אל פסק UPS מיצב מתח נפילות מתח "מגן ברקים" ? - עמוד 4 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אל פסק UPS מיצב מתח נפילות מתח "מגן ברקים" ?

cxzvcxv

Recommended Posts

• תגובות 170
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ממי אתה קונה את של ה4 דקות?

נכון לעכשיו זה יכול להשתנות כשאדע מספר מדויק של מגנים בסך הכל אעשה שוב פעם השוואת מחירים בין שאר החנויות ואמצא את המחיר הכי טוב אבל כרגע אצל ישפאר (כן היבואן של וסוני פלייסטיישן)

שאלה, אם אצלי הפאזה היא בצד השמאלי, מה ההליך להעביר אותה לימני?

ואני רוצה לקנות מגן אחד של 4 דק'.

רוצה לתת לי פרטים היכן מתבצעת הקנייה ומתי?

אני לא מבין בזה אבל אני בטוח ש 11010010110 התותח ידע לענות לך על זה..

אין בעיה :) ככול שיהיו יותר אנשים נקבל מחיר יותר טוב (ברגע שאדע מספר מדויק של כמה מגנים בסך הכל אדע להגיד מחיר מדויק)

הקנייה מתבצעת אצל ישפאר בהרצליה (נכון לעכשיו) אני באופן אישי הולך לשם לקנות כי אני גר באזור השרון וזה על הדרך לסידורים אז אני מעדיף לנסוע לקחת את המגנים שלי במקום לשלם על משלוח.. אבל אם אתה גר רחוק ואתה לא יכול להגיע להרצליה אז אין בעיה גם עם משלוח... הקטע שהמשלוח עולה 40 שקל.. (משלוח עולה 40 גם אם אתה מזמין 1 וגם אם אתה מזמין 10)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"הגנות נחשולים ראשיות" על הבית (כולא ברקים קטן בלוח החשמל) :

המגן הראשי והמגן הקטן יותר שמתחבר לשקע נותנים הגנה מדורגת מנחשולים (הראשי סופג יותר ומשאיר פחות למשני), זאת כבר רמת הגנה "כלשהיא" (המגן בשקע לבדו דיי חסר משמעות בהגנה מנחשולים. הוא מועיל בעיקר בהגנות ממתח גבוה/נמוך)

הוא עדיין לא הולך לעצור את כל הנחשולים (ואוליי אפילו לא את הרוב)

אין לי שמץ של מידע על יצרנים/איכות/וכו של המגינים האלה. אם במקומות כמו אמריקה (אם מערכת חשמל נחותה בהשוואה לשלנו בדברים מסוימים) מתקינים כאלה בבתים פה ושם, כאן אף אחד בכלל לא מכיר אותם (בשימוש ביתי). אם המגן בנוי בצורה בעייתית (או מותקן במערכת חשמל בעייתית.... ובהרבה בתים, במיוחד ישנים, היא אכן בעייתית) הוא יכול להיות סכנת שריפה או להתפוצץ כשהוא נשרף

אם המגן נשרף, הוא יכול להמשיך להקפיץ את המפסק כשמנסים להרים אותו, כלומר אין חשמל בבית עד שלא מעיפים את המגן השרוף מהלוח (וזה התעסקות אם הלוח, לא הוצאת המגן מהשקע)

האם להמליץ על כזה ? - אמוציונלית אני איפה שהוא בין "נחשוב על זה..." ו "סתם בזבוז כסף/פראנויה". אין לי מספיק שמץ בשביל לאמר משהוא מעבר לזה

מה שכן :

אם יש בעיות חשמל ידועות בבית (משהוא מחשמל, נפילות קטנות או עליות וירידות קטנות בבהירות של האור לפעמים ונראה שהבעיה לא מגיעה "מבחוץ", מפסקים קופצים "סתם", ....) זאת ההזדמנות שהחשמלאי יבדוק מה קורה

אם החשמלאי פותח את הלוח וכו', תשמעו מה יש לו לאמר על דברים אחרים שהוא מוצא, אם הוא מוצא : חיבורים שרופים/מתחממים, אדמות מנותקות, ולפעמים ניתן למצוא דברים (שנעשו על ידי חשמלאי קודם כלשהוא) שעולים על כל דמיון......

