אובנטו/מינט על מיני PC כמו NUC - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אובנטו/מינט על מיני PC כמו NUC

Recommended Posts

אחרי ריפרוף באינטרנט יש לי כמה שאלות

1. קראתי שצריך לעשות כל מיני שיפצורים קטנים כדי שמ"ה תעבוד על המיני, האם זה תקף גם למשחקי דפדפן וצפיה בסרטי FHD

2. בחלק מהביוסים של יש משהו שמונע מהמכשיר לזהות שיש מערכת הפעלה של , האם זה עדיין תקף ? אני לא רוצה לקנות מחשב ולגלות שאני לא יכול להשתמש בו

ואני לא רוצה לעדכן לבד את הביוס לבד

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכיר את המחשב, עברתי על הכתבה הזאת בשביל לראות מה זה :

http://arstechnica.com/gadgets/2014/02/linux-on-the-nuc-using-ubuntu-mint-fedora-and-the-steamos-beta/2/

1

היה נדרש שם שיפוץ שקשור ל EFI boot. כנראה שתצתרך לעשות את אותו דבר שהם עשו, או אם יש אפשרות (יכולה לא להיות), להשתמש ב legacy boot

פתיחת סרטי HD קשורה בגדול להאצה של הכ מסך (והאפשרות שלו להראות את הוידאו על המסך בלי לעבור דרך יותר מידי שלבי ביניים תוכנתיים, כפי שקורה כשאין דרייבר). נראה שהכ מסך נתמך ללא בעיה בגרסאות לינוקס עדכניות

הרצת משחקי פלאש תלויה בפלאש, שהוא כשלעצמו בעיה תחת לינוקס (ולא רק, הבעיה העיקרית איתו היא שהוא קיים), אבל אני לא רואה סיבה שהוא יעבוד פחות טוב על המחשב הזה בהשוואה למחשבים אחרים

2

יש כמה דברים שיכולים לקרות, ביניהם :

- ה מחפש קובץ בשם ספציפי. בכתבה הזאת אמרו שהם היו צריכים לשנות את שם הקובץ בשביל לסדר את זה

- במחשבים מסוימים יש secure boot ש "מאשר" רק הפעלה של וינדוס, נראה שאין את הבעיה הזאת כאן

אני יכול לשתף ניסיון שלי אם לוח של אינטל, הרבה יותר ישן..... אבל בהחלט עלה לי לראש כשקראתי את הכתבה :

לוח D945GCCR סוקט 775, ביוס רגיל, מעבד core 2 duo (המעבד לא באמת משנה)

אני מעלה arch מ USB, מתקין לדיסק הקשיח, מבצע הפעלה מחדש, no operating system

מחליף את הדיסק הקשיח אם הפנטיום 4 (שעובד) : הפנטיום 4 מעלה ללא בעיה את מערכת ההפעלה מהדיסק הקשיח שהתקנתי ב core 2 duo, ה core 2 duo כותב no operating system על הדיסק הקשיח שעבד ללא בעיה בפנטיום 4

שברתי את הראש, בסוף עליתי על זה :

כשאני מתקין לינוקס, אני מחלק את הדיסק למחיצות, מבצע mountים, מתקין מערכת, כותב fstab ומבצע הפעלה מחדש.... לא מסמן אף partition בדיסק הקשיח כ bootable כי אני עצלן ולינוקס לא צריכה את זה, היא עובדת בלי שה partition יהיה bootable

ברוב המחשבים אין אם זה בעיה, ה פשוט קורא את ה MBR של הדיסק ומנסה לבצע את מה שנמצא שם. ושם נמצא ה boot loader של לינוקס (כמו syslinux או grub), שגם לו לא אכפת מה bootable flag

בלוח של אינטל, ה מחפש באיזה מחיצה של הדיסק הקשיח יש bootable flag, וכשהוא מוצא הוא מעלה את ה MBR של אותו דיסק קשיח. אין bootable flag - אין מערכת הפעלה, לא בודק אפילו את ה MBR.....

סימנתי bootable flag על 1 מה partitions (לא זה של מערכת ההפעלה אפילו, זה של ה home) והדיסק כן עלה ללא בעיה גם ב 2 duo

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תשנה את השם של הקובץ כפי שכתוב שם..... זה לא מה שנקרא כאב ראש. גם בלוח אינטל 775 שלי, זה לא כאב ראש ברגע שאתה יודע מה בדיוק צריך לעשות - הסיפור הארוך היה לעלות על זה

אם כבר, יותר מפריע התמיכה של ה WIFI (בעמוד 2 של הכתבה הוא עבד אבל לא ראה את הרשת שהם ניסו)

בערך כל חומרת ה העכשווית מספיקה בשביל להריץ , אבל כמובן תתייעץ ותבדוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מוותרים בגלל שטויות כאלה על מחשב אם הוא טוב לפי כל יתר הנתונים.....

ככה זה בלינוקס לפעמים, הכול עובד חוץ מאיזה קובץ שלא נקרא כמו שצריך או דרייבר אחד שצריך להתקין ידנית.... אם אתה רוצה להשתמש בלינוקס כנראה שתצתרך לפעמים להתמודד אם פאק כזה או דומה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

11010010110

זה לא שלא ניסיתי, יש לי מחשב אחר שאני מנסה להוסיף לו לינוקס, עברתי על כמה מאמרים, עשיתי קופי-פייסט עם שינוי אותיות ושום דבר לא קורה, מזהה רק את חלונות

nachum37

נראה שבעיקר נמכר על בסיס אינטל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שהבריקס עם מעבד אינטל. אבל אולי עם לוח של GIGABYTE יש פחות בעיות.

מחיפוש קצר ברשת מתברר שזה עובד יותר טוב עם לינוקס, תבדוק את ההפצות השונות.

למשל, לגבי הבריקס פרו באתר כדלקמן כותבים בפירוש שעל אף שהוא מבוסס על הNUC אין לו את כל הבעיות עם ה UEFI, וגם לא בעיות עם הדרייבר של ה WiFi כיוון שהוא של Realtek:

http://arstechnica.com/gadgets/2014/02/a-turbo-charged-quad-core-mini-desktop-gigabytes-brix-pro-reviewed/2/

מצאתי תיעוד לדוגמה של כל מיני הפצות שנוסו עליו:

http://www.linuxforums.org/forum/hardware-peripherals/202165-working-distros-gigabyte-brix-pro.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהמסקנה היא אותו דבר

תכיר בכך שיכולה להיות בעיה אקראית אם כל מחשב. קורה אפילו שבגרסה כלשהיא כשקנית את המחשב לא היתה בעיה ומאוחר יותר יש..... ותקנה את המחשב שאתה רוצה לפי נתוני חומרה וכו' ולא לפי "איך לבחור מחשב כך שאני לא אצתרך לשנות שם של קובץ למרות שבכל מקרה יתקנו את הבאג בעדכון הבא"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...