שלום לאחר כל הפרסומים על ווינדוס 10 אני חושב - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שלום לאחר כל הפרסומים על ווינדוס 10 אני חושב

Wolfinix

Recommended Posts

שהגיע הזמן לנסות את ...הסיבה שלא ניסיתי אותה עד עכשיו הוא המשקל של הרצת משחקים, אבל בהתחשב בעובדה שלאט לאט התחום משתפר ושיותר מ60% מהמשחקים שברשותי בSTEAM אמורים לפעול על החלטתי שהגיע הזמן לנסות.

התוכנית כרגע היא להריץ על מחשב לפטופ ישן (רץ עליו כרגע XP) ולהתנסות במערכת ואז לעבור למחשב הראשי אם אופציה כנראה לDUAL BOOT עם WIN10 אם יהיה צורך בDIRECTX 12 .

העניין שאני קורא כבר שבוע בערך (אני יודע שזה לא הרבה זמן..) על מערכות מומלצות לכיוון הGAMING וכל אחד ממליץ על מערכת אחרתועל דיסטורט אחר (שעדיין לא הבנתי מה ההבדל) ומזהיר מאחרת.

למשל:

Ubuntu Gamepack

Sparky Linux

Play-Linux

Fedora Games Spin

אשמח אם תוכלו לעזור בהמלצה עם איזו מערכת ללכת, וכיצד להתחיל את כל התהליך...

תודה מראש על העזרה :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא יודע איך המערכת עצמה מבחינת שאר האופציות, אם היא סגורה כקונסולה או פתוחה כDESKTOP רגיל.

שלא תבין לא נכון אני לא פוסל אני פשוט לא מבין בזה :-)

מקריאה בסיסית ממה שהם כותבים בדף שלהם מדובר על מערכת מבוססת על "Debian 7, code named Debian Wheezy"

האם יש לך מידע נוסף על המערכת הזו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חושב שהיא סגורה, היא די מכוונת אבל היא כן מאפשרת לעשות דברים אחרים.

אני חושב שזה אפילו די נחמד שיש לך מערכת מוכנה עם out of the box, חוסך התקנות וכו'.

לדעתי כדאי לנסות :)

מקסימום תסתכל קצת בyoutube, בטוח יש מיליון סרטונים על steamOS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה,

צפיתי במספר סרטונים, הם מדברים שם על דרישה של 500GB HDD האם יש לזה סיבה מיוחדת? כי על הלפטופ הישן שלי יש בערך 60GB ולפי מה שהם אומרים אין אפשרות ל DUAL BOOT...

מה גודל של התקנת רגילה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיסוי תחת למקרה של אנשים שמתקינים את המערכת על כונן של 30 ג'יגה ובוכים שהם לא יכולים לשחק משחקים כי סטים לא יכולה להוריד אותם. יכול להיות שזה בגלל שאין שם עדיין אפשרות להתקין את הספרייה על כונן נפרד... לא יודע, לא ניסיתי את סטים ללינוקס.

מעבר לזה אני לא רואה סיבה אחרת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המערכות "המיוחדות לגיימינג" שונות רק בכמה דברים שמגיעים בברירת מחדל, אתה יכול באותה מידה להתקין את אותם דברים בדיוק (steam, ....) בכל מערכת אחרת. אל תגביל את עצמך לכמה מערכות שמישהוא החליט שהן מומלצות לגיימינג ואחרות לא

תבחר כל מערכת לינוקס סטנדרטית שאתה מתחבר אליה כמערכת לשימוש כללי - מבחינת הדסקטופ/כלי ניהול/התקנה/וכו'

ואיך לבחור - פשוט תנסה אותן....

המערכות שתוכל לנסות על המחשב אם ה XP תלויות במפרט המחשב. נפח נדרש למערכות היום אם דסקטופים גדולים (KDE, ....) עומד על משהוא כמו 1G להפעלת הדסקופ ו 2G לשימוש נורמלי במחשב. בפחות מזה תצליח להפעיל אבל המערכת תהיה איטית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה, המון תודה על התגובות המהירות :-)

האופציות שיש לי הן:

על הלפטופ שיש לי עליו 1GB RAM אם אני זוכר נכון וHDD של 20 או 40GB הוא דיי ישן...

על המחשב של אחותי 4GB RAM וHDD של 150GB שכרגע היא לא משתמשת בו (פחות נוח כי הוא אינו פיסית אצלי)

או על מערכת DUAL BOOT במחשב שלי...

