... - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

...

newname

Recommended Posts

• תגובות 96
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שאלת הרבה ולא אמרת מה אתה בכלל רוצה ללמוד, שזה די רלוונטי כדי שיוכלו לייעץ לך.

לרוב, השאלות האלה נשאלות על ידי אנשים שרוצים ללמוד הנדסה/מדעים, אז אני שגם אתה.

אני אישית אם הייתי יכול לעשות את הדברים אחרת, הייתי מתחיל בפתוחה מיד אחריי השיחרור, אבל ברגוע - קורס או שניים. משתפשף קצת ואז פשוט מנסה להתקבל לאוניברסיה ולהנות מפטור מכמה קורסים. או פשוט להשתמש באפיק מעבר.

והשאלה הבאמת חשובה היא מה אתה באמת רוצה ללמוד.

אני דחיתי תחילת לימודים (רציתי להתחיל שנה שעברה) כי לא התקבלתי להנדסה באונ', אז ניגשתי לפסיכומטרי נוסף, אבל עם הזמן הבנתי שהנדסה פחות מדבר אליי וניגשתי לפסיכומטרי בלי מוטיבציה כי החלטתי שאני רוצה בכלל ללמוד פיזיקה - ולזה כל אחד יכול להתקבל, ויצא שסתם "הפסדתי" שנה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניסיון המכינה של הטכניון לא קלה אבל היא משתלמת.

כבר לא מעבירים את כולם, במכינה למדו לקח מלפני שנה שהיו שם די הרבה תלמידים בצורה קיצונית והיה קושי להתמודד.

אם לחוץ להתחיל אתה באמת יכול להתחיל מהפתוחה ולעשות אפיק מעבר אבל בלי ידע מתמטי שצריך תהיה לך בעיה.

מבחינת המוסדות אתה יודע חומר של 5 יחידות, ואני יודע על כמה מוסדות לימוד שגם הגעה בלי ידע בפיזיקה של 5 יחידות קשה מאוד.

במיוחד שהמקצוע הנדסת תוכנה הוא מקצוע יותר לפן המתמטי ממקצועות הנדסה אחרים.

בקשר להתאמה לפתוחה צריך לדעת ללמוד נכון והרצון ללמוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מה שמעניין אותך זה לעשות כסף,

אני ממליץ לא לבזבז את הזמן על שטויות ולהתחיל לעשות עסקים. (קנייה ומכירה של סחורות למשל)

אפשר להתחיל בקטן, עם הון התחלתי נמוך, ומשם להתקדם.

אבל כל אחד ומה שמתאים לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ טוב אחי.

בנוגע לנושא, די איבדתי אותך ב"לא רוצה להתחיל תואר בגיל 23". אתה חי בישראל ולא שונה מאף אחד אחר, אני לא מבין מה הבעיה בזה? מה עם אנשי הקבע שמשתחררים אחרי שנה ו-4 ואפילו יותר? מה עם אנשים שמשתחררים בגיל 21 (במקרה הכי טוב) ורוצים לעשות טיול לפני הלימודים? ואם התגייסתי בחודש נובמבר => אני משתחרר בנובמבר, אני סתם מפסיד שנה...?

מחשבה מאוד לא נכונה בקיצור. אתה רוצה להתקבל לפקולטה להנדסה באוניברסיטה? תעשה מה שצריך במקום לחשוב על כמה זמן אתה מבזבז. צריך פסיכומטרי? תעשה. צריך להשלים 5 יחידות מתמטיקה\פיסיקה? תשלים. גם במכונים פרטיים זה אפשרי אגב, לא חייב מכינה אוניברסיטאית, אלא אם כן ממוצע הבגרויות שלך מתחת ל-90 והפסיכומטרי לא מספיק גבוה. תעשה חישובים לפי נוסחאות הסכם של המוסד שאתה רוצה להתקבל, תזין קומבינציות מסוימות ותבחן את הדרכים השונות לקבלה. אם 12 חודשים הם מה שמפרידים בין לימודים במכללה ללימודים באוניברסיטה המועדפת עליך, אני לא חושב שיש פה ספק. מניסיון אישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שפר את הבגרות שלך במתמטיקה לחמש יחל . שפר איזה שני מקצועות "הומניים" , כמו : תנך והיסטוריה .

