ת'רד בחירות 2015 - עמוד 74 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ת'רד בחירות 2015

Milford Cubicle

Recommended Posts

כחלון הוא לא יותר מקוץ בתחת בשביל ביבי.....כל דבר טוב שהוא יעשה יגרום לביבי להראות רע.
איך אתה מנמק את השטות המטומטמת הזו. ממתי הצלחה של מישהו גורמת לממונה עליו להיראות רע?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 1.2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
איך אתה מנמק את השטות המטומטמת הזו. ממתי הצלחה של מישהו גורמת לממונה עליו להיראות רע?

רק דרך עיני הקנאות והיריבות השלילית שיוצרת איבה.

וזו נפוצה מאוד במציאות לצערי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היו לו מנדטים כמו של הליכוד אז לא חסר:

יש עתיד\כחלון\מרצ\ליברמן.

.

ואם לסבתא שלי היו גלגלים? גם אם הרצוג היה מנצח הוא היה חייב להכניס את החרדים. הוא גם היה משלם להם מחיר גבוה בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף שאני לא מוצא אותה כרגע, זכורה לי כתבה מלפני כחודשיים בה ראשי השמאל שיבחו את תפקודו של גפני כראש ועדת הכספים, כהכנה של דעת הקהל לצרופה של יהדות התורה לממשלת בוז'י. זו היתה תוכניתם מראש, שכן בעוד שש"ס היא מפלגה בעלת אופי ימני מובהק מעבר להיותה סקטוריאלית (אופי שבשיאו התבטא בפרישתה של ש"ס מממשלת רבין לאור הסכם אוסלו), יהדות התורה אינה "ימנית" בשום מובן כמעט - היא לא מיליטנטית, היא לא קפיטליסטית, היא לא נגד פשרות מדיניות. בלי החרדים לא היו לשמאל מספיק מנדטים גם לפי התחזיות האופטימיות ביותר עבורם.

כמובן שעתה, כאשר האפשרות שתקום ממשלת שמאל נעלמה לה, החרדים בכלל וגפני בפרט חזרו להיות אוייבי העם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם לסבתא שלי היו גלגלים? גם אם הרצוג היה מנצח הוא היה חייב להכניס את החרדים. הוא גם היה משלם להם מחיר גבוה בהרבה.

חשבתי שדיברת על מצב היפותטי שבו הרצוג היה מנצח, במצב זה הוא לא היה חייב להכניס את החרדים אם המפלגות שציינתי היו מסכימות.

- - - תגובה אוחדה: - - -

ביבי הוא לא רק הממונה עליו, ביבי הוא גם יריב פוליטי.

אם כחלון מגיע להישגים משמעותיים בעיני הציבור אז הוא הוא מקבל יותר מנדטים בבחירות הבאות - מנדטים שיבואו על חשבון הליכוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כחלון מגיע להישגים משמעותיים בעיני הציבור אז הוא הוא מקבל יותר מנדטים בבחירות הבאות - מנדטים שיבואו על חשבון הליכוד.
למה שהם יבואו על חשבון הליכוד דווקא?

אולי הם יבואו על חשבון "יש עתיד" ומי שלא הצליח באותו תפקיד? אולי על חשבון העבודה או כל אחד אחר?

בסופו של דבר - אם ראש ממשלה עושה את תפקידו נאמנה, ושרי ממשלתו מהמפלגה שלו גם - אין סיבה שהצלחה של מישהו ממפלגה אחרת (שבמובנים רבים היא גם שותפה טבעית) תגרום להם להיראות רע, בשום צורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המנדטים יבואו על חשבון הליכוד משום שכחלון הוא האלטרנטיבה היחידה עבור מצביעים ימנים-חילונים, יכול להיות שהם יבואו גם על חשבון יש עתיד אבל בבחירות האחרונות היו הרבה מצביעי ליכוד שבחרו בביבי מיכוון שכחלון עדיין לא הוכיח את עצמו.

אם המדינה תמשיך "להתקדם" בכיוון שהיא נעה בו שנים האחרונות אז בהחלט יכול להיווצר מצב שבו 'כולנו' מתחזקת על חשבון הליכוד שיתרסק כמו שקרה עם 'קדימה' בעשור הקודם...אבל זה כבר תרחיש די קיצוני.

בכל מקרה, כולנו היא לא שותפה טבעית של הליכוד ומצביעיה בחרו בה מיכוון שהיו מאוכזבים מהליכוד.

