ת'רד בחירות 2015 - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ת'רד בחירות 2015

Milford Cubicle

Recommended Posts

כן הפער יכולות רק גדל זה עדיין לא אומר שאתה יכול לפנות אותם בשקט (אני מחזק-אף אחד לא יכול לפנות אף אחד "בשקט" מישהו ימרוד)

גם בסנריו הקיצוני ביותר אני לא רואה איך מנצחים את עזה ביום. אטום? זה מטופש

גם אם תגייס את כל הגיס,תקיף את עזה בטנקים וD9 ותיסע ישר גם אז לא תנצח ביום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 1.2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מי בכלל חשב על אטום ומי דיבר על בשקט?

יורים ירי ללא הבחנה על ישראל? מחזירים בירי תותחים ללא הבחנה על עזה. יום לאחר מכן, רוב המוסלמים הבלתי-מוערבים, התמימים תומכי החמאס והפתח ודעאש, מבינים כי "השתגעה" וחוקי המשחק השתנו, מתחילים לארוז מזוודות, מעמיסים על האוטו או הולכים ברגל ומסתלקים. כמו ב 48. אפשר לברוח למצרים, אפשר לפתוח מזדרון הומניטרי לירדן. אבל יש רק כיוון אחד - החוצה.

מי שישאר זה המיעוט הפאנטי שמוכן למות. ואותם לכסח בלי שום חשבון.

משנה יום או שבוע או חודש?

- - - תגובה אוחדה: - - -

ממליץ לקריאה את טרילוגיית איליום-אולימפוס של דן סימונס.

בין הרבה דברים אחרים, מוזכר שם עתיד אפשרי (העבר הרחוק בהווה הספרים) של מלחמת עולם שלישית בין העולם המערבי למול חליפות ענק איסלמית אשר שלטה על כל העולם הערבי-מוסלמי, עד לסוף הבלתי נמנע הרע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי הורג אותי זה ששמאלנים כל הזמן מדברים על "לגיטימציה". אלה פשוט אנשים ששוכחים את ההסטוריה דקה אחרי שהיא מתרחשת: דיברו על הלגיטימציה של פעולות צה"ל מול חיזבאללה כשנצא מדרום לבנון - יצאנו, ובמלחמה הראשונה מולם אח"כ כל העולם האשים את בהרס בבירות, דיברו על הלגיטימציה של פעולות צה"ל מול החמאס כשנצא מעזה - יצאנו, ובכל ההתכתשויות שהיו מאז הואשמנו בטבח וברצח עם... כל פעם שישראל עושה צעד כלשהו לקידום השלום, היא לא נתפסת בתור "הצד שרוצה שלום" כדברי ליאור כאן, אלא בתור "הצד שעדיין מתנגד לשלום" כי היא עדיין מסרבת לבצע את הצעד *הבא* שלטענת הערבים נחוץ לשלום (ומעניין לשים לב לכך שאותו ההגיון, "משום מה", לא תופס לגבי הערבים). יתרה מכך, העולם רואה בביצוע אותו הצעד שישראל עשתה בתור הודאה בכך שדרישת הערבים לעשותו היתה מוצדקת - כך, למשל, את הקמת האוטונומיה העולם רואה בתור הודאה ישראלית עקרונית באמיתות הטענות הלאומיות של ה"פלסטינים", הודאה שישראל מאוד תתקשה לחזור בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי הורג אותי זה ששמאלנים כל הזמן מדברים על "לגיטימציה". אלה פשוט אנשים ששוכחים את ההסטוריה דקה אחרי שהיא מתרחשת: דיברו על הלגיטימציה של פעולות צה"ל מול חיזבאללה כשנצא מדרום לבנון - יצאנו, ובמלחמה הראשונה מולם אח"כ כל העולם האשים את בהרס בבירות, דיברו על הלגיטימציה של פעולות צה"ל מול החמאס כשנצא מעזה - יצאנו, ובכל ההתכתשויות שהיו מאז הואשמנו בטבח וברצח עם... כל פעם שישראל עושה צעד כלשהו לקידום השלום, היא לא נתפסת בתור "הצד שרוצה שלום" כדברי ליאור כאן, אלא בתור "הצד שעדיין מתנגד לשלום" כי היא עדיין מסרבת לבצע את הצעד *הבא* שלטענת הערבים נחוץ לשלום (ומעניין לשים לב לכך שאותו ההגיון, "משום מה", לא תופס לגבי הערבים). יתרה מכך, העולם רואה בביצוע אותו הצעד שישראל עשתה בתור הודאה בכך שדרישת הערבים לעשותו היתה מוצדקת - כך, למשל, את הקמת האוטונומיה העולם רואה בתור הודאה ישראלית עקרונית באמיתות הטענות הלאומיות של ה"פלסטינים", הודאה שישראל מאוד תתקשה לחזור בה.

