שלום לאחר כל הפרסומים על ווינדוס 10 אני חושב - עמוד 3 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שלום לאחר כל הפרסומים על ווינדוס 10 אני חושב

Wolfinix

Recommended Posts

לדעתי מה שמגביל אותך יותר במחשב הזה הוא ה , ואם זה מחשב נייד ישן, דיסק קשיח שיכול להיות איטי (הרבה מהדיסקים הישנים הם אפילו לא 5400 RPM). אם אתה לא תוקע את המחשב אם אתרים מלאי JAvascript, המעבד פחות קריטי

אם אתה יכול להוסיף סטיק שיהיה נניח 1.5G, זה יתן הבדל מורגש בדסקטופים שאתה יכול להריץ ומה שאתה יכול לפתוח לפניי שהמחשב מתחיל להיות איטי מידי. אולי לא ב LXDE (שהוא תופס פחות RAM) אבל ממש כן בדסקטופים גדולים יותר

ניתן להתקין כמה מערכות לינוקס במקביל

תצתרך לחלק מחיצות בהתאם ולתת ל boot loader של אחת מהן לשלוט על ההפעלה (כלומר לתת לך את תפריט הבחירה). לפעמים לא כולן יזוהו אוטומטית ותצתרך להוסיף את המערכות האחרות ידנית. במערכות האחרות תצתרך להתקין boot loader למחיצה ולא ל MBR של הדיסק הקשיח, או להגדיר אותן בצורה אחרת בשביל שהן יהיו "slaves" ולא יהרסו את ה boot הראשי (בכך שהן יתקינו במקומו את ה boot loader שלהן) כשהן מתקינות עדכונים

דסקטופ הוא תוכנה, אתה יכול להתקין אותו ממערכת התקנת התוכנות כמו כל דבר אחר. במערכות *buntu חפש שם דברים כמו kubuntu-desktop, -desktop וכו' ותתקין

במסך ה log in יש תפריט session type שבו תוכל לבחור בין דסקטופים שונים

אם היה לך קצת יותר אתה יכול גם להריץ אותם בו זמנית ולעבור ביניהם על ידיי switch user, אבל אם 1GB זה לא נראה לי הולך לעבוד טוב

הדפדפנים שאני מעדיף הם Konqueror (דפדפן ברירת המחדל של הדסקטופ KDE) ו Rekonq (דפדפן webkit כמו safari, שבו אני גולש עכשו). הם קלים ומהירים מאוד באתרים "קלים", לפעמים נתקעים/קורסים אם אתרים שמכילים יותר מידי Javascript, במקרה כזה אני פותח את האתר בפיירפוקס

אני יכול לתת המלצות לתוכנות מסוימות, אבל מה בדיוק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בגדול אני מחפש בעיקר גלישה חלקה על המחשב, ומנסה גם להריץ את STEAM למשחקים ישנים כמו XCOM TFTD.

כרגע מצליח להתקין STEAM אבל התצוגה שלו מחורבשת לגמרי כולה מלבנים לבנים/שחורים ולא רואים את הטקסט או את הברוזר עצמו...ממה שקראתי זה יכול להיות גרסת ה KERNAL המליצו שם להוריד גרסה (מה שאומר להתקין גרסה ישנה יותר של המערכת - כרגע מחפש פתרון אחר)

השימוש שלו בתכנון להיות לגלישה, מייל, פורומים, YOUTUBE וOFFICE לא חושב שהוא יעמוד בהרבה יותר מזה (למרות שהוא בXP הריץ משחקים כמו NEVERWINTER NIGHTS הראשון שהם יחסית לדורו מתקדמים)

החלפתי את ב Midori (מכיר אותו?) שנראה שהוא מתמודד יותר טוב עם אני אנסה גם את מה שהצעת :-)

יש מצב שהאיטיות בגלישה היא בגלל מה שציינת או בגלל דריברים של הכרטיס מסך, למרות שהוא מזוהה (התקנתי את SYSINFO ואני רואה שהוא מזהה את הכרטיס עצמו בשם) אני עדיין לא מצליח להתקין את הדריברים שלו ידנית גם לא מוצא אותם במרכז האפליקציות, מחיפוש שטוח ברשת ראיתי שהפנו גולש לאתר של AMD? האם לינוקס תומך בדריברים שמיועדים ל WIN?

