אנשים עשירים. - עמוד 11 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אנשים עשירים.

Sargon

Recommended Posts

הגעתי לעמוד 3 קראתי על זה שאומר שזה לא הגיוני שילד יחנה את הרכב שלו ליד המורה שהרכב שלו שווה יותר

עם חשיבה כזו עשיר כנראה לא תיהיה.

זה אנשים מאוד חכמים, שבניגוד לאנשים לא עשירים חשבו 10 צעדים קדימה במקום 1, הבינו מה כן כדאי לעשות ומה לא, ואז עשו את זה באופן מושלם תוך שהם מבינים מה הם עושים ונותנים בראש.

שום רמאות ושום חרטות. את הרמאות הם עושים אחרי שהם מתעשרים ומשעמם להם.

זה אנשים שמסתכלים על החברה בתור מערכת שמזרימה כסף שאפשר להשתמש בה כדי לשאוב כסף על ידי שכל עיסקי חכם ומבין עניין. במקום להתברג בתוכה ולהיות משועבד.

אני מצדיע לכל אחד ואחד מהם. הלוואי שהיה לי את הראש שלהם לחשוב מחוץ לקופסא בצורה כזו.

גם אתה לא תהיה עשיר לא משנה כמה מוכשר תהיה. במקרה הטוב תהיה שייך למעמד הביניים. בודדים מאוד מצליחים לשבור את תקרת הזכוכית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 208
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא קראתי את כל הדיון כולו, ואני גם לא מתכוון. עם זאת, אני חייב להסכים לפחות במידת-מה עם פותח הדיון, גם אם לא עם ההכללה שלו: אני מאמין שרוב האנשים העשירים באמת (ולא רק בישראל) עשו בדרכם למעלה כמה וכמה צעדים לא מוסריים, לא כשרים ולא חוקיים - שוחד, עושק, ניצול מצוקות, איומים, טרור משפטי, שחיתות פוליטית... ולו בגלל שזה מה שהמתחרים שלהם, אלו שאותם הם צריכים "לנצח" או לפחות לשמור איתם על הקצב, עושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב מאוד! חבורה של נוכלים. מתנהגים כאילו הם עלובי החיים בזמן שהם יושבים על שטח מהיקרים בארץ ונוהגים בג'יפים. התושבים המסכנים לא יספרו על יחידות דיור שהם בנו בלי אישורים ומשכירים בשחור. הם לא יספרו שהם לא משלמים ארנונה עשרות שנים. הם לא יספרו על הפיצויים האדירים שהציעו להם יזמים בתמורה לפינוי. הם רצו עוד ועוד ועוד. אני שמח שגירשו אותם.

מהכרותי עם הנושא אני מסכים אתך 100%

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשיפסיקו לחשוף חדשות לבקרים פרשיות של שחיתות ומרמה בצמרת, שברור מהדברים שהיא רק קצה הקרחון, אני אשקול את דבריך.

אתה קם בבוקר, הולך לעבודה, מתעסק בעניינך מהרוויח בחודש מה שהם מרוויחים ב10 דקות.

אתה לא מעניין אותם.

אני מנחיש לא מעניין אותם מה אתה חושב כי מבחינתם הם הצליחו ואתה נכשלת להגיע למצב של שפע כל כך גדול.

מבחינתם האנשים קיימים כדי לשרת את המודלים העיסקיים שלהם, וזו אחת הסיבות שהם הצליחו. כי הם לא דפקו חשבון יותר מידי.

אני רואה אנשים מתווכחים עם הקופאית בסופר על החוק של ה 0.33 אגורות, לא פעם ולא פעמיים. ולא נשים מבוגרות נשים צעירות.

ואני אומר לעצמי, "ראבאק, אם על זה היא מוציאה אנרגיה נפשית, מה הפלא שהיא לא תצליח בחיים. היא חושבת בקטן, כל הזמן במיקרו".

