שירות גיבוי וסינכרון לענן של מספר מחשבים לעסק קטן, אשמח לעזרה. - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שירות גיבוי וסינכרון לענן של מספר מחשבים לעסק קטן, אשמח לעזרה.

Eargasm

Recommended Posts

שלום,

אבא שלי ביקש ממני עזרה. בבעלותו עסק עם מספר מחשבים (אני מעריך שבסביבות ה7-8) - ועד היום היה לו שרת במשרד אליו היו מסתנכרנים באופן קבוע כל המחשבים והוא היווה את שרת האימיילים של העסק.

כיום הוא מעוניין לעבור לאחסון בענן, האימיילים כבר הועברו למיטב הבנתי, אבל הגיבויים עדיין לא.

הוא בדק כמה אופציות מוכרות - דרופבוקס, וואןדרייב וגוגל דרייב, וכולם לא סיפקו את מה שהוא רוצה או שהיו יקרים מידי.

הוא רוצה שהמחשב יסתנכרן באופן קבוע לשרת בדיוק כמו שעובדת תיקיית דרופבוקס רק על כל המחשב, ועל כל המחשבים של העסק ככה שצריך נפח דיי גדול (אבל לא גדול מידי, הם עובדים עם קבצים קלים בינונים)

על איזה שירות אתם יכולים להמליץ ומה לדעתכם יהיה הפתרון הכי טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם פתרונות כמו או onedrive היו יקרים מדי, אז פתרונות לגיבוי מחשב מלא יהיו עוד יותר יקרים.

יש הרבה שרותי גיבוי עם נפחים בלתי מוגבלים כגון: backblaze, crashplan, mozy. אבל גיבויים של כל תוכן המחשב לענן הוא בזבוז של זמן וכסף והשחזור יקח שעות רבות. לכן הייתי מציע לשקול מחדש ואולי בכל זה לעבוד עם משהו בסגנון drive, פשוט לחנך את העובדים לשמור את העבודה שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובה.

דרופבוקס לא היה יקר מידי בכלל, הוא רכש פרימיום ואז גילה שזה לא מה שהוא רצה.

לא יודע על איזה מהוואןדרייב או דרייב הוא אמר שיקר, אבל בכמ הוא אמר שלשכור שרת חיצוני פרטי בשביל לגבות עליו זה עניין של 800 שקל בחודש שזה יקר.

היום בדיוק הלכה לו הattera ולא הייתה לו ברירה אלא לקנות מכשיר חדש ב3K... מבאס.

זה לא פתרון לשמור ככה, הם עובדים בהרבה תוכנות וזה לא יהיה נוח. הרבה קבצים עם סיומות לא מוכרות לתוכנות ספציפיות.

אולי יש חברה זולה יותר לשרתים מהסוג שהזכרתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר...
אם המטרה היא גיבוי אז חד משמעית ibackup. לא יקר ועובד מעולה.

יש סיבה ספציפית למה להעדיף דווקא iBackup?

בעמוד הראשי של iBackup כתוב:

image.png

0.5TB ב-10$ לחודש,

כשב- Drive ב-10$ לחודש אתה מקבל 1TB..

image.png

לחילופין, אם הוא יכול להסתפק ב-100GB לחודש, אז הוא יורד למחיר רצפה (מבחינת עסק, ואפילו מבחינת משתמש פרטי) שהוא 2$ לחודש....

ממעבר על האתר של iBackup, זה נראה שהם מנסים לתת פיצ'רים שיהיו שימושיים לעסקים, כמו גיבוי ספציפי של שרתים מסוימים,

הבעיה שרוב בעלי העסקים בכלל לא ידעו לנצל את האפשרויות האלה, ופשוט ישתמשו בגיבוי רגיל.

דרך אגב,

Amazon Cloud Drive מציעים חבילת Unlimited (אמיתית), ב-60$ לשנה..

זה בעצם 5$ לחודש..

חצי ממה ש- Drive מבקשים עבור 1TB

acd.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שהבנתי אתה עסק...אז כן...IBACKUP זה עבורך

תשובה מאד אינטליגנטית, עם נימוק בהחלט משכנע.

ותפריד בין גיבוי לסנכרון. זה יופי טופי אבל מי מגבה ומי מנטר?

אם מישהו הבין מה אמרת עכשיו, במיוחד בחצי השני של המשפט, אז בבקשה שיסביר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אעשה לך סדר למרות הסרקזם המעצבן שלך כשמנסים לעזור לך...אבל בכל זאת...

AMAZON\GOOGLE DRIVE\DROPBOX ושאר שירותי אחסון ענן וסנכרון הם בסך הכל מחסני חומר. אתה כמשתמש עדיין אחראי להביא לשם את החומר.

