תחילתה של שפיות במשרדי החינוך והתרבות? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תחילתה של שפיות במשרדי החינוך והתרבות?

vic07

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4666632,00.html

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4666590,00.html

תקציר(1): הצגה שמבוססת על סיפור שכתב מחבל שרצח חייל ישראלי הוצאה מיידית מסל התרבות בהוראתו של שר החינוך נפתלי בנט, לאחר שאושרה (פעמיים!) בוועדת הקובעת מה ייכנס לסל ומה לא. בנוסף, יו"ר הוועדה זומן לבירור בגין החלטתו זו. ההצגה עצמה עוסקת בחייהם של אסירים בטחוניים בכלא הישראלי, ומנסה להציגם כ"אנשים" דרך סיפוריהם האישיים במקום כ"סמל" או "סטטיסטיקה". ההצגה הופקה ע"י תאטרון ערבי שממומן בעיקר ע"י עיריית חיפה, שהחליטה להקפיא את מימונו כתגובה להעלאת ההצגה הזו - אך בינתיים ההצגה עלתה בכמה תאטראות מארחים, בין השאר בקאמרי.

תקציר(2): שרת התרבות מירי רגב עצרה (בינתיים על תנאי) את המימון לשחקן ערבי שגם מנהל תאטרון יחד עם אשתו, לאחר שהוא סירב להופיע בבקעת הירדן במסגרת הצגות שמעלה תאטרון אחר בו הוא משחק, תאטרון חיפה, וזאת כל עוד הוא לא יימלך בדעתו בעניין הזה. הדברים הגיעו לשולחנה של רגב לאחר שהשחקן ביקש מתאטרון חיפה שימצאו לו מחליף להצגות שמתוכננות בבקעת הירדן, אך נענה בשלילה.

סנוניות ראשונות של שפיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בטח ששאלה. קוראים לזה "בחירות", אם לא ידעת. וכן, תקצוב לגופים ולמטרות שונות בהחלט ניתן "בהתאם לכיוון אליו נושבת הרוח". בטח שלא נגד הכיוון הזה. ככה דמוקרטיה עובדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשיבה פתטית. כן, פתטית.

מטרותיה של המדינה? אולי בראש ובראשונה להתקיים בלי אנשים שמתנגדים לה מבפנים ומנסים להציג לעולם (ובפרט לתלמידים במערכת החינוך של עצמה?!) את המדינה באור שלילי? ככובשת? כזדונית?

בקיצור, אפשר לתאר את החשיבה שלך בהמון צורות. פתטית היא המילה הכי פחות גסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח ששאלה. קוראים לזה "בחירות", אם לא ידעת. וכן, תקצוב לגופים ולמטרות שונות בהחלט ניתן "בהתאם לכיוון אליו נושבת הרוח". בטח שלא נגד הכיוון הזה. ככה דמוקרטיה עובדת.

למה, אם הוא הצביע לרשימה הערבית אז גבו ממנו פחות מיסים?

אמנם אין לי ילדים, אבל שיהיה ברור שכשיהיו לי גם אני לא ארצה שבית הספר ישלח אותם לכאלה הצגות.

מצד שני, אני גם לא אסמוך בעיניים עצומות על החינוך שהם יקבלו בבית הספר, שמשתנה לפי גחמות של כל מיני אינטרסנטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למקרה שאתה באמת לא יודע (חור מאוד רציני בהבנה של איך הדברים עובדים בדמוקרטיה), הממשלה והכנסת, דרך הועדות והמשרדים השונים, קובעות מה שיעור המס הנגבה מהאזרחים ולאילו מטרות הכספים מיועדים (ובאיזו חלוקה). בבחירות לאזרחים ניתנת האפשרות לבחור את נציגיו, שבתורם משפיעים על גביית וחלוקת הכספים. כך, לפחות, בתאוריה. לאף אזרח לא שמורה הזכות שלא לשלם מס, או לשלם מס בשיעור מופחת, רק מכיוון שהוא לא מסכים עם חלק מהיעדים של אותם כספים, ולא שמורה לו הזכות לדרוש שהמס שהוא משלם ישמש רק למטרות המקובלות עליו. לדוגמה, אני לא יכול לדרוש לשלם פחות מס בשביל שכספי המיסים שלי לא ישמשו למענקי איזון לרשויות מקומיות ערביות, למשל - אני רק יכול להצביע למפלגה שחרטה על מצעה להפסיק את מענקי האיזון הללו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין איך היה מסיים מנהל תיאטרון בארה"ב שהיה מנסה להעלות הצגה שמציגה את הרוצחים מ11 בספטמבר באור חיובי...

מי היה מחטיף לו יותר מכות רצח? הFBI בחקירה שהוא יעבור או המשפחות של הנרצחים והכבאים שהיו מחכות לו מחוץ לתיאטרון.

באירופה אולי היו נותנים לזה לעבור ,אבל מדובר ביבשת שנותנת למהגרים קיצוניים לכבוש אותה בלי לעשות שום דבר , לא יכולה להרשות לעצמה להתנהג כך.

זו הסיבה שאני אוהב את בנט ,לאדם יש היגיון בריא שאין להרבה אנשים במדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פה חשוב להדגיש - מה שאתה מדבר עליו הוא צעד (גדול) אחד מעבר למה שנעשה במקרים המדוברים. בנט ורגב לא פעלו לאסור על פעילותם של אותם יוצרים ושחקנים - הם בסה"כ פעלו לעצור את המימון הציבורי שלהם. וגם על זה השמאלנים מתרעמים, אם כי יש יוצאי דופן (יצויין לטובה איציק שמולי ממפלגת העבודה, שתמך לחלוטין בעמדתו של בנט בעניין הזה בניגוד לעמדת ראש מפלגתו הרצוג).

עריכה: הדברים כוונו, כמובן, לBuck ולא לתגובה מעלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיתרעמו...

צריך לדעתי לתת להם להציג את ההצגה כדי שאנשים לא ישכחו שיש ביננו אנשים מהסוג הזה שתומכים ברצח ככלי לגיטימי , אבל צריך באותה הזדמנות למרר ליוצרים את החיים בכל דרך אפשרית ,אפילו לעצור ולתבוע אותם על הסתה לרצח אם אפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליוצרים? למה ללכת ישר ליוצרים? מה לנו להלין על היוצרים (הערבים) אם חברי וועדת סל התרבות (היהודים) אישרו פה אחד את ההצגה לאחר שלא נמצא בה, על ידם ועל דעתם, כל פסול?

אני אומר כבר שנים: לפני שמנסים לנהל מאבק כלשהו נגד הערבים האנטי-ישראלים, חייבים לתת את הדעת על היהודים האנטי-ישראלים. אין כל טעם לדון בשאלת הצעדים הראויים כלפי יוצריה (הערבים) של ההצגה הזו, למשל, לפני שכל חברי סל התרבות (היהודים) שאשרו אותה, כל מנהלי התאטראות (היהודים) שהסכימו לארח אותה וכל מנהלי בתי הספר (היהודים) ששלחו את תלמידיהם אליה יומתו בתלייה על בגידה וסיוע לגורמי טרור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...