הגרלות של דירות מוזלות? מה אתם יודעים? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגרלות של דירות מוזלות? מה אתם יודעים?

Sargon

Recommended Posts

שמעתי כבר משני מקורות שהולכים להיות הגרלות של דירות מוזלות לבני 35 ומעלה או משהוא כזה.

אחד המקורות אמר שזה היה כתוב בעיתון אבל מכיוון שאני לא קורא עיתונים פניתי לGOOGLE, אבל שם לא מצאתי שום דבר עדכני.

אז מה אתם יודעים על הגרלת דירות מוזלות?

אגב נאמר לי שיש שמועה שחצי מהדירות ילכו לקרובים של אנשי העירייה או כל מיני מקורבים של העירייה.

אבל ההגרלה אמורה להיות אקראית ובאמצעות מחשב ובפיקוח? אז אוליי זו רק שמועה?

חוץ מזה שלא יהיה קל לגלות כשקרובים של מקורבים של העירייה זכו בהגרלה? במיוחד בעידן הפייסבוק והSOCIAL?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא הבנתי מה אתה אומר.

הכוונה היא להגריל אלפי דירות לפי מה שנאמר לי.

גם אם לא כל אחד יוכל לקנות דירה אז זה יוזיל את שאר הדירות שירד להם הביקוש.

חוץ מזה שאתה לא רוצה למכור לבני 25 דירות מוזלות כשיש עוד בני 40 שחיים בשכירות. מין הסתם גם בני 40 בלי דירה משתכרים יותר טוב וזה יותר ריאלי למכור להם דירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום הגרלה לא תעזור כאן.

מה שיעזור הוא נאותה מהפריפריה למרכז. תשתיות נאותות בכל רחבי הארץ. בניית אלפי יחידות דיור.

מכיוון שהרכבת התחתית נבנית כבר לאורך שני עשורים, שואבת מיליארדים מקופת המדינה, באין מפריע. (מה שיכל להוריד את זמני הנסיעה במרכזי הערים,ובכך להוריד את המחירים - תחשוב לבד למה).

התשתיות מפגרות שנים אחרי הבניינים שנבנים ברחבי הארץ. (פקקי ענק בכבישים, שלא הותאמו למספר הרכבים העובר בהם).

הפריפריה אינה מחוברת למרכז בצורה נאותה . (כנ"ל)

מספר יחידות הדיור המעטות שנבנות, אינן מספקות לגידול הטבעי.

הייתי מבין את המסר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי שיוגרלו אלפי דירות. עד כמה שידוע לי צריך לבנות אלפי דירות בשביל שתהיה האפשרות להגריל אותם.

החשיבות של ההגרלה והקריטריונים זה שהדירות ימכרו למטרת מגורים ולא למטרת השקעה. הבדל משמעותי ביותר. מזה היה לך נוח להתעלם.

תרשה לי לפקפק ברוב העובדות שאתה מציג מכיוון שהקוו המנחה שלך הוא שיש איזה קונספרציה שהמדינה בכוונה דואגת רק לעשירים.

בנוגע לפריפרייה, לא היתה התקדמות משמעותית בעשר השנים האחרונות בנושא הזה? מסילה לכל כיוון. יש אפילו תחנת רכבת ליד דימונה או ליד איזה עיר דומה אחרת? הבעיה היא שאנשים לא רוצים לבוא לשם.

וגם אם עכשיו הזמנים ארוכים להגיע מהפריפרייה, בעבר הם היו ארוכים עוד יותר.

בנוגע לעומס בכבישים. זה בעייתי כי יש פיקים של עומס. כלומר, כשיש עומס הוא קורא בבת אחת כי כולם יוצאים באותו הזמן ולאותו המקום. בשעות לא עמוסות אין יותר מדי עומס.

היום נסעתי מחיפה להרצלייה ב10 בערך ולא היה כל כך עמוס.

לדעתי הבעיה היותר חמורה בכבישים זה שנהגים נוהגים כמו פראי אדם. אבל אם הייתי מציא לך פתרונות כמו לשלול רשיון על כל עבירה קטנה אתה לא היית מרוצה נכון?