וכל תוכנה שקשורה תפקוד יום יומי, עדיפות לביצועים

למשל:

- תוכנה למוסיקה (למרות שעדיין לא ניסיתי את AUDACIOUS שמצורפת).

- סרטים (לא נראה לי שאני אראה בו אלא במחשב החזק יותר) אז נראה לי שכאן המלצה על איכות ולא רק על ביצועים.

- כיסינו :-)

- נתונים על מערכת קראתי שממליצים על SYSINFO והתקנתי אותה, אם אתה מכיר משהו יותר יסודי ויעיל אשמח.

- תוכנות שקשורות לניהול קבצים יהיה נחמד

- אנטי וירוס (לא יודע אם זה רלוונטי ללינוקס :-P הרגל מווינדוס)

- לא בטוח שהוא יתמודד עם הורדות (גם אין לו הרבה מקום בHDD) אבל יש תוכנת טורנט מומלצת ללינוקס? (אני משתמש ב qBittorrent)

- כמו כן כל המלצה לשיפור ביצועים

וגם דברים קוסמטיים יתקבלו בברכה למשל החלפת תמונת דסקטופ אוטומטית כל X סמן, או כל דבר אחר שכדאי להתנסות בו :-)

למחשב החזק כל מה שקשור למשחקים (עדיין לא התחלתי לחקור לכיוון הזה...)

כמו כן אם יש מאמר למתחיל לפקודות שימושיות בלינוקס לקרוא אשמח :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המערכת תזהה את הכ מסך בשמו גם אם אין דרייבר, אתה לא תראה ברשימת החומרה דברים כמו standard vga כמו שיש בוינדוס. בשביל לבדוק מה הדרייבר שעלה, בדוק בקובץ /var/log/Xorg.0.log - הדרייברים שמופעלים נקראים modules

אם זה כ מסך של ATI יש כמה דרייברים שהתאימו לכ מסך האלה :

- הפתוחים ati radeon radeonhd (הם לא נקראים לגמרי בהתאמה לרשימת הכ מסך שהם מכסים, תצתרך לבדוק - למשל יתכן שכ מסך שהוא radeon נתמך על ידיי הדרייבר ati ולא radeon)

- הסגור fglrx ( נקרא על שם כרטיסי ה Fire GL אבל מציאותית מכסה את חלק מכרטיסי radeon)

תצתרך לבדוק איזה מהם תומכים בכ מסך שלך, לנסות את אלה שמתאימים, ולפעמים הגדרות נוספות של ה Xorg. מה שכן, תמיד תתקין את הדברים האלה ממנהל ההתקנות ולא דרך make וכו' שאתה יכול למצוא באתרים של החברות או במדריכים ישנים מסוימים. כשאתה עושה make make install (קימפול וכתיבה ישירה לתוך המערכת) אתה עוקף את מערכת ההתקנות ולא מקבל את ההגנה שהוא נותן - הגנה מהתנגשויות, uninstall נקי (בלי להשאיר דברים על המערכת / להרוס משהוא במערכת) וכו'

לא ניתן להתקין דרייברים ל windows

על מחשב חזק יותר אבל לא בצורה קיצונית : 4 3.0 GHz 2G , כ מסך sis 661fx כנראה חלש יותר ממה שיש לך, התוכנות שלי :

דסקטופ - KDE

מוסיקה - Clementine

סרטים - Dragon player, player, Kaffeine, קודקים - כל חבילות ה gstreamer/gstreamer-plugins, xine, ffmpeg

מסנג'ר (היום דברים כמו XMPP וכו') - Kopete

נתוני חומרה - יש הרבה כלי קונסול (שניתן להריץ כפקודות) שמכסים הרבה דברים, כלי שמראה נתוני חומרה מסוימים - KinfoCenter, והדסקטופ עצמו (תלוי דסקטופ) יכול לאפשר תצוגות של דברים כמו טמפרטורות על הרקע של הדסקטופ או הפאנלים

ניהול קבצים - Dolphin, מציג תמונות - Gwenview, תצוגות של נפח דיסק וכו' - Filelight, Kdf, צריבת דיסקים - K3B.

