רכישת ציוד צילום מתאים לצילומי אוכל - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רכישת ציוד צילום מתאים לצילומי אוכל

xena

Recommended Posts

כבר אענה על השאלון אך רק ארצה לומר שאני מעוניין לפתח את התחביב של צילומי אוכל מקצועיים (אני קונדיטור מתחיל), הפעם עם מצלמת DSLR וכל הציוד הנלווה הנדרש. אין לי ניסיון רציני עם DSLR אך הייתי שמח אם לא הייתם מתייחסים אליי כאל מתחיל שכן אני לומד מהר ובכוונתי להתמקצע. אשמח גם לאתרים או ספרים שיסייעו לי בכך. בסופו של יום הייתי רוצה לצלם תמונות בסגנון הבלוג הזה:

http://what-efrat.blogspot.co.il/

או כמו הצלמת הזו:

http://www.shiranca.com/

באמת שאין לי מושג מה נדרש. אולי יתברר שהמצלמה הפשוטה ביותר יכולה לעשות זאת. So be it. אבל ארצה שיהיה לי את הציוד המתאים להפקת צילומים כאלה, ואת הידע המעשי ארכוש בדרך המתאימה.

1. מה התקציב שעומד לרשותך ?

אפשר עד 10K אך לא חייב למצות את התקציב.

2. מה רמת הידע שלך ? נסו להעריך את רמתכם ונסיונכם. בדקו את עצמכם מול מושגים בסיסיים כגון: קומפוזיציה, פוקוס, עומק שדה, צמצם, תריס, חשיפה, ISO, אורך מוקד, עבודה עם תאורה.

אין לי ידע מושלם בנושאים האלה ובכוונתי לרכוש אותו בקרוב מאוד.

3. באילו מצלמות התנסת בעבר ? מה הגביל אותך בציודך הקודם ?

לא ב DSLR. מצלמות כמו פוג'י F100 וכדומה. מה שהגביל אותי הוא איכות התמונה הירודה בצילום באור בייתי (לא שמש), והביצועים הבעייתיים של הדיגיטליות ב ISO גבוה.

4. אילו נושאים אתה מצלם כרגע / מעוניין לצלם, ובאילו תנאי תאורה ? (העריכו במידת האפשר גם שימושיות - למשל: הרבה תמונות חברה בטיולים באור יום, הרבה תמונות של הילדה בתוך הבית, מעט תמונות ברחובות חשוכים באמצע הלילה, מעט מאוד תמונות של הילדה במופעי ריקוד באולם חשוך, מעט תמונות ציפורים ממרחק רק בשעות הערביים)

כמו שאמרתי, בעיקר אוכל, אך גם את התינוק שלי. עד כמה שאני זוכר, לא מומלץ לצפות שאיכות הוידיאו תהיה טובה במצלמת DSLR. אם זה השתנה, אז אשמח גם לוידאו טוב מהסמארטפון (NOTE4). ממש לא דחוף.

5. האם אתה מתכוון להדפיס את תמונותיך לגדלים גדולים (> 20X30) ? לאיזה גדלים ומה יעוד ההדפסה ?

לא. זה מיועד לבניית אתר.

6. מהו טווח אורך המוקד בעדשות הנחוץ לך ? (ניתן להתרשם כאן

http://imaging.nikon.com/lineup/lens/simulator/

מאורכי מוקד שונים. רצוי לא להתחזר, כולנו היינו רוצים עדשת פלא, אנא היצמדו למה הכרחי לכם. הסבירו למה, וציינו האם את הטווח יש לכסות ע"י עדשה בודדת או כמה עדשות, ולמה.)

אתם תגידו. כמו שאמרתי, צילומי תקריב של אוכל וצילומים של התינוק המתפתח שלי בבית בעיקר.

7. האם הגודל / משקל המצלמה חשובים לך ? רלוונטי במיוחד לאנשים עם ידיים גדולות / קטנות במיוחד, מצלמה גדולה וכבדה תהיה פחות נוחה לנשיאה.

לא.

8. האם יש לך ציוד אחר ? איזה ?

לא. יש לי רק חצובה פשוטה ב 100 ש"ח. אם צריך אחרת, תגידו.

9. האם יש לך העדפה לייצרן מסויים ? מדוע ?

לא.

10. האם יש דגם שמצא חן בעיניכם מראש ? מדוע ?

לא.

11. האם מצב צילום ברצף של מספר תמונות בשניה נחוץ לכם ? לאילו נושאים ?

לא.

12. האם אתם מעוניינים במצלמה בעלת יכולות (ובעלות אילו תכונות ? ייצוב תמונה, רזולוציה, פוקוס אוטומטי) ?

עניתי על זה למעלה. ייצוב תמונה זה נחמד אם אפשר, אבל שוב, לא זו מטרת הרכישה העיקרית אז שזה לא יסחוב למקום שמתפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...
  • 3 חודשים מאוחר יותר...

העניין מתחיל להיות דחוף ולוהט. אין מישהו שיכול פשוט להמליץ על ציוד צילום מתאים לרכישה? אני כבר אלמד כיצד להשתמש בו. אני מזכיר שאני צריך בעיקר לצילומי תקריב של אוכל, כולל תאורה מתאימה, משטח צילום או כל מה שצריך. סיוע בבקשה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...