בעיית טעינה איטית ביותר, ממשיכה למרות שהסוללה הוחלפה בסוללה חדשה ומקורית בגלקסי s3 - תמיכה טכנית מובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית טעינה איטית ביותר, ממשיכה למרות שהסוללה הוחלפה בסוללה חדשה ומקורית בגלקסי s3

ASI89

Recommended Posts

לקרוב משפחה שלי החלו בעיות טעינה איטית .

היות והוא אדם מבוגר ואין צורך ברכישת מכשיר יותר מיתקדם וממילא הוא ניזקק לסוללה רזרבית ,יעצתי לו לרכוש נוספת ,מקורית .

אמרתי לו שאם הבעיה תמשיך ,אז בדרך האלימינציה ,ניתן יהיה לומר שהבעייה במכשיר עצמו .

המכשיר כבר לא באחריות .

1.עצתכם באשר למקור הבעייה?

2.עלות משוערת לתיקון?

3.האם יש עדיפות לתיקון ברשתות הגדולות/מפעילות סלולריות על פני תיקון במעבדות קטנות ופרטיות ,בסוג כזה של בעייה ?

4.האם יכול להיות שהבעייה יכולה להיפתר באמצעות איפוס חומרתי מלא, ללא צורך בהחלפה פיזית של רכיבים?

5.האם אחד כמוני,שיש לו רקע טכני וכלים ,יכול להחליף לבד את אותו חלק בעייתי או שיש כאן צורך בציוד מיוחד ויקר ומיומנות בהלחמות זעירות ומדוייקות ביותר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מחייב, מטען מסויים יכול להטעין מכשיר מסויים מהר ומכשיר אחר לאט וזה בגלל שמטענים מסויימים מתאימים למכשירים מסויימים. הם סוג של מדברים אחד עם השני ולפי זה נקבע קצת הטעינה. זה תאור פשטני כמובן.

האם מדובר במטען שהוא השתמש בו עד היום ופעל לו טוב? או שזה מטען חדש?

האם הכבל של המטען מתפרק? אם כן אז האם הוא החליף כבל לאחרונה? או שמדובר באותו הכבל שהוא הזתמש בו עד היום והטעין לו בסדר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי המטענים של סמסונג שמיועדים לגלקסי ,הם אוניברסלים בניגוד למשל לאלו של .

גם החיבור של z3 אוניברסלי .

מבחינת כבלים ,ניסיתי מספר כבלים ,כולם תקינים וכאמור לא הייתה בעייה איתם בטעינה עם ה z3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי באיזה מטען הוא משתמש, מקורי או לא? והאם הוחלף? תענה על השאלות.

אם זה המטען המקורי של סאמסונג אז אין בעיה מהבחינה הזו, אלא אם הוא לא תקין אבל זה לא המצב לפי הבדיקה שלך עם הZ3.

מטענים צריכים לקצר את הפינים של הנתונים. בחלק מהמכשירים זה לא מספיק, כמו למשל אפל וסאמסונג שעושים את זה מסובך יותר בעזרת נגדים:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=845844&page=2

כבל יכול להשפיע באותה מידה, זה לא האם הם תקינים אלא האם הם מעבירים זרם כמו שצריך. כבל זול = טעינה איטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה ניסיתי 3 מטענים 2.1 אמפר , כולם מקוריים ומיתוצרת אפל(מטען של ) ,סמסונג (מטען של טאב 3 ) ,טושיבה (מטען של ) , התוצאה היא אותה תוצאה ,קרי טעינה איטית ביותר ,כאשר הסמן המורה על הטעינה, יכול להישאר תקוע לילה שלם על משהו כמו עשר אחוז .

ניקיתי את כל המגעים (גם הנקבות וגם הזיכריים )עם תרסיס מיוחד ללא לחות לחלקי אלקטרוניקה ("תרסיס לניקוי טיונרים").

כמו כן ניסיתי ללא הועיל מספר כבלים מקוריים שהגיעו עם המטענים.

יש עוד משהו שניתן לנסות ?

יתכן שהמטען הפנימי "יצא מהכיול " ,וישנה איזו שהיא דרך לאפס אותו דרך אפשרויות הגדרה מיתקדמות ,אחרי שעושים רוט למכשיר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"תקוע לילה שלם על 10 אחוז" זה כבר לא טעינה איטית זו ממש תקלה.

אני לא חושב שיציאה מכיול יכולה להיות עד כדי כך.

