שלום לאחר כל הפרסומים על ווינדוס 10 אני חושב - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שלום לאחר כל הפרסומים על ווינדוס 10 אני חושב

Wolfinix

Recommended Posts

אם אתה מאלה שאוהבים להבין איך כל דבר עובד עד רמת הבורג האחרון gentoo באמת מומלצת גם בגלל רמת התיעוד הנרחבת שלה.

אם אתה רוצה מחשב שעובד מהקופסה ואחר כך להתקין ולכוונן קצת דברים לך על אחת מנגזרות שמתאימה לחומרה שיש לך ולטעמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תודה על הדיון המעניין, למדתי ממנו גם לא מאט דברים.

שאלה לגבי OS. כשהמערכת הפעלה יצאה, זה היה סתם איזשהו לינוקס עם מותקן. האם משהו שופר מאז? איזשהי מערכת שנותנת לשלוט במחשב עם שלט? אם לא, אז מה עשינו בזה? כלומר, רצו להפוך את OS לקונסולה, אבל עדיין צריך עכבר ומקלדת כדי לנווט במערכת ההפעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב קצת נתקלתי בקשיים למצוא גרסה להורדה של LXDE בכל מקום שהגעתי (כולל האתר הראשי שלהם) הקישורים שבורים, מישהו יכול להפנות אותי לגרסה העדכנית?

כרגע אני בתהליך הורדה של 14.4 Lubuntu מהקישור של האתר הראשי שלLXDE

בנוגע לחששות שהועלו כאן אני איני חושש לבצע מחקר והתנסות במערכות שונות (למרות חוסר הנסיון שלי), בין אם מוכנות "AS IS" ובין אם כאלו שצריך להרכיב :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במערכות לינוקס יש כלי התקנה שאחראי על התקנה והסרה של תוכנות

כמשתמש, בשביל להתקין תוכנה אתה פותח את כלי ההתקנות ומתקין את התוכנה מתוך רשימה, או במערכות לינוקס כמו Arch על ידי פקודה. כלי ההתקנות מבצע את כל היתר, אתה לא הולך לאתר של התוכנה לחפש הורדות (ובהרבה מקרים אכן לא תמצא)

בתוך המערכת, כלי ההתקנות מוודא התקנה מסודרת - הוא מוודא שיש דברים אחרים שהתוכנה מחייבת (ספריות), אין התנגשויות, מאפשר עדכון של התוכנה יחד אם כל המערכת, עוקב אחרי הקבצים שהתוכנה התקינה ומאפשר הסרה בצורה נקייה

אם אתה רוצה תוכנות - או דסקטופים (גם זה תוכנה), תתקין אותן מתוך כלי ההתקנה במערכת שלך

במקרה של דסקטופים, יש מערכות לינוקס שמגיעות מראש אם דסקטופ כזה או אחר - למשל Lubuntu (אתה תקבל את אותה תוצאה בדיוק אם תתקין ועליה LXDE, פשוט כאן זה מגיע מותקן מראש). יש מערכות שלא מגיעות בגרסאות שונות לדסקטופים שונים, בהן האופציה היחידה היא להתקן בעצמך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, הפסקה...נראה לי שלא הבנתי משהו בסיסי.

הבהרה, כל מה שדיברנו עכשיו הם מעטפות חיצוניות (SHELLS)? כלומר DESKTOP הוא מעטפת שמולבשת על מערכת ההפעלה הבסיסית?

אם כך מה הן מערכות ההפעלה הבסיסיות שעליהן מתקינים שולחן עבודה? (כלומר נקודת המוצא)

ואיך אני מגיע אליהן? (סליחה על הבורות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, בדיוק זה

הדסקטופים הם KDE LXDE XFCE Gnome וכו

המערכות הן Arch Chakra וכו'

יש מערכות שמגיעות בברירת מחדל אם דסקטופ כלשהוא מותקן ויש כאלה שמגיעות בכמה גרסאות אם דסקטופים שונים (כמו Ubuntu) - אבל אתה יכול להחליף את מה שמותקן או להתקין דסקטופ אחר במקביל. באחרות לא מגיע כלום מראש ואתה מתקין לבד (Arch)

בשביל להתחיל אתה בוחר מערכת ומוריד iso מהאתר שלהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אז אחרי שהבנו את זה (אם מסבירים לי לאט אני מבין מהר :-P)

אז בעצם השאלה הבסיסית מתחלקת ל2

1.בהתחשב שבחרנו בLXDE בשביל הלפטופ הישן, איזה מערכת הכי חסכונית בהתאמה אליו? ARCH? או שכולן פחות או יותר אותו הדבר? (כלומר האם להמשיך עם Lubuntu?)

2.בשביל המחשב החזק (שמיועד למשחקים) איזו מערכת הכי מתאימה (מבחינת ביצועים, תאימות לדריברים וכד')? בנוגע לDESKTOP שלו נחכה עד שיהיו לי רשמים מה LXDE...אני מעדיף למצות אחד אחד מאשר לעשות מישמש...

שאלות והבהרת מושגים:

* אם הבנתי נכון הפצה היא איגוד של מערכת הפעלה ודסקטופ?

* איך נקראת מערכת ההפעלה של באנגלית (כדי שאוכל להמשיך לחקור מה זמין)?

