החלפת דיסק קשיח במחשב נייד ל -ssd והעתקת מחיצת השיחזור המקורית ל-ssd - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת דיסק קשיח במחשב נייד ל -ssd והעתקת מחיצת השיחזור המקורית ל-ssd

ASI89

Recommended Posts

הבעייה העיקרית עם בהקשר ל ססד ,היא שהמערכת הזאת אינה יודעת לפרמט את הדיסק בצורה הנכונה שמתאימה באופן האופטימלי ל-ססד.

מצאתי דרך לעקוף את המיגבלה הזאת באמצעות גירסה של שמיקרוסופט מאפשר להוריד לשם התנסות .

אשמח לשמוע דעות נוספות בעניין .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעייה העיקרית עם בהקשר ל ססד ,היא שהמערכת הזאת אינה יודעת לפרמט את הדיסק בצורה הנכונה שמתאימה באופן האופטימלי ל-ססד.
לדעתי, החל מSP1 היא כבר יודעת, לפחות דיסק ההתקנה יודע.
למה לך בכלל להשתמש במערכת ההפעלה המעיקה הזו?
האמת היא, שבניגוד למה שחושבים early adopters של שזנחו אותה אחרי הזוועות הראשוניות, וכן אנשים שמבססים את דעתם על סמך מה שמסתובב ברשת, כיום (ולמעשה בערך מסוף 2008) היא מערכת הפעלה טובה. מנסיוני היא אף מעט יציבה יותר מWin7.

עם זאת, Win7 הוסיפה כמה וכמה פיצ'רים מועילים וגם קצת שיפורי ביצועים קטנים, מבלי לפגוע כמעט בשום דבר שהיה בויסטה. היא גם תומכת כמעט בכל חומרה / תוכנה שעבדה בויסטה (אולי חוץ מכמה דברים אזוטריים). לכן אין שום סיבה היום להתקין על מחשב, כשאפשר להתקין Win7, גם אם במקור המחשב הגיע עם ויסטה.

יוצאי הדופן הם אנשים שלא רוצים להוציא כסף על רישיון, ומצד שני לא רוצים לעבוד פיראטית, וכבר יש להם רישיון לויסטה. לתחושתי, אנשים כאלה הם מיעוט במחוזותינו. :)

אם יש כבר התקנה קיימת, שרצה הרבה זמן, ושאתה מרוצה ממנה והתקנת עליה מלא תוכנות / בילית זמן רב לקנפג הכל כמו שבא לך, ואתה לא רוצה להתחיל את התהליך מחדש - אז אולי יכול להיות שווה לך להעביר את ההתקנה לכונן החדש. אבל גם בזה לפעמים יש התעסקות מעצבנת כשמעבירים בין סוגים של כוננים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי, החל מSP1 היא כבר יודעת, לפחות דיסק ההתקנה יודע.

יוצאי הדופן הם אנשים שלא רוצים להוציא כסף על רישיון, ומצד שני לא רוצים לעבוד פיראטית, וכבר יש להם רישיון לויסטה. לתחושתי, אנשים כאלה הם מיעוט במחוזותינו. :)

אם יש כבר התקנה קיימת, שרצה הרבה זמן, ושאתה מרוצה ממנה והתקנת עליה מלא תוכנות / בילית זמן רב לקנפג הכל כמו שבא לך, ואתה לא רוצה להתחיל את התהליך מחדש - אז אולי יכול להיות שווה לך להעביר את ההתקנה לכונן החדש. אבל גם בזה לפעמים יש התעסקות מעצבנת כשמעבירים בין סוגים של כוננים.

צדקת ,הויסטה עם כל העידכונים היא בעצם 7 פחות או יותר ולכן אני לא רואה טעם לשלם על רישיון או להסתכן בגירסה פרוצה בדבר מהותי כמו .

שיקולים נוספים הם חשש שב-7 לא יהיו את כל הדריברים לכל רכיבי החומרה של הנייד ,שהוא כאמור די ישן , וגם שזה טוב שיש מחיצת שיחזור למקרה חרום ואם אני אתקין את 7 מחיצת השיחזור "תידרס" או שפשוט לא תהיה רלבנטית .

ה- system restore שיש ב- 7 ,כבר איכזבה אותי בעבר (על מחשב אחר ).

נישארו שתי שאלות פתוחות :

1.האם כשעשיתי עידכון של ,

התעדכנה גם מחיצת השיחזור לויסטה sp1 ?

2. לפי דעתך ,האם העתקה של מחיצת השיחזור הנ"ל ל- ,

תאפשר להתקין מחדש את הויסטה על-ידי לחיצה על f11 ,במיקלדת

של הנייד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שדווקא אם תבקש להתמקד בכנות אני לא יכול להזכר במדוייק, מכיוון שעברה למעלה משנה מאז שעבדתי על הויסטה ההיא.

לכן אני לא יכול להצביע במדוייק.

אבל אני בהחלט זוכר שהיו כמה דברים שבווינדוס 7 כבר היו משופרים ובוויסטה לא, וזה די הציק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי הרבה ניסיון עם לא הרבה מאז ששוחררה לשוק .

בתחילת דרכה הייתי נצרך לפרמט כל איזה שלוש שנים , אולי בגלל שימוש לא טוב שלי אבל אני חושב גם בגללה

לפני חצי שנה עשיתי פירמוט ועידכונים מלאים ונראה שהפעם היא ממש יציבה ורצה חלק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו הויסטה מהמחשב הנוכחי:

Original Install Date: 07/08/2008, 02:59:58

והמחשב עובד ממש טוב (*knock-on-wood*).

:P

לגבי הדברים שחסרים בויסטה לעומת 7: יש כאלה, וכנראה משום שהתחלתי להשתמש בויסטה לפני ש7 יצאה, התרגלתי להסתדר בלעדיהם. אני מניח שאם הייתי מתרגל ל7, לחזור אחורה לויסטה היה יכול קצת להציק.

אבל אני כן מנצל אותם פה ושם במחשבים שלי שעובדים עם 7. בעיקר דברים חביבים בממשק כמו Aero Peek, Aero Snap משופר, Jump Lists...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן החזיק יפה מאוד - דעתי היא שאם אתה לא עושה שטויות - או עושה שטויות בקטנה ויודע לסדר אותם - אתה לא צריך לבצע התקנה מחודשת - EVER

אגב אני מבין שזה מחשב שהוא בן ~7? או שהוחלפה\שודרגה החומרה בדרך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתחילת דרכה ויסטה הייתה אכן עגלה , מפני שהיא הייתה מערכת החלונות הראשונה לשוק הבייתי שהייתה מבוססת על NT , וכללה הרבה רכיבים קריטיים לצורך ויציבות משופרת כמו לדוגמא חתומים דיגיטלית , רכיבים שהיום מתייחסים אליהם כמובנים מאליהם.היו בה גם באגים לא מעטים ,אבל כך היה בכל גירסת חלונות שיצאה לשוק. אנשים שוכחים גם שהמעבדים אז, כשהיא יצאה ,היו בערך ,בעלי אותו כוח מיחשוב שיש היום בסמארטפון בכיס שלכם, כך שהשחיטה שלה ,לא הייתה מוצדקת .השורה התחתונה ,היא שכל אלו שיש להם היום עם כל העידכונים ,אין שום סיבה ממשית לשדרג ל - 7 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...