חיסכון - הכיצד ? אם בכלל ? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיסכון - הכיצד ? אם בכלל ?

digitalseeker

Recommended Posts

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עוד שאלה...

ביררתי היום לגבי חיסכון אצל חברות הביטוח, מאחד מהמסלולים מדובר על עמלה של 1%, וב12 חודשים האחרונים היה להם תשואה של 7%.

יש לי כרגע בקרן השתלמות 80K, אני יודע שאני יכול לקחת על זה הלוואת בלון עם ריבית של פריים מינוס חצי (כרגע 1.5%).

האם כדאי לי לעשות הלוואת בלון ולהשקיע את הכסף המדובר בחיסכון ? עם קיזוזים כנראה שיצא כ4% רווח במידה והקרן תמשיך לייצר תשואה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה זה מסלול מנייתי. כשהשוק עולה לא ממש קשה להגיע לתשואות האלה. ת"א 25 עשה 25% ות"א 100 עשה 20% ב12 חודשים, אז במקום לשלם אחוז לחברה תעביר את הקרן השתלמות לניהול אישי ותקשיע במחקה מדד בעמלה של 0.03% או כל אחוז מזערי אחר. הסיכון המנייתי קיים גם ככה בשני המקומות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע איזה גוף/מסלול מדובר, אבל לגוף מוסדי יש יתרון בהשקעות. במסלול כזה יכול להיות נדל"ן, יכול להיות הלוואות ואג"ח לא סחירים בריבית גבוהה יחסית. יכולות להיות קרנות השקעה ומניות לא סחירות. בקיצור, השקעות שלאדם פרטי בד"כ אין גישה אליהם. כדאי להסתכל על רשימת הנכסים של המסלול הספציפי ותקנון/מדיניות ההשקעה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלת המליון דולר היא כזאת -

הבנתי שאפשר לקחת הלוואת בלון, ולהחזיר אותה אחרי שש שנים (ללא תשלום חודשי) עם ריבית של פריים מינוס חצי.

לצורך הדיון נגיד שאני מרוויח מהקופת השתלמות שלי 4.5 אחוזים, נגיד לצורך הדיון שארוויח מההשקעה שאשקיע את ההלוואת בלון 4.5%.

במקרה זה יצא לי רווח של 9 אחוזים.

מובן לי שאפשר באותה מידה גם להפסיד - מה שכן אני יכול להשקיע את ההלוואת בלון לטווח של שש שנים בנחת....זה כסף שלא היה לי, והוא יתקזז עם הקופת השתלמות הבאה (שתהיה בסביבות ה100-120K).

יש טעם לעשות כאלה דברים ?

ועוד שאלה - האם כדאי לקחת הלוואה בריבית של פריים מינוס חצי ולהשקיע בבלנדר ?

www.blender.co.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ריבית הפריים עלולה לעלות, ואתה עלול להפסיד חלק מהשקעתך. אתה עלול למצוא את עצמך שבעוד 6 שנים אחרי הריבית והפסדים יקוצצו לך אחוזים לא מעטים מתוך קרן ההשתלמות. באותה מידה כמובן אתה יכול גם להרוויח כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשוב אולי לציין שאני יכול למשוך את הכסף ולפדות את ההלוואה בכל רגע - לכן כדאי להגדיר GUIDE LINES של מתי למשוך (לדוגמה אחרי שתי עליות רציפות של הריבית ?).

ומה לגבי בלנדר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם מתי שהריבית עלתה דווקא ההשקעה שלך ספגה מכה? תעשה כמובן מה שאתה מבין אולם אני מרגיש שאתה משוכנע שאתה יכול רק להרוויח מהמהלך כאשר זה לא נכון.

עם בלנדר לה התנסיתי.

בתחושה האישית שלי, היום כאשר הריבית כל כך נמוכה והבנקים זורקים כסף על כל מי שרוצה כסף, לדעתי הלווים שם בפרופיל מסוכן יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע איזה גוף/מסלול מדובר, אבל לגוף מוסדי יש יתרון בהשקעות. במסלול כזה יכול להיות נדל"ן, יכול להיות הלוואות ואג"ח לא סחירים בריבית גבוהה יחסית. יכולות להיות קרנות השקעה ומניות לא סחירות. בקיצור, השקעות שלאדם פרטי בד"כ אין גישה אליהם. כדאי להסתכל על רשימת הנכסים של המסלול הספציפי ותקנון/מדיניות ההשקעה שלו.
לפי התשואה שהוא ציטט אני מניח שמדובר במסלול כללי / קרן י שכזה. התשואה הממוצעת של מסלולים אלה בשנה האחרונה הייתה באמת בסביבות ה7% (זו גם התשואה הממוצעת לאורך העשור האחרון, פחות או יותר - הנפילות של 2008 התאזנו עם הזינוק של 2009). זה אכן מסלול שמשלב כל מיני נכסים מיוחדים / לא סחירים במינון של כ30%, והשאר אגח-מניות ביחס של משהו כמו 70-30.

אפשר לראות את הפירוט לכל מסלול בביטוח-נט:

http://bituachnet.mof.gov.il/bituachTsuotUI/Tsuot/UI

כן, והרבה עושים את זה.

www.blender.co.il

לא הייתי מתעסק עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלת המליון דולר היא כזאת -

הבנתי שאפשר לקחת הלוואת בלון, ולהחזיר אותה אחרי שש שנים (ללא תשלום חודשי) עם ריבית של פריים מינוס חצי.

לצורך הדיון נגיד שאני מרוויח מהקופת השתלמות שלי 4.5 אחוזים, נגיד לצורך הדיון שארוויח מההשקעה שאשקיע את ההלוואת בלון 4.5%.

במקרה זה יצא לי רווח של 9 אחוזים.

מובן לי שאפשר באותה מידה גם להפסיד - מה שכן אני יכול להשקיע את ההלוואת בלון לטווח של שש שנים בנחת....זה כסף שלא היה לי, והוא יתקזז עם הקופת השתלמות הבאה (שתהיה בסביבות ה100-120K).

www.blender.co.il

מה זה אומר בדיוק אג"ח מניות ונדל"ן שלא סחירים לבן אדם פרטי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...