הוספת לדים למארז - עמוד 4 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הוספת לדים למארז

ido135

Recommended Posts

זה מה שאני רוצה לעשות לקנות סרט לדים עם חיבור מולקס

אמרת שאני צריך לקנות פוליאמיד ולבודד את החוטים שמגיעים ללדים.

אני יודע שכל המוליכים אצלי במארז נמצאים מאחורה ולא רואים כבלים מקדימה

חיפשתי חוטים מוליכים וראיתי את זה החוט האדום והשחור

לצלם את המארז בפנים עם הכל?

HT11VKfFJtdXXagOFbXy.jpg

יכול להיות שזה חומר מבודד?

Stripped_wire.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אמרתי שייתכן שיהיה צורך לבודד את סרט הלדים

על חוטי החשמל יש ציפוי פלסטיק שמבודד אותם מבחוץ, החשמל עובר בנחושת בפנים. לכן, חוטי החשמל יכולים לעבור ממקום למקום תוך כדיי שהם נוגעים בחלקי חומרה ולא קורה כלום. במקומות שבהם חוטי חשמל מתחברים, מורידים מהם את הפלסטיק בשביל להתחבר למוליך הנחושת. לא צריך להוסיף בידוד נוסף על חוטי החשמל

הבעיה האפשרית היא סרט הלדים. הסרט מיוצר באורכים גדולים, ויש בו נקודות לחתוך אותו לאורך הרצוי (אתה לא חותך אותו, אתה קונה כבר סרט מוכן באורך המתאים ואם כבל למולקס, אבל היצרן חתך אותו מסרט ארוך)

בנקודות החיתוך יש מקומות חשופים להלחמות - ובחלק מסרטי הלדים גם מאחור, בצד של הדבק. בקצה הסרט, איפה שהוא חתוך, גם הציפויים המבודדים שעליו חתוכים ואם משהוא ייגע ממש בקצה, הוא יכול לגעת בדיוק בקצוות החתוכים של המוליכים של הסרט ולקצר

המארז של המחשב גם הוא עשוי ממתכת . אם נקודה חשופה כזאת על סרט הלדים בטעות תיגע במארז. יקרה קצר בין סרט הלדים והמארז. יש לך ספק 750W, אז הוא יכול להוציא זרם ענקי לתוך הקצר, ולשרוף דברים כמו סרט הלדים, החוטים של הספק שעליהם נמצא המולקס, ואולי גם דברים אחרים. בקיצור, הרבה נזק יקר שיכול לקרות בגלל קצה חתוך של סרט הלדים שנגע במילימטר איפה שלא צריך....

לכן, כשהסרט לדים מגיע אליך, תראה מכל הצדדים אם יש בו מקומות שיכולים לקצר למארז. אם לא, אתה לא צריך כלום - פשוט תחבר למולקס. אם כן, תוסיף שכבת הגנה בין המארז וסרט הלדים שלא יגעו אחד בשני. פולימיד הוא חומר מתאים לשכבת הגנה כזאת, ועמיד מספיק בשביל לא להתקלף אם הזמן וכו'

מבין סרטי הלדים השונים, אני ממליץ על אלה שבהם גם הצד של הלדים מצופה בפלסטיק שקוף והם לא חשופים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...