תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015... - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015...

Born2Kill

Recommended Posts

זו בדיוק, אבל בדיוק הנקודה שלי: לחלוטין לא אכפת לך מי יהיה בשלטון כל עוד זה לא ביבי. אתה לא בוחר לטובת המדינה אלא "נגד ביבי". זו מנטליות של גנון.

עוד פעם לא הבנת... להעיף את ביבי = טובת המדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 829
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כל עניין הבחירות האלה לא לעניין . ראש ממשלה צריך לרצות את המשרה . הוא לא עושה שם טובה לאף אחד .

בנט לא רצה בחירות . לפיד לא רצה בחירות . ליברמן לא רצה בחירות . ציפי לא רצתה בחירות .

אם בנט , שממקם עצמו יותר ימינה מביבי יכל לחיות בלי חוק הלאום המטופש הזה , אז גם ביבי יכל .

במקום ששלושה מיליארד ילכו לציבור , ילכו שניים לפרסומאים ופעילי מפלגות . (ואני מאמין שיכלו לחוקק אותו בצורה שהוא לא יילך לקבלנים .)

נוצר הרושם שמכונות התעמולה של ביבי , השפיעו עליכם קשות .

ביבי לא יודע משהו שארדן ו/או סער לא יודעים .

הוא לא יודע משהו שהמזכיר הצבאי שלו לא יודע .

הוא פשוט פוליטקאי משופשף שמטמין מלכודות פוליטיות לכולם . זהו . לא ביטחוניסט ולא נעליים .

נוצר הרושם שאם ביבי ילך המדינה תקרוס . תרגעו .

ביבי מקבל עדכונים ממזכירים שונים , שבוחרים מה להראות לו . הוא לא יושב מול ערמת העדכונים המלאה .

ביבי טוב לכלכלה ? .

-- 40 מיליארד , מישהו ?.

ביבי טוב לבטחון ? .

-- בתקופת ביבי נבנו עשרות מנהרות מעזה לישראל , כולם ידעו ושתקו . בדיעבד (לאחר צוק איתן) ניתן לומר שהחמאס תכנן לבצע פלישה עם עשרות מחבלים ליישובי עוטף עזה .

בקשר ללפיד ,

עצם העובדה שהוא נתן לו אור ירוק אומרת הרבה . שר יכול לסתור החלטה של פקיד אוצר . למה זה לא נעשה בתקופת שטייניץ ?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אוהב את האופי של ביבי, אבל ביבי באמת מאמין שהוא מציל את המדינה מאבדון. ביבי צודק שאי אפשר לנהל מדינה כאשר תוקפים אותך מכל הכיוונים בתוך הממשלה. אם הליכוד יקבל 40 מנדטים ביבי ירכיב קואליציה עם הבית היהודי וישראל ביתינו ונהנה מיציבות שלטונית לארבע שנים. אבל זה לא יקרה. נקבל סוג של תיקו שיקרע את המדינה לגזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א פייגלין , הליכוד בשנים האחרונות קיבל המוני מתפקדים שהתפקדו אליו , בכדי להשפיע על הרכבו הפוליטי .

זה משהו שקרה בשנים האחרונות , לאחר ההתנתקות .

זה מקצין את הליכוד . זה הכניס את פייגלין , דנון , יריב לוין ועוד ..

זה פשוט אבסורד , כי מתפקד של הליכוד משפיע על הרכב המפלגה , אבל מצביע לבית היהודי . מה שגורם להקצנה ימינה של השנים האחרונות .

הרי תושב שבוחר ליכוד , לרוב יבחר ליכוד בגלל ביבי , ארדן , לבנת , בגין , סער וכדומה (או בגלל שבית לא עוזבים....).

והוא מקבל מהדלת האחורית את פייגלין , דנון , לוין והחברים .

זה יוצר מצב שכאמור מוביל לזה שכוחו של הימין גדל , באופן מלאכותי , בכנסת .

- - - תגובה אוחדה: - - -

זה גם גורם לירידת כוחו של הליכוד .