בקיצור המצב משתפר אבל אין פתרונות קסם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרת שהמדינה רומזת שהיא לא מעוניינת בצעירים? שזה ה"מסר"?

בכל מקרה, זה לא משנה.

לצעירים היום לא יותר רע ממה שהיה לצעירים פעם. אפילו יותר טוב.

המדינה לא מזניחה את הצעירים.

אם אתה רוצה לקנות דירה בגיל 25 אתה חיי בסרט. איך בן אדם שאפילו לא סיים אוניברסיטה עדיין יקנה דירה? צריך כמה שנים של צבירת הון לפני שבכלל אפשר לחשוב על לקנות דירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, האפשרות השנייה היא העלאת הריבית ל-2% עד 3%.

- - - תגובה אוחדה: - - -

לא אמרת שהמדינה רומזת שהיא לא מעוניינת בצעירים? שזה ה"מסר"?

בכל מקרה, זה לא משנה.

לצעירים היום לא יותר רע ממה שהיה לצעירים פעם. אפילו יותר טוב.

המדינה לא מזניחה את הצעירים.

אם אתה רוצה לקנות דירה בגיל 25 אתה חיי בסרט. איך בן אדם שאפילו לא סיים אוניברסיטה עדיין יקנה דירה? צריך כמה שנים של צבירת הון לפני שבכלל אפשר לחשוב על לקנות דירה.

מה הקשר בין צעירים לעשירים ?.

כל הדודים שלי קנו בגיל הנ"ל את דירתם הראשונה .

כמעט כל מי שעובד איתי קנה את הדירה הראשונה שלו בסביבות הגיל הזה..

לא צריך כמה שנים של צבירת הון , צריך מחירים המתאימים למשק.

ההורים שלי קנו 2 דירות, עד הגיעם לגיל 30. מה אתה מבלבל ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש קשר בין גיל לכסף.

מין הסתם אדם בן 40 יש לו יותר שנים בשוק העבודה ויותר זמן לצבור הון.

אתה חיי בסרט הזוי אם אתה חושב שכל מי שמגיע לגיל 25 צריך לרכוש דירה. אני בטוח שזה לא אפשרי מתמטית.

אתה רוצה לחלק משכנתאות לאלפי צעירים בני 25 שאין להם אפילו 50 אלף שקל בבנק?

אם אתה אומר שצעירים בני 25 צריכים לקנות דירה אתה פחות או יותר אומר שכל צעיר בן 25 שלא הוכיח שום יכולת השתכרות וחיסכון יוכל לקחת משכנתא גדולה.

זה שאתה עובד היי טק בן 25 לא אומר שתהיה ככה במשך ה20 השנים הבאות. עוד לא הוכחת את עצמך.

דרך אחת להוכיח את עצמך זה בזה שאתה הצלחת לחסוך סכום מסויים.

על פי איזה קריטריון אתה רוצה בדיוק שיתנו לך משכנתא של מליון וחצי שקל או וואטאבר?

אגב, היכולת לחסוך הון בבנק היא לא ההוכחה הכי אובייקטיבית שאתה תהיה מסוגל לשלם את המשכנתא? הריי יכול להיות צעיר שעובד בהיי טק ובכלל לא חוסך כסף. לעומת זאת בן אדם שלא עובד בהיי טק אבל חסך עד גיל ארבעים לפחות חצי מליון שקל.

למי עדיף לתת משכנתא?

בוא נעשה חישוב קטן...

נניח סיימת אוניברסיטה בגיל 28. במשך 12 שנים, עד גיל 40 חסכת 4000 ש"ח בחודש.

כלומר אחריי 12 שנים יש לך 12*12*4000 = 48000*12 = 576000 ש"ח

יופי, כשתגיע לגיל 40 ויהיה לך חצי מליון שקל בבנק אז יהיה הגיוני לתת לך משכנתא. אבל למה לתת לכל צעיר שרק התחיל לעבוד משכנתא?