אם הפאזה משמאל :

תשובה קצרה : יש להפוך את החוטים בשקע לסדר הנכון

תשובה ארוכה : זה סימן לעבודה לא מקצועית, ויכול להיות שהחוטים ההפוכים הם רק משהוא אחד קטן שעשו שם לא נכון. תבדוק מה האיזור שבו נגע מי שחיבר את השקע הזה (למשל : שקע אחר ממנו הוא פיצל אותו) ותוודא שכל החוטים מחוברים למקומות הנכונים, ברגים מהודקים, ובכללי שאין שם משהוא שפשוט נראה לא בסדר....

פאזה ~ : חום/אדום, חור ימני

ניוטראל 0 : שחור/כחול, חור שמאלי

אדמה ⏚ : צהוב-ירוק/לבן, חור תחתון

תשקלו באמת האם במקום הספציפי אתם רוצים מגן, ומה אורך ההשהיה : אם הוא יקפוץ "סתם" לעיתים קרובות אתם במוקדם או במאוחר תעיפו אותו.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, תודה רבה על התשובות.

לגבי הזמן השהייה, אני מבין שההבדל בין ה-4 דק' ל-10 שנ' הוא בעצם ההגנה על הספק בלבד. ב-10 שניות גם ככה חלקי המחשב הפנימיים מובטחים מפני ירידות/קפיצות של מתח, מפני שהם מספיקים להתקרר בזמן הזה. לעומת הספק, שדורשת לו לפחות דקה בשביל להתעשת. משמע:

10 שניות = רכיביים פנימיים מובטחים, אך סכנה לספק.

4 דק' = רכיבים + ספק מובטחים.

האם הבנתי נכון?

ושאלה נוספת, ע"פ הידע/נסיון שלך - עד כמה נפוץ במערכות חשמל בארץ ירידה/עלייה במתח החשמל הביתי מעבר לרמות שהמגן ממשיך לפעול בהן, כך שהוא ינתק את המוצרים אשר פועלים דרכו/כמו שהזכרת שהוא יקפוץ "סתם"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רכיבי החומרה הפנימיים לא צריכים זמן כלשהוא. הרכיבים שצריכים זמן התקררות נמצאים כולם בתוך הספק

בספק יש קבלים גדולים. כשמחברים אותו לחשמל ברגע החיבור הם נטענים מיידית, במכה של זרם גבוה (למשל הניצוץ שיש כשמחברים לחשמל תקע של מחשב או מחשב נייד). הקבלים והגשר בכניסה (שממיר את ה AC ל DC) לא בנויים לעמוד במכת זרם כזאת. רוצים למנוע מהם לקבל מכה כזאת. כמה מכות כאלה אחת אחריי השניה יכולות להרוס אותם

מוסיפים רכיב שמגביל את המכה הראשונית, אבל לא מפריע לעבודה של הספק אחריי שהוא כבר מחובר לחשמל. הרכיב הוא NTC - נגד תלוי טמפרטורה. כשהוא קר יש לו התנגדות גבוהה והוא מוריד את הזרם שעובר. כתוצאה מהמכה הראשונית (המוחלשת, אבל עדיין משמעותית) הוא מתחמם וההתנגדות יורדת. כל זמן שהספק עובד ה NTC עומד חם, אם התנגדות קרובה ל 0 ולכן כיאלו לא נמצא שם ולא משפיע על המשך העבודה של הספק

