איזה לוח אם מתאים למעבד i7 4790K...? - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה לוח אם מתאים למעבד i7 4790K...?

1987_EC_HWzone

Recommended Posts

אם לא תעביר (או תתקין מחדש) את מערכת ההפעלה ל לא תרגיש יתרון, זה לא ניטרו שכאשר מכניסים אותו למנוע הרכב עף... כל הרעיון זה שיפור בזמן הגישה לדיסק.

והפריזר של חברה עם מוניטין טוב מאוד, תהיה רגוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אם לא תעביר (או תתקין מחדש) את מערכת ההפעלה ל לא תרגיש יתרון, זה לא ניטרו שכאשר מכניסים אותו למנוע הרכב עף... כל הרעיון זה שיפור בזמן הגישה לדיסק.

והפריזר של חברה עם מוניטין טוב מאוד, תהיה רגוע.

אוקיי, מקווה שאתה צודק, אבדוק את זה, אם אנשים ממליצים על החברה של הפריזר באינטרנט, ככה אהיה שקט יותר אם זו תהיה הבחירה שלי.

מעבר לזה, חיבור של הדיסק הקשיח הישן למחשב החדש, מערכת ההפעלה פשוט לא תעלה ברוב המקרים.

יש לבצע פעולות מקדימות, הסרה של למיניהם והמרתם לדרייברים גנריים.

זאת אומרת שאהיה חייב לפרמט את הHDD בכלל לפני שאתן לKSP את המחשב לשדרוג?

אם חייב אז חייב, זה מה שאעשה אחרי שאגבה קודם את כל הקבצים החשובים שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חייב לנתק את הכונן הישן לפני ההתקנה? אם כן אז חייב גם קודם לפרמט את הכונן הישן אחרי גיבוי, כדי שלא ישאר בו ההתקן של הוינדוס הישן.

אבל הרעיון הוא שזה כבר יהיה מחובר אחרי השדרוג מKSP אז לא עדיף לי כבר פשוט לפרמט את הכונן הישן לפני השדרוג? ואז פשוט להתקין את הוינדוס בSSD...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אכפת לך שישאר עותק של הווינדוס על הדיסק הישן? הווינדוס יעלה מה וזהו.

אתה יכול למחוק אחר כך את תיקיות המערכת ללא שום פרמוט מהדיסק הישן אם זה מציק לך.

(כעת אני רואה ש Nemesis כבר ענה לך, לא שמתי לב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא חייב לפרמט שום דבר. בלי לחץ.

אתה מתקין את החלונות על ה- החדש, מחבר אחר כך את הישן, מעתיק משם מה שאתה רוצה, ובסוף מוחק מה שנשאר/מפרמט/מה שבא לך.

וחייב לנתק את הHDD הישן לפני התקנת הוינדוס החדש בSSD?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@1987_EC_HWzone

מכל מה שכתבת אני מסיק שאתה לא ממש מבין מה זה דיסק קשיח ומה זה כונן SSD מלבד העובדה שמדובר ב"קופסא" שבה נשמר המידע שלך. למרות שזה חורג מתחום הפורום הזה (זה מתאים יותר לפורום אמצעי אחסון) אני אנסה לעשות לך קצת סדר בנושא:

א. דיסק קשיח (או בשמות אחרים Hard Drive, "הארד דיסק" או HDD) הוא התקן איחסון מכני (יש בפנים דיסק מגנטי שמסתובב וראש קריאה/כתיבה שעובד מעליו, בדומה לפטיפון) שבו הנתונים נשמרים בצורה מגנטית. היתרון של דיסק קשיח הוא במחיר - יחס הנפח למחיר הוא דיי טוב. החיסרונות - מכיוון שמדובר בהתקן מכני הוא דיי איטי, ובנוסף עם הזמן נוצר בו בלאי (שוב - רכיב מכני שנשחק ככל שהוא עובד).

