התייעצות לגבי מוסד לימודים ועבודה תוך כדי - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי מוסד לימודים ועבודה תוך כדי

disabled

Recommended Posts

שלום,

אני משוחרר טרי (שבועיים). בצבא הוכשרתי ושירתתי כאיש סיסטם. התכנון שלי כעת הוא לעבוד בערך שנה-שנה וחצי (אולי שנתיים) בצורה רציפה ללא לימודים, לחסוך כסף וכו', ואז להתחיל לימודי הנדסת מחשבים.

יכול להיות שזה מוקדם מידי לחשוב על איפה ללמוד וכו'- אבל כבר היו לי מספר ראיונות עבודה שרוצים התחייבות לפחות לשנתיים, אבל ציינו שניתן לשלב לימודים במקביל.

אני גר בירושלים ומתקשה למצוא משרות פנויות באיזור (התחלתי לחפש כבר חודש לפני השחרור) ולכן התחלתי לחפש באיזור תל אביב והמרכז עם אפשרות לעבור לגור שם- אבל מעדיף להישאר בירושלים.

לכן אני רוצה לדעת איפה כדאי לי ללמוד- כי זה יעזור לי גם להחליט איפה לעבוד במידה ומקום העבודה יאפשר לי לימודים במקביל.

חשוב לי ללמוד במקום טוב, שגם מחשיבים אותו לכזה- אני מאמין שיש לי בגרויות ופסיכומטרי (עשיתי כבר ויצא לי 640) מספיק טובים להתקבל- מקסימום טיפה שיפורים.

מה אתם חושבים? איפה כדאי ללמוד? נראה לכם אפשרי בכלל ללמוד ולעבוד תוך כדי או שזה קריעת תחת שעדיף לוותר עליה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול מאוד תלוי בתואר שאתה לומד ובאיזה מוסד לימודים זה. וכמובן איזו משרה.

מבחינת משרה- מה דורשים שם? אם דורשים שעות עבודה רגילות כלומר א-ה מהבוקר עד הערב, יהיה לך קשה לשלב תואר במוסד רציני.

יש מוסדות שמאפשרים לימודי ערב- כלומר 2-3 ימי לימודים בערב, ואת המטלות את עושה בסופ"ש.

בתור מישהו שלמד ועבד 4 שנים במקביל- זה אפשרי ואפילו מומלץ... יש כסף בארנק, לא חיים כמו כלבים, והכי חשוב- אתה צובר ניסיון חשוב מאוד תוך כדאי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי לך לנצל את הזמן כדי לסדר את הבגרויות פסיכומטרי אם יש צורך, ולבדוק קבלה לאוניברסיטה.

כמה תצליח לשלב עבודה בתואר תלוי באיזה תואר תלמד ואיפה, בשביל תואר קשה רוב הסיכויים שתפרוס אותו בשביל לשלב בדרך עבודה וגם זה קשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל צריך לבדוק בדיוק מה זה "ניתן לשלב לימודים במקביל"

יום בשבוע? יומיים בשבוע? מספרים קונקרטיים.

בכל מקרה גם אם אתה מתחייב לשנתיים זה לא נורא . אם אתה מתחיל לעבוד עוד חודשיים+- בעוד שנתיים אתה בדיוק תסיים את ההתחייבות שלך לקראת תחילת הסמסטר.

שים לב שזה אומר שאין טיולים של חצי שנה למזרח וכל שאר דברים מהנים ונחמדים

בכל מקרה אם אתה באמת חוסך במשך שנתיים (כמו שאני עשיתי) אז למה לך לעבוד בזמן הלימודים? בשנתיים אתה אמור לחסוך מחייה לשנתיים בערך (אם אתה לא בזבזן) ואז תתחיל לעבוד.

מבחינת מקום הלימוד- להנדסת מחשבים (תוכנה?) יש לך בעיקר את הטכניון,תל אביב,באר שבע.

כל אחת עם יוקר המחייה שלה וכל אחת עם דרישות הקבלה שלה. זה הזמן לבדוק סיכויי קבלה ולהתחיל להתכוונן על פסיכומטרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע ה"כבוד" של אריאל עדיין לא מגיע לאוניברסיטאות האחרות. בנוסף תואר מדעי ממכללות נחשב בדרך כלל פחות טוב מתואר אוניברסיטאי

בנוגע לבר אילן אין לי כל כך ידע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכוון לשלוש אוניברסיטאות שזה שמעלי רשם... יש לך שנתיים נצל אותם בחוכמה ותבדוק מה אתה צריך לעשות בשביל להתקבל,

קח בחשבון שסביב האוניברסיטאות האלה יש מקומות עבודה טובים בשבילך לעבוד בהם ולצבור ניסיון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

חוץ מזה אני לא מכיר איך אוניברסיטאות עובדות- איך זה הולך מבחינת שעות לימודים? זה רק כמה ימים בשבוע? תלוי בקורסים? אני חייב להיות בשיעורים?

אני אשמח להסבר קצר על זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...