התיעצות בנוגע להמשך מסלול בעבודה - עמוד 2 - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התיעצות בנוגע להמשך מסלול בעבודה

moshe212

Recommended Posts

אתה מכיר כאלה שיעסיקו אנשים בלי הסמכה ובלי ניסיון אבל מראים פוטנציאל, לא רק זה, הם יעדיפו אותם על כאלה ללא ניסיון אבל עם הסמכה (שלטענתך, לא מראה על פוטנציאל)? ואללה, היגיון מעניין יש לך. וגם דימיון פורה.

בוודאי ובוודאי שזה רלוונטי לשאלה, הוא שאל מה לעשות מבחינת עבודה ולימודים ומה האופציות שלרשותו, וזו אופציה טובה מאוד אם הוא אוהב את זה.

הכי פשוט משה, במקום להקשיב להבלים, כנס לJOB MASTER, תכתוב CCNA ותראה מה זה מביא לך. יש קפיצות מדרגה, ויש מעברי תפקידים, בדיוק כמו כל עולם אחר. שוב, כל זה בהנחה כמובן שהעולם הזה מעניין אותך.

אז אתה אומר שאם אני אלמד בסיס אעשה דאמפים ותהיה לי הסמכה ומצד שני יבוא מישהו שלא עשה את ההסמכה אבל מראה הרבה יותר יכולת ורצון ללמוד המעסיק ייקח את הבחור עם ההסמכה?

והעובדה שיש דאמפים ושכולם עושים היום דאמפים, אף אחד לא מתייחס להסמכה. היא לא מראה פוטנציאל והיא גם לא מראה טיפת ידע.

ואיך הגעת ל-CCNA? הבחור התעסק רק במערכות של מייקרוסופט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אז אתה אומר שאם אני אלמד בסיס אעשה דאמפים ותהיה לי הסמכה ומצד שני יבוא מישהו שלא עשה את ההסמכה אבל מראה הרבה יותר יכולת ורצון ללמוד המעסיק ייקח את הבחור עם ההסמכה?

והעובדה שיש דאמפים ושכולם עושים היום דאמפים, אף אחד לא מתייחס להסמכה. היא לא מראה פוטנציאל והיא גם לא מראה טיפת ידע.

ואיך הגעת ל-CCNA? הבחור התעסק רק במערכות של מייקרוסופט.

שוב פעם, מבחינתך, "יכולת ורצון ללמוד" זה נתון ששמור רק לפלוני אלמוני שלא עושה הסמכות? אם בנאדם שישב, שלמד לבד\עשה קורס, וסיים CCNA CCNP מבחינתך לא מראה על "יכולת ורצון ללמוד" אין לנו על מה לדבר, כי ההיגיון שלך פשוט שונה.

הבחור השקיע ורשם בפרוטרוט את מעשיו ואתה מתעלם מהם. שורה שניה, בדיוק אחרי ה"שלום", CCNA, הגעת?

להבא תקרא את כל ההודעה ותבין אותה, פשוט בסה"כ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שאתה לא מבין כמו שצריך או שאני לא מסביר כמו שצריך.

יכולת ורצון ללמוד לא שמור למי שלא עושה הסמכות. כמובן שיש לא מעט כאלה שיש להם רצון ויכולת ללמוד ויש להם הסמכות.

אבל יש המון כאלה שלא באמת אוהבים את המקצוע ונכנסו אליו רק בגלל שאמרו להם שזה מקצוע טוב או שאמרו להם שרק צריך קורס של כמה חודשים והסמכה במקום להשלים בגרויות ו-4 שנים תואר. גם לאנשים האלה יש הסמכות. ובגלל שיש גם כאלה וגם כאלה, אף מעסיק לא מסתמך על ההסמכה. במיוחד אם אתה לא פרטנר עם אותה חברה ולא מרוויח שום דבר מעצם החזקת עובד עם הסמכה.

