התיעצות בנוגע להמשך מסלול בעבודה - עמוד 4 - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התיעצות בנוגע להמשך מסלול בעבודה

moshe212

Recommended Posts

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חלק מהתהליך?

אני מרגיש שהמסקנות שיוצאות מהדיון הזה הן:

1. תלמד לבד בבית.

2. זה לא יעזור לך בראיונות עבודה.

3. רק ידע שתשיג דרך עבודה בתחום הזה באמת יעזור לך - ואם אין לך ניסיון אז בעצם אין לך דרך להשיג אותו.

משל הביצה והתרנגול בקיצור.

קיצורי דרך אפשריים:

1. ניסיון בצבא

2. קשרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הצלחתי להבין,.

אם אני מתכנת עכשיו בJAVA ועובד במקצוע

ואני רוצה להתקדם האלה וכמו שנאמר, השכלה פורמלית לא תוסיף לי כאן מספיק נקודות כדי באמת להתקדם ולפרוץ קדימה

אז מה שאני צריך לעשות בפועל הוא ללמוד ולתרגל שפה אחרת ובראיון עבודה, אוכל להציג פרויקטים שכתבתי באמצעותה.

כיצד ניתן להעתיק דוגמה זו לתחום הIT (במקום להתבכיין כמובן) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שבשביל תכניתן "להתקדם" אומר ללמוד שפה חדשה. הרי שפת תכנות בשביל תכניתן היא בסה"כ כלי. אם אתה (באמת) טוב בjava כנראה שתהיה טוב גם עם כל שפה אחרת (בבוא הזמן).

הוא צריך להיות בעל חשיבת אלגוריתמית ולדעת ליישם את האלגוריתמים בעזרת הכלים שהוא מכיר. כשתכניתן רוצה להתקדם, הוא לא לומד שפה חדשה. הוא לומד גישות חדשות, אלגוריתמים חדשים, שיטות פיתוח חדשות. הוא בד"כ עובר לעבוד באזור מוצר שונה (למשל עכשיו את כותב צד קליינט, תעבור לbackend וכו').

הנקודה היא שאתה לא מתפטר מהעבודה שלך בתור מתכנת Java ועובר לחברה אחרת עם כובע של מתכנת Python. אתה צריך לשאוף להשתפר on the go.

אותו דבר עם IT. הבחור שפתח את הדיון אמר שעבד בHelpdesk וקיבל גם תחומי אחריות אחרים. Helpdesk זה מכרה זהב (!!) של תקלות ובעיות שכל אחד עם קצת פוטנציאל להיות sys admin צריך לנצל בשביל לקדם את עצמו מקצועית.

יש לך הרבה משתמשים שכל הזמן מתלוננים שנגמר מקום בדיסק? תטמיע מערכת ניתור בסיסית שתתריע לך על התקלה לפני שהיוזר שם לב (ורצוי אולי גם שתפתור את התקלה בלי התערבות שלך).

אנשים הרבה פעם פותחים קריאות על איזו שטות שניתנת לפתרון ע"י שתי קליקים? תמצא איך אתה נותן ליוזר פורטל ל"שרות עצמי" שיחסוך ממך את הכאב ראש הזה.

משתמש עזב את הארגון ועכשיו בזבזת יום וחצי בלנסות למצוא את כל המקומות בהם אתה צריך לסגור לו את הגישה? תכתוב סקריפט במקום שיחסוך לך את זה פעם הבאה.

אשתף אתך את סיפורי בתעשיה:

