arduino - uno . איך הכי כדי לבנות ממשק גרפי בעל 2 שדות ? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

arduino - uno . איך הכי כדי לבנות ממשק גרפי בעל 2 שדות ?

Eyal-Style

Recommended Posts

אני מעוניין לבנות ממשק גרפי שיתממשק עם הארדואינו .

יש ברשותי אונו + GSM SHIELD .

הכל מקונפק כמו שצריך והארדואינו שולח הודעות SMS.

שאלתי היא איך הכי כדאי להכין ממשק גרפי שדרכו אוכל לשנות פרטי מספר טלפון ותוכן הודעת SMS ?

האם כדאי לי לכתוב תוכנית ב- C שכאשר אפתח אותה תינתן לי האפשרות להחליף מספר או להשאיר אותו כמו שהוא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם גם מקבל הודעות SMS?

אם כן תוכל לשלוח SMS מטלפון מוגדר במבנה מיוחד למשל: "%$%code%$%phone_num%$%"

הארדואינו יבדוק מספר טלפון של השולח שמורשה לשנות פרטים, יבדוק גם את הקוד (סיסמה) ויבצע שינויי לפי המספר שמצויין ב - SMS.

אפשר בסוף גם לשלוח אישור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הארדואינו יכול לקבל הודעות אבל ביטלתי את האפשרות הזאת כי היא לא שימושית לי לפרוייקט. אם יש צורך אני אחזיר את הקוד ואסדר מה שצריך לסדר .

אני לא יודע איך ליישם מה שאמרת כי לא הבנתי כל כך את מה שאתה מנסה להעביר לי ..

יש מצב להסביר את מה שאמרת בצורה שונה, כדי שאבין טוב יותר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אני הבנתי לא נכון.

1. אם אתה רוצה GUI והמטרה לשלוח הודעות דרכו על בסיס קבוע אז צריך צורה כלשהי של מקלדת ומסך.

יש מסך מגע שנותן לך את 2 האפשרויות ברכיב אחד.

במידה ואתה לא לחוץ בזמן (אפשר להזמין אבל לא מוכן עדיין) אני יכול להמליץ לך על מסך שקניתי באינדיגוגו ומיועד בדיוק לעשות GUI בצורה קלה:

https://www.indiegogo.com/projects/nextion-a-cost-effective-high-performance-tft-hmi

עלות המסך הקטן של "2.4 היא $15 כולל משלוח (היה ב-$10 אבל נמכר הכל).

הרעיון הוא שאתה מפתח GUI עם תפריטים מוכנים בעזרת תוכנה ב- וכשאתה מחבר הוא רק נותן פקודה איזה תפריט להציג.

המסך שמכיל כבר את התפריטים ומעבד גרפי עושה את שאר העבודה.

אפשר גם לקנות מסך מגע פשוט בלי מעבד גרפי אבל אז זה סיפור מההפטרה ואיטי לעשות GUI מרשים.

2. אם ההודעה ומספר הטלפון שאתה רוצה להעביר הם רק לקונפיגורציה (זה מה שחשבתי בהתחלה).

כלומר הארדואינו שולח בצורה אוטומאטית או ע"י כפתור הודעות ששמורת בזכרון אז ניתן לקנפג את הזכרון ע"י ששולחים לארדואינו SMS עם פקודות מיוחדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי המסך הזה. אשתמש בו כנראה לפרוייקט הבא שלי... כרגע המסך היחידי שאצטרך הוא קטן והוא ישמש רק לקלט ( RECIEVE MESSAGE ) ...

2 עונה על מה שהתכוונתי אליו מלכתחילה .

ההודעות מוגדרות מראש . לדוגמא - **** :):(:x:D :C: ***** אלה בסך הכל ההודעות.

העניין שאם אני חושב כמה צעדים קדימה וקליינט ירצה להשתמש במוצר הזה. אני לא יכול להגיד לו שיוריד תוכנה של הארדואינו וישנה את המספר פלאפון שלו בתוך התוכנה . אני צריך ממשק גרפי מסויים שדרכו הכל ייקרה .

כנ"ל לגבי תוכן ההודעה .. אני לא יכול להגיד לקליינט שיכנס לקוד וישנה ידנית (כמו שמתכנת עושה) את תוכן ההודעה .

איך אני את זה ? האם ב- C יהיה קל לבצע זאת ?

אם תוכל לעזור לי או לתת לי טיפ כלשהו בעוד דבר נוסף - ניתן לבצע המרה מההודעות הנ"ל שהן בעצם סמילים שמורכבים מסימנים כמו X :C :F :D: וכו, לאייקונים של ממש. ( EMOJI ) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לעשות ממשק דרך ה- כשאתה מחובר ב-USB.

