מפרט גימינג ב- 4,500 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט גימינג ב- 4,500

kobi_sion

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? לא

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? תלוי

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 500 ש"ח

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים (סידרת BF סרטים הורדות וכו) עריכת סרטים קלה ומוזיקה

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 1080 בעיקר במשחקים חלק מהזמן אני רוצה לחבר את המחזה למסך טלויזיה גדול 47"

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? בינוניות גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? - המחשב אמור להיות בחדר שינה שלי - עובד כל הזמן - חשוב לי השקט מאוד

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. לא - הכל הולך TMS פלונטר

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בשבוע הבא

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). אני צריך חיבור אופטי, חיבורי USB 3 - אני משתמש בדיסקים חיצוניים,

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? כן כרטיס מסך

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

חשוב שיהיה מעבד I7 4790 - אלא אם כן זה לגמרי מיותר

כונן ssd 250 bx100

לפחות דיסק קשיח אחד של 1 טרה למרות שנראה לי שאוסיף אחד נוסף

כרטיס מסך אפשר לקחת משהו אקונומי דוגמאת 7950 - כאשר אני אחליף אותו בעוד שנה

לפחות 8 GB זיכרון עם אופק שדרוג

דגש על ספק כוח חזק וטוב ומארז שקט - וקרור אפקטיבי ושקט

לוח אם עם מקסימום פיצרים - אקונומי

ראית את ההרכבה הזו

http://hwzone.co.il/community/threads/560621-%D7%97%D7%95%D7%95%D7%AA-%D7%93%D7%A2%D7%AA-%D7%A2%D7%9C-%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91-4-%D7%90%D7%9C%D7%A3-%D7%A9%D7%A7%D7%9C/page2#.VQp4SNKUdog

איזה מפרט טוב מתרד הזה ?

שאלה נוספת :

אגב מתי צריכים לצאת המעבדים החדשים של והאם כדאי לחכות ?

אני התבלבטות אם להחליף את כל המערכת (יש לי מערכת בת 4 עם נעבד 750 - או רק כרטיס מסך ותוספת זיכרון) ?

יש לי שדרוג של כרטיס + = בסביבות ה 600+400 = 1000 ש"ח שזה קרוב לרבע ממחשב חדש - נראה לי מטורף להששקיע סכום כזה במחשב ישן - מה אתם אומרים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אם אתה רוצה מחשב חדש, הנה מפרט המתאים בדיוק לדרישות שלך (מעבד Core i7-4790, זיכרון בנפח 8GB, כונן SSD 250GB BX100, דיסק קשיח בנפח 1TB, כרטיס מסך 7950, ספק כח טוב, לוח אם מאד משתלם) מ TMS:

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Core i7-4790 3.6Ghz 4.0 Ghz Turbo LGA1150 Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪1605

קירור למעבד:

Arctic Cooling Freezer i11

כמות: 1 - מחיר: ₪156

לוח אם:

מחיר מבצע - MSI Z87 MPOWER MAX LGA1150

כמות: 1 - מחיר: ₪496

מארז:

SilverStone Precision PS10 Black

כמות: 1 - מחיר: ₪304

ספק כוח:

Seasonic S12G-550W 80+ Gold

כמות: 1 - מחיר: ₪396

זיכרון:

בקניית מחשב חדש בלבד - Hynix DDR3 8GB 1600

כמות: 1 - מחיר: ₪329

כרטיס מסך:

משומש אחריות שנה וחצי ברכישה עם מחשב חדש בלבד - Sapphire 7950 3GB GDDR5 Retail BULK DUAL X בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪349

קשיח למחשב שולחני:

Crucial SSD 250G BX100 MLC SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪519

קשיח למחשב שולחני:

Seagate Barracuda 7200.14 1TB SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪295

כונן אופטי:

LG DVDRW X24 SATA

כמות: 1 - מחיר: ₪110

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח - זמן הספקה בחנות עד 7 ימי עבודה

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪4559

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.

תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 4468 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/hkat9j2l

הערות:

1. שים לב שכאן מדובר על כרטיס מסך משומש עם אחריות לשנה וחצי. זה לא ממש רלוונטי עבורך מכיוון שאתה מתכנן להחליפו בעוד כשנה בכל מקרה, ובכל מקרה זהו כנראה כרטיס המסך המשתלם ביותר שניתן למצוא נכון להיום בחנות כלשהי בארץ.

2. המארז שבחרתי, ה Precision PS10 של SilverStone (קישור) אמור להיות מארז שקט, אבל אם אתה מוכן לחרוג מתקציב של 4500 ש"ח, אז אפשר לקחת מארז שקט (יותר) של Fractal Design או של Nanoxia.

3. אני מניח שאפשר לחסוך קצת ע"י בחירה בלוח אם פחות מפוצ'ר, אבל זהו לוח האם הכי משתלם שיש בחנות הזו לדעתי.

4. שים לב שכאן לוח האם מבוסס על ערכת השבבים Z87, ולכן הוא לא אמור לתמוך במעבדי ה Broadwell ואין לו חיבורי M.2 או SATA Express

שים לב שבמפרט שמפלונטר שקישרת אליו אין כונן SSD, שמוסיף כ-500 ש"ח לעלות. הנה מפרט דיי מקביל למפרט מ-TMS:

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

מעבדים - Intel Socket LGA1150

CM8064601560113 - Intel - i7-4790 Quad core CPU - LGA1150 - 3.6 GHz - 8MB cache - 22nm - 84W TDP - Integrated HD Graphics 4600 at 1200MHz - Haswell Refresh - Tray...

שלוש שנים אחריות

כמות: - 1 - 1573/1542

לוחות אם - Intel LGA1150

Z87-Extreme4 - ASRock - Socket LGA1150 CPU (Haswell, Broadwell) support - Intel Z87 chipset - Dual channel DDR3 up to 2933 MHz memory - Integrated Graphics with HDMI, VGA, DVI, DisplayPort video outputs - HDMI in port - 3 P...

שלוש שנים אחריות - מבצע עד גמר המלאי

כמות: - 1 - 474/465

זכרונות - DDR3 - לנייח

0514-012TB0 - Zeppelin - 8GB DDR3 PC3-12800 - CL11 - DDR3-1600 - 1.5V...

Lifetime Warranty

כמות: - 1 - 299/293

כרטיסי מסך - AMD PCIe

MR928X3GD5Gu-PC - MSI - Used RADEON R9 280X GPU - With new PC Only - 3GB 384bit GDDR5 memory - PCIe x16 v3.0 interface - DVI, HDMI, Dual mini DisplayPort video outputs - GPU/Memory clock 1020/6000 MHz - Overclocked - Gaming ...

משומש, אחריות שנה ו 8 חודשים אחריות, בקניה עם מחשב חדש בלבד

כמות: - 1 - 699/685

דיסקים קשיחים ו SSD - SSD - SATA

CT250BX100SSD1 - Crucial - 250GB - SATA3 6GB - 2.5 inch - 7mm (with 9.5mm adapter) - 535/370 MB/s - BX100 Series...

שלוש שנים אחריות

כמות: - 1 - 544/533

דיסקים קשיחים ו SSD - SATA

ST1000DM003 - Seagate - 1TB - 3.5 inch - SATA3 6Gb/s - 7200rpm - 64MB Cache - Barracuda 7200.14 series...

שלוש שנים אחריות לפי תקנון יצרן

כמות: - 1 - 275/270

מארזי מחשב - מארז עם ספק

VSP5000-550 - Antec - Antec VSP-5000 2x USB3.0 - 550W - 3x 120mm - with Antec VP-550P - Also know as the Antec P70...

שנה אחריות למארז ושלוש שנים לספק

כמות: - 1 - 477/467

פתרונות קרור - מאווררים למעבדים

UCACO-FI11001-CSA01 - Arctic - Arctic Freezer i11...

שנה אחריות

כמות: - 1 - 157/154

DVD צורבים תקליטורים ו - פנימי SATA DVD צורב

GH24NSB0 - LG - x24 DVD-RW Drive with M-DISC™ Support - Burns DVD+R/-R discs at 24x speed - SATA interface - Black (GH24NSC0)...