ב. כונן SSD הוא התקן איחסון אלקטרוני, שבו המידע נשמר על שבבי זיכרון ואין בו חלקים נעים כלל. היתרון של כונן SSD הוא במהירות הגישה למידע - הוא הרבה יותר "מהיר" מאשר דיסק קשיח מכני רגיל. החסרונות - העלות ליחידת נפח היא יחסית גבוהה לעומת דיסק קשיח מכני, ובנוסף מספר הכתיבות לשבבי הזיכרון הוא סופי, כך שבשלב מסויים (סביר להניח שלאחר יותר מ-10 שנות עבודה) הכונן "יינעל" ואי אפשר יהיה לכתוב אליו נתונים חדשים.

ג. היות והמחשב תמיד צריך לגשת למערכת ההפעלה, רצוי שהיא תהיה מותקנת על כונן SSD, שכן הדבר ישפר את זמני התגובה של המחשב. בנוסף רצוי שהתוכנות שמופעלות בתדירות גבוהה גם כן תותקנה על כונן ה SSD בכדי שזמן הטעינ שלהן ישתפר. את כל שאר המידע (תמונות, סרטים, מסמכים וכד') שלא דורש גישה מהירה אפשר ורצוי לשמור בדיסק קשיח מכני רגיל, שכן בכונן ה SSD נפח האיחסון מוגבל הרבה יותר לעומת הנפח בדיסק הקשיח.

ד. אין שום מניעה לחבר גם כונן SSD וגם דיסק קשיח לאותו המחשב. למעשה, היות וברוב לוחות האם יש לפחות 6 חיבורי SATA אתה יכול לחבר אליו 6 התקני איחסון שונים (כונני SSD, דיסקים קשיחים וכוננים אופטיים). במחשב שלי לדוגמא מחוברים 3 דיסקים קשיחים, כונן SSD וכונן אופטי.

ה. במערכת הפעלה Windows אפשר להוסיף כונן שלם כך שהוא יופיע כספרייה של כונן אחר, אבל בד"כ נהוג שכל כונן, או יותר נכון - כל מחיצה בכל כונן, יופיע ככונן/התקן איחסון נפרד עם אות משלו (C, D וכד').

ו. כאשר מחליפים מחשב רצוי להתקין מחדש את המערכת ההפעלה ומומלץ לעשות התקנה נקייה. הסיבה היא פשוטה - כאשר מערכת ההפעלה מותקנת על מחשב מסויים היא טוענת דרייברים המתאימים לאותו המחשב ולאותם הבקרים. כאשר אתה מעביר את התקן האיחסון שעליו מותקנת מערכת ההפעלה למחשב החדש ומנסה לאתחל ממנו, סביר להניח שמערכת ההפעלה תעבוד (יכול להיות שתהיה בעיה עם הגדרת בקר ה SATA בביוס שתמנע ממערכת ההפעלה לעבוד, אבל נתעלם מכך), אבל היא עדיין תחזיק הרבה "שאריות" שאתה לא צריך ששייך למחשב הקודם. חוץ מזה, התקנה נקייה גם תיפטר מכל ה"זבל" שהצטבר במשך השנים במחשב הישן ושמאט את פעולת מערכת ההפעלה.

ז. אין שום מניעה שתתקין את מערכת ההפעלה על התקן איחסון אחר (הכוונה כאן היא לכונן SSD) ושלא תעשה כלום עם הדיסק הקשיח הקיים - פשוט תעביר אותו למחשב החדש ותדאג שהמחשב יאתחל מכונן ה SSD ולא מהדיסק הקשיח. במחשב שלי מערכת ההפעלה מותקנת על כונן ה SSD, אבל על הדיסקים הקשיחים האחרים יש לי עוד מערכות הפעלה, כך שאם אני ממש ארצה אני אוכל להפעיל את המחשב גם מהן.

ח. במידה ואתה מתקין מערכת הפעלה חדשה (Windows 8 ומעלה), רצוי לפרמט את ההתקן עליו תותקן מערכת ההפעלה כ GPT (ולא כ MBR) וכן יש לוודא שהביוס עובד במצב UEFI ולא במצב תאימות (legacy) ושמצב איתחול מהיר (Fast Boot או משהו כזה) מופעל בביוס פשוט כי זה אמור לשפר משמעותית את זמן טעינת מערכת ההפעלה.

ט. אם יש לך מערכת הפעלה Windows 7 ומעלה חוקית, אתה כנראה תוכל לשדרגה בחינם בשלב כלשהו למערכת ההפעלה Windows 10.