0ed456f886d0827d17bfbd1567a4ebb0.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת לא הקצנה ימינה.

ככה אמור להיות ימין.

להיפך, אם כבר אז יש גורמים אחרים בליכוד שמזיזים אותו מהאידיאולוגיית התנועה שמאלה לאורך השנים.

כל הפינוי התנחלויות, הקפאות בניה.

נראה שיש לא מעט "מנהיגים" בליכוד שבוגדים בערכים הבסיסיים שלו עם השנים.

הליכוד לא אמורה להיות מפלגת מרכז.

היא אמורה להיות מפלגת ימין.

ויש דברים בסיסיים שהם ערכי הליכוד מאז ומעולם, שכמה אנשים בליכוד לא באמת הולכים בדרך זו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביבי בגלוי מנסה להרכיב ממשלה עם ש"ס ואנשים עדיין רוצים להצביע לו.

אפילו בממשלה הנוכחית בתחילתה ביבי ניסה בכל הכוח לעשות ממשלה עם חרדים, למרות שלא היה צורך בהם מבחינה מספרית או כל בחינה אחרת כמובן (הם הרי עלוקות).

למה שלא תצביעו ישר לש"ס וזהו?

מזל שיאיר לפיד התנגד בכל הכוח לש"ס, ככה שאפילו לפני שלפיד נהיה שר הוא עשה משהו טוב מאוד ומנע מאיתנו את החרדים בממשלה לשנתיים האלו.

אני אהבתי את יש עתיד, במיוחד את כל השינויים שעשה שי פירון, וגם יאיר לפיד ניסה לעשות הרבה, התחום שלו יותר קשה אבל הוא ממש השתדל ולא היה כמו שטייניץ.

רוב האנשים ביש עתיד באים כדי לשנות, בניגוד למפלגות עתיקות כמו הליכוד שיש שמה המון אנשים שכל מה שמעניין אותם זה הכוח שהם מקבלים.

בבחירות הקודמות הצבעתי לליכוד כי הסתנוורתי מכל הדיבורי הפחדה על איראן שהיו בזמנו. מסתבר שהכל היה חארטה ושקרים של ביבי, שניפח את הסיפור כי הוא אוהב לעשות את ההצגה הזאת.

מה שמעניין אותי עכשיו זה המצב הכלכלי של מעמד הביניים, ממש לא מעניין אותי "העניים" שבמפלגת העבודה נלחמים בשבילם (שילכו לעבוד וירדו לי מהגב), והמפלגה היחידה שעובדת בשביל מעמד הביינים היא יש עתיד. אולי היא לא מושלמת אבל זה הכי טוב שיש כרגע.

ליברמן גם היה נראה לי נחמד אבל נראה שהוא דיי לא עושה כלום, היה לו המון כוח בממשלה הנוכחית ועדיין רוסים שלא בטוח שהם יהודיים (למי אכפת?) לא יכולים להתחתן בישראל, שזה אבסורדי וזה היה צריך להיות בערך הדבר היחיד שליברמן יעשה, והוא לא עשה את זה. בכלל לא שומעים מליברמן, כאילו הוא לקח חופשה ארוכה. אז מה הוא שווה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך להפסיק עם הדבר הארור הזה שנקרא סיעות/מפלגות.

תנו לנו דמוקרטיה אמיתית בה אנחנו בוחרים את מי אנחנו רוצים, ולא בוחרים במי שאנחנו לא רוצים.

דמוקרטיה בה אין מסתננים שהופכים לחברי כנסת בגלל דילים פנים מפלגתיים למרות שלעולם לא היו נבחרים אם היו בחירות ישירות.

דמוקרטיה בה לא מכריחים את חברי הכנסת להצביע נגד האידיאולוגיה שלהם, נגד תבונתם, ונגד ומצפונם.

נציגים אמיתיים שמייצגים אחד אחד את המצביעים שלהם.

וחייבים להם ורק להם את היותם בכנסת.

עצם העבודה שבשביל להכניס את פייגלין אני צריך להכניס את ביבי.