למרות שהשקפתה הכלכלית+ביטחונית היא דומה, הגישה שלה היא שונה מזאת של הליכוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המנדטים יבואו על חשבון הליכוד משום שכחלון הוא האלטרנטיבה היחידה עבור מצביעים ימנים-חילונים
כל זה בהנחה שהם מאוכזבים מהליכוד. אם הליכוד יתפקד כמו שצריך, למה שיתאכזבו?
למרות שהשקפתה הכלכלית+ביטחונית היא דומה, הגישה שלה היא שונה מזאת של הליכוד.
במה, לתפיסתך, מתבטאת גישה שונה זו? כיצד אתה יכול להיות בטוח בשוני זה, כשמדובר במפלגה שרק עכשיו פעם ראשונה נכנסה לכנסת? ולמה לדעתך הבדל גישה זה הופך אותה לשותפה פחות טבעית, אם ההשקפה הכלכלית וגם ההשקפה הבטחונית דומות, לדבריך?

בסופו של דבר אני מסכים שיכולים להיות תסריטים שונים, גם זה שאתה חושב, וגם אחרים, קיצוניים יותר או פחות. אין לא לי ולא לך שום דרך לצפות מה יקרה.

הנקודה היחידה שאני מנסה להעביר פה היא שהתפיסה לפיה הצלחה היא "משחק סכום אפס" וכשמישהו מצליח זה בהכרח אומר שמישהו אחר נכשל, היא תפיסה פגומה, שמוטב שגם הפוליטיקאים וגם הציבור ייפטרו ממנה, ובמקום זה שפשוט כל אחד יתרכז בלעשות את העבודה בתפקיד שלו על הדרך הטובה ביותר. אבל אני מבין שזה חזון אוטופי למדי. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר שלי שהצביע לכחלון טען שכחלון יאזן את הליכוד מבחינה חברתית ואילו כחלון היה יושב עם השמאל הוא היה מאזן אותם מבחינה מדינית. כך לפחות הוא טען.

אז יש מצב שכחלון לא נתפס כמי שיכול להנהיג את המדינה הוא פשוט מפלגת "תמיכה" חברתית.

כלומר האנשים שבוחרים בו הם חברתיים ימיניים. שרוצים מישהו חברתי מצד אחד אבל לא רוצים מדיניות שמאלנית מובהקת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל זה בהנחה שהם מאוכזבים מהליכוד. אם הליכוד יתפקד כמו שצריך, למה שיתאכזבו?

הלוואי שהליכוד יתפקד כמו שצריך ויביא לתוצאות אבל לצערי המצב רק הולך ומתדרדר (באשמת הליכוד או שלא באשמתו).

במה, לתפיסתך, מתבטאת גישה שונה זו? כיצד אתה יכול להיות בטוח בשוני זה, כשמדובר במפלגה שרק עכשיו פעם ראשונה נכנסה לכנסת? ולמה לדעתך הבדל גישה זה הופך אותה לשותפה פחות טבעית, אם ההשקפה הכלכלית וגם ההשקפה הבטחונית דומות, לדבריך? בסופו של דבר אני מסכים שיכולים להיות תסריטים שונים, גם זה שאתה חושב, וגם אחרים, קיצוניים יותר או פחות. אין לא לי ולא לך שום דרך לצפות מה יקרה. הנקודה היחידה שאני מנסה להעביר פה היא שהתפיסה לפיה הצלחה היא "משחק סכום אפס" וכשמישהו מצליח זה בהכרח אומר שמישהו אחר נכשל, היא תפיסה פגומה, שמוטב שגם הפוליטיקאים וגם הציבור ייפטרו ממנה, ובמקום זה שפשוט כל אחד יתרכז בלעשות את העבודה בתפקיד שלו על הדרך הטובה ביותר. אבל אני מבין שזה חזון אוטופי למדי. :)

לכחלון יש גישה יותר מעשית בפתרון הבעיות (טיפול במנהל מקרקעי , הצעת פתרונות הגיוניים בנושא הדיור,הגברת התחרות בין הבנקים ובשוק המזון הישראלי), בזמן שהליכוד לא שש אפילו לפרסם מצע ולא הציע יותר מדי שינויים עד שבאו הבחירות (נתניהו עם הפטור ממע"מ על והעלאת שכר המינימום כי "זה צודק" וכו').

בביטחון כחלון סירב לברבר יותר מדי על הנושא המדיני (בניגוד לחברי הליכוד שמדברים את עצמם לדעת) אבל הוא כן הבהיר שהוא הולך בקו השפוי של הליכוד פחות או יותר.

עכשיו רק נותר לראות אם כחלון ומפלגתו באמת יציעו הצעות קונקרטיות ויביאו לשינוי או שיציעו הצעות מפגרות כמו לפיד ויברברו יותר מדי על איראן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...