מה משותף לכל השנים האלה אחרי היציאה מלבנון ומעזה? בשלטון היו מפלגות "ימין".

האימפוטנטיות של המנהיגים האלה לא אומרת שהמהלכים לא היו נכונים.

יכולת לא להישאר אדיש להתחמשות חיזבאללה, אבל בחרת להישאר אדיש. יכולת לא להשלים עם התחמשות חמאס(יכולת אפילו לא להשלים עם עלייתו לשלטון ולחסוך את הקטע הזה), אבל בחרת להשלים.

לא רואה סיבה למה חיילים צריכים להיות בעזה. כן רואה סיבה לירות פגז ארטילרי ללב עזה על כל קסאם.

כולי תקווה שמפלגת העבודה תזכה בבחירות, וזאת בלי קשר לעובדה שאני ממש לא מרוצה מהמנהיגות הנוכחית. אני פשוט רוצה שחורבן הבית שנביאי השקר פה מתארים בכזה ביטחון התגלה להם סוף סוף כבלוף.

יאללה מספיק עם הבלופים שלכם. מפלגת העבודה לא תמכור את המדינה ולא נעליים. מפלגת העבודה לא תחזיר את הגולן ולא נעליים. תפסיקו עם נבואות השקר וצאו מהסרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעזה יצא אולמרט, אף שהגה זאת שרון - אבל זה לא משנה. לא הימין הקים את "קדימה", נכון?

מלבנון יצא ברק, כשעמד בראש העבודה (או שמא זה היה כבר אחרי הפיצול? בכל מקרה, שמאל).

ויחד עם זאת, שים לב שבשום מקום בהודעה שציטטת לא דיברתי על היעילות\אי היעילות הטקטית שבצעדים הללו. דיברתי אך ורק על המשמעות הפוליטית שלהם, והסברתי למה טענת השמאל לגבי אותה משמעות פוליטית היא הבל אחד גדול. כמובן שלזה לא מצאת לנכון להתייחס, פרט ללקרוא לזה "בלוף" וזאת בלי בדל של הסבר למה, בראי ההסטוריה שציינתי, מדובר בבלוף. מה, אתה חושב שאם נצא מהשטחים העולם פתאום יראה שאנחנו רוצים שלום ויתחיל ללחוץ על הערבים במקום עלינו? זה עבד מצויין עם עזה, לא?

ואגב, בשום מקום גם לא טענתי שהעבודה "תמכור את המדינה". "מכירה" משמעותה קבלת תמורה כלשהי. העבודה מעוניינת לתת להם את המדינה בחינם, גם אם הם עצמם לא מבינים שזה מה שהם עושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן פרדוקסלי , לעבודה יהיה יותר "חבל" ואני באמת חושב שהרצוג היה פותח במלחמה על הארוע האחרון .

ולענייננו , אני חושב שצריך לדחות את הבחירות בשלושה חודשים (אולי יותר) , להקים ממשלת אחדות ולצאת למבצע צבאי , שמטרתו גילוי כל המנהרות והקמת אזור חיץ של 5 ק"מ (אולי פחות) על חשבון שטחה של לבנון .

ואם החיזבאללה יצייץ , לכתוש לו את הדחייה עד תום , שנסראללה ישתין במכנסיים .