אנטי וירוס - אין

הורדות - לא מכיר את תוכנות הטורנט, את מה שאני צריך אני מוריד ישירות מ .... אם כלי שורת הפקודה -dl, המרת וידאו/וכו' אם כלי שורת הפקודה של ffmpeg

דברים קוסמטיים (יותר מלבחור רקע וצבעים) יש בדסקטופים הגדולים, שוב כמו KDE וכו'. על LXDE המקס' שתוכל לנסות זה ככל הנראה אוסף שומרי המסך xscreensaver, אם אתה רוצה שומר מסך (שאיתו המסך ממשיך לקחת את אותו חשמל בדיוק...) ולא כיבוי המסך, או בהשהיה לפני כיבוי המסך

אין לי שמץ על מאמרים, אני למדתי אותן מההתקנה של המערכות שאני משתמש בהן....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההמלצות אני אבדוק אותן :-)

דרך אגב האם Kopete יודע לתקשר עם SKYPE?

כמו כן אני לא כל כך מבין את הפורמט של הקובץ (סוג של LOG הרצה?) יש שם בין היתר רשימה של כרטיסי מסך נתמכים והוא גם מזהה שם את הכרטיס מסך בשם שלו תחת CHIPSET:

ATI MOBILITY M7 LW (AGP) CHIPID = 0X4C57 שזה הכרטיס מסך שזכור לי מווינדוס גם (או בשמו גם MOBILITY 7500)

וכותב גם:

COMPILED FOR 1.15.1, MODULE VERSION 15

ולא מצאתי שום דריבר ממה שציינת במנהל ההתקנות...אני כן מוצא תחת "GRAPHIC" מספר תוצאות בעיקר לNVIDIA שעל אחת מהם כתוב בסוגריים CURRENT DRIVER? זה אומר שהוא מותקן אצלי? ואם כן למה?

עכשיו מה שאני לא מצליח להבין הוא את הגישה של לינוקס? למה אי אפשר להריץ קבצי EXE? ואם כן איך?

כלומר ידעתי שלא תהייה תאימות לתוכנות אבל לא ברמה הזו, הרצתי גם את WINE בשביל לעקוף חלק מהבעיות אבל נוצרו חדשות כמו "חוסר תקשורת" או יותר נכון קשב בין תוכנה שבשכבה של WINE לבין תוכנה שרצה בשכבה של לינוקס...למשל - אפילו במצבו הלא קריא ויזואלית רץ בשכבה של לינוקס וחבר רואה שאני מחובר במחשב אחר עם הפרופיל כלומר יש פעילות, אבל אם אני מנסה להריץ תוכנת עזר דרך WINE של ארגון תקיות בSTEAM הוא מוציא הודעה שSTEAM אינו מחובר (על אותו המחשב), כלומר WINE כאימולטור אינו יודע לתקשר החוצה לוקאלית? הוא בעצם VM מלא - כלומר סביבה מבודדת?

ואם כן איך אפשר להגדיר שכן יהיה קשב בין השכבות? או לסרוגין איך להריץ קבצי EXE בלינוקס?