י. רצוי שתתייעץ בפורום אמצעי אחסון לפני קניית כונן ה - יכול להיות שאתה אולי תשלם כמה שקלים יותר, אבל תקבל כונן מהיר יותר או/ו כונן עם אחריות גדולה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@1987_EC_HWzone

מכל מה שכתבת אני מסיק שאתה לא ממש מבין מה זה דיסק קשיח ומה זה כונן SSD מלבד העובדה שמדובר ב"קופסא" שבה נשמר המידע שלך. למרות שזה חורג מתחום הפורום הזה (זה מתאים יותר לפורום אמצעי אחסון) אני אנסה לעשות לך קצת סדר בנושא:

א. דיסק קשיח (או בשמות אחרים Hard Drive, "הארד דיסק" או HDD) הוא התקן איחסון מכני (יש בפנים דיסק מגנטי שמסתובב וראש קריאה/כתיבה שעובד מעליו, בדומה לפטיפון) שבו הנתונים נשמרים בצורה מגנטית. היתרון של דיסק קשיח הוא במחיר - יחס הנפח למחיר הוא דיי טוב. החיסרונות - מכיוון שמדובר בהתקן מכני הוא דיי איטי, ובנוסף עם הזמן נוצר בו בלאי (שוב - רכיב מכני שנשחק ככל שהוא עובד).

ב. כונן SSD הוא התקן איחסון אלקטרוני, שבו המידע נשמר על שבבי זיכרון ואין בו חלקים נעים כלל. היתרון של כונן SSD הוא במהירות הגישה למידע - הוא הרבה יותר "מהיר" מאשר דיסק קשיח מכני רגיל. החסרונות - העלות ליחידת נפח היא יחסית גבוהה לעומת דיסק קשיח מכני, ובנוסף מספר הכתיבות לשבבי הזיכרון הוא סופי, כך שבשלב מסויים (סביר להניח שלאחר יותר מ-10 שנות עבודה) הכונן "יינעל" ואי אפשר יהיה לכתוב אליו נתונים חדשים.

ג. היות והמחשב תמיד צריך לגשת למערכת ההפעלה, רצוי שהיא תהיה מותקנת על כונן SSD, שכן הדבר ישפר את זמני התגובה של המחשב. בנוסף רצוי שהתוכנות שמופעלות בתדירות גבוהה גם כן תותקנה על כונן ה SSD בכדי שזמן הטעינ שלהן ישתפר. את כל שאר המידע (תמונות, סרטים, מסמכים וכד') שלא דורש גישה מהירה אפשר ורצוי לשמור בדיסק קשיח מכני רגיל, שכן בכונן ה SSD נפח האיחסון מוגבל הרבה יותר לעומת הנפח בדיסק הקשיח.

ד. אין שום מניעה לחבר גם כונן SSD וגם דיסק קשיח לאותו המחשב. למעשה, היות וברוב לוחות האם יש לפחות 6 חיבורי SATA אתה יכול לחבר אליו 6 התקני איחסון שונים (כונני SSD, דיסקים קשיחים וכוננים אופטיים). במחשב שלי לדוגמא מחוברים 3 דיסקים קשיחים, כונן SSD וכונן אופטי.

ה. במערכת הפעלה Windows אפשר להוסיף כונן שלם כך שהוא יופיע כספרייה של כונן אחר, אבל בד"כ נהוג שכל כונן, או יותר נכון - כל מחיצה בכל כונן, יופיע ככונן/התקן איחסון נפרד עם אות משלו (C, D וכד').

ו. כאשר מחליפים מחשב רצוי להתקין מחדש את המערכת ההפעלה ומומלץ לעשות התקנה נקייה. הסיבה היא פשוטה - כאשר מערכת ההפעלה מותקנת על מחשב מסויים היא טוענת דרייברים המתאימים לאותו המחשב ולאותם הבקרים. כאשר אתה מעביר את התקן האיחסון שעליו מותקנת מערכת ההפעלה למחשב החדש ומנסה לאתחל ממנו, סביר להניח שמערכת ההפעלה תעבוד (יכול להיות שתהיה בעיה עם הגדרת בקר ה SATA בביוס שתמנע ממערכת ההפעלה לעבוד, אבל נתעלם מכך), אבל היא עדיין תחזיק הרבה "שאריות" שאתה לא צריך ששייך למחשב הקודם. חוץ מזה, התקנה נקייה גם תיפטר מכל ה"זבל" שהצטבר במשך השנים במחשב הישן ושמאט את פעולת מערכת ההפעלה.

