לשרג או להחליף ? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לשרג או להחליף ?

kobi_sion

Recommended Posts

ברשותי מחשב פנטים I5 4 GB זיכרון עם כרטיס מסך של ראדון 5800 ושני דיסקים קשיחים של 1 TR כ"א

המחשב משמש להורדות והיתי משחק בו BF3, BF2 ו NFS

במשחקים החדשים כגון BF 4 הוא אמור לסחוב פחות

(הבדיקה של WILL IT RUN BF4 ממליצה על החלפת כרטיס מסך והגדלת זיכרון)

בנוסף בכוונתי לחבר אותו בקרוב לטלויזיה ע"מ לראות איך זה לשחק על מסך גדול

אם אני מגדיל זיכרון ל 8 GB או ל 16 GB ומחליף כרטיס מסך - ראיתי שאפשר לסגור את הפינה ב 750 ש"ח לכרטיס טוב

ואולי גם איזה יש טעם ללכת על זה או להמתין כחצי שנה ולהתחדש במחשב חדש ?

קובי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום למשחקים מבחינת זיכרון צריך 8GB ככה שחסר לך עוד 4GB ולגבי כרטיס המסך כנראה אפשר לקנות R9 280X משומש עם שנתיים אחריות מTMS בסביבות ה750ש"ח, לגבי הSSD הוא יעזור מאוד לתגובתיות מערכת ההפעלה שתותקן עליו ותוכנות ומשחקים נבחרים שיותקנו עליו(קיצור זמני טעינה).

אבל איזה i5 יש לך?

מה דגם ספק הכוח שיש לך?(אם אתה לא יודע תאלץ לפתוח את דלת המארז ולראות או לצלם תמונה ולעלות)

אפשר גם להוריד את התוכנה Speccy(חינמית, יש התקנה או ניידת) ולעלות צילום מסך של הSummary וכך נוכל לראות מה המפרט המלא(ללא ספק הכוח)

תמונה לדוגמא מהתוכנה

speccy1.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Summary

Operating System

Windows 7 Ultimate 64-bit SP1

CPU

Intel Core i5 750 @ 2.67GHz 43 °C

Lynnfield 45nm Technology

RAM

4.00GB Dual-Channel DDR3 @ 668MHz (9-9-9-24)

Motherboard

DFI LP DK P55-T3eH9 (CPU 1) 31 °C

Graphics

SyncMaster (1680x1050@60Hz)

1024MB ATI HD 5800 Series (ATI) 32 °C

Storage

931GB HD103SJ ATA Device (SATA) 34 °C

931GB HD103SJ ATA Device (SATA) 32 °C

3725GB Western Digital WD My Book 1230 Device (USB (SATA)) 25 °C

Optical Drives

HL-DT-ST DVDRAM GH22NS50 ATA Device

Audio

AMD High Definition Audio Device

Operating System

Windows 7 Ultimate 64-bit SP1

ספק כוח 610W pcpower

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי משדרג -רק- כרטיס מסך באיזור ה1300ש"ח ומעלה.

אחרכך תראה אם אתה מרוצה מהתוצאות שתקבל ב-BF4 למשל.

במדיה ולא - כל האפשרויות פתוחות בפניך:

או לרכוש מחשב חדש ולהעביר את אליו את הכרטיס החדש שקנית וככה בעצם לא הפסדת כלום אלה רק יצאת בצ'אנס 'להציל' את הקיים ולחסוך עלויות.

או להשקיע בנוכחי עוד קצת, לנסות להוסיף לו זיכרון, כי אז יישאר לך (אולי) צוור בקבוק מהמעבד מה שאמור להיות לא קריטי במיוחד בזמנים שלנו.

ואלי גם כדי שתוכל לקבל ממנו תחושה טובה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לקנות כרטיס מסך ב1300ש"ח כשאתה ממש לא יודע את התקציב וזה סתם יגרום לבזבוז כסף כשיש כמו שאמרתי קודם R9 280X משומש עם שנתיים אחריות ב750ש"ח(חדש עולה 1300ש"ח עם 3 שנות אחריות) בנוסף המעבד יגרום לצוואר בקבוק אבל עדיין יהיה עדיף מקסימום הכרטיס יכול לעבור למחשב חדש בהמשך, חסר גם עוד 4GB זיכרון שזה עוד 2xxש"ח בערך וגם זה עוד כסף בסביבות ה322ש"ח ל128GB או 565ש"ח ל256GB, סה"כ עם של 128GB ייצא כמעט 1300ש"ח או עם של 256GB ייצא 15xxש"ח.