גם אם אתה פרטנר, אתה לא תיקח מישהו בגלל שיש לו הסמכה אלא בגלל שהוא המועמד הכי טוב. אם יש לו הסמכה מצוין, אם אין לו, אתה גם ככה לוקח מישהו רציני שאתה יכול לסמוך על זה שהוא יעשה אותה (והחברה גם משלמת על המבחן).

יש לי לדעתי 6-7 הסמכות בתוקף, את כולן עשיתי על חשבון המעסיק שהיה צריך עובדים מוסמכים בגלל השותפות. אבל קודם כל התקבלתי בלי הסמכה.

שורה תחתונה של מה שאני מנסה להגיד. אף אחד לא ינפנף אותך מראיון עבודה בגלל שאין לך הסמכה. אף אחד לא ירוץ להעסיק אותך כי יש לך הסמכה. ההסמכה היא לא רלוונטית להחלטה של המעסיק.

לגבי החלק השני של התגובה שלך.

במקרה קראתי את השורה השניה. ראיתי שהוא רשם שהוא סיים קורס CCNA בגלל שקראתי הכל גם הבנתי שהוא בלי הסמכה ולפי מה שהוא רשם, גם זה בקושי.

הוא לא עבד עם ציוד פרודקשיין ולא דיבג תקלות תקשורת.

הניסיון בפועל הוא רק עם מוצרים של מייקרוסופט ככה שאני עדיין לא מבין למה לכוון אותו לעשות שינוי קיצוני כזה לכיוון נטוורקינג.

בכל מקרה, אני את שלי אמרתי ואני לא מתכוון להמשיך ויכוח מיותר על מעסיקים והסמכות. זה לא רלוונטי לדיון הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עוסק בפיתוח תוכנה. בחברה שלי בודקים בראיון עבודה אם הבנאדם יודע דברים בסיסיים ויודע לחשוב וללמוד לבד ולהבין.

כבר הגיעו מועמדים עם תארים וניסיון של שנים שאין להם פוטנציאל בשיט (ודורשים שכר גבוה) ולעומתם מתחילים שיש להם פוטנציאל עצום ללמוד ולהתפתח.

הסמכה מעידה רק על זה שעברת מבחן מסוים. יש הסמכות ששוות יותר ויש ששוות פחות. אבל עדיין ההסמכה הכי שווה בסה"כ מעידה שעברת איזשהו מבחן, לא קורלציה מובהקת על היכולות שלך והפוטנציאל שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק בגלל זה שאלתי בתגובה הראשונה האם יש לו חיבה לעולם הזה ורצון להתפתח בו, הייתה לו נגיעה בעולם הזה. אני לא מכיר את יכולותיו של משה ולא אתיימר להסיק מסקנות על יכולותיו השכליות, לכן כיוונתי לפלוני אלמוני - עדיף שתהיה תעודה ביד שתתן לו את אותו יתרון על פני המועמד האחר. אם ההפרשים בין 2 מועמדים לא משמעותיים, ההסמכה כן תשחק תפקיד חשוב. ובמקרה של משה פה שכן היה קרוב לסיום ההסמכה, אולי שווה לחשוב על כך.

אז רגע, המעבר מHELPDESK ולתוכניתן JAVA הוא לא קיצוני, אבל מHELPDESK לעולם התקשורת הוא כן? אוו, היגיון בהחלט מוזר.

הבחור עבר קורס רלוונטי, אולי זה מעניין אותו והוא מעוניין להתפתח לכיוון זה או אחר, "קיצוני"(כאילו המלצתי לו להיות טייס קרב) ככל שיהיה.

תניח לו לשאול ולהחליט (ולי לענות ולהמליץ) ותתערב בעניינך בלי להיות חוצפן.

הכי קל זה לסלף את ההודעות לחיזוק הדעה שלך (אדם רפה שכל + הסמכה מול אדם רענן עם פוטנציאל ויכולת ללמוד!!! מי יתקבל??) - זה לא עובד, סורי.