שנתיים אחריות

כמות: - 1 - 83/81

4581.00 / 4489

המחיר אינו כולל משלוח

עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר

המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה

הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=21854

הערות - בדיוק אותן הערות כמו במפרט מ-TMS, כאן שבמקרה זה האחריות על כרטיס המסך היא לשנה ו-8 חודשים.

עריכה:

בנוגע לשאלה השניה:

1. מעבדי ה (הדור החמישי) כנראה ישוחררו לשוק ביוני השנה (עוד כ-3 חודשים). לא בטוח שמשתלם להמתין להם מהסיבות הבאות:

א. שיפור הביצועים שהם יציגו כנראה לא יהיה גדול (מדובר בסה"כ במיזעור על ארכיטקטורת ה Haswell), ולכן אני מעריך שמלבד פליטת חום קטנה יותר ואולי ליבה גרפית מובנית טובה יותר (שזה לא רלוונטי כלל עבורך), לא יהיה הבדל מורגש בינהם לבין מעבדי ה Haswell.

ב. מעבדי ה אמורים להיתמך ע"י ערכות השבבים מסדרה 9 (ה H97 וה Z97) אבל לא ע"י ערכות השבבים מסדרה 8. אפשר לומר שאנחנו נכנסים לתקופה של "מכירת חיסול" של לוחות אם המבוססים על ערכות השבבים מסדרה 8, כך שכיום אפשר למצוא לוחות אם מאד משתלמים (כמו אלו שהצעתי במפרטים הנ"ל) המבוססים על ערכת השבבים Z87.

ג. מעבדי ה לא אמורים להיות בסביבה הרבה זמן, שכן התכנון הוא שעוד השנה ישוחררו מעבדי ה Skylake (הדור השישי), המבוססים על ארכיטקטורה חדשה ושתומכים בזיכרון DDR4 בלבד.

2. אם המחשב הנוכחי מספק אותך, אז אל תחליף אותו. קח בחשבון שזיכרון וכרטיס מסך (וגם כונן באותה המידה) אתה יכול להעביר למחשב הבא (את כרטיס המסך בטוח שאפשר יהיה להעביר ואת הזיכרון - רק במידה והמחשב הבא יתמוך בזיכרון DDR3), כך שזה לא בדיוק השקעה במחשב ישן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת המארזים - יש את מארזי ה DEFINE R4 של Fractal Design (קישור) ואת מארזי ה Deep Silence של Nanoxia (קישור). שים לב שכאשר אתה בוחר מארז יש לוודא שהוא מתאים מבחינת אורך כרטיס המסך, גובה הקירור למעבד, גודל לוח האם ואם אתה שוקל לקנות קירור מים - גם לפי התאמתו לקירורי מים (אני חושב שזה תלוי בגודל הרדיאטור שניתן להתקין במארז, אם בכלל), המארזים שהצעתי כאן, ה Antec VSP-5000, שידוע גם כ Antec P70 (קישור) וה SilverStone Precision PS10 (קישור) אמורים להיות גם כן מארזים שקטים, לפחות לפי המידע שבעמודי המארזים. עד כמה הם באמת שקטים או איכותיים מבחינת רמת הבנייה שלהם? אני לא יודע - צריך לבדוק את הנושא (אולי כדאי שתתייעץ בפורום ספקים ומארזים).

אני רוצה להעיר כי מארזים "שקטים" יכולים להיות "חמים" יותר מאשר מארזים רגילים, כי החומרים שסופגים את הרעש אולי גם מונעים מהחום לצאת מהמארז. לכן יש לוודא שאתה בוחר מארז שהוא מספיק מאוורר, דבר שמצריך קניית מאווררים נוספים. במקרה כזה תוודא שאתה קונה מאווררים שקטים.

בנוגע לקירורי מים - עדיף שתתייעץ בפורום קירור בקשר לכך, אבל בסופו של דבר קירור מים מתבסס על רדיאטור ומאוורר, כך שאני לא בטוח עד כמה הוא יהיה שקט יותר או משתלם יותר, במיוחד לאור העובדה שקירורי מים בד"כ יקרים יותר לעומת קירורי אוויר (גם קירורים שקטים). אם אתה קונה מארז שקט, אז סביר להניח שאתה לא תצטרך קירור מים רק בגלל השקט פשוט כי במארז יש חומרים שאמורים לספוג רעשים, כך שהרעש מקירור האוויר של המעבד לא ממש אמור להפריע לך.