ופותח הדיון חבל לא כתבת תקציב מההתחלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא רשם שאפשר לסגור את הפינה ב750 לא כלכך התייחסתי לזה כתקציב, אלה יותר כיוונתי למענה לבקשות שלו : BF4 בצורה מלאה.

כמובן שאפשר לרכוש משומש ולחסוך אבל זה ממש לא נכון יהיה לומר שהכרטיס לא עולה 1300. נתייחס לזה כאל הנחה לצורך העניין.

בנוגע לצוואר הבקבוק שבמעבד אני מניח שהוא יהיה סביר, כשהוא שואל אם לשדרג או להחליף הוא מתכוון בדיוק לזה - "יהיה סביר לשדרג את הנוכחי?".

כמובן שעוד זיכרונות וSSD לא יזיקו... בראש ובראשונה שדרוג כרטיס מסך . אחרי זה לראות איך הוא מרגיש ומשם להתקדם הלאה במידת הצורך.

אם הצורך גדול מידיי אז להחליף מחשב, אחרת אפשר להסתפק בעוד קצת קוסמטיקה של וזיכרון והוא על הגל בפחות מאלפיים עם אפשרויות ליד שנייה

ולמעשה קיבל מחשב מפחיד .

זו דעתי :x

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SSD זה ממש לא קוסמטי לדעתי במיוחד לא בריבוי משימות.

כל הבדיקות שהוא עשה הם בדיקות די לינאריות.

הם לא באמת מדגימים את היתרון החזק של הSSD, היכולת לבצע פעולות מקבילות ללא עיקובים הולכים וגדלים, או במילים אחרות: להחליק מצבים מורכבים כאילו הם כלום ולייצר תגובתיות מעולה בכל סיטואציה מורכבת ככל שתהיה.

https://www.youtube.com/watch?v=quZrknZZQVQ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא הבנת אני רגוע פשוט כמו שאתה אמרת את דעתך גם אני יכול אז חיזקתי את עמדתי לגבי הSSD זה הכל, ותלוי בתקציב שהוא לא ענה לגביו אבל משום מה נראה לי שהוא מתכנן לקנות הכל אם הוא תכנן להשקיע כ"כ הרבה רק על .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית תודה לככול המגיבים

ועוד מספר שאלות:

1. בנוגע להרחבת זיכרון - האם עוד יש - אוהם אין בעיה לשם זכרון עם תזמון אחר - או שזה חסר חשיבות הזיכרונות הקודמים היו נסוג RIPJAWS 1600

2. המערכת כרגע מותקנת עם דיסק מופרש לה של 100GB אני לא רוצה להיות בלחץ של מקום אבל האם יש צורך ביותר מ 256 ? (עלות / תועלת). האם אפשר להתקין על הלוח שלי בכלל ? (DFI LP DK P55-T3eH9)

3. באותו עניין מה צריך לבדוק בעניין קניה של ? מה חשוב

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כן, יש עדיין DDR3 למרות שיש לוחות X99 שהם מאוד יקרים שכבר תומכים בDDR4, לגבי התזמונים הזכרונות פשוט יעבדו בתזמון של הזיכרון האיטי(כנ"ל לגבי התדר) ובדרך כלל לא תיהיה בעיה.

2. מבחינת המקום זה נורא תלוי בך וכמה תוכנות ומשחקים חוץ ממערכת ההפעלה אתה רוצה להתקין על הSSD שיהנו מהטעינה המהירה שלא כמו עם HDD שאתה פשוט מתקין את שאר הדברים על המחיצה הגדולה יותר, למשל אם אתה רוצה להתקין משחקים כמו GTA V שלפי הדרישות צריך 65GB לא ממש כדאי ללכת על 128GB למרות שכמובן אפשר אבל גם ככל שיש פחות מקום בSSD ככה הביצועים פוחתים לא ברור לי עד כמה.

3. אין לך יותר מידי מה לבדוק כרגע ב128GB הכי מתשלם זה הSanDisk Ultra Plus וב256GB זה MX100 וגם ב512GB זה עדיין הMX100 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...