ובשביל להכניס את ביבי אני צריך להכניס את פייגלין.

ואם אני עושה זאת אז לא אוכל להכניס את רות קלדרון או משה כחלון כי הם לא תחת אותה מפלגה.

מראה כמה מעט מהקול שלנו מתורגם להכניס אנשים אותם אנחנו רוצים.

וכמה הרבה מהקול שלנו נגנב מאיתנו ונעשה בו שימוש להכניס אנשים אותם אנחנו לא רוצים.

שחיתות ורמאות שאותי מזעזעת.

פיזור וטישטוש יכולת הציבור לשנות את המציאות באמת.

כל מה שלציבור נשאר לעשות זה להמשיך לתמוך בשיטה קלוקלת, או לשבת בצד ולא להפריע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שלא תצביעו ישר לש"ס וזהו?
טיעון מעניין. זאת אומרת שבגלל החשש שראש מפלגה מסוים ייקח חרדים לממשלה שלו, צריך פשוט להצביע לש"ס וזהו? שאריה דרעי יהיה ראש ממשלה? :)
ככה שאפילו לפני שלפיד נהיה שר הוא עשה משהו טוב מאוד ומנע מאיתנו את החרדים בממשלה לשנתיים האלו.
הרבה טוב יצא מזה?
וגם יאיר לפיד ניסה לעשות הרבה, התחום שלו יותר קשה אבל הוא ממש השתדל ולא היה כמו שטייניץ.
ממש השתדל לעשות מה? להעביר חוק פופוליסטי שלא היה עוזר בכלום לאלה שהתיימר לעזור לו (לפי דעתו פחות או יותר של כל אחד שמבין בתחום, וגם לפי הגיון בסיסי), והמשיך להיאחז בחוק הזה עד מוות, משיקולי אגו ואיזושהי יוקרה אישית טיפשית. ללא ספק הבן-אדם שצריך במשרה ניהולית.
בבחירות הקודמות הצבעתי לליכוד כי הסתנוורתי מכל הדיבורי הפחדה על איראן שהיו בזמנו. מסתבר שהכל היה חארטה ושקרים של ביבי, שניפח את הסיפור כי הוא אוהב לעשות את ההצגה הזאת.
זה מה שמסתבר? כאילו, זהו? תם ונשלם האיום האיראני ואיננו עוד?
המפלגה היחידה שעובדת בשביל מעמד הביינים היא יש עתיד. אולי היא לא מושלמת אבל זה הכי טוב שיש כרגע.
יש מרחק מה בין להגיד שאתה עובד בשביל מעמד הביניים לבין לעבוד בשביל מעמד הביניים. איזו בשורה באה למעמד הביניים בימי הכנסת הנוכחית וביוזמה של "יש עתיד"?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביבי בגלוי מנסה להרכיב ממשלה עם ש"ס ואנשים עדיין רוצים להצביע לו. אפילו בממשלה הנוכחית בתחילתה ביבי ניסה בכל הכוח לעשות ממשלה עם חרדים, למרות שלא היה צורך בהם מבחינה מספרית או כל בחינה אחרת כמובן (הם הרי עלוקות).

אז אתה לגמרי לא מבין איך פוליטיקה עובדת. לא היה לנתניהו צורך הכרחי בחרדים בשביל להקים קואליציה, אבל כפי שאתה רואה, בלעדיהם נתניהו נאלץ למסור שני תפקידי שרים חשובים לאנשים שממש לא בכיוון של המדיניות שלו (לבני ולפיד) - כי אי הסכמתו של מי מהם לשבת בממשלה היתה מפילה את הקואליציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה לגמרי לא מבין איך פוליטיקה עובדת. לא היה לנתניהו צורך הכרחי בחרדים בשביל להקים קואליציה, אבל כפי שאתה רואה, בלעדיהם נתניהו נאלץ למסור שני תפקידי שרים חשובים לאנשים שממש לא בכיוון של המדיניות שלו (לבני ולפיד) - כי אי הסכמתו של מי מהם לשבת בממשלה היתה מפילה את הקואליציה.