אם הגבלת הזרם ש NTC נותן, הספק עומד ללא בעיה במכה הראשונית של חיבור לחשמל ממצב קר (וניתן להפעיל ולכבות אותו כל יום על ידי מפסק במפצל שקעים וכו'). הבעיה קוראת אם מנתקים ומחברים לספק את המתח במהירות - בפעם השנייה כשהמתח מגיע ה NTC עדיין חם, לא משפיע על הזרם ולכן הרכיבים האחרים סופגים את המכה המקס'. ממקרה חד פעמי (כפי שקורה כשמנסים להפעיל מחדש את המחשב על ידי כיבוי והפעלה במהירות של המפסק מאחורי הספק) כנראה שלא יקרה כלום, אבל כשהחשמל קופץ הוא יכול גם להיעלם ולחזור כמה פעמים תוך כמה שניות - וזה כבר יכול להיות יותר מידי

ההשהיה של המגן אמורה לתת זמן להתקררות של הרכיבים. רצוי של ה NTC, כך שברגע שהמגן מחבר את המתח מחדש הוא כבר קר ומונע את המכה. לוקח משהוא כמו דקה לקירור של NTC גדול. אם לא זה, אז לפחות שהמקרים של "כמה נפילות מתח תוך כמה שניות" יהיו במקום זאת כיבוי ל 10 שניות ברציפות והפעלה אחת (ומכה אחת). את זה נותן המגן של 10 שניות

עכשו, לפעמים קורה שנפילות מתח (למשל : כתוצאה מקצר בגלל משהוא שעף ופגע בחוטי חשמל בסופה) נמשכות יותר מ 10 שניות, ואז המגן של 10 שניות כן יספיק לחבר מחדש את המתח אחריי כל נפילה. המגן של 4 דקות לא, ולכן איתו זה עדיין יהיה כיבוי יחיד ארוך ולא כמה כיבויים והדלקות

לכיבוי ארוך יש יתרון נוסף : ברגע שהמתח נופל או כשהוא חוזר הוא יכול להיות מלווה במכה (נחשול מתח). יכולת הספיגה של המגן נמוכה, אבל אם באותו רגע המגן היה במצב מנותק (בהשהיה), הניתוק מוחלט והוא לא יעביר את המכה. מגן שנותן השהיה ארוכה למעשה משאיר את המחשב מחובר רק בנפילה הראשונה (שאותה לא ניתן למנוע) ולא בכל הנפילות שאחריי, אם הן מתרחשות במרווחים של יותר מ 10 שניות

מצד שני, 4 דקות אחריי נפילת מתח קטנה יכול להיות מציק... ואם זה יציק יותר מידי אתם פשוט תוציאו את המגן ותעבדו בלי - אז הוא היה מיותר מהתחלה.....

השהיה של 4 דקות מלאות נדרשת לדברים כמו מקררים וכו' - שם צריך לחכות שהלחץ של הגז יירד לפני שהמדחס מופעל מחדש. הפעלה של המדחס כשהגז תחת לחץ גבוה יכולה להביא לכך שהוא לא יתניע אלא יעמוד במקום ויתחמם. יש בו הגנה שאמורה לקפוץ במקרה כזה, אבל עדיין מדחסים לפעמים נפגעים מהמצבים האלה למרות ההגנה

עליות וירידות מתח (לזמן של כמה שניות או יותר - וכשרואים שהאור עולה או יורד בצורה משמעותית) לא אמורות לקרות בנורמה, אלה מצבים של תקלה שבהם כן אנחנו רוצים שהמגן ינתק. וחוצמזה, הן יכולות להיות סימן לבעיה גדולה במערכת - אם היה מקרה כזה יש לבדוק ולחפש מה זה היה

