ראוטר ל100מגה של Unlimited - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ראוטר ל100מגה של Unlimited

asafsarid

Recommended Posts

אז הבאתי ראוטר TPLINK WD1043ND v2 (הכחול) והייתי בטוח שהוא יהיה הרבה יותר טוב... המטרה היתה ראוטר שהWIFI שלו חזק יותר ועם טווח גדול יותר. אבל לפי מה שאני רואה הוא לא זה ולא זה.

כשאני מחבר אותו אני מקבל גם מהירויות וגם פינגים נמוכים יותר (בWIFI), זה יכול להיות?

לצורך הדוגמא, עם הראוטר של DLINK בבדיקת speedtest עם שרת בארץ אני מקבל לא יותר מ 8ms פינג ותמיד בין 92-97 במהירות. ועם הראוטר של TPLINK אני מקבל פינגים 15-25ms תמיד ומהירות בסביבות ה80 מגה.

ייתכן שיש משהו בהגדרות אולי שעשיתי לא טוב? אשמח לעזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אתה מקבל פינגים גבוהים כאלה גם בחיבור קווי?

בדקתי,

המהירויות בקווי זהות אבל הפינגים אכן גבוהים יותר.

לא בצורה משמעותית כמו בWIFI אבל למשל לשרתים בארץ אני מקבל 8-10ms עם ה TP-LINK לעומת 1ms קבוע עם ה D-LINK

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי,

המהירויות בקווי זהות אבל הפינגים אכן גבוהים יותר.

לא בצורה משמעותית כמו בWIFI אבל למשל לשרתים בארץ אני מקבל 8-10ms עם ה TP-LINK לעומת 1ms קבוע עם ה D-LINK

1ms לכל אתר בארץ נראה לי קצת לא הגיוני.

עריכה: עידכנת את ה-firmware לגרסה הכי עדכנית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1ms לכל אתר בארץ נראה לי קצת לא הגיוני.

יכול להיות שהוא מגזים מעט, אבל בחיבור איכות זאת בהחלט התוצאה שמתקבלת - בארץ פינג של 1-3 מילישניות לכל שרת סביר.

אצלי כאשר השתתפתי בניסיון של (חלק מהתשתית נשארה נחושת) היה פינג של 3-6 מילישניות לכל שרת בארץ.

Diabetus,

משהו מוזר בתוצאות שם, ה4300 נותן מהירות ממוצעת יותר גבוהה בבדיקה עם 3 מחשבים מאשר בבדיקה עם מחשב אחד. "פה חשדתי".

בכל מקרה התוצאות אומרות שאם יש לך יותר ממחשב אחד (תראה לי מישהו ללא סמארטפון) עדיף לרכוש 4300 כי הוא מתמודד עם עומס יותר טוב מה1043.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל נכון, כנראה לא בדקתי ממש לכל השרתים בארץ, אבל העיקריים נותנים לי 1ms (אלה שבפתח תקווה ותל אביב נדמה לי).

בכל מקרה אתמול שוב פעם ניסיתי לשחק קצת עם הגדרות, עשיתי לו ריסט וקינפגתי מחדש ועדיין. אני נמצא עם לפטופ במרחק של 2-3 מטר מהראוטר וה D-LINK נותן פינגים טובים יותר ומהירות טיפה טובה יותר.

לגבי עדכון קושחה, גם את זה בדקתי והגרסה שכבר מותקנת עליו זהה לגרסה האחרונה באתר של TP-LINK.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהוא מגזים מעט, אבל בחיבור איכות זאת בהחלט התוצאה שמתקבלת - בארץ פינג של 1-3 מילישניות לכל שרת סביר.

אצלי כאשר השתתפתי בניסיון של (חלק מהתשתית נשארה נחושת) היה פינג של 3-6 מילישניות לכל שרת בארץ.