ז. אין שום מניעה שתתקין את מערכת ההפעלה על התקן איחסון אחר (הכוונה כאן היא לכונן SSD) ושלא תעשה כלום עם הדיסק הקשיח הקיים - פשוט תעביר אותו למחשב החדש ותדאג שהמחשב יאתחל מכונן ה SSD ולא מהדיסק הקשיח. במחשב שלי מערכת ההפעלה מותקנת על כונן ה SSD, אבל על הדיסקים הקשיחים האחרים יש לי עוד מערכות הפעלה, כך שאם אני ממש ארצה אני אוכל להפעיל את המחשב גם מהן.

ח. במידה ואתה מתקין מערכת הפעלה חדשה (Windows 8 ומעלה), רצוי לפרמט את ההתקן עליו תותקן מערכת ההפעלה כ GPT (ולא כ MBR) וכן יש לוודא שהביוס עובד במצב UEFI ולא במצב תאימות (legacy) ושמצב איתחול מהיר (Fast Boot או משהו כזה) מופעל בביוס פשוט כי זה אמור לשפר משמעותית את זמן טעינת מערכת ההפעלה.

ט. אם יש לך מערכת הפעלה Windows 7 ומעלה חוקית, אתה כנראה תוכל לשדרגה בחינם בשלב כלשהו למערכת ההפעלה Windows 10.

י. רצוי שתתייעץ בפורום אמצעי אחסון לפני קניית כונן ה - יכול להיות שאתה אולי תשלם כמה שקלים יותר, אבל תקבל כונן מהיר יותר או/ו כונן עם אחריות גדולה יותר.

תודה על ההסבר, קראתי את הכל.

את א' וב' אני כבר הבנתי ואני יודע אבל יש לי עדיין ספק לגבי תקינות המחשב אחרי השדרוג כי אנשים ממליצים לנתק את הHDD הישן עם הוינדוס לפני התקנת הוינדוס החדש על הSSD..

אני צריך להיות בטוח במאה אחוז :

1) האם מותר לי להשאיר את הHDD עם הוינדוס הישן מחובר בזמן ההתקנה של הוינדוס החדש על הSSD או שזה אסור וחייב לנתק את הHDD קודם ואז להתקין, כדי למנוע תקלה?

2) אם השארת שתי מערכות הפעלה, איך יכול להיות ששתי ההתקנים של הוינדוס הישן והחדש לא "התנגשו" ביחד ולא יצרו תקלה?

3) וגם האם מותר לי לפרמט את הHDD הנוכחי (לפני השדרוג) ואז להשאיר אותו מחובר ולהתקין אחרי השדרוג את הוינדוס על הSSD החדש מבלי לנתק את הHDD הישן? (את האופציה הזו אני מעדיף)

לגבי ג' כבר הבנתי שיש צורך בגישה וטעינה מהירה יותר של וינדוס ותוכנות כבדות כלשהן בעזרת הSSD, אבל גם אעביר לשם קבצים חשובים, כי הSSD יותר עמיד מHDD.

לגבי ה' אני רוצה שפשוט יהיו שתי מחיצות, אחת לSSD של ה240GB ואחת לשאר הGB של הHDD הישן.

לגבי ח' וט' אני לא צריך יותר מוינדוס 7, זה מה שיש לי עכשיו ואני בסך הכל מרוצה. (צריכה להיות סיבה מיוחדת בשבילי כדי שאעבור לוינדוס אחר)

לגבי י' הבנתי מבירור קטן שעשיתי שSSD שיש לו Three Layer Cell הוא יותר טוב מSSD שיש לו Multi Layer Cell

מבחינת אורך חיים וכל זה אבל העניין הוא שאין בכלל לSSD KSP שהוא TLC...יש להם רק MLC ככה שאין לי ברירה אלא לקנות את מה שיש להם.