שפר את הפסיכומטרי ותתקבל לאוניברסיטה נורמלית .

בקיצור , שפר את הציונים שלך ותתקבל למוסד הכי מכובד שתוכל .

אתה צעיר ויש לך עוד הרבה זמן ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טכניון היא לא המכינה היחידה והטכניון לא מקום הלימוד היחיד בארץ.

יש מכינות שמשלבות פסיכומטרי עם הלימודים.

אם אתה חושב שאתה לא מסוגל ללמוד לבד מתמטיקה אז קיימים מכונים טובים לזה, יש מקומות ללמוד שיעברו איתך מהבסיס על דברים.

איך אני אשפר? 5 יחידות מתמטיקה לבד? קודם נעשה 4 אני חייב , וגם אם כן אחרי זה יש לי 5 פיסיקה , איך?

הרבה עבודה קשה ככה זה גם בתואר פחות או יותר מגששים ולומדים יש הרבה ספרים טובים ללימוד.

אני יכול לתת לך רשימה של כמה ספרים קשים שאיתם למדתי במכינה, הם ברמה גבוהה אבל מלמדים טוב בשילוב עם בני גורן.

פיסיקה אתה יכול להתחיל ללמוד באינטרנט לבד ממריו ליביו (ערוץ youtube) טיפה מעל הרמה של בגרות אבל מעולה ומקיף. ולהוסיף לזה ספרי לימוד כמו של יורם אשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני אשפר? 5 יחידות מתמטיקה לבד? קודם נעשה 4 אני חייב , \

קח בחשבון שגם באוניברסיטה יש הרבה לימוד עצמי (ושל חומר לא פשוט). ההרצאות נותנות בסיס, התירגול נותן קצת יותר השתפשפות בחומר של ההרצאה, ובשיעורי בית מזיינים אותך בתרגילים קשים שאתה אשכרה צריך לחזור על החומר ולפתוח ספר כדי להצליח להתמודד איתם.

אז אומנם אתה עדיין לא בראש של אוניברסיטה - אבל קח בחשבון שאחריי סימסטר אחד אתה תבין שללמוד לבד ל-5 יחידות מתמטיקה זה לא דבר כזה איום (וזה לא קשור אם אתה תהייה תלמיד טוב או לא, אתה פשוט תקבל פרופרציות למה זה עומס ועומק של חומר).

תלמד מנסיונם של אחרים ותשנה את הגישה הזאת שזה בלתי אפשרי ללמוד לבד ל-5 יחידות. סתם תובנה שלא לא יכולה להזיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני אשפר? 5 יחידות מתמטיקה לבד? קודם נעשה 4 אני חייב , וגם אם כן אחרי זה יש לי 5 פיסיקה , איך? זה הכל בגלל הצבא הזה... המכינות מתחילות באוקטובר ואני השתחררתי בנובמבר , אין לי סיכוי לעשות גם פסיכומטרי וגם להירשם למכינה תוך זמן כל כך קצר.... הייתה מכינה אחת בטכניון וגם הם עם המבחנים המפגרים שלהם, כולה מכינה... לא יודע , יש אפשרות באמת לעשות מכינה במכללה , לשפר ציונים ואז להתקבל לאוניברסיטה ?

1, לא צריך לעשות 4 לפני 5 .

2. תתחיל בחמש יחל מתמטיקה . כן , זה נשמע מפחיד , אבל זה ממש לא .

3.תעשה פרה-פרה . אל תנסה לדחוס . אתה צעיר ויש לך הרבה זמן . תירגע , אתה לחוץ .

4. אחרי החמש יחל , תעשה פסיכומטרי .

5. אח"כ תעשה 5 יחל פיסיקה .