אילו מערכות אתה ממליץ להתחיל לבדוק ולהתנסות בהן? עדיפות לביצועים... ואם אפשר לינקים להורדה / התקנה :-)

כמו כן הגעתי עם עוד קצת חקירה לכאן

שלפי מה שהבנתי הוא התאמה של OS לDUAL BOOT ולHDD פחות, האם המערכת הזו טובה להתחלה? (בלי שום קשר אשמח לעוד אופציות)

ושוב תודה :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדסקטופים קלים כמו LXDE יספיק 1G . לדסקטופים מלאים כמו KDE יהיה צפוף - תפתח דפדפן או שניים והזיכרון יתחיל להיגמר (גם אם הוא לא, יישאר פחות מקום ל cache - פחות ביצועים). אבל יספיק בשביל לראות מה יש בדסקטופ

יתר החומרה - לא כזאת קריטית

המחשב ממנו אני כותב עכשו הוא 2g / פנטיום 4 / כ מסך onboard והוא מריץ KDE בסדר

מערכת הלינוקס כולה משפיעה על הביצועים ולפעמים יותר מהדסקטופ. החוקיות שאני שמתי לב אליה - אותן מערכות שהן קלות יותר מבחינת המחשב ומהירות יותר, הן גם אלה שמחייבות יותר התעסקות ולמידה מצד המשתמש. המערכות הכבדות יותר הן אלו ש "ידידותיות" יותר כמו אובונטו

המערכות שאני מתחבר אליהן הן דברים כמו Arch ו Gentoo. - מערכות של "פתח קונסול ותתחיל לעשות ידנית מה שבא לך" (כך ההתקנה, הניהול וכן הלאה). בדרך כלל לא ממליצים אותן למשתמשים מתחילים, אבל היי, לי לא היתה בעיה להתחיל מהן..... אז מי אני שאומר לא

מערכת שמבוססת על Arch והיא נחמדה ויותר פשוטה לשימוש היא Chakra OS, ומגיעה אם הדסקטופ שאני מעדיף - KDE. היא 64 ביט בלבד, כלומר מעבדי 4 הממש אחרונים ומעלה, כנראה שלא תוכל לנסות אותה על המחשב אם ה XP

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה דסקטופים - סביבת העבודה + התוכנות שמגיעות איתה (מנהל קבצים, צייר, תוכנות IM, ....) :

- הדסקטופים הגדולים ביותר - KDE ו Gnome שנותנים יותר אפשרויות ומגיעים אם יותר תוכנות

- דסקטופים קלים ובסיסיים - LXDE XFCE אם כמות אפשרויות בסיסית

- מערכות ניהול חלונות - כל ה WMים וה BOXים, שכל התפקיד שלהם הוא לתת אפשרות לפתוח תוכנות בחלון, אבל לא מכילים הרבה פיצ'רים משל עצמם (ניתן להוסיף אליהם הרבה דברים אבל לא בצורה טריויאלית)

תנסה כמה, תבחר מה שמתאים לך

הדסקטופים הגדולים ובמידה מסויימת הקטנים יותר, מפותחים במקביל אם תוכנות תואמות. אבל לפעמים מי שהרכיב את המערכת שלך החליט לא לכלול את התוכנות, או להכניס במקומן אחרות, וכדומה. תוכל להתקין בעצמך את מה שאין

התוכנות לא "נעולות" לדסקטופ ספציפי. למשל אם הדסקטופ שאתה עובד איתו הוא Gnome אתה יכול להתקין ולהשתמש בו בתוכנות של KDE. (ההתקנה תחייב להתקין ספריות של KDE בשביל שהתוכנות יוכלו לעבוד, אבל זה לא פוגע בביצועים ולא אמור להפריע לך)

יש כמה אלפיי מערכות - כשמישהוא בוחר דסקטופ, תוכנות, כלי ניהול וכדומה שהוא רוצה ומרכיב אותם למערכת. המערכות הן Chakra Arch וכן הלאה. גם כאן תנסה כמה ותראה למה אתה מתחבר. אפשר לשנות דברים שמגיעים אם המערכת בברירת מחדל - להתקין תוכנות, להחליף לדסקטופ אחר וכדומה. דברים שלא ניתנים לשינוי בקלות הם בדרך כלל כלי הניהול ודברים שנמצאים עמוק יותר במערכת, ויכולים להשפיע על דברים כמו ביצועים או קלות התקנה

למערכות בדרך כלל יש אתר (תמצא בגוגל לפי שם המערכת) ובו יש הורדות ובדרך כלל גם מדריכים/ויקי לפחות לדברים הבסיסיים כמו התקנה וניהול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...