* האם יש אפשרות להתקין לא דרך USB/CD אלא ישירות מהXP? (אין לי תמיכה להתקנה מUSB במחשב הישן,וכבר שנים שאני לא משתמש בCD)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכות כמו Arch יהיו מהירות יותר ממערכות כמו *buntu, אבל האם הן יתאימו לך. זה תלוי בך

אין כלל שאומר שלמחשב X מתאימה מערכת X. תנסה מה שאתה רוצה. מצב הדרייברים זהה בכל מערכות לינוקס, יתכנו הבדלים שאחת מזהה משהוא אוטומטית ואחת לא, או שנדרשים דרייברים שהם לא חופשיים (כלומר שמפתחי המערכת לא מורשים או לא רוצים להפיץ אותם), במערכות מסוימות נדרשים כמה שלבים נוספים בשביל להתקין אותם

מבחינת "מערכת הפעלה" היא הפצה - אתה לא יכול להפעיל את המחשב אם קרנל בלבד, צריך את כל הדברים שיש בהפצה. לא כולם יסכימו אם ההגדרה הזאת

מישהוא הרכיב ביחד קרנל, כלי ניהול, תוכנות, דסקטופ וכו' ויצר מערכת/הפצה

לדסקטופ אין מעמד מיוחד כלשהוא, הוא תוכנה. יש מערכות שעובדות ללא דסקטופ כמו שיש מערכות שעובדות ללא מותקן, זה לא עושה אותן פחות מערכת הפעלה

linux distribution

מתוך XP יש לאובונטו כלי התקנה שנקרא Wubi, לא מכיר אותו מקרוב. במקום ליצור מחיצה הוא יוצר קובץ גדול בכונן C שמדמה מחיצה. לא נראה כמו פיתרון הכי אמין אבל באובונטו אומרים שהוא טוב

הרבה מחשבים ישנים בצורה מפתיעה כן תומכים בהתקנה מ . אם המחשב מסביבות 2003+ יש סיכוי גבוה שכן, לפעמים יש תמיכה גם במחשבים ישנים יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.בהתחשב שבחרנו בLXDE בשביל הלפטופ הישן, איזה מערכת הכי חסכונית בהתאמה אליו? ARCH? או שכולן פחות או יותר אותו הדבר? (כלומר האם להמשיך עם Lubuntu?)

אין ממש הבדל התחלת בלובונטו תמשיך שם, אם לובונטו תעצבן אותך תחליף אותה אחר כך.

2.בשביל המחשב החזק (שמיועד למשחקים) איזו מערכת הכי מתאימה (מבחינת ביצועים, תאימות לדריברים וכד')? בנוגע לDESKTOP שלו נחכה עד שיהיו לי רשמים מה LXDE...אני מעדיף למצות אחד אחד מאשר לעשות מישמש...

אין הבדל מהותי מהבחינה הזו. אולי תרצה להתקין גם כאן לובונטו כדי לא להסתבך עם שני טעמים שמתנהגים אחרת בשני המחשבים.

שאלות והבהרת מושגים:

* אם הבנתי נכון הפצה היא איגוד של מערכת הפעלה ודסקטופ? הפצה היא אוסף של תוכנות. תחשוב על זה שיש כל מיני קוביות לגו שמהן בונים הפצה לפי המטרות והטעם של מתכנני ההפצה. כמובן שבלינוקס ניתנת לך הבחירה לשנות להוסיף ולהחליף את מה שמותקן אצלך.

* איך נקראת מערכת ההפעלה של באנגלית (כדי שאוכל להמשיך לחקור מה זמין)?linux אבל שים לב שזה בדרך כלל רק הקרנל והוא לא מספיק בפני עצמו. אפילו הנתב שיש לך בבית מריץ בנוסף ללינוקס קרנל עוד כמה תוכנות שעוזרות לו לתפקד. כדי להבן מה זמין תסתכל במנהל החבילות שלך: בלובונטו הוא נקרא Lubuntu Software center סביר שתמצא שם כמה אלפי רכיבי תוכנה. בכל מקרה אל תתקין שום דבר שלא דרך מנהל החבילות. זו דרך בדוקה ליצור בלגן ובעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמצחיק פה זה שהכול בחינם וכל כך נגיש, ובזמן הזה יכולת לנסות כבר 300 שונים וגם להשתפשף על הדרך . :)

יש 2 דרכים ללמוד,

הראשונה כמו שאתה מציע להשתפשף על 300 מערכות ולהשאר עם מה שמתאים אחרי X נסיונות.

השניה היא לשבת לחקור ולבודדד 2-3 מערכות ולנסות אותם.

שתיהן דרכים טובות, שתיהן תורמות לנסיון וידע, השניה פשוט יותר מתאימה לי :-)

11010010110 וborsood וכל מי שעזר המון תודה לכם, כרגע בשלבי התקנה מתקדמים :-)

אני אשחק אתה קצת ונראה איך היא :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי המערכת נראית לא רע וגם לא יותר מידי כבדה בהתחשב בחומרה שהיא רצה עליה (1GB RAM, 4 -1.8 GHz)

שמתי לב למה שדיברתם על "התאמה" יש בהחלט עבודת התאמה :-)

כמו כן רציתי לשאול האם אפשר להתקין מספר מערכות במקביל? או שרק מספר דסקטופים? ואיך אני מתקין דסקטופ במקביל?

כמו כן אשמח להמלצות לתוספות למערכת, ולדפדן יותר קליל (הפיירפוקס שבא אתה פשוט כבד מידי).

בינתיים רק עדכנתי את המערכת, הוספתי את restricted extras package ופונטים לעברית.

כמו כן אני מנסה לתכנת קיצור דרך להחלפה בין שפות, אני מצליח לעשות זאת זמנית לכל הפעלה אבל לא קבוע, אני מצרף את מה שהמליצו עליו ברשת:

הפתרון הזמני:

setxkbmap -option grp:alt_shift_toggle "us,il"

הפתרון הקבוע (שלא הצלחתי ליישם):

echo '@setxkbmap -option grp:alt_shift_toggle "us,il"' | sudo tee -a /etc/xdg/lxsession/Lubuntu/autostart

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...