נכון שהויכוח הזה לא רלוונטי לדיון, לכן לא היית צריך ליצור אותו. במיוחד כשאותם דברים שנרשמו לא נכתבו על ידי מעולם.

נרשום שוב, במידה ופותח הדיון אכל את הלוקש הזה כפי שגיל28 פה נפל.

משה, אין שום קשר ישיר בין רמת משכל ו\או יכולת לכמות התעודות באמתחתך. המטרה שלשמה, לדעתי, יש להוציא את התעודה הזו היא רק כדי לתת יתרון בין מועמד א' למועמד ב' כאשר ההבדלים בינהם לא משמעותיים. ובפעם האחרונה, אם התחום מעניין אותך כמובן, כנס לJOBMASTER ותראה בעצמך. אפשר לכתוב ולהתווכח עוד מיליון שנה, ההוכחות נמצאות בשטח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שמי שזה עוד איכשהו מעניין אותו זה אולי אותן בחורות במשא"ן שעושות grep כל היום על קורות חיים.

בראיון מי ש"למד לבד" ועשה משהו עם הידע שלו מקבל יחס אחר לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכל העונים.

אני אוהב מאוד את התחום ויש לי את היכולת ללמוד לבד ברגע שהנושא מאתגר אותי.

של כל השרתים בחברהp2v במקום בו אני נמצא הפילו עלי לקחת אחריות על השרתים ואז התחיל תהליך של

ולאחר מכן תהליך של מיגרציה מ-2008 ל-2012 כאשר אני אחראי על ביצוע של התהליכים הללו

.זו הייתה הפעם הראשונה שעשיתי דברים כאלו והתחלתי לחפור ולקרוא ולראות סרטוני הדרכה וביצעתי את התהליכים הללו בהצלחה, לא אגיד שאת כל התהליך הבנתי במאה אחוז

.את חלקו לא הבנתי וביצעתי כמו תוכי אך באופן עקרוני הבנתי הרוב ולמדתי הרבה לבד

לפי מה שהבנתי מכם באופן כללי ההסמכה טובה ויכולה להועיל אך לא העיקר

אני מקווה שאצליח לסיים את ההסמכה אך לא אעצור כל עוד לא סיימתי אותה ואמשיך לבדוק את האפשרות להתקדם

לסיכום אני חושב שמה שהבנתי פה שהדרך היחידה לראות את מיקומי על הסקלה מבחינת ידע ואפשרות קידום היא פשוט להתחיל לנסות ולשלוח קוח

ולראות את תגובות המעסיקים וכך גפ ללמוד על גובה השכר בחוץ.

אני כרגע מרוויח 7000 נטו כולל נסיעות ומעוניין להרוויח יותר ולקבל תנאים יותר טובים. מקווה שהעולם בחוץ או שהמנכל פה יאירו לי פנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השכר סבבה לגמרי לאור הניסיון והידע שאתה מציג.

בכל מקרה לא הבנתי מה לא הבנת בתהליך ההתקנה. תסביר אולי נוכל לבאר לך את התהליך יותר בפשטות.

זה לא אמור להיות מסובך מדיי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא יודע מה הצגת להם שהעסיקו אותך בעבודה כזאת ללא ידע בשרתים וכו'. ולכן השכר סבבה לאור העבודה.

2. זה מאוד תלוי בחוזה שחתמת ולכמה זמן. אולי גם מצויין בחוזה שהתפקיד שלך הוא X ופתאום נותנים לך לעשות XYZ אז יש פה עילה להעלאת שכר. או לחלופין עובר זמן - חצי שנה נגיד - ואתה יודע שאתה תורם לעסק אז זה רלוונטי לבקש העלאת שכר. ואל תשכח הרבה פעמים העלאת שכר יכולה להגיע רק ממצב של מעבר מקום עבודה - לצערנו כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...