אוברקלוק ל-5820K - מודאג מהטמפרטורות - עמוד 3 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוברקלוק ל-5820K - מודאג מהטמפרטורות

EthanDW

Recommended Posts

Turbo Power Time Window בודק את ההספק במסגרת הזמן שמוגדר שם ואז מחליטה האם להוריד את התדר ע"מ לעמוד בPL1 או Long Term Turbo שקבעת.

לגבי שאר האופציות - יש לך ציור של מפתח שוודי גם בגראפים וגם במספרים - שם אתה מגדיר מה להראות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 117
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עדכון: לא הצלחתי לייצב לא 4.2 ולא 4.1.

בשיטה הקודמת שלי של ייצוב המעבד במתח המינימלי שלא גורם לBSOD הייתי יכול להגיע בכיף ל-4.2

אבל בשיטה שצריך במשך 15 דקות לפחות להריץ SMALL FFT ושקו הFREQUENCY לא ירד, הגעתי גם ל-1.246V, המתח לא התייצב (תמיד ב-10-15 דקות - חוסר יציבות) אבל טמפרטורה הגיעה ל-85-86 מעלות.

ירדתי עכשיו גם ל-4GHZ ואני לא בטוח גם שזה אפשרי עם קו ישר.

עריכה: זה קורה גם בSTOCK שפתאום יש קפיצה לכאורה ל-5.79GHZ.

אני לא יודע.. התוכנה הזו לא יודעת לקרוא את הTDP שהמעבד שלי צורך ונראה שגם בהגדרות STOCK היא לא קוראת נכון גם את הFREQUENCY.

SBHDuYv.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ורטיגו

אני חושב שאני יודע מה הבעיה.

ככל הנראה תוכנה שרצה ברקע: hwinfo, chrome או suite 3 גרמה לתופעות המוזרות.

המעבד אצלי רץ כרגע על 4.2ghz ומתח 1.18v במשך 15 דקות ללא התופעה.

יכול להיות שאם 3 תוכנות פונות לחיישנים בו זמנית אז יש עיכוב בהצגת המצב הנוכחי שגורם לספייקים המוזרים?

עריכה: ולשאלתך: X99-A ואת Max Temperature כיוונתי על 89 מעלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברתי מעל חצי שעה של בדיקות.

אני שומר את הפרופיל, חוזר לאחור ובזמן אחר אכניס את המעבד לבלנדר (בדיקת blend).

לאחר מכן, אני צריך להעביר את ההגדרות לביוס ולנסות לראות איך הגבלת המתח עובדת מול הAVX.

הערה: ליבות 2 ו-4 הבעייתיות שעליהן כתבתי בתחילת הדיון הן כאן 3 ו-5.

תמונה:

lmQhqWR.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה לאפס את כל הגדרות ההמהרה בביוס חוץ מLoadLine ו VRin=1.9v ותעשה את השאר מXTU. אתה תהיה מופתע מכמות השינויים שחברות עושות בביוס שלא בהכרח תואם את ההגדרות מאינטל עצמה.

אגב, צלם את הXTU שוב רק הפעם תגלול למטה שאראה את שאר הנתונים.

למה הring (a.k.a. cache) על 3.0GHz?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכלל לא בטוח שהvrin הוא 1.9..

אני יודע שהLLC מופיע בAI Suite כ-9 (מקסימום)

לא נגעתי בcache בכלל כי הבנתי שהתועלת אפסית.

ההגדרה של הoffset היא הגדרה שלי.

כאשר דרסתי את voltage, לא הצלחתי לרדת למתח של מצב idle.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי האמת כל ההגדרות בביוס חוץ מההגבלה של PL1. אני משתמש בXTU על מנת לנטר ולעשות שינויים בזמן ריצה כשאני בשלב הראשוני של קביעת התדר להמהרה וייצובו.

אף פעם לא היה לנו מעבד6 או 8 ליבות אפילו שמתנהג רע כמו שלך, מה שהופך את זה למוזר יותר.

אני חושב שאתה צריך קרור יותר טוב ומתח יותר גבוה. הבעיה אצלך שבמתח יותר גבוה אתה מגיע בצ'יק לTJ Max.

אגב, לא ענית לי מה ברירת המחדל בביוס שלך לTJ max.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי,

אז קודם כל, אני לא יודע מהי הטמפרטורה שמוגדרת כברירת מחדל ל-TJMAX.

מסתבר שבלוח שלי אין חיישן TDP.

אני יכול להגדיר את PL1 בביוס לכל ערך שמתחשק לי, זה ממש לא משנה ללוח ולא משפיע על שום דבר.

לכן, הדרך היחידה שנותרה לי להגן על המעבד היא Thermal Throttling.

הגדרתי בביוס Max Temperature=85. הטמפרטורה בפועל שליבה יכולה להגיע אליה היא תמיד 2-3 מעלות פחות מהערך שמוגדר כאן. כלומר - 83.

הטמפרטורה שהגדרתי היא בטוחה יותר מקודם, נמוכה מזו שנדרשה בפרופיל הקודם שלי כדי לייצב 4Ghz ב-Prime 95 גרסה 28.

העברתי את ההגדרות של אתמול לביוס וביצעתי מבחני יציבות.

לאחר שעה של הרצת Prime 95 V25.11, זו התוצאה:

jyJS2bz.png

יש טיפה משחקים אחרונים לעשות שם. במהלך השעה הייתה שנייה אחת של ירידה מ-4.2 ל-4.19 (לא בגלל Thermal Throttling).

במבחן השני רציתי לבדוק איך המעבד מתמודד עם AVX, אבל מבלי לסכן אותו עד הסוף.

הרצתי Aida64 רק עם FPU במשך חצי שעה.

לא לקחתי , אבל התדר נע בין 3.7-4.1 כאשר רוב הזמן הוא היה על 3.9ghz.

במבחן השלישי והאחרון רציתי לבדוק איך המעבד מתמודד/מגן על עצמו מעומס AVX מקסימלי ולא צפוי (אני לא צפוי להשתמש בAVX ואם אחליט לעשות זאת, יש לי פרופיל 4Ghz שנבנה במיוחד).

הרצתי Prime 95 V28.5 במשך כ-40 דקות, וזו התוצאה:

2fxrjFq.png

כפי שקיוויתי, המעבד ביצע TT ושמר על עצמו עם 83 מעלות ומטה. התדר הממוצע ירד מ-3.9ghz (בAida) ל-3.65ghz בPrime 28.5.

המעבד שמר על 100% ניצול לאורך כל הריצה ופשוט פעל בתדרים נמוכים יותר.

סה"כ אני דיי מרוצה.

המעבד יציב ב-80 מעלות ומטה בכל עומס שאני צפוי להפעיל עליו ובתדר שמצמצם משמעותית את הפער מ-i7 4790k Stock.

במקרה שיש עומס לא צפוי מסיבה כלשהי, הTJMAX שהגדרתי שומר על המעבד.

עריכה: המתח שבתמונה 1 קצת יותר גבוה מזה שבתמונה 2.

הסיבה היא שלאחר כ-40 דקות של Prime95 25.11 (המבחן בתמונה 1 בוצע אחרון), היה BSOD אז הוספתי טיפה מתח (0.002V) וחזרתי על הבדיקה במשך שעה נוספת.

לא אמור להשפיע על הממצאים של תמונה 2 (בדיקה 3).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...