הערות:

1. שים לב שבמפרטים שנתתי יש לוחות אם דיי טובים שמאד מתאימים להמהרה (אפשר להכניס לוחות זולים יותר, אבל ביקשת לוח אם "מפוצ'ר" ומשתלם). אם אתה מתכוון להשקיע בקירור מים טוב ואם יש לך את התקציב, אולי כדאי שתשקיע גם במעבד המיועד להמהרה (ובפרט - ב i7-4790K, שעולה כ-200 ש"ח יותר) בכדי שתהיה לך את האפשרות לבצע המהרה בעתיד במידה ותהיה מעוניין בכך. בכל מקרה מעבד ה i7-4790K "חזק" יותר ממעבד ה i7-4790 בגלל תדרי העבודה שלהם - 4GHz לעומת 3.6GHz, כך שאולי תוספת הביצועים תשתלם לך.

2. כתבת שאתה מעוניין לשחק בהגדרות בינוניות-גבוהות, אז סביר להניח שגם מעבד i5 יתאים לך. במידה ואתה בוחר במעבד כזה, תוכל, אולי, לנצל את ההפרש בתקציב לקניית בנפח של 16GB במקום רק 8GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כיום זיכרון בנפח 8GB אמור להספיק לרוב השימושים. מה יהיה בעתיד? אי אפשר לדעת, אבל סביר להניח שאתה תרצה לשדרג ל 16GB בכל מקרה. שים לב שזיכרון DDR3 לא ישאר בשוק לנצח ובשלב מסויים מחירו יעלה ובסופו של דבר הוא יעלם לחלוטין (בדומה למה שקורה עם זיכרון מסוג DDR2). סביר להניח שזיכרון DDR4 יחליף את זיכרון ה DDR3 כבר השנה עם שיחרור מעבדי הדור השישי - ה Skylake (למעשה הוא כבר בשוק מאמצע 2014 אך נכון לעכשו הוא בשימוש של מעבדים בתושבת 2011-3, שהיא התושבת למעבדים של אינטל לשוק הביתי הגבוה), כך שלא בטוח שישלם לך לקנות עוד זיכרון DDR3 בעוד כשנה.

2. מבחינת ספק הכח - נחשב מהו ההספק המקסימלי שהמחשב שלך דורש: מעבד - כ 100W (מעשית - פחות), כרטיס מסך (במקרה של ה R9 280X) - כ 250W (וגם זה במקרה של כרטיסי מסך חזקים מאד של AMD), שאר המערכת - כ 100W (שזה דיי בהגזמה), ומרווח ביטחון - עוד כ 100W (בעיקרון זה דיי מיותר, אבל אני אוהב להחשיב את זה). סה"כ - 550W. מעשית סביר להניח שמערכת כזו תדרוש כ 400W בעבודה רגילה (לא במנוחה), כך שספק כח של 550W יספיק למחשבים שבמפרטים הנ"ל. אם אתה רוצה להתקין כרטיס מסך חזק יותר, אתה מתכוון לבנות מערך כרטיסי מסך או שאתה מתכנן המהרה - קח ספק כח של 650W בכדי להיות בטוח, אבל אתה חייב לוודא שמדובר בספק כח איכותי של חברה מוכרת. הייתי מכניס ספק כח כזה למפרט, אך מכיוון שהתקציב מוגבל וביקשת מחשב שקט (וזה אומר גם ספק כח שקט), ספק הכח של Seasonic הוא הבחירה המתאימה במקרה של המפרט מ TMS ובמקרה של פלונטר - ספק הכח של משתלם יותר בגלל שהוא מגיע כחבילה עם המארז. אני רוצה לציין כי עתידיים חזקים יותר אמורים להיות בעלי הספק קטן יותר, כך שאתה כנראה לא תצטרך ספק כח חזק יותר מ 550W.או לכל היותר 650W.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שכדאי לרדת מההמהרה ובכלל ללכת על המפרט הראשון בדיון הזה רק שהייתי חוסך שם על הלוח ולוקח את H87 שעולה איזה 100 שקל פחות בלי מינוסים מיוחדים.

