איך לחבר נתב אלחוטי של בזק d-link dsl 225 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך לחבר נתב אלחוטי של בזק d-link dsl 225

ronshor

Recommended Posts

אובונטו קובונטו 12.04

עד היום הייתי מחובר דרך מודם עם פקודת pon /poff כי בחייגן הרגיל היה איזה באג שגרם לניתוקים

הצטרפתי ל 100 מגה וקיבלתי חדש שאמור להחליף את המודם הישן

איך אני מבטל את ההגדרות של pon poff

ואיך אני מחבר את המודם ללא אקספלורר ?

המערכת לא מזהה חיבור כרגע

תודה לכל מי שיכול לעזור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המודם/ראוטר החדש כבר מוגדר להיות ראוטר, אתה אמור להיות יכול להחבר ב DHCP. לבדיקה, אם הכ שלך הוא eth0, "תוריד" את הכ , תריץ dhcpcd eth0 ותראה אם אתה מקבל חיבור

"תוריד" הכוונה לכך שלא יהיו חיבורים פתוחים עליו - תכבה את ה ppp אם poff או תריץ ifconfig eth0 down

אלה פקודות שיש להריץ כ root, כלומר אם sudo אם צריך או מתוך שורת פקודה שהופעלה מ root

אם המודם/ראוטר החדש צריך הגדרה, בדרך כלל יש לו כתובת קבועה ו "אתר" פנימי שניתן להיכנס אליו בדפדפן. בשביל להתחבר לשם תגדיר לכ IP קבוע, שבו רק החלק האחרון שונה מזה של הראוטר (למשל ראוטר 10.0.0.138 ואתה תבחר למחשב 10.0.0.3), נט מאסק 255.255.255.0 ו default gateway שהוא ה IP של הראוטר

ifconfig eth0 down

ifconfig eth0 up 10.0.0.3 netmask 255.255.255.0 broadcast 10.0.0.255

route add default gw 10.0.0.138

כעת אתה אמור להיות יכול להיכנס לכתובת ה IP של הראוטר בדפדפן ולהגדיר את מה שצריך. סיסמאות לפחות בעבר היו בדרך כלל דברים כמו admin Admin וכו'

הגדרות הרשת מהפקודות האלה אינן קבועות, הן רק לעכשו. לדעתי באובונטו הגדרות של DHCP/ IP קבוע אמורות להיות ב GUI, אז אתה יכול פשוט להגדיר שם ולהפסיק להשתמש בפקודות של pon poff

תבדוק מה הכתובת IP שהמחשב מקבל ברשת המקומית (אחרי הראוטר), ותגדיר אותה כ default server בראוטר בשביל שתוכל לקבל למחשב תקשורת נכנסת. זה לא קריטי לגלישה באינטרנט, אבל יכול להיות חשוב לדברים כמו שליטה מרחוק, שיתוף קבצים וכדומה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שראיתי את התגובה שלך החלטתי לנסות ולהכנס ב אובונטו לייב CD ... שם הרי אין לי את ההגדרות של ה ppoeconf המחשב זיהה את הראוטר ופיירפוקס נכנס באופן אוטומטי לאתר ההגדרות של בזק.

כך שהראוטר מוגדר כרגע .

לגבי ביטול ה ppoeconf וזיהוי הראוטר במערכת שלי באופן קבוע מישהו יעץ לי לבצע את שינוי ההגדרות הזה

https://ubuntuincident.wordpress.com/2011/08/31/remove-pppoe-settings/#respond

וכרגע הכל עובד פיקס

יש לי עדיין כמה שאלות

1. למה ה network-manager עדיין מנוטרל והאם אני צריך אותו בכלל ? (יש איקס אדום על האייקון שלו בסרגל הכלים למטה )

2. איפה אני יכול לראות את ה IP שלי במחשב ומה ההבדל בין ה IP הזה לIP שהראוטר נותן ?