בארדואינו יהיה קוד שכותב וקורא מה-. שימוש ב - serial.

ב- יהיה טרמינל פשוט או תוכנית שתדבר עם ה-COM PORT.

למשל הקוד בארדואינו יכתוב: "< Please enter phone number" ויחכה לתגובה מהמשתמש.

המשתמש יקליד מספר וכן הלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון ה- הוא לא כל כך טוב .

הארדואינו וה- GSM SHIELD ישבו בחלק הגב התחתון .

יש אפשרות לבצע את אותה הפעולה רק עם בלוטוס ?\ GPRS

אולי שווה לי להוסיף ערכה שכוללת מסך LCD (בערך כמו מה שאתה הצגת באפשרות הראשונה שהצעת לי ) החיבור בין המסך לשילד הנוסף שאקנה יעשה באמצעות תקשורת אלחוטית \ בלוטוס, וכף אעביר פקודות כמו קונפיגורציה בזמן אמת של מספר הטלפון ותוכן ההודעה. מה אתה אומר, אתה מכיר רכיבים שיודעים לבצע את העובדה ?

לגבי זה, האם יש רעיון\ פטנט \ קוד אסקי שיכול לעזור\ דרך להמיר ?

אם תוכל לעזור לי או לתת לי טיפ כלשהו בעוד דבר נוסף - ניתן לבצע המרה מההודעות הנ"ל שהן בעצם סמילים שמורכבים מסימנים כמו X :C :F

grin.gif

: וכו, לאייקונים של ממש. ( EMOJI ) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GPRS זה רעיון מעולה כי תוכל להשתמש במגן שכבר קיים עם ממשק דרך סמארטפון אבל צריך קודם לבדוק שהמגן שלך תומך.

BLUETOOTH עם אותו עקרון אבל תצטרך מגן נוסף. מגן פשוט עם SPP - Serial Port Protocol יעשה את העבודה.

הבעיה עם LCD גרפי פשוט בלי תמיכה מובנית ל - GUI ובלי מעבד גרפי שזה הרבה עבודה ליצור ממשק יפה וגם איטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המגן שלי תומך בצורה חד משמעית .

GPRS - אני אבדוק איזה סט פקודות אני צריך להכניס כדי להצליח לשדר לתוכנה .

לגבי זה הכי נוח מצבחינתי כי זה קיים בסמארטפון שלי. יש לי . תיהיה לי בעיה ?

לגבי ה- LCD, יתכן ואני אקנה בסוף אחד כזה מ- היפרטרוניקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום שוב.

לאחר ביקורת שקיבלתי על הפרוייקט. החלטנו לשפר במקצת את חווית שליחת הודעות לשליחת הודעות קוליות( בנפרד מן ההודעות בתווים).

בדקתי באינטרנט איך מיישמים דבר כזה .

מצאתי שאפשר לבצע חיוג דרך ה gam שקיים ברשותי אך זה לא עונה על הבעיה.

חיפשתי עוד ומצאתי שיש שילדס שמכניסים להם כרטיסי קטנים (בגודל של סים) שעליהם ניתן להקליט הודעות מראש. אנשים משתמשים עם זה(לפי האינטרנט) בהשמעת ההודעות דרך ספיקר שמחובר לארדואינו.

השאלה היא איך אני שולח את ההודעות המוקלטות האלה למכשיר אחר ?

האם ניתן לבצע הקלטות מסוג זה באמצעות שילד ג׳י-אס-אמ הקיים ברשותי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Simcom sim900

ארדואינו ממש לא פשוט כמו שחשבתי .. !

נתקלתי בעוד בעיה.

כאשר אני מנסה לעשות טיימר ללחצן, לחיצה ארוכה על הלחצן מכבה לי את ה-GSM .

השתמשתי בפקודות

()PREVIUSLY \COUNT \CURRENT \mills\ כדי שאוכל לספור את השניות שעברו לחר לחיצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שיש לך ממשק אודיו לכן עקרונית (אבל לא בהכרח מעשית) תוכל לחבר GSM למיקרופון של המקליט וכן מקליט למיקרופון של ה-GSM.

אלא מה הבעיה? יש צורך בבדיקת רמות וסוג היציאות והכניסות של כל אחד מהמיקרופונים והרמקולים ולהוסיף מעגלי תיאום במידת הצורך.

צריך לבדוק אם הכניסה\יציאה דיפרנציאלית או לא וכן את רמות המתח (גודל או משרעת האות וגם ה-DC שהוא רוכב עליו).

אם אתה מבין תוכל להסתדר. אם לא תצטרך עזרה ממישהו שמבין לתאם לך בין הכניסות והיציאות, הנחתה אם צריך, צימוד AC אם צריך וכו'.

לגבי הטיימר התכוונת ל - millis?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...