מה אתם חושבים על החוק הזה? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אתם חושבים על החוק הזה?

Iv0ry

Recommended Posts

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה לא חוק, זו סה"כ כותרת בעיתון (אפילו לא כתבה, רק כותרת).

בכל מקרה, לי אין שום בעיה עם זה, גם אם הסנקציות, כפי שהן כתובות בכותרת, תצאנה לפועל. לאף אחד לא צריכה להיות בעיה עם זה. אין לזה שום משמעות פרקטית. מי שלא מתייצב לשירות מסתכן בזה שישלחו אחרי שוטרים צבאיים או שסתם בדיקת רשיונות שגרתית תגרור מעצר וכליאה ממושכת בכלא צבאי. אז זה לא מפחיד אותו, אבל שלילת הטבות מס - כן?

מי שלא רוצה לשרת בצבא ומחליט פשוט לא להתייצב הוא אידיוט (למעט מקרים של "אין ברירה" שהם נדירים). הוא סתם מסבך עצמו, ומאריך את כל התהליך. למי שבאמת לא רוצה לשרת, יש דרכים חוקיות לקבל פטור משירות, והפטור יהיה חוקי לחלוטין, ושום סנקציה שכזו לא תוכל לחול עליו. ואף שהתהליך לא פשוט ולא קל, בממוצע הוא עדיין יותר פשוט ומשמעותית יותר קצר מאשר להשתמט ולקוות ש"ישכחו ממך" (למרות שגם זה קורה, ואז הם נזכרים 10 שנים אחרי ואתה נעצר בנתב"ג בכניסה לישראל, ומבלה חודשיים בכלא צבאי סתם לפני שמשחררים אותך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משתמטים הם אלה שממציאים בעיות רפואיות / נפשיות, לא אלה שפשוט לא מתייצבים.

מן הסתם לא תוכל להטיל סנקציות על מי שבאמת יש לו בעיה רפואית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משתמטים הם אלה שממציאים בעיות רפואיות / נפשיות, לא אלה שפשוט לא מתייצבים.
זאת הגדרה שלך, זו לא ההגדרה של החוק.

מי שממציא בעיות רפואיות/נפשיות, לא יקבל פטור. מי שממציא בעיות כאלה ונשאר בצבא למרות זאת, מן הסתם לא משתמט. מי שמחליט לעזוב את הצבא על דעת עצמו (בין אם לא להתייצב בכלל או לערוק באמצע) - הוא משתמט, בלי שום קשר לאם המציא בעיות כאלה או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שבאטמן אמר, רוב המתחמקים משירות מוצאים פטורים כשרים ואין טעם סתם לא להתייצב לשירות כך שמדובר בעוד כותרת צעקנית בשירות הצבא.

מה שכן, רק עכשיו אני מבין כמה השירות הצבאי הוא מגוחך למי שמתחיל מלמטה,לא הולך ליחידה שתועיל לו בעתיד ואין לו הורים עשירים. הרבה יותר הגיוני להתחיל לעבוד ולצבור הון\תארים מגיל 18.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ אתה מנסה להצחיק ?.

זה ממש לא נכון .

אולי יעשו לך קצת בעיות בשירות הציבורי, אבל זהו.

אני לא יודע על סמך מה אתה כותב את זה, כמעט בכל החברות הפרטיות יש מנהלים שהם קצינים בצה"ל ומן הסתם הם מעדיפים אנשים ששרתו בצבא.

אני עובד עשר שנים בהיי-טק וחוץ ממקרה אחד של מישהו שעלה לארץ בגיל 20 השתמט וישב בכלא על זה, לא נתקלתי בעוד משתמטים.

לדעתי מי שכשיר לשרת בצבא ומשתמט צריך להיות אזרח סוג ב' ולא לקבל את כל הפרווילגיות כמו סבסוד של הלימודים וכד'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל הכתבה מדברת רק על מי שלא מתייצב לשירות, לא על מי שלא שירתו.

לדעתי מי שכשיר לשרת בצבא ומשתמט צריך להיות אזרח סוג ב' ולא לקבל את כל הפרווילגיות כמו סבסוד של הלימודים וכד'.

ומה עם מי שקיבל שחרור לגיטימי על סעיפי וקשיים מיוחדים?