את ההפרש הזה סביר שהייתי משקיע במארז קצת יותר סימפתי. א

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לוח אם אחר מ TMS, אז הלוח הכי קרוב בתכונותיו ל Z87 MPOWER הוא ה Z87-GD65 GAMING (קישור) שעולה ב TMS 519 ש"ח (25 ש"ח יותר מאשר ה Z87 MPOWER, קישור). מה שכתבתי קודם תקף גם כאן - לוח האם הזה מבוסס על ערכת השבבים Z87, ולכן הוא לא אמור לתמוך במעבדי ה Broadwell ואין לו חיבורי M.2 או SATA Express.

אם אתה רוצה לוח אם באותו המחיר, אז יש את ה Z97-G43 (קישור) שעולה ב TMS אותו הדבר - 494 ש"ח (קישור), אבל מבחינת התכונות שלו הוא פחות משתלם לדעתי (לא שהוא יהיה בחירה רעה, פשוט ביקשת לוח משתלם ועשיר בתכונות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@yosi b

א. לוחות אם בעלי ערכת השבבים Z87 נמכרים יחסית בזול כיום (לפחות חלקם), כך שהם דיי משתלמים. אין כאן קשר ליכולת של הלוח לבצע המהרה (למרות שזה תמיד טוב להשאיר את כל האפשרויות פתוחות).

ב. kobi_sion כתב בהודעה הראשונה בדיון שהוא רוצה "לוח אם עם מקסימום פיצרים". בד"כ לוחות אם המבוססים על ערכת השבבים Z87 עשירים יותר בתכונות ("מפוצ'רים") לעומת לוחות המבוססים על ערכת השבבים H87.

לגבי הלוחות ש furyanaor הציע - אני מסכים לגבי הלוח Z87-Pro4 של בפלונטר - זהו כנראה לוח האם הכי משתלם שיש כרגע בשוק. אם הייתי צריך לקנות מפלונטר לוח אם היום היית בוחר את ה Z87-Extreme4 של שעולה כ-100 ש"ח יותר רק בגלל שהוא עשיר יותר בתכונות - יש לו כרטיס קול קצת יותר טוב, יציאת , יותר חיבורי SATA3, יותר שלבי ייצוב מתח, ביוס גיבוי, תצוגת LED להצגת מצב האיתחול וכפתורי איתחול והפעלה המובנים על הלוח. כל אלו הן תכונות "קטנות" ולא ממש חשובות לרוב המשתמשים, במיוחד לאלו שלא מבצעים המהרה, אבל אני אישית הייתי מעדיף להשקיע עוד 100 ש"ח בלוח בשביל תכונות כאלו (ובעיקר בשביל עוד שלבי ייצוב מתח).

לגבי לוחות האם מ TMS - ה H87-G41 PC MATE הוא אכן לוח אם חביב וכנראה מתאים לרוב המשתמשים, אבל בדומה למה שכתבתי לגבי הלוחות מפלונטר - אני אישית הייתי מעדיף להשקיע עוד כ-100 ש"ח ולקבל לוח קצת יותר "מפוצ'ר" כמו ה Z87-GD65 GAMING (כרטיס קול קצת יותר טוב, יותר יציאות סאונד, יציאת סאונד אופטית, יותר חיבורי USB 3.0 בפאנל האחורי, יותר חיבורי SATA3, יותר שלבי ייצוב מתח, ביוס גיבוי, תצוגת LED להצגת מצב האיתחול וכפתורי איתחול והפעלה המובנים על הלוח).

בסופו של דבר הבחירה היא של פותח הדיון - הוא בהחלט יכול להסתפק בלוח שעולה כ-400 ש"ח כמו ה H87-G41 PC MATE של או שהוא יכול להשקיע עוד כ-100 ש"ח ולקבל לוח עשיר יותר בתכונות, אך לא בטוח שהוא יזדקק לכולן (או אפילו לרובן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...