מה שאמרתי עליו הוא נפילות קטנות (שרואים שהאור נופל לחלקיק שניה - בעיקר בתאורת ליבון). גם אלה יכולות להיות סימן לבעיה (חיבור לא מהודק שמתחמם איפה שהוא - חוט בלוח החשמל, כבל ראשי של הבניין, פקק חברת חשמל לא מוברג עד הסוף וכו' - ולכן צריך בדיקה), אבל לפעמים אלה פשוט תופעות של מערכת חשמל שלא בנויה לעומס שעומד עליה - בתים ישנים שהכבל הראשי שלהם דק, ובכל פעם שמישהוא מהשכנים מדליק מזגן המתח נופל לחלקיק שניה וחוזר. אם המגן רגיש מידי הוא יכול להגיב על הנפילות הקטנות האלה - לנתק ל 10 שניות או 4 דקות למרות שבלי המגן לא היה קורה למחשב כלום....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, תודה שוב על התשובה המנומקת והמפורטת.

ישנו רק דבר אחד שלא הבנתי עד כה, ואשמח אם תוכל לפתור לי אותו.

מאיך שאני הבנתי את הדברים, בכל מקרה אין סכנה לנזק בשאר חלקי המחשב בשינויי מתח, אלא רק לספק.

אז באילו מקראים שאר רכיבי המחשב כן עשויים להפגע?

ומה ניתן לעשות כנגד זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור -> השהיה של ה-4 דקות תהיה יותר טובה למחשב. כך נראים פני הדברים.

אם הספק נשרף הוא יכול גם לשרוף חלקים אחרים במחשב כמו הלוח אם או/ו מעבד וכו'. תלוי באיכות של הספק (כנראה).

אולי אני אצטרף ואקנה אחד של ה-4.

אבל עדיין, מה קורה עם ההארד דיסק במחשב? מכיוון שהוא מכאני, הפלטה מסתובבת ואם יש הפסקת חשמל באמצע שהוא כותב, ההארד דיסק יכול להתקלקל...

לא עדיף יותר לקנות אל-פסק? אבל אני לא מבין מה איכותי יותר\פחות.

11010010110, אתה מבין גם בזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור ->

לא עדיף יותר לקנות אל-פסק? אבל אני לא מבין מה איכותי יותר\פחות.

11010010110, אתה מבין גם בזה?

בבקשה תקרא טוב מהתחלת הדיון, זה יפה להצטרף ולשאול שאלות נשאלו כבר חחח

http://hwzone.co.il/community/threads/557765-%D7%90%D7%9C-%D7%A4%D7%A1%D7%A7-UPS-%D7%9E%D7%99%D7%A6%D7%91-%D7%9E%D7%AA%D7%97-%D7%A0%D7%A4%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%AA%D7%97-%D7%9E%D7%92%D7%9F-%D7%91%D7%A8%D7%A7%D7%99%D7%9D/page4?p=5004763&viewfull=1#post5004763

אני רוצה לקנות את ה- 10 שניות למחשב ו-4 דקות למכשיר עם מדחס, בנוסף למגן של- Q trade אשתמש גם במגן פשוט יותר,

כמו כן לא משתמש באל פסק, הבנתי שמכשירים אלה צורכים בטרייה שעלולה להיגמר, (צריך לקנות בטרייה חדשה) לכן יש להשתמש בזה בעונת החורף (ולנתק "כשלא" צריך), לפחות מתי שיש הרבה סופות ותקלות חשמל.

ובנוסף, שתכלס בישבילי זה הכי קריטי, מכשירים אלו פולטים דיי הרבה קרינה, אפילו 110100 המליץ להשתמש כמה שיותר רחוק מגוף אנושי, או יותר נכון לסים את המכשיר גבוהה, ולהשתמש מכל הכבל שאפשר (שמגיע אם האל פסק עצמו).