כמובן שכל זה לא יקרה - כי מנהיגים אין בישראל , אלא פוליטקאים אוהבי כסאות עור ומינויים בחברות ענק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, בערך. בכל מקרה אני לא מאמין שהיא תהיה פחותה משמעותית מזו שראינו לאחרונה ב"צוק איתן" - אלא אם מר"צ ישבו גם הם בממשלה (מה שבהכרח יקרה, אם העבודה תהיה בשלטון) ויאיימו לפרוש בגלל "הרג חפים מפשע", או אם יהיה להם מרד מבית של חברי השמאל הקיצוני שיש להם במפלגה. אני לא יודע עד כמה היא תהיה "איכותית" (בכל זאת, שר הבטחון המיועד שלהם הוא זה שעמד בראש אמ"ן בזמן מלחמת לבנון השניה, שתחילתה תפס אותנו לחלוטין עם המכנסיים למטה), אבל הם בהחלט ישתדלו. מה שאני אומר זה שהתקוות של השמאל במישור הדיפלומטי מופרכות לחלוטין - במובן של שאלת ה"לגיטימציה", במובן של "להראות להם שאנו רוצים שלום", במובן של חלוקת הערבים לארגוני טרור "רעים" ול"אוכלוסיה אזרחית" שיש להלחם על זכויותיה, במובן של שיפור מעמדם של הערבים בישראל בתקווה שזה יקרב אותם אלינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להאשים את ראש אמ"ן בהפתעה של מלחמת לבנון השניה זה להראות:

א. שאתה לא מבין שום דבר בכל מה שנוגע לגבול הצפון או צבא בכלל.

ב. לשכוח את העובדה שישראל יצאה למלחמת לבנון השניה ולא חיזבאללה.

כן אירוע החטיפה היה מפתיע, אבל לא ראש אמ"ן אשם בזה. מה אתה חושב שראש אמ"ן הנוכחי אשם בזה שהפתיעו אותנו היום עם ירי טילי נ"ט?

גבול הצפון הוא גבול מאוד בעייתי להגנה. יש בו כל כך הרבה נקודות תורפה חלקם טופוגרפיות, חלקם בגלל אופי הפעילות של צה"ל(שאין לו אלטרנטיבה אחרת). גם עכשיו שכל הצבא היה בדריכות לתגובה הם הצליחו להגיב, והם יכולים לעשות את זה שוב אם רק ירצו.

אין לראש אמ"ן שום נגיעה בזה אז חאלס עם הדמגוגיה בגרוש.

vic אתה חושב שמעניינת אותי לגיטימציה? אתה חושב שמעניין אותי מה העולם אומר? הרי כתבתי לך שלדעתי לגיטימי להגיב על ירי קסאם בירי פגז ללב עזה. לא נראה לי שיש לנו לגיטימציה לכך.

אני חושב שהמדינה צריכה לעשות מה שהיא צריכה כדי להגן על עצמה. אם זה אומר לצאת לעימות לחיסול יכולות חיזבאללה אז תעשה את זה. אם זה אומר להפיל בניין בעזה על כל ירי תעשה את זה. רק אל תאשים את "תפיסת השמאל" ברפיסות הימין.

ליאור להגיד שהרצוג היה יוצא למלחמה זה קודם כל מטופש כי אתה לא יודע, ודבר שני להגיד שהרצוג טיפש.

אתה יוצא למלחמה מתי שאתה רוצה, ומתי שאתה מרגיש הכי מוכן ומזהה שעת . אתה לא יוצא למלחמה כי ירו עליך 4 נ"ט כי התוצאות של מלחמה כזו יהיו משמעותית פחות טובות(ע"ע מלחמת לבנון השניה), ממלחמה שאתה פותח בה בהפתעה אחרי גיוס כוח מילואים משמעותי שעבר אימון יעודי. המצב היחיד בו אתה לא פועל כך היא אם פתחו מולך במלחמה. אומנם אתה יכול לפרש את הפעולה הזו כפתיחת מלחמה מולך, אבל זה לשקר לעצמך. אם הם היו פותחים במלחמה זה היה נראה אחרת לגמרי.

צריך לחסל את היכולת של חיזבאללה עוד לפני שמדברים על איראן, אבל צריך לעשות את זה בזמן הנכון והמתאים לנו.

בלי קשר בוא נשתדל לשמור על תרבות דיון.

תנסה לא להגיד לי שאתה חושב שאני צריך למות וכו', ולא לקרוא לי מטומטם וכו'.

אני מצידי אשתדל לא לקרוא לך מטומטם וכו'.