אתה יכול ללמוד לבד , אתה יכול להעזר במורה פרטי ואתה יכול להרשם ליואל גבע ודומיו . (יעלה לך 30,000 +-).

לדעתי , מתמטיקה אתה יכול לבד . פסיכו ופיסיקה , תעזר במכון .

- - - תגובה אוחדה: - - -

בכל אופן , הפתוחה היא לא אופציה ככ טובה עבורך , אם אתה נלחץ מללמוד 5 יחל מתמטיקה לבדך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף ציפור ביד מאשר 2 על העץ, 4 מספיק מאתגר בשבילי אז 5... ועוד 5 פיסיקה ?

**תשנה את צורת החשיבה שלך . עם הצורת חשיבה הזאת , אתה לא תסיים תואר בפילוסופיה במכללת חור-ואין-לנו-אישור-מהמלג. תאתגר את עצמך יותר .

פסיכומטרי יש לי אני מקבל ציון חודש הבא ( לא הולך להוציא 700 או משהו...)

*** אם זו פעם ראשונה שלך ,אל תצפה לציון מטורף , רוב האנשים עושים פעם שנייה ושלישית.

...לבזבז 30 אלף בשביל מכונים וכל זה

**** אתה יכול לעשות חלק לבד . במיוחד מתמטיקה ואולי גם פסיכו .

, ועוד אמרו לי מבן גוריון שהבגרויות של הקיץ לא יחשבו לי לסמסטר הקרוב (הם יכולים להגיד בסדר...).. אבל עדיין , אני לא אספיק תוך שנה את כל זה ... תחשוב שהבגרויות הם בקיץ כולם ביחד , ועוד פסיכומטרי לשפר ... הרבה כסף ומאמץ ואף אחד לא מבטיח שאני אצליח בסוף ...****אף אחד גם לא מבטיח שתעבור במכינה . ואם אתה מדבר על שנתיים , אז כבר יש לי אופציה למכינה באוניברסיטה , זה לא רלוונטי אם כך לשפר לבד . וזה לא שלפסיכומטרי לא חרשתי לבד, מן הסתם הייתי בקורס כן נתנו לי את הכלים אבל אתה לומד בבית את רוב החומר .... השאיפה שלי היא לא להפסיד שנה ... ויש לי הזדמנות גם לחסוך שנה אם אני מתחיל בפתוחה חודש הבא... אלה השיקולים שלי... אגב אני לא צעיר , אני בן 21 .

.****סלח לי , אבל אתה צעיר ת*ת .שמעת על "תפסת מרובה , לא תפסת" ? . אתה צריך להתחיל מהבסיס .. אתה לא יכול לצפות להגיע מאפס למאה , מבלי לעבור ב50 .

אומנם יש כאלה שתגייסו איתי והם כבר 22, ובצבא היו הרבה שהתגייסו אחרי והיו יותר גדולים ממני, כן אני נחשב צעיר מהבנים , אבל יש בנות שעושות שנתיים וגם להן יש פור מסויים , אני ניסיתי להקדים תגיוס אבל החארות לא נתנו לי ... כוסאמא של המדינה הזאת.... תכלס אני רוצה להיות מתכנת , לדעת לבנות ומשחקים וכבר למדתי קצת C# ... אחרי התואר השאיפה שלי להיות עצמאי , התואר זה רק מקום עבודה ליתר בטחון .. אבל צריך להיות מציאותי .. אני שואף להביא תFLAPY BIRDS

*****זהו ?. זה הפסגה שלך ?.

הבא אבל חלומות ומציאות לחוד. אני גם לא שולל אפשרות ללמוד באוניברסיטה תואר טוב שיאפשר לי לעבוד , עדיף שיהיה לך משהו שווה מאשר כלום , אם אני מתקשה במתמטיקה אז אני אלך למקצוע אחר ואין מה לעשות ... אבל גם תארים טובים כמו משפטים ודברים כאלה דורשים דרישות גבוהות

- - - תגובה אוחדה: - - -

אגב , גם מכינה יכולה להיות אופציה טובה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...