גם מהם אתה רוצה לעשות אזרחים סוג ב' חסרי זכויות?

כאילו לא מספיק קשה להם אתה רוצה לדפוק אותם יותר?

נראה שבשם האנטי השתמטות אתה מוכן לדפוק המוני אנשים על לא עוול בכפם מבלי לתת לכך את הדעת.

ולכן זה לעולם לא יקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמעט בכל החברות הפרטיות יש מנהלים שהם קצינים בצה"ל ומן הסתם הם מעדיפים אנשים ששרתו בצבא.
ה"מן הסתם" שלך היא הנחה מאוד לא מבוססת. אני מכיר מנהלים שהיו קצינים בצה"ל וחלקם היום קצינים במילואים, והדבר האחרון שאכפת להם ממנו כשהם באים לגייס מישהו זה האם הוא שירת בצבא או לא.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל הכתבה מדברת רק על מי שלא מתייצב לשירות, לא על מי שלא שירתו.

ומה עם מי שקיבל שחרור לגיטימי על סעיפי וקשיים מיוחדים?

גם מהם אתה רוצה לעשות אזרחים סוג ב' חסרי זכויות?

כאילו לא מספיק קשה להם אתה רוצה לדפוק אותם יותר?

נראה שבשם האנטי השתמטות אתה מוכן לדפוק המוני אנשים על לא עוול בכפם מבלי לתת לכך את הדעת.

ולכן זה לעולם לא יקרה.

פספסת את המילה "כשיר"

מן הסתם מי שנכה או שיש לו בעייה בריאותית קשה אחרת לא אמור לשרת בצבא, אלא אם יתנדב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך תבדיל בין השניים?

מעבר לכך, אתה יודע שיש עודף מתגייסים? (באופן כללי, לא איכותיים)

הצבא הרבה פעמים משחרר על סעיף כזה או אחר כמו שאתה בוחר ירקות בסופרמרקט, ואם הירק מראה סימנים שהוא לא ממש רוצה לעשות , הצבא משחרר אותו בלי לחשוב פעמיים.

עודפי מגוייסים לא איכותיים הם נטל למדינה.

והכל בשביל מה? האתוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה"מן הסתם" שלך היא הנחה מאוד לא מבוססת. אני מכיר מנהלים שהיו קצינים בצה"ל וחלקם היום קצינים במילואים, והדבר האחרון שאכפת להם ממנו כשהם באים לגייס מישהו זה האם הוא שירת בצבא או לא.

יש ויש, יש לי גם חבר קצין שהוא מ"פ במילואים ומצטער על זה יצא לקצונה כי ה"רעל" עבר אבל צו המילואים לא יעבור עוד עשור והוא לא טיפוס שמתחמק.

מה שכן מי שלא עשה מצמצם לעצמו אפשרויות בחיים, אם הוא יפול על מראייין שלא מעניין אותו שירות צבאי - הרוויח, אם לא יש סיכוי שלא יתקבל.

עצם הדיון הוא בעייתי בעניי - יש חובה לשרת בצבא, כמו שיש חובות אחרות כמו תשלומי מיסים וכד', עצם הדיון האם שירות צבאי "משתלם" או שכדאי להתחמק משירות הוא פסול.

מי שלא ממלא את החובות שלו צריך להיענש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש התנגדות בין האתוס הצבאי, למציאות המתרחבת בה יש יותר ויותר מיותרים שהצבא בקלות ובשמחה יוותר עליהם אם רק יראו מוכנות להשתחרר על כל סעיף מומצא, מוגזם, מיותר, או נכון חלקית.

הצבא יחתום! XYZ פרופיל מינוס 1000, ויוציא את בוז'ו גרחלטורה שלא סיים אפילו 12 שנות לימוד על סעיף היותו ערס חסר כישורים עם חינוך לקוי.

כבר לא צריך לכפות כור היתוך לייצור חיילים מפסולת תעשייתית.

יש מספיק.

אבל כדי לשמור על האתוס, וכדי לשמור על המוטיבציה(כי הצבא כן צריך חיילים איכותיים, כמו גם בשר תותחים), הצבא יוציא אותם מהדלת האחורית כאילו יש בכך בושה.

צביעות.

דמגוגיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...