שלום. האם ארדואינו יכול לשנות סדר עדיפות באמצע תהליך? ולעבור לתהליך אחר? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שלום. האם ארדואינו יכול לשנות סדר עדיפות באמצע תהליך? ולעבור לתהליך אחר?

HuGaBuGa

Recommended Posts

שלום חברים.

קוראים לי יובל ואני לקראת סיום לימוד הנדסאי מכטרוניקה ואני חדש בפורום.

הידע שלי בארדואינו הוא כללי + , זאת אומרת שאני יצליח לכתוב תוכנה אבל הידע שלי הוא בסיסי .

הצורך שלי הוא כזה:

אני רוצה לחבר מנוע DC לארדואינו, שבעצם כל פעם שהמנוע מקבל תאוצה ממקום חיצוני( זאת אומרת לא על ידי התוכנה, אלה על ידי כח שפועל על ציר המנוע מבחוץ ואינו קשור למערכת) אז שהבקר יצליח לקרוא " ולהבין" שהמנוע האיץ כרגע , ובהתאם למקרה ההאצה הספציפי מתוך מספר מקרים, יגיב בהתאם, כמו- ימשיך להאיץ בעצמו או כל מה שארצה .

אני צריך שבמקביל לפעולה שהוא מבצע , הוא ימשיך להיות מוכן לקלוט דברים חדשים , כמו תאוצה נוספת או תאוטה למשל, ושבאותו הרגע ישכח את הפעולה שהוא היה באמצע לעשות אותה, ויגש לעשות את התגובה החדשה בהתאם למקרה הספציפי החדש שצץ פתאום.

אני צריך הכוונה בנושא, ולדעת האם מסוגל בכלל לעשות דבר כזה , ואם הוא לא מסוגל, אז מה נדרש בשביל לקיים את המצב הזה ?

ניסיתי למצוא תשובות לנושא לפני שפתחתי את הדיון הזה אך לא עלה שום דבר שקרוב לענות לי על השאלה.

אשמח לחדד את השאלה לפי דרישה , המון תודה לכל העונים והמגיבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להשתמש ב Interrupt.

אתה יכול לקרוא על זה פה

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%A1%D7%99%D7%A7%D7%94_(%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91)

בגדול פסיקה זה קריאה לפונקציה מסויימת כאשר קורה משהו מסויים. מפסיק את תהליך הקוד ויוצא אל הפסיקה.

לא יודע איך הבקשר שלך עובד, אבל אפשר להמיר את התאוצות למתחים ולהכניס ככניסה לארדואינו ואז לעשות שימוש בפסיקות

אין לי נסיון בארדואינו - עבדתי עם PIC, אז לא יודע איך עניין הפסיקות שם (אבל קיים בוודאות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם.

לגבי סוג המנוע אני חושב שזה פחות משנה . אבל נראה לי משהו בסגנון של brushless dc motor ,

המנוע יתחבר לארדואינו כאות יוצא ובעצם ישלט על ידי הארדואינו.

את שינוי המתחים אפשר בקלות למדוד ע"י אנקודר שפשוט יקרא את מהירות המנוע בכל רגע נתון ויתחבר כמידע נכנס אנלוגי.

אופיר- לגבי הפסיקה , שמעתי על זה גם ממתכנתים אחרים. אני מקווה שהארדואינו מסוגל לעשות דבר כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופיר- לגבי הפסיקה , שמעתי על זה גם ממתכנתים אחרים. אני מקווה שהארדואינו מסוגל לעשות דבר כזה.

לארדואינו יש כמובן פסיקות, אבל אם המידע שלך לגבי התאוצה הוא אנלוגי (או מגיע באופן אחר שדורש עיבוד בתוך הארדואינו), הן לא יעזרו לך.

שוב, לדעתי אתה מתחיל את העבודה מהצד הלא-נכון. קודם תוודא באיזה מנוע מדובר, איזה מידע אתה יכול לחלץ ממנו ובאיזה "פורמט" ורזולוציה, על אילו מהירויות מדובר ואילו מהירויות תגובה הן מחייבות... ועם המידע הזה תיגש לצד התוכנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לארדואינו יש כמובן פסיקות, אבל אם המידע שלך לגבי התאוצה הוא אנלוגי (או מגיע באופן אחר שדורש עיבוד בתוך הארדואינו), הן לא יעזרו לך.

שוב, לדעתי אתה מתחיל את העבודה מהצד הלא-נכון. קודם תוודא באיזה מנוע מדובר, איזה מידע אתה יכול לחלץ ממנו ובאיזה "פורמט" ורזולוציה, על אילו מהירויות מדובר ואילו מהירויות תגובה הן מחייבות... ועם המידע הזה תיגש לצד התוכנה.

זה המנוע

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__18175__Turnigy_Aerodrive_SK3_5055_280kv_Brushless_Outrunner_Motor.html

המתח שהוא יקבל יבוקר ע"י הארדואינו .

התגובה צריכה להיות מידית.

על ציר המנוע יולבש דקודר (מקודד) שינתח את סיבובי המנוע ויעביר מידע אנלוגי לבקר.

אם לדעתך זה לא הבקר המתאים , האם קיים בקר שיותר יתאים לדעתך?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הפעולות הללו יכולות להיעשות גם בלי אינטרפט. אלא ע"י לולאה אינסופית פשוטה. השאלה עם כמה חיישנים אתה תעבוד והאם הם לא יאיטו לך את הארדואינו ככה שלא תקבל את התגובה המידית שאתה רוצה.

מה גם שכל הרכיבים שאתה תעבוד איתם צריכים להיות מהירים. למשל אמרת שאתה רוצה לקרוא את המתח שמקבל המנוע, בשביל זה משתמשים ב-A/D המובנה של הארדואינו. פעולת קריאת מתח לוקחת 100 מיקרו שנייה.

אתה יכול לקרוא פה - http://forum.arduino.cc/index.php?topic=6549.0 איך להקטין את זמן הקריאה. בנוסף, אני כמעט בטוח שהמתח שתספק למנוע יהיה גבוהה מ-5V. אבל ה-A/D יכול לקרוא מתחים בטווח 0-5 [V]

אח"כ יש לך את הדקודר, האם הדיקודר הזה מתעדכן כל שנייה או פחות? לכן תצטרך דיקודר שמעדכן את הקריאה שלו בהכי פחות זמן, וכו'.

לכן תחקור קצת עם איזה רכיבים תוכל להשיג את מטרתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...