wifi מאוד חלש-100 מגה הוטבוקס - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

wifi מאוד חלש-100 מגה הוטבוקס

vlasha83

Recommended Posts

שלום ושבוע טוב,

אחותי החליטה לשדרג את מהירות האינטרנט.

קודם לכן היתה חבילה של 15 מגה של ועכשיו 100. היא קבלה ראוטר+מודם בשם הוטבוקס (שדרגה לפני שבועיים).

הוטבוקס נמצא בחדר האמצעי בדירה ובסלון מעבר לקיר הקליטה זניחה,על 1 לפעמים עולה ל2 אבל לא מעבר לזה.

לפני שדרוג החבילה היא לא השתמשה בהוטבוקס ותמיד הייתה קליטה מלאה. החדר בו נמצא הוטבוקס הוא חדר רגיל ולא ממד.

האם קיים פתרון כלשהו?

תודה מראש למגיבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח שיש פתרון .

אגיד לאחותי שצריך להעביר את ההוטבוקס לפונקציית מודם ,אפשר לעשות לבד או שצריך לפנות להוט ?

מדובר בדירה חדשה עם ארון תקשורת מסודר ליד ארון החשמל בסלון ובכל חדר יש שקע טלפון , אולי בעתיד יהיה חיבור קווי אבל כעט השאיפה היא WIFI כמה שיותר יציב וקליטה מלאה.

אני מניח שיש קשר בין מהירות האינטרנט בבית לבין הראוטר וזו הסיבה שציינתי את המהירות.

האם בתקציב סביר (נגיד בסביבות 300 ש"ח) אפשר למצוא ראוטר שיצאים ל-100 מגה מהירות ויהיה מומלץ בזכות קליטת ה WIFI שלו ? האם ראוטר שמצטיין בקליטה האלחוטית חייב לתמוך בתקנים כלשהם (מה שיבדיל אותו מראוטר ממוצע שלא מצטיין בקליטה אלחוטית )?

כיצד לבדוק בהגדרות של כרטיס הרשת (יש להם כרטיס מובנה במחשב) באיזו מהירות הוא תומך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההוטבוקס ידוע בכך שעוצמת הוויפי שלו חלשה.

לפני שאתה משקיע כסף, תנסה לשחק עם התדרים של ההוטבוקס ותראה מה התוצאה.

אם זה לא עוזר, אז צריך לבקש מהוט להעביר את ההוטבוקס לברידג (מצב של מודם בלבד), לדרוש את ההפחתה במחיר כי השימוש בהוטבוקס עולה לכם כ 10 ש"ח בחודש.

קונים נורמלי בכ 200 ש"ח, מגדירים אותו בהתאם, ובזה מסיימים את העניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא משתמש בHotbox כנתב רק שאני מכבה לו את הWiFi אבל אליו מחובר הTP-Link 941ND ומשדר במקומו וזה מספיק לשאר הבית וכמובן גם הקליטה הרבה יותר טובה, ככה במקרה של תקלה בTP-Link אני מפעיל זמנית את הWiFi מהHotbox(נדיר שקורה אבל עדיין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההוטבוקס ידוע בכך שעוצמת הוויפי שלו חלשה.

לפני שאתה משקיע כסף, תנסה לשחק עם התדרים של ההוטבוקס ותראה מה התוצאה.

אם זה לא עוזר, אז צריך לבקש מהוט להעביר את ההוטבוקס לברידג (מצב של מודם בלבד), לדרוש את ההפחתה במחיר כי השימוש בהוטבוקס עולה לכם כ 10 ש"ח בחודש.

קונים נורמלי בכ 200 ש"ח, מגדירים אותו בהתאם, ובזה מסיימים את העניין.

למה הכוונה "לשחק עם התדרים" ?

אם ישנו הסבר מלא ,אולי מדריך , הייתי רוצה לקרוא אותו .

אם ישנן הגדרות שאפשר לשנות לבד בלי "עזרת" הנציגים של החברה, זה ממש יזרז את התהליך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפתח את הדפדפן וכנס אל 192.168.1.1 ואז תרשום בשם המשתמש והסיסמא admin(כל עוד לא שינית) ואז יש לך בWireless אפשרות שהיא Control Channel .

בStatus ואז Language יש לך אפשרות לשנות שפה לעברית אם אתה רוצה.

יש לך גם אפליקציות כמו Wifi Analyzer שיכולות לעזור לאיזה מהערוצים עדיף לעבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בימים הקרובים כשאהיה אצל אחותי, אנסה את מה שרשמת .

אם תוכל להסביר בקצרה כיצד האפליקציה עובדת, אני חושב שזה יועיל לי מאוד כדי לא להסתבך ולשנות הגדרות שלא באמת צריך לגעת בהן .

המון תודה על הרצון לעזור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום אנסה לשפר את ה WIFI , אני רק רוצה לוודא לפני שהתחלתי על מנת לא להרוס משהו .

אחרי שאני נכנס להגדרות המתקדמות בנתב , אם האפליקציה תציג הפרעות בערוץ שבו נמצא הנתב שלנו, אני מחליף לערוץ המומלץ (אם אני לא טועה ,האפליקציה גם יודעת להמליץ על ערוץ פחות עמוס) .

האם יש צורך לאתחל את הנתב או להוציא מהחשמל ?

האם קיימות פעולות חשובות שיש לעשות לפני או אחרי הכניסה להגדרות מתקדמות ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון-

ננכסתי להגדרות הוטבוקס (לא יודע אם זה הוטבוקס או הוטבוקס 2)

הפעלתי את wifi analyzer

כאשר מצב התצוגה במצב CHANNEL GRAPH ניתן לראות שההוטבוקס בערוץ6 (נתון זה מופיע גם בהגדרות)

כמו כן, רואים שישנם משתמשים נוספים על אותו הערוץ.

שיניתי את מצב התצוגה ל CHANNEL RATING כדי שהאפליקציה תמליץ על ערוץ , הערוצים המומלצים הם 1 וערוצים 11 עד 14.

בהגדרות אין לי אפשרות לעבור לערוצים 11-14 כי ברשימה מופיעים רק 9 ערוצים.

העברתי לערוץ 1 והמצב לא השתפר .

האם הפתרון היחיד הוא לרכוש ראוטר ולהעביר את הוטבוקס לBRIDGE שיעבוד כמודם בלבד ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בWifi Analyzer בדירוג ערוצים הוא כותב לי שכולם מומלצים אבל לפי הגרף 8 עד 12 בשימוש כבר על ידי אחד השכנים.

בכל מקרה אצלי יש עדZHaT30F.jpg ערוצים בHotbox.

אגב מה גרסת התוכנה של הHotbox בStatus ואז General אצלך?

אצלי זה ‎ FDRFrPj.jpg

אגב אני מחובר עם הHotbox עדיין בתצורה של רק כיביתי את הWifi מהכפתור וחיברתי אליו בעזרת כבל את הTP-Link TL-WR941ND וההבדל גדול מאוד רק שהמחשב הנייח עדיין מחובר לHotbox גם בעזרת כבל .

נעזרתי אז בשימוש בנתב אלחוטי כנקודת גישה אלחוטית(חיבור נתב אלחוטי חדש לנתב אלחוטי קיים באופן קווי) - NetCHEIF .

רשימת נתבים (Routers, ראוטרים) מומלצים התומכים גם בחיבור L2TP של הכבלים - רשימה זו מעודכנת לתאריך 29/9/2014 - NetCHEIF

ולגבי איזה Hotbox זה אתה יכול להעזר בקישורים הבאים

נתב HOTBOX

נתב HOTBOX2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...