תנסה לעשות את זה גם עם האנשים האחרים שאתה מגדיר "שמלאנים".

אני אומר את זה רק כי אני יודע לאן הוויכוח הזה הולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא קראתי לך מטומטם. אני בינתיים מנסה להבין מבה לדעתך דרכה של "העבודה" במובן המדיני (עזוב רגע סוגיות כלכליות ופנימיות אחרות) תהיה עדיפה על זו של הימין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניכם שוכחים או מתעלמים מאילוץ קריטי שתמיד חוזר על עצמו:

אורך הנשימה שלנו למבצעים/מלחמות בחמאס או בחזבאללה הוא בערך חודש-חודש וחצי. לאחר מכן מתחיל הלחץ הבינלאומי להפסיק ובשלב כלשהו הנשיא האמריקאי/מזכיר המדינה מתקשר לרוה"מ ומודיע לו שהמלחמה נגמרה.

ואין ראש ממשלה שיסרב למשהו כזה, כי הוא יודע שמחיר הסירוב יהיה נורא עבורנו. הוא יודע, למשל, שבתור התחלה המטוסים של חיל האוויר המהולל שלנו יקורקעו אם האמריקאים יפסיקו לספק לנו חימוש חכם/חלקי חילוף/דלק/טייסות חדשות. הוא גם יודע שבניגוד לאיראן עתירת הנפט, לא תוכל לשרוד לאורך זמן אם אירופה תנתק את קשרי המסחר איתה.

עד כמה שהמציאות הזו מצערת, אנחנו עדיין צריכים להישמע להוראות השריף העולמי, גם כאשר אנחנו ממש לא רוצים בכך.

התרפסות או ויתורים לאויב לא יתנו לנו עוד לגיטימציה ולא ישנו את התרחיש העגום הזה, זה כבר הוכח בעבר. להבנתי יש שתי דרכים לשנות אותו:

- מציאת דרך לחיסול הטרור והגרילה תוך 3-4 שבועות. אני לא רואה את זה קורה (בלי להשתמש בנשק להשמדה המונית, ויק).

- אם העולם המערבי יבין שהוא במלחמה כוללת נגד האסלאם ויראה במדינת את אחת החזיתות של המלחמה הזו. זה דווקא כן עלול לקרות, לאור התעצמות הג'האד העולמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Animor אתה שוכח דבר אחד. אם תחליט לצאת למלחמה אמיתית זה סיפור שונה לגמרי מהמבצעים המוגבלים שהיו בשנים האחרונות(גם "מלחמת לבנון השניה" הייתה מבצע מוגבל). אם אתה מחליט לחסל את יכולות חיזבאללה, מגייס 100 אלף אנשי מילואים+++, מאמן אותם, ויוצא למתקפת פתע מתוכננת זה סיפור אחר ממה שאתה רגיל.

לגבי הדברים האחרים שלך. שרדה אמברגו נפט, ושרדה אמברגו נשק, ועוד אלף חרמות אחרות. שרדה בתקופות הכי רעות שישב לך צבא מצרי, סורי, ירדני ועיראקי על הגדרות. אז צנן את הפסימיות.

vic נכון לא קראת לי. גם עוד לא החלטת להרוג אותי. אני מקדים את המאוחר.

לגבי דרכה של העבודה. האמת שדרכה של העבודה לא שונה בהרבה מדרכה של הליכוד. שתי המפלגות די זהות רק מדברות במבטא אחר.

מבחינתך גם אין יותר מדי מה לדאוג. הרי אתם אומרים שאין פרטנר נכון? אתם אומרים שהם רוצים הכל נכון? אז מה אכפת לך שינסו לנהל איתם משא ומתן שלא יניב דבר?. אם אתה חושב שמפלגת העבודה תביא הסכם שהוא סוף מדינת אתה הוזה.

תפיסתך שמשא ומתן כזה סופו להיכשל (שאני אגב מסכים איתך בנושא הזה, אני גם חושב שאין שם מנהיגות שבשלה ורוצה הסכם שיאפשר לישראל להישאר מדינה יהודית) רק מוכיח כמה הוא נכון, אין לך מה להפסיד.

