דעתכם על בנייה עצמית של אוהל לצילום? - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דעתכם על בנייה עצמית של אוהל לצילום?

Boris_yo

Recommended Posts

אני רוצה לצלם מוצרים קטנים בשביל מסחר אלקטרוני ואני לא צריך לארגן סטודיו בשביל זה כי יש אפשרות חיסכונית שהיא בנייה עצמית של אוהל צילום. אני מדבר על אלה:

http://bit.ly/1BDaftY

http://bit.ly/1BDah5h

להזמין בארץ אוהל צילום מוכן של מותג יעלה הרבה ולייבא מארה''ב לא טוב כי נורות צילום לא מותאמות לסטנדרט חשמלי בארץ.

אני אשתמש במצלמה של 6 מגה פיקסלים ובחצובה קטנה אבל חסר לי כעת 2 נורות צילום בשביל אור מספיק טוב.

אולי שווה לבדוק למצוא נורות רגילות עם אור יום?

משהו יכול לתת עצה בנוגע לדיון זה למצלם מתחיל?

אשמח לתגובות ויום טוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשתמש בפלורסצנטים בצבע אור יום - כמו CFL ים או פלורסצנטים ארוכים

תלוי מה זמן החשיפה שלך, אתה יכול לרצות למנוע ריצוד של האור - עלייה וירידה בבהירות 100 פעמים בשניה בהתאמה למתח הרשת, שיכולה להביא לגלים בתמונה שאתה מצלם. בשביל זה תבחר בפלורסצנטים שמשתמשים במשנק אלקטרוני איכותי

גופי תאורה אלקטרוניים (כולל את ה CFLים בהם יש משנק אלקטרוני בבסיס של הנורה) מגיעים ברמות שונות. באיכותיים יש משנקים מתקדמים אם Active PFC שהולכים לתת אור יציב לחלוטין. בזולים, כמו סיניים למיניהם וכן כל ה CFLים, יש קבל פשוט לייצוב מתח. ככל שהגוף/הנורה זולים יותר הקבל קטן יותר, וכן יהיה ריצוד מסויים באור - אני לא יודע אם מבחינתך זה יהיה מורגש או לא

גופי תאורה שמופעלים על משנק מגנטי וסטרטרים מרצדים, ולכן נראה לי שלא יתאימו למטרה שלך (אם זאת שלשימוש כללי של תאורת חדרים הם אמינים יותר מהאלקטרוניים)

מכיוון ש CFLים הם זולים, אתה יכול לקנות קודם CFL ים ולנסות אם זה מתאים לך או לא. אם לא, תתקדם לגוף תאורה פלורסצנטי ממש. במקרה של גוף תאורה הייתי לוקח משהוא כמו סדרת פנטאלייט של געש (יש כמה דגמים שונים, תבדוק מה מתאים לך) - הוא גוף תאורה מרובע מהסוג שיש בתקרות של משרדים ל 4 נורות T5, אם רפלקטורים שמכוונים את האור. פשוט תחבר לו כבל אם תקע

פלורסצנטים אור יום הם קוד צבע 765 ו 865

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת נראה לך הלחמה ?

יש מהדק מוכן אליו אתה מחבר את החוטים שלך אם ברגים. כמו כן תתפוס את הכבל עצמו בגוף שלא יימשך (יתכן שתצתרך לקדוח חורים בשביל האזיקונים וכו), ותחבר תקע בצד השני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוצמזה - תנסה CFLים קודם. לפניי שאתה מוציא X5 יותר על גוף תאורה גדול

עם CFL לא יצא כי אין לי שום מנורות שולחן בבית. צריך לקנות את זה קודם ואז CFL.

ב-CFL של אוסרם יש Active PFC?

שאלת על זמן החשיפה. אם התכוונת למצלמה אז זה ISO 100

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש Active PFC בגופי תאורה קבועים איכותיים. לא בגופים זולים (Hyundai ....) ולא ב CFLים שבהם חוסכים עד כמה שניתן כדיי להוריד את מחיר הנורה

זמן החשיפה הוא הזמן שבו המצלמה פתוחה והאור מגיע לחיישן. הוא יכול להשפיע אם יש ריצוד של התאורה בזמנים דומים. אם בזמן סריקת התמונה מהחיישן התאורה עולה ויורדת, על התמונה המצולמת יכולים להופיע אזורים בהירים יותר ופחות. ISO אינו זמן חשיפה, הוא הרגישות הכללית של החיישן

המתח בשקע הוא AC 50 Hz, כלומר 100 פעמים בשניה הוא עולה למקס' ויורד ל 0. המשנק האלקטרוני של התאורה אמור לגשר על הזמן הזה בצורה עצמאית אם אנחנו רוצים שהתאורה תדלוק בצורה קבועה בלי הפסקה

מעגל Active PFC מנצל את רוב הגל שנכנס אליו, גם בזמנים שבהם המתח נמוך, ומוציא מתח מיוצב כך שהאור לא/כמעט לא מרצד

מעגל ללא Active PFC מסתמך על קבל פשוט שייטען בזמנים שבהם הגל גבוה והמעגל יוכל להמשיך לעבוד ממנו בזמנים שבהם הגל נמוך. ככל שהקבל קטן יותר, המתח עליו יורד משמעותית יותר בכל ירידה של הגל והאור כן מרצד למרות הקבל. בכללי, במשנקים זולים וכן ב CFLים זולים יכול לקרות שהקבל יהיה קטן מידי לתפקיד. ב CFLים יותר איכותיים יש סיכוי שישימו קבל גדול יותר שיתן ריצוד קטן יותר

בתור התחלה קח CFLים בהספק גבוה יחסית (23W+) ומנורת שולחן (אל תמהר לקנות - יתכן שלא יתאים לך בסוף, לניסיון הראשון תשאיל מחבר או משהוא) ותנסה איך הצילומים יוצאים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...