בבקשה, וכן תודה רבה ל- 11010010110 :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעגל בספק יכול להמיר הספק גבוה (לפחות המקס' שכתוב על הספק) ולהוציא מתחים הרבה יותר גבוהים מ 5 ו 12 ביציאה. בשביל שהוא יוציא את המתחים המדוייקים - וגם יתייצב מיידית אם כל שינוי בצריכת החשמל מצד החומרה - יש מערכת בקרה שמודדת את המתחים ביציאה ושולטת בהתאמה על ההספק שמומר על ידי הספק

אם משהוא משתק את מערכת הבקרה הזאת, עלול לקרות מצב (לרגע או לזמן ממושך) שבו הספק ממיר את ההספק המקס' שהוא יכול, והמתחים שמגיעים לתוך המחשב קופצים לערך גבוה ויכולים לשרוף משהוא

הבקרה בספקים שונים בנויה בצורות שונות - בגנריים למשל על מסילת 5VS אין הגנה בכלל (כל המסילה עובדת על מעגל פרימיטיבי מ 2 טרנזיסטורים כמו שיש במטעני זולים, ללא ציפ בקרה "חכם") - אם הבקרה לא עובדת היא לא עובדת והמסילה עלולה להוציא יותר מ 5V. בספקים איכותיים הבקרה נעשית על ידי ציפים שיש בהם מעגלים מורכבים ו "חכמים" יותר, וכוללים גם הגנות. בספקים מתקדמים יותר גם ההגנות מתקדמות יותר - ויש סיכוי נמוך יותר שהן יאפשרו לספק להמשיך לעבוד במצב לא תקין

דיסקים קשיחים מ 20 השנים האחרונות בנויים להסתדר אם כיבוי מתח פתאומי בלי שיקרה להם משהוא מבחינה מכאנית

כיבוי פתאומי כן יכול להביא לאיבוד מידע (שנכתב באותו רגע) ולפעמים להרס מערכת הקבצים. ההגנה מפני אלה היא ברמת מערכת ההפעלה : מערכות קבצים מתקדמות מכילות journal - "יומן מבצעים" של תהליכי הכתיבה לדיסק. אם קורה כיבוי פתאומי, בהפעלה הבאה מערכת ההפעלה יכולה על פי ה journal למצוא איפה בדיוק היתה הכתיבה שנכשלה, ולהריץ תיקון בהתאם, שבדרך כלל יהיה ממוקד ומדוייק - במקום המצב ללא journal בו לא ידוע איפה בדיוק הנזק נמצא, ואם מערכת ההפעלה עושה פעולה לא נכונה היא יכולה לפגוע בהרבה מידע ששמור בדיסק

בגלל זה כשמפעילים מחדש את המחשב אחריי כיבוי פתאומי, תנו לו לעשות scandisk/fsck/וכו' (בוינדוס יש לבחור start normally אבל לא לבטל את הסריקה שתהיה בהמשך של ההפעלה של המחשב)

מערכות קבצים נפוצות שמוגנות על ידי journal הן NTFS ו ext3/ext4. מערכות קבצים ללא הגנה הן FAT/EXFAT ו ext2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי חברים

כמה זה עולה בדיוק אדע תחילת שבוע הבא.. (קודם אני צריך לדעת כמה מגנים בדיוק ואיזה) אתם יכולים לראות את המגנים באתר של היצרן: http://www.qtrade-intl.co.il/%D7%A9%D7%A7%D7%A2%D7%99-%D7%94%D7%92%D7%A0%D7%94-%D7%9C%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99-%D7%97%D7%A9%D7%9E%D7%9C.htm

את התשלום אני מאמין שיהיה הכי נוח לכולנו דרך ? או שאתם מעדיפים שהחנות תתקשר ותבקש כרטיס אשראי ?

משלוח עולה 40 שקל (לא משנה אם מזמינים 1 או 10) אפשר לאסוף בהרצליה בלי עלות..

אבקש מכל אחד לרשום פה איזה מגנים בדיוק הוא רוצה וכמה..

כי נהיה לי בלאגן בהודעות ..

אז ריקו, אביב, none77, spirox, save, Jabberwock - וכל אחד אחר שרוצה להצטרף בבקשה תרשמו פה איזה מגנים בדיוק וכמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...