אגב, דודים שלך חיו בתקופה אחרת. זה ממש לא הוגן להשוות את התקופות, המדינה עוד היתה יותר צעירה יש כל כך הרבה הבדלים שזה בכלל לא רלוונטי לעכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי כבר משני מקורות שהולכים להיות הגרלות של דירות מוזלות לבני 35 ומעלה או משהוא כזה.

אחד המקורות אמר שזה היה כתוב בעיתון אבל מכיוון שאני לא קורא עיתונים פניתי לGOOGLE, אבל שם לא מצאתי שום דבר עדכני.

אז מה אתם יודעים על הגרלת דירות מוזלות?

אגב נאמר לי שיש שמועה שחצי מהדירות ילכו לקרובים של אנשי העירייה או כל מיני מקורבים של העירייה.

אבל ההגרלה אמורה להיות אקראית ובאמצעות מחשב ובפיקוח? אז אוליי זו רק שמועה?

חוץ מזה שלא יהיה קל לגלות כשקרובים של מקורבים של העירייה זכו בהגרלה? במיוחד בעידן הפייסבוק והSOCIAL?

חפש בגוגל "מחיר מטרה"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפסיק לבלבל את השכל .

לך תראה מה היא העלות האמיתית של חומרי הבנייה ושל העובדים, לבית פרטי של 100 מ"ר.

דבר איתי אח"כ.

והבולשיט הזה שחיו בתקופה אחרת, ממש לא שווה התייחסות .

בעצם מה שאתה אומר הוא, שהיום אתה לא זכאי לדיור, עד הגיעך לגיל 40.

אתה מפנים את מה שאתה רושם?.

גיל 40 אני אקנה דירה ואז מה ?.

מה עם ילדים ?.

אזרוק את חברה שלי ואשיג יותר צעירה ?.

או שאשאר איתה והסיכון לסיבוך בלידה יהיה 1:100.

אתה ההוכחה שהמדינה הזאת גוררת עצמה למטה.

- - - תגובה אוחדה: - - -

לא פלא שהפריון של העובד הישראלי יורד משנה לשנה.

אגב, אם התפיסה של המדינה היא כתפיסתך "שיילכו קיבינמט הצעירים" , אז רצוי שיפרסמו את זה בריש גלי ויעזרו לצעירים להגר מפה .

בניגוד, למעשי הממשלות בשנים האחרונות שכלאו פה את הצעירים אחרי הצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עלות החומרים והבניה של הבית היא לא רלוונטית. אולי גם תתחיל להתלונן בפני ובעצם כל העולם למה הם לא מוכרים לך גאגדטים במחיר עלות החומרים.

לחבר שלי יש שלושה ילדים והוא גר בשכירות. מה הבעיה פה בדיוק?

כאילו מאיפה הנקודת מחשבה הזו שלגור בשכירות זה גיהנום עליי אדמות ולגור בבית משלך זה גן עדן.

בהבית משלך אתה לא יכול להחליף את השכנים והשכונה אז יש מצב שתהיה תקוע במקום שאתה לא מרוצה ממנו הרבה זמן.

אני מסתכל על העיניין של לרכוש דירה יותר מהנקודה של הכדאיות הכלכלית כי חוץ מזה ההבדל בין לגור בדירה שכורה לבין דירה משלך לא כזו מהותית אלא אם כן אתה אובססיבי לגבי זה.

יש חיים גם בשכירות.

אגב, חבר שלי גר עד עכשיו בשכירות בחיפה ואחריי שהוא נהיה מודאג מהזיהום בחיפה ורצה שהילדים לא יגרו רק בסביבה עירונית הוא עבר צפונה. פריוולגיה שאין לך בדיוק כשאתה רוצה לגור אך ורק בדירה שרכת.

אלא אם כן אתה שוכר ומשכיר בו זמנית אבל אז מה ההבדל בדיוק מלהשכיר מלבד הכדאיות הכלכלית?

לצורך העיניין גם הבעל דירה שמשכיר לי את הדירה שלו גר בעצמו בשכירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...