משא ומתן כזה שייכשל שוב ע"י ה"שמאל" גם ייתן לך פסק זמן מדיני להתעסק בנושאים חשובים יותר(איראן, חיזבאללה...), וגם יוביל להתחלת תהליך היפרדות. כמובן שה"ימין" התנגד לתהליך ההפרדות ובסוף יבצע אותו בעצמו. מה שכן אם ה"שמאל" לא יניח את הרעיון זה לא יקרה.

הבעיה מבחינתי עם הימין בראשות ביבי הוא הקפיאה במקום. ביבי לא עשה שום דבר מול חמאס. ביבי לא עשה שום דבר מול חיזבאללה. ביבי לא עשה שום דבר מול איראן(ואני לא מדבר על בעיות אחרות שהן לא מדיני-בטחוני). ביבי דורך במקום. הוא חושב שהוא מרוויח מכך, אני חושב שזו טעות. אם גדעון סער לדוגמה היה עומד בראש הליכוד יש מצב לא רע שהייתי מצביע ליכוד.

בגלל זה אני חושב שהשאלה שלך לא במקום. אני לא מחליף את הליכוד כי דרכה של העבודה טובה יותר. מבחינתי מדובר באותה גברת בשינוי אדרת. אני מצביע עבודה כי אני פשוט חושב שנתניהו הוא ראש ממשלה גרוע, והרצוג יהיה פשוט טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניכם שוכחים או מתעלמים מאילוץ קריטי שתמיד חוזר על עצמו:

אורך הנשימה שלנו למבצעים/מלחמות בחמאס או בחזבאללה הוא בערך חודש-חודש וחצי. לאחר מכן מתחיל הלחץ הבינלאומי להפסיק ובשלב כלשהו הנשיא האמריקאי/מזכיר המדינה מתקשר לרוה"מ ומודיע לו שהמלחמה נגמרה.

ואין ראש ממשלה שיסרב למשהו כזה, כי הוא יודע שמחיר הסירוב יהיה נורא עבורנו. הוא יודע, למשל, שבתור התחלה המטוסים של חיל האוויר המהולל שלנו יקורקעו אם האמריקאים יפסיקו לספק לנו חימוש חכם/חלקי חילוף/דלק/טייסות חדשות. הוא גם יודע שבניגוד לאיראן עתירת הנפט, לא תוכל לשרוד לאורך זמן אם אירופה תנתק את קשרי המסחר איתה.

עד כמה שהמציאות הזו מצערת, אנחנו עדיין צריכים להישמע להוראות השריף העולמי, גם כאשר אנחנו ממש לא רוצים בכך.

התרפסות או ויתורים לאויב לא יתנו לנו עוד לגיטימציה ולא ישנו את התרחיש העגום הזה, זה כבר הוכח בעבר. להבנתי יש שתי דרכים לשנות אותו:

- מציאת דרך לחיסול הטרור והגרילה תוך 3-4 שבועות. אני לא רואה את זה קורה (בלי להשתמש בנשק להשמדה המונית, ויק).

- אם העולם המערבי יבין שהוא במלחמה כוללת נגד האסלאם ויראה במדינת את אחת החזיתות של המלחמה הזו. זה דווקא כן עלול לקרות, לאור התעצמות הג'האד העולמי.

העתיד הוא ברובוטיקה .

תאר לך חטיבת טנקים , לא מאויישים .

תאר לך טייסת מלטים חמושים .

תאר לך נמרים , לא מאויישים .

אתה יכול להכריע כל עם דבר שכזה .

תאר לך טנק שנפגע , הפגיעה עוברת בקשר , והכלים הכי קרובים מוזנקים מיידית למקום הארוע .

הטנק לא יעצור . התגובה תהיה מיידית .

הכוח האנושי שתקף אותו - אבוד .

המיידיות היא קריטית . הרי , לפעמים , שיש פגיעה בכוח אנושי הקשר מתמלא בבל"ת ולוקח זמן יקר להבין בדיוק איפה הוא .

מה גם שהכוחות מתקרבים בזהירות (ובצדק) למקום הארוע .

הנקודה שלי היא שכוחות , לא מאויישים , יכולים להתקדם בצורה מסחררת , לעומת כוחות מאויישים .

הם ה-ר-ב-ה יותר מהירים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...