וזה לא הופך אותם לא לרמאים ולא לשקרנים. מבריקים כן .

ילדותי מאוד ההשמצות שהולכות פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, כי אנשים ש

מבחינתם האנשים קיימים כדי לשרת את המודלים העיסקיים שלהם, וזו אחת הסיבות שהם הצליחו. כי הם לא דפקו חשבון יותר מידי.

הם ללא ספק ישרים ולא, חלילה, רמאים או שקרנים. אין מה לדבר אתך בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי את כל הדיון כולו, ואני גם לא מתכוון. עם זאת, אני חייב להסכים לפחות במידת-מה עם פותח הדיון, גם אם לא עם ההכללה שלו: אני מאמין שרוב האנשים העשירים באמת (ולא רק בישראל) עשו בדרכם למעלה כמה וכמה צעדים לא מוסריים, לא כשרים ולא חוקיים - שוחד, עושק, ניצול מצוקות, איומים, טרור משפטי, שחיתות פוליטית... ולו בגלל שזה מה שהמתחרים שלהם, אלו שאותם הם צריכים "לנצח" או לפחות לשמור איתם על הקצב, עושים.

אם לא קראת, אז חבל. כי כדי לענות לך צריך להגיד דברים שכבר נאמרו (כמו שגם מה שאתה טוען כבר נאמר).

בגדול זה נכון מן הסתם שהרבה עשירים משקרים ומרמים כדי להרוויח (אם כי מן הסתם לא כולם, ולא עשיתי מחקר מקיף כדי לוודא אחוזים). העניין הוא שרמאות, נוכלות ועבירות אחרות על החוק הן לא נחלתם הבלעדית של העשירים. למעשה, חלק גדול מאד מבעלי המקצוע העצמאיים (אינסטלטורים, שיפוצניקים, טכנאי מחשב ושאר ירקות) נוהגים באופן קבוע לרמות, בין אם את החוק (עבודה בשחור או העלמת הכנסות, וצרות אחרות), ובין אם את הלקוחות. אתה לא רואה אותם מתעשרים בהמוניהם, ומכאן שלהיות רמאי (או כל עבירה אחרת, חוקית או מוסרית) זה ממש לא מספיק כדי להיות עשיר, צריך כישורים מעבר לכך. היות שכך, בהחלט אפשר להניח שעם אותו סט כישורים אפשר בהחלט להתעשר גם בלי להיות רמאי, וייתכן גם שיש כאלה שעושים זאת.

מה שאני מנסה להגיד זה, שאם אתה בוחר לשנוא את העשירים "כי הם רמאים", אתה נטפל לקבוצה הלא נכונה, היות שלא כל העשירים רמאים (או לפחות אתה לא יכול להוכיח שכן), ומצד שני לא כל הרמאים עשירים - או יותר נכון, רוב הרמאים אינם עשירים, וגם לא קרוב לזה. אז בעצם אתה צריך לצאת נגד "קבוצת הרמאים" ולא נגד "קבוצת העשירים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד, אתה באמת כתבת את כל המלל הזה רק בגלל שאינך מבדיל בין הטענות "A נדרש לB" ו"A מספיק לB"?

- - - תגובה אוחדה: - - -

יש אנשים שהתעשרו תודות לכישורים "לגיטימיים" ובלי רמאות - סטארטאפיסטים למיניהם, למשל. אני לא טוען שאין. אני טוען שרוב האנשים שהתעשרו הם, כדברי יורם שציטטתי קודם, כאלו שפשוט מוכנים לדרוך על אחרים ולכבות את המצפון שלהם לטובת רווח אישי. זהו לא תנאי מספיק, אבל זהו תנאי (כמעט) הכרחי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הבנת פחות מחצי ממה שטענתי. הטענה שלי לא הסתיימה ב"אפשר להיות עשיר גם בלי לרמות", אלא כללה גם ובעיקר את הטענה שאפשר לרמות ועדיין לא להיות עשיר - ולמעשה רוב האוכלוסיה עושה זאת.