* שיניתי עכשיו את הבחירה של הSSD של קורסאייר שיש לו אחריות של 3 שנים לאחד ברמה גבוהה יותר שיש להם באותו נפח עם אחריות של 5 שנים בתוספת 125 ש"ח, אני מסכים שזמן אחריות זה דבר חשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב - זה חורג מתחום הפורום הזה, אבל אני אסביר עוד קצת.

1. מומלץ לנתק את כל התקני האיחסון מלבד זה שבו אתה מתכוון להתקין את מערכת ההפעלה פשוט בכדי למנוע טעות מצד המשתמש. בעיקרון אתה צריך לוודא שאותו ההתקן (כונן ה SSD במקרה זה) מוגדר בביוס כהתקן שממנו המחשב יאתחל בכדי שה boot loader של מערכת ההפעלה יותקן עליו (אם התקן איחסון אחר יהיה הכונן שאליו הביוס ניגש יכול להיות שה boot loader של מערכת ההפעלה החדשה יותקן עליו ולא על הכונן החדש, דבר שיגרום לכך שתהיה תלוי ב-2 התקני איחסון בכדי להפעיל את המחשב). בנוסף לא תרצה לקחת את הסיכון שתתקין את מערכת ההפעלה על כונן אחר בטעות (ואולי גם תפרמט אותו ותאבד את כל המידע שעליו). לכן מומלץ שבזמן התקנת מערכת ההפעלה יהיה במחשב רק כונן אחד - זה שאתה מתכוון להתקין עליו את מערכת ההפעלה.

הערה: רק שיהיה ברור - כונן מנותק פירושו כונן שהמחשב לא יכול "לראות" - זה לא אומר שאתה חייב להוציא אותו פיזית מהמחשב - אתה יכול פשוט לנתק את כבל המתח או את כבל המידע שלו, ואז לא יהיה ניתן לגשת אליו.

2. אפשר להתקין מספר מערכות הפעלה, כל אחת על כונן אחר והן כלל לא תהינה מודעות אחת לשנייה. אם תרצה להפעיל מערכת הפעלה שנמצאת על כונן שאינו התקן ברירת המחדל בסדר האיתחול, אתה פשוט תצטרך לשנות את סדר האיתחול בביוס. יש גם אפשרות להתקין מספר מערכות הפעלה על אותו כונן, אך לא ניכנס לזה כאן.

3. אני מציע שלא תעשה דבר עם הדיסק הקשיח שלך - פשוט תחבר אותו למחשב החדש לאחר שתתקין את מערכת ההפעלה על כונן ה SSD וזהו. אתה לא חייב לפרמט אותו, כי אז אתה תאבד את כל המידע שעליו.

4. מערכת ההפעלה Windows 8 יעילה יותר ממערכת ההפעלה Windows 7, אבל צריך קצת זמן להתרגל אליה (היא פחות "מצועצעת" מאשר Windows 7 ומסך ההתחל שלו עם כל המלבנים יכול להיות מאד מעצבן לדעתי).

5. אני אישית קניתי בזמנו מ KSP את הכונן MX 100 של Crucial ואני מרוצה (זה היה לפני שכונן ה BX 100 שלהם שוחרר לשוק, שהוא אומנם קצת יותר איטי אבל גם יותר זול). אני מציע שתתייעץ בפורום אמצעי אחסון לפני קניית כונן ה SSD, אבל אני אישית כנראה הייתי בוחר היום ב Samsung 850 EVO פשוט בגלל שיש עליו 5 שנות אחריות.

הערות:

א. אם המבחר של החומרה ב KSP לא לטעמך אתה יכול לקנות את המחשב או חלק מהחומרה בחנות אחרת.

ב. למיטב הבנתי תוחלת החיים של שבבי זיכרון מסוג TLC (בכל תא יש 3 ביטים) היא קטנה יותר מאשר שבבי זיכרון מסוג MLC (בד"כ מתייחס לשבב שבו בכל תא יש 2 ביטים). שוב - אם זה מעניין אותך רצוי שתשאל בקשר לכך בפורום אמצעי אחסון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...