איזה דבק מומלץ ל PMMA ? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה דבק מומלץ ל PMMA ?

Ash Binary

Recommended Posts

אני רוצה להדביק מחדש מכסה של גוף תאורה שנשבר לכמה חתיכות

המכסה עשוי מ PMMA (אקרילי) בעובי 3 mm, בצבע לבן מט. כשגוף התאורה עובד (נורה 100W..150W פריקה) אני מניח שהמכסה מגיע לטמפ' כ 60C... אוליי קצת יותר

אני רוצה הדבקה שתהיה צמודה ובלתי נראית עד כמה שניתן (החתיכות מתאימות אחת לשניה בדיוק, אין צורך שהדבק יתפוס רוחב), תעמוד בטמפ' הנל, ותחזיק מעמד לאורך שנים

האם סופר גלו מתאים או צריך משהוא אחר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא בד"כ שכל המכסה איבד מגמישותו ועכשיו הוא שביר.

סופרגלו בסדר, אבל אם לא תצליח בהדבקה ראשונה, זה לא ידבק יותר. אפשר גם סיליקון שקוף. עמיד יותר בחום, נותן אפשרות לייצר שכבה פנימית דקה, וחזק לא פחות. אפשר גם לשלב, אבל לא בו זמנית כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המכסה נשבר בגלל שהוא נפל, לא בגלל שהוא נשבר מעצמו

אני לא חושב שסיליקון יכול לתפוס על שטח חתך כל כך דק - עובי החומר הוא בסך הכול 3mm, ואני רוצה הדביק כמובן קצה אל קצה. שכבה פנימית, הכוונה היא למרוח פס לאורך הסדק כזה שיחפוף אם פני השטח של ה PMMA מהצדדים ? אני לא ממש אוהב את זה כי הוא יסתיר קצת את האור (יהיו קווים כהים יותר רחבים על המכסה שניתן לראות כשהאור דולק )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד אפשר להשתמש באפוקסי,גם עמיד לחום וגם חזק מספיק לעובי המדובר,יש אפוקסי קריסטלי שהוא גם שקוף לחלוטין,השתמשתי אישית פעם בשקוף של 3M,יצא מצוין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם חומר כזה מושפע מ UV ? (משנה צבע / חוזק / וכו)

גוף התאורה מכיל נורת נלג 150W (שאולי אני אחליף אותה ואת המשנק ל 100W, נראה), הנורה מוציאה קצת UV ויש לזה השפעה במרחק הקצר שבו נמצא המכסה מהנורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...