כרגע הייתי מתמקד במכשיר עצמו, קשה להגיד שהוא האשם כרגע, אבל הייתי מתחיל מאיפוס המכשיר להגדרות יצרן. זה נראה לי הצעד הכי הגיוני כרגע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי ,הפעלת הפונקציה של האיפוס קשורה לקבצים ולהגדרות ואין לה נגיעה לחומרה עצמה .

כדי להגיע להגדרות הקשורות למטען אני חושש שצריך לבצע רוט ולהתעסק עם הקרנל .

היות והמכשיר לא שלי ,אין לי אור ירוק מהבעלים לעשות זאת.

אגב , אין איזה שהוא מטען חיצוני לסוללות ?

ראיתי ביוטיוב שיש אפשרות להשיג בזול משטח הטענה לסמארטפון הזה ,האם שימוש במטען חיצוני שכזה ,עוקפת את המטען המובנה או שבעצם משטח הטעינה האלחוטי מיתבסס עליו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ממש "הגדרות הקשורות למטען" וגם אם יש כאלו אין סיכוי שהן השתנו. אין כאן קשר לרוט או קרנל.

רוט יעזור בכל מקרה כדי לבצע גיבוי מלא לפני איפוס.

בהחלט יכולה להיות בעיית תוכנה שמחסלת את הסוללה, כבר הגיע אלי סאמסונג כזה.

השאלה היא האם הסוללה נגמרת מהר מחוץ למטען והאם המכשיר מתחמם, שני אלו רמזים מאוד חזקים לבעיית תוכנה.

יש מטענים חיצוניים לסוללות חפש טוב ותמצא. לגבי משטח הטענה אין לי מושג אם עוקף את מעגל ההטענה של המכשיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאמרתי שהטעינה איטית התכוונתי למצב בו הטעינה מיתבצעת כשהמכשיר מכובה ,כך שאין שום משמעות לתוכנה כזאת או אחרת .

ברור לי שישנה בעיית חומרה .

כנראה שהמטען הפנימי התבלה .

יש לי ולטמטר וציוד אחר טכני ,האם יש דרך כולשהיא שאני יכול באמת לוודא שהמטען פגום?

לדוגמא להוציא את הסוללה הנישלפת ולחבר לקטבים הפנימיים את הוולטמטר כדי לראות שהיא מקבלת את ההזנה החשמלית שהיא אמורה לקבל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו זה מדידת זרם מהUSB, אבל סביר להניח שהוא פשוט יהיה נמוך ועדיין לא ממש תוכל לדעת למה.

אני לא הייתי מתעסק עם המכשיר הזה בכלל.. גם הסוללה זה בזבוז כסף כשיש מכשירים סינים שלמים שעדיפים על האס3 בפחות מ400 שקל.

אם באמת מדובר במעגל ההטענה (שאם זה נכון זה מאוד מוזר לדעתי) אז אני לא יודע על דרך לתקן את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעגל הטעינה עצמו, יושב על הלוח אם עצמו ,נכון ?

ידוע לך אם טכנית ,בכלל ניתן להחליף אותו, או שבמקרה כזה אין ברירה וחייבים להחליף את כל לוח האם?

שקע הטעינה לעומת זאת ,נימצא בשולי לוח האם והחלפתו זולה ופשוטה יחסית ,האם החלפתו עשוייה לפתור את הבעייה ?

לפי קצב הטעינה שאני רואה עכשיו על הצג ,כאשר המכשיר נימצא בסטטוס של "טיסה ", יקח בערך 8 שעות כדי לטעון חדשה ומקורית ,כאשר זמן הטעינה התקין הוא כשעתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעגל הטעינה (שהוא בדרך כלל ציפ קטנטן) יושב לפי מה שאני יודע על הלוח.

גם אם ניתן להחליף אותו, תצטרך מישהוא מקצועי מאוד שיעשה את זה וזה יעלה לא מעט. מה ששוב מחזיר אותי לעניין שגם אם אפשר לתקן את המכשיר הזה, הוא לא שווה את הטרחה כי התיקון יעלה כמו מכשיר חדש.

אין לי מושג האם החלפה של שקע הטעינה בלבד תפתור את הבעיה.

לי יש כזה:

http://ecx.images-amazon.com/images/I/71%2Bp1yDai3L._SY355_.jpg

עוזר להבין כמה זרם מגיע אל המכשיר. אבל זה לא בהכרח יעזור לך במקרה הספציפי הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...