אז מה שאתה אומר בעצם זה שהצבעה לליכוד משמעה שאתה מעדיף לתת את שני התפקידים הללו ל2 חרדים ולא ליאיר לפיד וציפי לבני, אתה מצביע הרי למדיניות של המפלגה.

המדיניות שלך היא מדיניות של חרדים ולא משהו שיותר קרוב לדיעות של לפיד וליבני?

בהנחה שהתשובה היא שאתה מעדיף את לפיד ולבני על ש"סניקים, (ואם לא, אז אתה מקרה אבוד), אז למה בכל זאת להצביע לליכוד?...

והממשלה הזאת נפלה אחרי בערך שנתיים בדיוק כמו כל ממשלה ממוצעת אחרת, ממש לא מעניין אותי עד כמה הממשלה יציבה, יותר מעניין אותי המצב הכלכלי והבטחוני שהמפלגה שאני אבחר בה תעבוד בשבילו. יציבות הממשלה נמצא נמוך מאוד בסולם העדיפויות שלי.

דרך אגב עכשיו אני נזכר במה שיש עתיד והבית היהודי עשו, אמרו שהם ביחד ולא נכנסים לממשלה בלי השני. מן הסתם שבנט חבר אל לפיד הוא ידע שזה אומר שאין שום מצב שש"ס יכנסו לממשלה. אז אם מפלגה דתית לא מושחטת כמו הבית היהודי נלחמה כל כך קשה כדי שש"ס (עלוקות ידועים של כסף וכסאות) לא יכנסו לממשלה, ולעומת זאת לביבי אין שום בעיה איתם, זה רק מראה כמה ביבי רק חושב על כיסאות, וכמה לא אכפת לו שאפסים ורמאים מש"ס יקבלו תפקידים, כי פשוט לא אכפת לו משום דבר חוץ מההפחדות על איראן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד פעם לא הבנת... להעיף את ביבי = טובת המדינה.

אז אולי שזועבי תחליף אותו? יתאים לך? אם לא, ואני מקווה בכל מאודי שלא, הרי שדווקא אמור להיות לך אכפת מי יחליף אותו.

בהנחה שהתשובה היא שאתה מעדיף את לפיד ולבני על ש"סניקים, (ואם לא, אז אתה מקרה אבוד), אז למה בכל זאת להצביע לליכוד?...

לא בהכרח - תלוי מה מידת הנזק שהם יכולים לעשות. ברור שהייתי מעדיף לא לראות בממשלה לא את אלה ולא את אלה, אבל, וזה עשוי להפתיע אותך, אם כבר נגזר עלינו לסבול מישהו מהם בממשלה, הייתי מעדיף גם את ש"ס וגם את לבני-לפיד. ככל שהממשלה רחבה יותר כך יורד כוח הסחיטה של כל אחת מהמפלגות בה, וככל שהאופוזיציה צרה יותר כך פחות חוקים יהיו תקועים.

יתרה מכך, התשובה לשאלתך תלויה בתפקידים שנציגי אותן מפלגות יאיישו. לפיד גרם נזק כשר אוצר, לבני גרמה נזק כשרת משפטים. איזה נזק, למשל, גרם אריאל אטיאס מש"ס כשר התקשורת בזמנו? אז נכון, כשר אוצר לא הייתי רוצה לראות ש"סניק, אבל כשר משפטים הוא עשוי לעשות הרבה פחות נזק מלבני הפוסט-ציונית המלקלקת לבג"ץ ולפרקליטות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת לא הקצנה ימינה.

ככה אמור להיות ימין.

להיפך, אם כבר אז יש גורמים אחרים בליכוד שמזיזים אותו מהאידיאולוגיית התנועה שמאלה לאורך השנים.

כל הפינוי התנחלויות, הקפאות בניה.

נראה שיש לא מעט "מנהיגים" בליכוד שבוגדים בערכים הבסיסיים שלו עם השנים.

הליכוד לא אמורה להיות מפלגת מרכז.

היא אמורה להיות מפלגת ימין.