דבר אחר ניהול המשאבים קצת לא ברור לי, אני מבין שהגישה שונה, אבל מדוע צריך לקפוץ דרך לולאות בשביל לראות כמה מקום נשאר בכונן? או אלו מחיצות/כוננים מותקנים? ולמה כל דבר צריך להיות בנפרד עם נפרדת או שורת פקודה נפרדת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ל kopete תמיכה ב בצורה עצמאית (כמו שהוא תומך בדברים אחרים). יתכן שהוא יכול "להתלבש" על אם מותקן. לא בדקתי, אני מחשיב את כ malware ולכן לא מתקין ולא משתמש בו

המערכת האחראית על תצוגה גראפית (שעובדת מאחורי הדסקטופים) היא Xorg. הקובץ הוא לוג העלייה של Xorg. בין היתר ניתן לראות מה הדרייברים שהוא מעלה :

0004.png

דרייברים שקשורים לחומרה של הכ מסך, האצות שונות (openGL וכו'), evdev שאחראי על לוח מקשים / עכבר ודרייברים אחרים

תבדוק מה בדיוק הוא מעלה אצלך על ידי הפקודה הזאת

על הדרך - איך הפקודה עובדת :

cat - פתיחת קובץ טקסט

| - חיבור הפלט מהפקודה הזאת לקלט של הפקודה הבאה

grep - חיפוש בתוך טקסט

במנהל ההתקנות current driver שאתה רואה שם הוא חלק מתיאור הקובץ שניתן על ידי מי ששם אותו על השרת, ככל הנראה יש כמה גרסאות של הדרייבר והם כתבו בתיאור איזה גרסה מעודכנת. המערכת אמורה להראות בצורה ברורה אם משהוא מותקן או לא (אולי X בעמודה נפרדת וכו'). ב Arch למשל יופיע [installed]

קבצי exe הם של וינדוס - למה אתה מצפה מלינוקס להריץ אותם ?

אתה יכול לנסות כמו שניסית ב wine ואולי משהוא יעבוד, אולי לא

wine אינו VM שמדמה הכל עד לחומרה. הוא מדמה את כל הדברים שיש בסביבת וינדוס לתוכנות שרצות בתוכו - יש להן שם registry, קבצי dll שונים "של וינדוס" שהתוכנות צריכות וכו'

אם הוא תוכנה של לינוקס (ולא עובד דרך wine), הוא לא ממש יופיע בסביבה הפנימית של wine. כלומר - ניתן לראות מתוך wine את מה שיש לך במחיצות ולפתוח את התחיקיה שבה יש קבצים של , אבל אם התוכנות שאתה מריץ מחפשות דברים של ב registry המדומה, ב program files, local settings, application data וכו' זה לא נמצא שם

הדברים שאתה רוצה לראות תלויים בתוכנה. ב Dolphin למשל יש את כל המחיצות בפאנל ויש גם אפשרות להראות את הנפח הפנוי בתחתית החלון. יכול להיות שב PcManFm (מנהל הקבצים שמגיע בברירת מחדל ב LXDE) אין את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההסבר של הפקודה ^_^ זה הפלט:

[ 43.152] (II) LoadModule: "glx"

[ 43.373] (II) LoadModule: "fglrx"

[ 43.374] (II) LoadModule: "ati"

[ 43.375] (II) LoadModule: "radeon"

[ 43.450] (II) LoadModule: "modesetting"

[ 43.452] (II) LoadModule: "fbdev"

[ 43.453] (II) LoadModule: "vesa"

[ 43.454] (II) LoadModule: "fglrx"

[ 43.455] (II) LoadModule: "ati"

[ 43.456] (II) LoadModule: "modesetting"

[ 43.456] (II) LoadModule: "fbdev"

[ 43.457] (II) LoadModule: "vesa"

[ 43.478] (II) LoadModule: "fbdevhw"

[ 43.480] (II) LoadModule: "dri2"

[ 43.480] (II) LoadModule: "exa"

[ 43.549] (II) LoadModule: "fb"

[ 43.550] (II) LoadModule: "ramdac"

[ 43.656] (II) LoadModule: "evdev"

נראה שמה שמותקן הוא ATI, כפי שצריך, בלי שום קשר עדיין אני לא מוצא את הדריברים שלהם לעדכון...