3. איך אני יכול לכבות את החיבור לרשת כשאני עובד עם ראוטר . יש איזו פקודה או כפתור ב GUI לזה במחשב ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יתכן שה service שלו (שמופעל על ידי init / upstart / וכו') לא רץ - אולי נדרשת הגדרה או שביטלת אותו בעצמך כשהתקנת את ה ppp. בכל מקרה הוא לא חיוני בשביל שהרשת תעבוד, הוא בסך הכול כלי להגדרות/חיבור וניתוק הרשת ידנית

יש 2 כתובות IP : הפנימית, שבה הראוטר רואה את המחשב, והחיצונית, שבה האינטרנט רואה את הראוטר (ואת המחשב שמאחוריו). אם אתה מתחבר מכמה מחשבים, ברשת הפנימית יהיו כתובות שונות ובחיצונית כולם יהיו תחת אותה כתובת

את הכתובת הפנימית אתה יכול לראות אם פקודה כמו ifconfig / ifcfg וכו' או ip addr, וכן בהגדרות של הראוטר

את החיצונית אתה יכול לראות בהגדרות של הראוטר, ובאתרים כמו what is my ip

החיבור לראוטר הוא חיבור - למה אתה רוצה לכבות אותו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מה שאתה אומר זה שכאשר אני משתמש ב ראוטר אין ל network-manager שום שימוש ? הוא רק לחיבור דרך מודם ?

2. ה IP הפנימי יכול להיות משהו כזה 10.0.0.1 ?

3. לגבי ניתוק מהרשת...זה נכון שאין בזה הרבה צורך אבל הייתי רוצה לדעת באופן עקרוני איך אפשר להתנתק מהרשת כאשר לא מעוניינים להיות מחוברים

בnetwork-manager זה היה 2 קליקים וב ppoeconf זה היה פקודת poff

אז האם יש אפשרות כזאת גם שמשתמשים בראוטר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

networkmanager הוא deamon (ויש כלי GUI שמתחברים אליו, כמו איקון בפאנל וכו') שנותן שליטה על הרבה סוגים של חיבורי - כולל גם ethernet (גם לא במצב ppp) ו wifi. אבל הוא לא חיוני, את כל מה שהוא יודע לעשות ניתן לעשות גם בלעדיו, הבחירה שלך

ה IP הפנימי אכן יהיה משהוא כמו 10.0.0.1 (ואם יש מחשבים נוספים אז 10.0.0.2 וכו'), או בדגמים מסוימים של ראוטרים 192.168.x.x. ה IP החיצוני יהיה אם מספרים שנראים "אקראיים" יותר

תלוי איך אתה מחובר לראוטר :

- אם יש לך deamon כלשהוא שמחבר את הרשת, תוכל להעלות ולהוריד אותו כמו שמעלים ומורידים deamons אחרים. תראה מה יש לך ב /etc/init.d - אלה שמות ה deamons. נניח שיש שם משהוא שנקרא network, אז תנסה לתת לו פקודות כמו

/etc/init.d/network start

/etc/init.d/network stop

ותראה מה קורה (יש להריץ כ root)

בחיבור ידני אם IP קבוע :

ifconfig eth0 up ........ (הגדרות נוספות כמו ה IP, netmask וכו' אם צריך)

ifconfig eth0 down

בחיבור ידני אם DHCP יכול להיות שיש לך לקוח DHCP כזה או אחר, הנפוצים הם dhcpcd ו dhclient. ב dhcpcd הפקודות הן :

dhcpcd eth0 (חיבור)

dhcpcd eth0 -k (ניתוק)

הפקודות ה "ידניות" בהרבה מקרים יעבדו גם אם חיבור שהופעל כ deamon

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלומר מה שאתה אומר זה שאם ה network-manager היה עובד אצלי יכולתי לנתק ולחבר את האינטרנט ב 2 קליקים ב GUI כמו שאפשר היה פעם בתקופת ה מודם ?

כלומר ה network-manager יכול להיות ממשק GUI לפעולות בסיסיות בראוטר.

למה אתה מתכוון שאתה אומר חיבור ידני ? ואיך בכלל מגדירים דבר כזה

הרי הראוטר שלי מתחבר ומזוהה אוטומטית ע"י המחשב לא ?

בתיקיית /etc/network/interfaces

בכדי להעביר את המחשב לראוטר מהמודם ב PPPOECONF הייתי צריך לשנות

iface eth0 inet manual

ל

iface eth0 inet dhcpאיך אני יודע איזה סוג חיבור יש לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החיבור הוא DHCP (סטנדרטי היום בראוטרים). אם הוא עולה אוטומטית בהפעלה של המחשב זה אומר שהוא מופעל על ידיי deamon. כלומר, שליטה ידנית על ידיי הסקריפטים שנמצאים ב etc/init.d ופקודות כמו start ו stop

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...