בניית שרת ביתי - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית שרת ביתי

eyal177

Recommended Posts

הרכבת שרת NAS ביתי

שלום

יש לי מחשב לא בשימוש ויש לי NAS חדש בין 7 חודשיים

פיירול וסוויץ ואלפסק.

קניתי אותם לאיזה פרוייקט שלא יצא לפועל ועכשיו אין לי שימוש בו אז חשבתי לעשות דבר כזה...

אני רוצה לחבר אותו למחשב הישן שלי שלא בשימוש. ואותם לחבר לאינטרנט בNAS יש לי 6 כוננים.

אני שיהיה לי תוכנת ניהול לNAS שאני יכול להקצות כוננים

למשל:

כונן 1 לאבא שלי . ששם יהיה לו גישה חופשית לגבות את המחשב שלו . להוריד חומר לקחת חומר

כונן אחד יהיה שייך לי . שהוא יגבה את המחשב שלי מרחוק כל X זמן .

כונן אחר שאני יכול לתת גישה לאנשים { משפחה מורחבת} שיקבלו ממני קישור וסיסמה או משהו כזה. ויוכלו להוריד תמונות שלהם מאירועים ומפגשים שלנו.

וכך האלה....

הNAS והמחשב שיבו בבית אצל הורים שלי . יהיה לו פינה קבועה . ודולק קבוע כמובן. אני יהיה המשתמש הראשי ולי יהיה גישה לכל המערכת

כך שאני יכול לגשת מכל מקום בעולם לשרת הזה .

זה הNAS שקיים אצלי כרגע..

איך מתחילים מפה את הבנייה איזה ציוד עוד צריך

היום הייתי בחנות מחשבים, נתתי לו מחשב שקניתי ב3000 שקל . שהוא היה אמור להיות מחשב שרת . אבל הוא טוען שהמחשב הזה בנוי לעבודה רק על ואין אפשרת להתקין עליו סרבר 2012 { והאמת אני מעדיך להשתמש במחשב הישן, ואת החדש למכור}

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן אייל

אם הכוונה היא עשייה לשם הכיף אז סבבה, אבל אם אתה מחפש פונקציונליות אולי מתאים לך פתרון אחר.

גיבוי תמונות? יש לך ללא הגבלה PHOTOS של גוגל.

גיבוי מסמכים? יש לך ודומיו ללא עלות בנפחים שגדלים מיום ליום.

מה בדיוק הצרכים שלך? למה אתה רוצה ליצור ענן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כבר את הציוד , ועל אני לא סומך, אני מעדיף שהכל ישב אצלי ולא בשרת של חברה אחרת,

אני רוצה שהnas יאפשר לי להקצות מקום בדיסקים לכל מיני משתמשים , שאני אוכל לגבות את המחשב שלי עליו , לישמור קבצים, ולתת לאנשים הרשות להוריד משם דברים, ממש כמו שירות אחסון

- - - תגובה אוחדה: - - -

מה הקשר פה לIT? תתקין עליו FeeNAS וזהו (מה באמת רע ב Linux/BSD?).

גוללתי והגעתי לפה כי מישהו גם העלה הודעה שכזאת בקטגוריה פה...

לינוקס אני לא יודע לעבוד אז חשבתי אולי יש אפשרות לחבר את זה במערכת הפעלה של וינדוס, השאלה איזה אמינה , נוחה, וקלה, אשר יכולה לעלות על מחשב פשוט ולפעול ללא תקלות?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון אתה לא צריך מחשב כלל, הנאס ערוך לעשות את מה שאתה רוצה באופן עצמאי. ללא קשר, קח בחשבון שמי שירצה לעבוד מול הנאס הזה באופן מרוחק (משפחה שלך וכו) זה יעבוד לו לאט בצורה בלתי נסבלת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

·מה זה אומרת למה אני צריך לחבר את הNAS? איך אני רואה מה יש עליו הדיסקים שבתוך הNAS? איך אני יעבוד עם התוכנה? איך אני יגבה את החומרים ? איך ימשוך חומרים מהדיסקים למחשב. איך יעביר מהמחשב לNAS ,

ביגלל זה , לא?

אני לא מבין בזה ביגלל זה אני בא לפה

ולמה זה יעבוד לאט ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

·מה זה אומרת למה אני צריך לחבר את הNAS? איך אני רואה מה יש עליו הדיסקים שבתוך הNAS? איך אני יעבוד עם התוכנה? איך אני יגבה את החומרים ? איך ימשוך חומרים מהדיסקים למחשב. איך יעביר מהמחשב לNAS ,

ביגלל זה , לא?