DOLPHIN גם נראה הרבה יותר טוב (ביחוד עכשיו כשאני יכול לראות כמה מקום פחות או יותר נשאר לי בHDD) השאלה איך אני הופך אותו למנהל העיקרי? שיניתי תחת Default applications for LXSession וגם את האיקון בPANEL אבל כשאני פותח תקיה או קובץ מהשולחן הוא חוזר לPCM...

למה אני מצפה להריץ קבצי EXE? כי אני בא מווינדוס :biggrimjackbox: וכי אתה יודע, ציפיתי לאיזה רמה בסיסית של תאימות ביניהם...איך עובדות אפליקציות בלינוקס? כלומר איך אני מתקין שלא נמצאת במנהל ההתקנים?

ונראה לי שדפקתי את ההתקנה :-D אני מקבל הודעות שגיאת מערכת בהפעלה...לא נורא נתקן אחרי שנסיים לנסות את המערכת :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תריץ glxinfo ותראה אם יש נתונים נוספים

תעבור על ההגדרות של Dolphin - יש כמה דברים נחמדים כמו תצוגת נפח הכונן בתחתית החלון

אין לי שמץ איך בוחרים תוכנות ברירת חמדל ב LXDE... אם אתה משנה במקום הצפוי וזה לא עושה כלום יתכן שנפלת על באג. תחפש בגוגל אם זה קרה לאחרים, אולי אפילו תדווח למפתחים....

אין בין המערכות תאימות ברמה כזאת. לינוקס יודע לזהות שאלה קבצי תוכנות של וינדוס אבל לא להריץ אותן (ללא wine). אם תעתיק את קבצי התוכנות מלינוקס (נמצאים בתיקיות /bin /sbin /usr/bin /usr/sbin) לוינדוס, הוא פשוט יראה "file", ללא כל מידע נוסף כי לשמות הקבצים אין סיומת....

(זה הבדל נוסף בין המערכות - וינדוס מזהה את סוג הקובץ לפי הסיומת, לינוקס חלקית כך וחלקית לפי תוכן הקובץ - לכן הרבה קבצים בלינוקס הם ללא סיומת והמערכת עדיין מזהה מה הם)

קיימות שיטות שונות להתקין תוכנה "משלך" :

- יתכן שהיא נמצאת על השרתים של , אבל ברשימות ה universe/multiverse/restricted/וכו ותצתרך לשנות הגדרה אצלך בשביל לאפשר התקנה מהרשימות האלה

- יתכן שמישהוא בנה ממנה חבילת התקנה לאובונטו ומחזיק אותה על שרת פרטי. תוכל להגדיר את השרת שלו במערכת וכך לאפשר התקנה ממנו

- יתכן שמישהוא בנה ממנה חבילת התקנה ונותן אותה פשוט בקובץ להורדה. תוכל להוריד אותה ולפתוח את הקובץ, משם מערכת ההתקנות שלך אמורה לדעת מה עושים איתו (במערכות מסוימות כמו Arch אתה לא יכול סתם לפתוח את הקובץ - הוא ייפתח כמו סתם zip, אבל אתה יכול להתקין ממנו למערכת ההתקנות על ידיי פקודה)

- אתה יכול למצוא מדריכים איך מקמפלים את התוכנה ובונים חבילת התקנה, לבנות חבילה ולהתקין אותה דרך מערכת ההתקנות

- אתה יכול לקמפל את התוכנה ישירות לתוך מערכת ההפעלה על ידי הפקודות configure make make install (אתה תראה אותן במדריכים שונים). זאת האפשרות הפחות מומלצת

כמובן תחשוב לפניי שאתה מתקין. אם תאמר ללינוקס שלך להתקין תוכנה זדונית, הוא יתקין אותה ויפגע בלי לשאול שאלות.....

איחולים מיטביים ! זהו, עכשו ששברת את המערכת הראשונה שלך אתה באמת בתוך לינוקס

מה עשית ומה אתה מקבל עכשו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...