כלומר : יש לך לצורך הדוגמה 5 מחשבים במשרד. אתה צריך לדאוג להעתיק את החומר מכולם לתיקיה אחת שתהיה מסונכרנת בDROPBOX או בDRIVE. זה לא קורה אוטומטית. או לחילופין אם אתה קונה CLOUD אתה צריך איזשהי תוכנת גיבוי צד שלישי שתעתיק את הקבצים לDRIVE. וכל השירותים האלה לא מספרים לך אם הצלחת או לא. תוכל לקבל פידבק כזה רק אם תוכנת גיבוי צד שלישי שלך יודעת לתת דוחות מיילים. ואז אתה תקבל מייל יומי\שבועי או מתי שתרצה על כל מחשב של הצלחה או כישלון שתצטרך לפענח ולטפל בהתאם.

IBACKUP זה לא של אבא שלי, אני לא מרוויח מזה. זה פשוט פתרון אופטימלי עבורך.

אתה עושה מנוי של X דולר בחודש ללא הגבלת מחשבים\פלאפונים. בכל מחשב יושבת תוכנה שבה אתה בוחר תיקיות לגבות או תוכנות (תומך SQL של חשבשבת לדוגמה) או OUTLOOK וכו'. אתה מקבל דיווח למייל אבל זה לא הקטע החשוב. החשוב הוא שאתה תמיד יכול להיכנס לממשק ניהול של עצמך ולצפות במסך אחד בדיווח הגיבוי. הקונספט הוא פתרון מרכזי עם שליטה וניהול מרכזיים.

ואל תעשה חשבון של 5 או 10 דולר בחודש. העסק של אבא שלך לא שווה 10 דולר בחודש, הוא שווה הרבה יותר מזה. וגיבוי עושים למקרה של קריסה. תחשוב כמה קריסה שווה לך - לא כמה זה עולה בחודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות הסרקזם המעצבן שלך כשמנסים לעזור לך...

חח, אני מצטער,

פשוט הצחיקה אותי התשובה..

זה מצחיק להגיד למישהו לעשות פעולה X, בלי להסביר לו למה X..

אלא פשוט להגיד לו "רק תעשה X".

שזה מה שעשית:

ממה שהבנתי אתה עסק...אז כן...IBACKUP זה עבורך

בכל מקרה אם זה עצבן אז סליחה

כשמנסים לעזור לך...

אגב שים לב שאנחנו לא מנסים לעזור לי..

אני לא פותח ה-thread, אני אחד האנשים שכתבו בו תשובה..

AMAZON\GOOGLE DRIVE\DROPBOX ושאר שירותי אחסון ענן

...

אתה צריך לדאוג להעתיק את החומר מכולם לתיקיה אחת שתהיה מסונכרנת בDROPBOX או בDRIVE.

זה לא מדויק.

אומנם אלה מחסני נתונים,

אבל יש יותר מדרך אחת להביא את הנתונים לשם.

אתה לא חייב להעתיק הכל לספרייה אחת על מחשב, ואז להפעיל עליה סנכרון.

בחלק מהשירותים אתה יכול לבחור כמה מחיצות.

חלק מהשירותים נותנים גישת FTP

(אם כי בפעם האחרונה שבדקתי, רק מעטים נותנים את זה, אולי מאז זה השתפר ונהיה יותר נפוץ? צריך לבדוק שוב בהזדמנות)

יש שירותים שנותנים API אליהם (זה כבר קצת יותר נפוץ)

וגם אם לא חשפו כלום, אז יש אפשרות לעשות אוטומציה גם להעלאה של קובץ, בעזרת פלטפורמות כמו AutoIt.

מכיר?

http://www.autoitscript.com/

אבל אם iBackup חוסכים את זה, אז זה בהחלט יתרון

אתה תמיד יכול להיכנס לממשק ניהול של עצמך ולצפות במסך אחד בדיווח הגיבוי.

הקונספט הוא פתרון מרכזי עם שליטה וניהול מרכזיים.

אוקיי זו כבר תשובה הרבה יותר לעניין..

ואתה צודק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אני בדיוק במצב של פותח האשכול אבל קצת שונה , יש לי מחשבים ישנים ורק אתמול בדקתי אותם , לצערי הלך הספק כוח צריך לקנות חדש ואני חושב לשדרג . עכשיו אני לא יודע עדיין במה להתלבט אם ללכת על NAS כפי שהציעו כאן בכללי הרבה פעמים או פשוט להפוך את המחשב ל"שרת". אני בעצמי הייתי הופך את המחשב ל"שרת" ומתקין בו (הפצה centos או debian או ubuntu) , יש לי ידע בלינוקס. לגבי הגיבוי עכשיו העניין איך בדיוק נבצע את הגיבוי? אני לא מתכוון לעשות העתק והדבק. האם עדיף לגבות את כל הדברים העצמם בFTP? כך שזה מסונכרן ברגע שמעבירים עוד דברים...מטעמי אבטחת מידע פשוט אפשר לשנות את הפורט לכל מספר אחר שלא נפוץ אבל עדיין ניתן לגלות את הפורט. האם יש צורך לקנות כתובת IP ייחודית כדי להיכנס מכל העולם? האם כדאי להפעיל שירות SSH בלינוקס? מאמין שהתגובות פה יהיו מעניינות מאוד! :)

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...