התחלתי בתור NOC בחברת הייטק קטנה, שם הייתי עושה ימים ולילות בתור כלב שמירה על מערכות ה-production של החברה. מהר מאוד הבנתי שזה לא עסק. הכל היה מאוד מאוד ידני, הרבה טעויות אנוש, הרבה פאקים שלא מתגלים עד שמאוחר מדי. לאט לאט התחלתי לכתוב סקריפטים קטנים ובסיסים למשימות כאלה ואחרות שעשינו על בסיס יומי. יום אחד התחלף צוות הניהול והמנהל החדש ראה כי טוב והחליט להכניס אותי לצוות הIT. משם התחלתי להיכנס יותר לעניינים, "ללמוד עולם", בשלב מסוים הבנו שאין בסביבה שום ניתור מערכות ולקחתי על עצמי לחוקר מה אפשר לעשות. מפה התחלתי להתגלגל עם Nagios, ולאט לאט גם למדתי לינוקס מכל ההתעסקות היומית. בהמשך נוספו פרויקטים חדשים וטכנולוגיות חדשות. שני מנהלים עזבו ואני וחבר הפכנו להיות ה"בכירים" בIT. באותו זמן התחיל כל הבאזז של ה cloud ורכבנו על גבי זה ולמדנו איזה דבר מגניב זה AWS, ונכנסנו חזק לכתוב Python. איפשהו שם גם עשיתי CCNA על חשבון החברה, סתם כי זה היה נחמד. בסופו של דבר עזבתי את החברה אחרי שש שנים לחברת אבטחת מידע גדולה כאשר המנהל שלי משך אותי אליו. החזקתי שם בערך שנה, עזבתי כי הרגשתי שאני לא באמת מצליח לגרום לשינויים. הצטרפתי לחברה אחרת שכותבת מוצר אוטומציה עבור סביבות ה cloud השונות (openstack, vmware, aws, ..). עד עכשיו יצא לי לעשות דברים כמו הוספת קוד למוצר (Python), יצירת תהליכים אוטומטים של ה release pipeline שלנו, תכנון והטמעת מערכת ניתור במוצר שלנו, התעסקות עם docker ושות'.

בקיצור, זה קל, בכל מקום שבו אתה רואה שהזמן שלך הולך לאיבוד, כנראה יש המון מה לעשות וללמוד בתהליך. כל מיומנות שאתה רוכש, מכפילה (!!) את הסיכוי שלך להצלחה (מהספר המצויין של Scott Adams יוצר דילברט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DevOps זה כיוון טוב מאוד כי הוא תוצאה של הצרכים האמיתיים היום.

אני יכול לספר על כך שגם הסיפור שלי דומה מאוד למייק והתחיל איפשהו ב2007.

לא היה לי שום נסיון שרכשתי בצבא טו קומבינות מהאח של הדוד שלו. רק עבודה עצמית קשה.

תמיד השאיפה היא להתקדם למעלה ולהתאים אך עצמך למה שחשוב לך באופן אישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK OK אז יש הסכמה שהכיוון הנולד כתוצאה מהצרכים של ימינו ענו הוא DevOps,

כאשר למעשה DevOps משלב תחת קורת גג IT אחת באופן די מעניין את שני המקצועות יחדיו: איש Sys ומתכנת (כמובן שזה שם תואר כללי)

עכשיו מפני שבמקרה הזה פותח הדיון הוא איש HelpDesk 'מתקדם' המתנשא והעונה (במרביתו) לשם התואר - איש Sys במקצועו,

כיוון טוב ואיכותי למינוף במקצוע היא גישת DevOps, שלשמה עליו להתחיל להתעניין בתכנות ובאמצעות מיומנויות חדשות מסוג זה, לשלב את יכולותיו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי קודם כל זה באמת נס

שהצלחת להתקבל למקום עבודה עם עם אפס ניסיון, גם בHD

כי לסיים קורס MCSA

לא אומר כלום אם אינך מגיע ללא שום ניסיון תעסוקתי,

אני מכיר אנשים שהגיעו עם רקע וניסיון ועשו את התעודות רק למען הסמכות פורמליות במקום עבודתם

אז באמת היה לך הרבה מזל, ואני מספר לך זאת מניסיון

תאמין לי, אני עברתי הרבה בשביל להגיע לאן שהגעתי, כיום אני בתפקיד מנהל תקשורת וא.מידע

ובמילים עדינות ירקתי דם להגיע לתפקיד הזה,

בכל מקרה השוק כיום מאוד דינמי מתפתח וישנם מלא מערכות ומלא חידושים

שאתה חייב ללמוד לבד, וישנם הרבה קורסים שאתה יכול ללמוד דרכם ולהעשיר את הידע

בכל מקרה אם אתה בעניין של שכר אז אתה מוזמן לבקש העלאה

במידה ולא יאשרו אתה צריך להתחזק בדברים שהינך מרגיש חלש, ולצאת ולחפש מקום עבודה עם שכר וכיוון מקצועי

יותר גבוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...