אני לא מבין בזה ביגלל זה אני בא לפה

ולמה זה יעבוד לאט ??

זה לא מאוד מסובך - NAS הוא STANDALONE, ברגע שתתקין את המערכת ההפעלה, המלצה חמה על FREENAS, כל הניהול מתבצע דרך WEB.

ניתן לגשת לשרת NAS דרך הרשת המקומית LAN, או דרך WiFi או מרחוק (דורש DNS).

בשביל נוחות ניתן למפות תיקייה ב-NAS ככונן במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מאוד מסובך - NAS הוא STANDALONE, ברגע שתתקין את המערכת ההפעלה, המלצה חמה על FREENAS, כל הניהול מתבצע דרך WEB. ניתן לגשת לשרת NAS דרך הרשת המקומית LAN, או דרך WiFi או מרחוק (דורש DNS). בשביל נוחות ניתן למפות תיקייה ב-NAS ככונן רשת במחשב.

- - - תגובה אוחדה: - - -

אוקיי אז יצאתי מבולבל,

מצד אח חלק אומרים לא צריך מחשב והNAS עובד בצורה עצמאית

מצד שני אני לא מבין שאם הוא לא צריך מחשב , איך ואיפה אני רואה את הקבצים שאני מגבה, איך אני מעביר קבצים לכונן ספציפי, איך אני מנהל את השרת

אז בואו נעשה סדר .

אני הראש שלי עובד ככה , מחשב. חלונות , תוכנת ניהול לNAS . וזהו.

אבל כנראה אני לא מבין ממש.

אז כן מחשב או לא מחשב שאם לא מחשב איך אני רואה את הכוננים , את כל הקבצים על הכוננים

אוקיי הNAS שלי הוא lenovo emc px6-300D { צירפתי לינקים של מידע על הNAS}

http://www.goldtop.co.il/show_details.asp?prod_id=40607

http://gever.xstore.co.il/pc-parts/Lenovo-EMC-Network-Storage-PX6-300D-W-O-HDD-.html

http://icecat.us/he/p/lenovo/70bg9011na/0887770964547-EMC+px6-300d+12TB-6x2TB-18345151.html

http://portal.iomegacloud.com/px6300d.php?cloud_name=&access_code=&user_lang=he

https://lenovo-na-en.custhelp.com/app/cust_alp/p/1189,1190

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גבר אתה לא צריך NAS בשביל תמונות וסרטים

צא מהסרט הזה.

זה לא שיש לך חיבור סימטרי בבית. זה כל כך מיותר. אתה רוצה שאנשים יגשו מרחוק ויהרגו לך את הפס העולה? וגם אז זה יהיה 2MB במקרה הטוב.

קח PLUS

תאמין לי אם זה טוב ל98% מהאנשים זה טוב גם לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

מה אתם מתנפלים עליו הוא לא רואה לנכון לשתף את הסרטונים שלו מול גוגל ובלי קשר לזה יש לו ציוד NAS מיותר של פרויקט שלא יצא לפועל

אז הוא מעוניין להשמיש אותו כענן בייתי לטובת עצם קיומו של הפרויקט ומימוש החומרה המיותר.

למיטב הבנתי מדברי החברים כאן יחידת NAS אינה זקוקה למערכת חלונות כדי לפעול. יש לה תוכנית מובנית שיודעת לגשת לדיסקים ולעשות את פעולת המחיצות שאתה רוצה.

אם בא לך משהו יותר מאתגר, אז ניתן להקים תוכנית מבוססת לינוקס מ0 שתעשה פעולה דומה לזו שמציעה FREENAS. במילים אחרות למה אם וכאשר אין לך יכולת להתמודד עם זה?

בלי קשר לכל זה, עניין רוחב הפס הולך להעיק עליך. למיטב הבנתי אתה והוריך נמצאים בבתים שונים ומכאן שהחיבור הולך להיות אובר ולא חיבור LAN בינתי

ככה שקצב ההלאה שלך כל X לשם גיבוי המחשב הולך להיות איתי מידי לביצוע המשימה באופן תדיר מבלי לפגוע בנוחות .

כנ"ל גישה כללית לענן הזה, הוא הולך להיות משהו די מוגבל .... זו הסיבה שכולם פה אומרים לך למכור אותו לפירוק אבל לשם הניסיון לך על זה ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...