריצודים אבל אני לא ממש יכול לנבא את ההשפעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק, לא משאיר קנייה של מסך יקר מחו"ל להנחות.

עשיתי בדיקה לגבי קצבי רענון התמונה, הבנתי שלממירי יס/הוט ה- HD יש יכולות לקבוע 50 או 60 FPS בהגדרות, ככה שבעיית רענון התמונות סגורה לטעמי.

אני עדיין לא מוצא תשובה לגבי בעיית תדר החשמל..ריצודים כמו שאמרתה עד "שריפה" של המסך (רחמנא ליצלן) בעת החיבור, מטרידים אותי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ZIGGYMAN - ממש שמח לשמוע את התגובה שלך!!

מוודא שוב עם ירידה לפרטים: למרות שהחברה מצעירה שהמסמך שלה תומך רק ב- 120V@60HZ, והמליצו לי לא לקנות המסך בשל עובדה זו (בתמיכה הטכנית שלהם), אתה אומר שאם אחבר דרך שנאי המרה למתח בלבד (ללאהמרת תדר) לא תהיה בעיה?

בנוסף אם התשובה חיובים, רואה מגבלה אחרת שקיימת?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כל בעיה בשימוש בשנאי 220 --> 110 להפעלת .

מבחינת תאימות לתקני תמונה, יתכן שתהייה בעיה. כל הדברים שנכתבו למעלה. יתכן גם שלא, כי הרבה טלווזיות הן מולטיסיסטם ולא כמו פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודה שיכולה להיות :

אמקיראים אוהבים לשים רכיבי הגנת נחשולים בכל מקום, כלומר בתוך הטלויזיה יכולים להיות MOVים של 120V מחוברים בין L-E ו N-E

תוודא את סוג השנאי ואת המתחים שהוא מוציא כלפיי האדמה לפני שאתה מחבר אליו את הטלויזיה

שנאי מבדל נותן הפרדה מוחלטת בין כניסה ויציאה ולא תהיה איתו בעיה

שנאי Autotransformer יוציא 120V בין החורים הישרים בשקע, אבל 240V כלפי האדמה בחלק מהמקרים - תלוי במיקום של הפאזה והניוטראל בשקע הישראלי אליו הוא מחובר. אם הוא מוציא 240V לאדמה תצתרך להחליף ביניהם L ו N או בתקע הישראלי של השנאי, או בשקע בקיר - וזה יכול להשתנות שוב אם אתה מעביר אותו לשקע אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין נתונים, כנראה Autotransformer

ניתן להשתמש בו אבל תצתרך לבדוק מה המתח בכל פעם שאתה מחבר אותו לחשמל. כמו כן, לא לנתק/לחבר אותו מהשקע בזמן שהטלויזיה מחוברת (שלא יקרה רגע שבו הוא לא מקבל ניוטראל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

היי, סליחה שאני מקפיץ את הת׳רד, אבל יש לי שאלה רלוונטית וזה המקום היחיד ברשת שראיתי התייחסות - 

מישהו יכול להסביר לי איך בודקים את המתחים, מה אמור להיות מתח בטוח ומה לא?

הזמנתי עכשיו טלויזיה מארה״ב, אני רוצה לוודאת שהשנאי לא ישרוף לי את הטלויזיה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...