מה שאני אומר בעצם זה שרוב האנשים היו מוכנים "לכבות את המצפון שלהם לטובת רווח אישי", כלשונך. הדוגמה שהבאתי היתה של בעלי המקצוע העצמאיים, שרובם הגדול מתנהגים שלא כשורה, בין אם בצורת העלמת מס, רמאות מול הלקוח, או שניהם (ואולי גם דברים נוספים).

בהשוואה, הסיבה העיקרית ששכירים לא מעלימים מס זה כי הם לא יכולים - המעסיק אחראי על הפרשת מס הכנסה, כך שאפילו אם אתה עובד בשחור, האשמה תהיה על המעסיק. אבל זה לא אומר ששכירים הם אנשים ישרים יותר, אם העבודה שלהם תדרוש מהם להיות רמאים - רובם יעשו זאת גם כן (ע"ע אנשי מכירות למיניהם). ובאותה מידה אפשר להניח לכלל האוכלוסיה - רוב האנשים, אם הם יעבדו במקצוע שמאפשר להרוויח כסף כתוצאה מהתנהלות לא ישרה (ובהנחה שרמת הסיכון לא גבוהה מדי לטעמם), יעשו זאת.

או בקיצור, דעתי היא שאחוז העשירים ה"רעים" דומה לאחוז האנשים בעלי אותה רמה של חוסר מוסריות בציבור הכללי. העשירים במקרה בולטים יותר לעיניך עקב היותם עשירים, זה הכל. לכן, למרות כל התירוצים, נראה לי שההיטפלות לעשירים נעשית עקב היותם עשירים, ותו לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטענה שלי לא הסתיימה ב"אפשר להיות עשיר גם בלי לרמות", אלא כללה גם ובעיקר את הטענה שאפשר לרמות ועדיין לא להיות עשיר - ולמעשה רוב האוכלוסיה עושה זאת.

ותודה שהוכחת שאתה באמת לא מבדיל בין שתי הטענות.

לגבי המשך דבריך, לגבי אחוז הרמאים באוכלוסיה הכללית - אולי יש הרבה רמאים בקרב העצמאים הקטנים (וגם כן, ממש לא כולם - אני בטוח שאפילו לא הרוב), אבל הנה חדשות בשבילך: רוב האוכלוסיה אינה עצמאים מהסוג שהזכרת! לא ידעת את זה, נכון? רובם שכירים שבכלל לא עובדים מול לקוחות באופן ישיר, או לא בתפקיד שיכול לערב שקרים לצורך רווח אישי. גם אלו ביניהם שיכולים במסגרת עבודתם לרמות לקוחות, כמו אלו שהזכרת, בד"כ נדרשים לעשות זאת ע"י המעסיק. אם המעסיק היה מפטר אותם על ששיקרו ללקוחות במסגרת תרגילי מכירה במקום לתגמל אותם על מכירה בכל שיטה שעובדת, הם לא היו מרמים, נכון? ומי המעסיקים של רוב אותם אנשי מכירות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא פספסתי את העובדה שרוב האוכלוסיה הם שכירים, התייחסתי לזה. העובדה שמישהו לא יכול או לא צריך לרמות במסגרת העבודה לא אומרת שלא היה עושה זאת אם היה יכול או צריך. העשירים, כמו העצמאים הקטנים, מרמים כאשר העבודה שלהם דורשת את זה, וכפי שכמעט כל אחד אחר היה עושה לו העבודה שלו היתה דורשת את זה (גם אם כרגע הוא לא צריך). גם אם בפועל יוצא שהעשירים מרמים יותר, זה לא בגלל שהם "רעים" יותר מבחינה מצפונית, שכן כמעט כל אחד אחר בעמדתם היה עושה אותו דבר, וזה מה שטענתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...