Diabetus,

משהו מוזר בתוצאות שם, ה4300 נותן מהירות ממוצעת יותר גבוהה בבדיקה עם 3 מחשבים מאשר בבדיקה עם מחשב אחד. "פה חשדתי".

בכל מקרה התוצאות אומרות שאם יש לך יותר ממחשב אחד (תראה לי מישהו ללא סמארטפון) עדיף לרכוש 4300 כי הוא מתמודד עם עומס יותר טוב מה1043.

הטיעון של הסמארטפון היה רלוונטי אם היית מוריד דרכו ב100 מגה כל הזמן.

מדובר על 3 צרכנים פעילים במקסימום מהירות ולא כמו במקרה הממוצע שהטלפון לא עושה כלום (כמו שאר המחשבים בבית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטיעון של הסמארטפון היה רלוונטי אם היית מוריד דרכו ב100 מגה כל הזמן.

מדובר על 3 צרכנים פעילים במקסימום מהירות ולא כמו במקרה הממוצע שהטלפון לא עושה כלום (כמו שאר המחשבים בבית)

נכון, ובכל מקרה, יש לי מחשב אחד בבית ו2 ככה שאין "עומס" של מכשירים. במקרה הגרוע יהיה אולי עוד מחשב אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להגיד שאני מאוד מופתע מאיכות המכשיר שהביאו לך.

בבית היה לי את ה1043ND בגרסא הראשונה והשנייה ואני מחשיב אותם כמכשירים מעולים (אם כי לראשון היו בעיות יציבות בWIFI)

בדירה שלי באוניברסיטה יש לי את ה9980 שדומה ל1043ND V2 ומכיל גם מודם ADSL וגם פה אני מקבל ביצועים לא רעים בכלל (כמובן שלא בדקתי ביצועים ברמה של 100/100)

מצד שני, כל הראוטרים/מודמים שקיבלתי מבזק ומשאר החברות בדרך כלל היו הזבל של הזבל. או שהWIFI שלהם לא היה יציב בכלל במצב N או שהיו ניתוקים או שהכל היה איטי ומדכא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להגיד שאני מאוד מופתע מאיכות המכשיר שהביאו לך.

בבית היה לי את ה1043ND בגרסא הראשונה והשנייה ואני מחשיב אותם כמכשירים מעולים (אם כי לראשון היו בעיות יציבות בWIFI)

בדירה שלי באוניברסיטה יש לי את ה9980 שדומה ל1043ND V2 ומכיל גם מודם ADSL וגם פה אני מקבל ביצועים לא רעים בכלל (כמובן שלא בדקתי ביצועים ברמה של 100/100)

מצד שני, כל הראוטרים/מודמים שקיבלתי מבזק ומשאר החברות בדרך כלל היו הזבל של הזבל. או שהWIFI שלהם לא היה יציב בכלל במצב N או שהיו ניתוקים או שהכל היה איטי ומדכא

מסכים איתך לגמרי, בבית של ההורים שלי יש ראוטר זבל של (של netgear נראה לי).. והWIFI שם ממש לא יציב.. וגם בדירה הקודמת היה לי את ה 1043 v1 שהיה ממש אחלה.

העניין הוא שלא אמרתי שהוא גרוע, אני פשוט אומר שזה מאוד מוזר לי שאני מקבל האטה לעומת ה D-Link שקיבלתי לניסיון מ Unlimited, ואני מנסה להבין אם יש דרך לפתור את זה או שאולי אני צריך לחיות עם העובדה שהוא באמת פחות טוב.

אני אנסה היום / מחר ליצור קשר עם בנדא (היבואן) לראות אם יש להם מה לומר בעניין ואעדכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הירידה בפינג, עם זאת שהיא מוזרה, היא בעיקר לא חשובה. אם ההבדל בממוצע לשרתים בחו"ל/בארץ הוא 5-10 MS זה לא אמור לגרום לך להעדיף ראוטר אחד או אחר

בנוסףף, הייתי מנסה קושחא צד שלישי ורואה אם התוצאות משתפרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...