ויש דברים בסיסיים שהם ערכי הליכוד מאז ומעולם, שכמה אנשים בליכוד לא באמת הולכים בדרך זו.

ימין - שמאל הוא רצף . זה לא שחור- לבן .

עוצמה לישראל יושבת על הסקאלה הכי ימנית וחד"ש יושבת על הסקאלה הכי שמאלית .

לפי דעתי , זה הסולם -

עוצמה - הבית היהודי - ליברמן - ליכוד - [[מפלגות חרדיות - לפיד - ציפי -]] העבודה - מרצ - מפלגות ערביות - חד"ש .

כאשר עוצמה לא נכנסה לכנסת הנוכחית וכנראה מתפרקת . לעומת זאת חד"ש כן בכנסת .

מצביעי בנט , התפקדו במשך שנים לליכוד והפכו אותו למיני הבית היהודי , עם חברים טובים כמו דנון , פייגלין , חוטובלי , אלקין , יריב ועוד ..

הבעיה היא שאנשים שמתאימים יותר לבית היהודי נכנסים לליכוד .

הליכוד מקצין בעל כורחו . ובעקבות כך משאיר וואקום . ד"א , אותו הדבר קרה לעבודה שהקצינה שמאלה , עד כדי כך שהקרן החדשה בקשרים איתה .

לתוך הוואקום הזה נכנסות מפלגות "אווירה" , לטענת חברים , כמו קדימה , התנועה , לפיד , כחלון ועוד .

החברה הישראלית מפולגת מתמיד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אולי שזועבי תחליף אותו? יתאים לך? אם לא, ואני מקווה בכל מאודי שלא, הרי שדווקא אמור להיות לך אכפת מי יחליף אותו.

לא בהכרח - תלוי מה מידת הנזק שהם יכולים לעשות. ברור שהייתי מעדיף לא לראות בממשלה לא את אלה ולא את אלה, אבל, וזה עשוי להפתיע אותך, אם כבר נגזר עלינו לסבול מישהו מהם בממשלה, הייתי מעדיף גם את ש"ס וגם את לבני-לפיד. ככל שהממשלה רחבה יותר כך יורד כוח הסחיטה של כל אחת מהמפלגות בה, וככל שהאופוזיציה צרה יותר כך פחות חוקים יהיו תקועים.

יתרה מכך, התשובה לשאלתך תלויה בתפקידים שנציגי אותן מפלגות יאיישו. לפיד גרם נזק כשר אוצר, לבני גרמה נזק כשרת משפטים. איזה נזק, למשל, גרם אריאל אטיאס מש"ס כשר התקשורת בזמנו? אז נכון, כשר אוצר לא הייתי רוצה לראות ש"סניק, אבל כשר משפטים הוא עשוי לעשות הרבה פחות נזק מלבני הפוסט-ציונית המלקלקת לבג"ץ ולפרקליטות.

למה אתה כל כך בדיעה שיש עתיד עושה נזק? כן ציפי ליבני לא משהו. אבל יש עתיד?? מה הם עשו רע?

שי פירון תיקן דברים ששנים פחדו לעשות

בזכות יש עתיד נמנעו כרגע מחוק הלאום הדבילי

בזכות יש עתיד ש"ס לא בממשלה וזה מנע כמה עשרות דברים שש"ס היו עושים אם הם כן היו בה

מע"מ 0 כן היה מוריד את המחיר של הדירות הרלוונטיות

מה הם עשו לך רע שאתה כל כך נגד? נראה שאתה ועוד הרבה אנשים ממש שונאים את לפיד כי הוא לא הצליח לשנות כל המדינה, הוא לא הצליח הרבה דברים כי כל דבר תלוי בהצבעה עם אנשים טיפשים מהליכוד שלא רוצים לשנות כלום.

יום אחד נהיה מדינה נאורה שבה המיסים נמוכים, דת לא מתערבת בשום דבר, ולימודים זה משהו שלומדים בו ולא רק עוברים מבחנים. כדי שזה יקרה צריך להצביע למפלגה שרוצה את זה, לא לליכוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...