אנשים עשירים. - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אנשים עשירים.

Sargon

Recommended Posts

אני לא בא להעליב , אבל אתה לא ממוקד ..

אתה תוקף לכל הכיוונים ובגלל שהפוסט נכתב בצורה כללית מידי , אנשים מאבדים אותך ..

כתבת עשירים . איזה עשירים ?.

לא הובן כראוי על מה אתה מתמקד ולכן למעשה נוצרו כאן מספר דיונים במקביל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 208
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

צודק יש פה שני טיעונים שטענתי. אבל שניהם סובבים סביב זה ש THE SYSTEM IS RIGGED

מצד אחד יש את העיניין של אנשים שמתעשרים מבלי לעבוד כמעט ורק עם כל מיני טריקים בנדלן ומס.

מצד שני גם העשירים שמרוויחים הכל כחוק בעצם בעליי השפעה רבה גם על המשכורות של האנשים במדינה וגם על כמה עולה לבן אדם לחיות במדינה. כלומר הם מחזיקים בשתי הקצוות.

בכל מקרה התוצאה היא שמעבודה קשה הסיכויים להתעשר הם קלושים אלא אם כן אתה כבר עשיר או יש לך אבא עשיר.

,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד אחד יש את העיניין של אנשים שמתעשרים מבלי לעבוד כמעט ורק עם כל מיני טריקים בנדלן ומס.

אתה חוזר שוב ושוב על הטענה הזו אבל מסרב להביא דוגמאות.

תסביר איך אפשר להתעשר מעבירות מס, ועוד "מבלי לעבוד כמעט". הרי כדי שתחוייב במס מלכתחילה אתה צריך להרוויח כסף באופן כלשהו, וכדי שהמס יהיה בסכומים שאפשר להתעשר מהם, אתה צריך קודם להרוויח סכומים גדולים בהרבה.

וכן טריקים בנדלן, הבאת דוגמה בודדת שהתבררה כחוקית למהדרין, ולא טרחת להביא דוגמאות נוספות. ככל הנראה רובם המוחלט של ה"טריקים" האלה חוקי לגמרי ואין איתם שום בעיה. סביר להניח שזה גם לא כזה קל כמו שאתה מצייר את זה, אחרת למה לא כולם רצים לעשות את זה גם?

בקיצור, יש לך דוגמאות ריאליות לדברים שציינת? אתה יכול להביא דוגמה למישהו אחד שהתעשר (ממש, לא רק הרוויח קצת כסף מהצד) באמצעים כאלה? כי בלי זה אתה סתם מדבר באוויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אדון Sargon,

מצטער אבל אתה כותב שטויות. אתה חושב שיש בארץ 10 אנשים שמוכרים לך אוכל, דירות ומכוניות. זה טענה הזויה שלא ברור לי איך אדם שחיי במדינה שמתנהלת על ידי שוק חופשי (ובוא רגע לא נכנס לעניין עד כמה הוא חופשי, הוא עדיין חופשי) משמיע מפיו. וגם אם כן, גם אם יש אדם אחד שמוכר לך דירות ומכוניות, ובגלל שלו היה ביצים לקום, להשקיע כסף, לקחת סיכון ולהתחיל לבנות דברים במדינה הזאת ולהתחיל לייבא מכוניות, יודע מה? מגיע לו. וזה שעל הדרך הוא קצת שיקר, או נתן שוחד של 1000ש"ח לפקיד בנמל, לא מעניין אותי. הוא עשה ואתה לא. לא יש ולך אין. הוא התסכן ואתה לא. בגלל זה הוא הצליח ואתה בוכה בפורום.

הבעיה היא לא במערכת, היא בך. כל אחד יכול לסיים בית ספר ואוניברסיטה, אבל בשביל באמת להצליח צריך לעשות קצת מעבר לזה.

הדוגמא שלך על עובדי הייטק, היא דוגמא בוואקום. אתה עובד הייטק? אם לא אז אל תדבר. זה שאתה לא יודע לנצל את הזמן שלך ולהתפתח ולהינות בחיים זה בעיה שלך, לא בעיה של המערכת.

וכמובן אני מצטרף לבקשה של yonizaf

בקיצור, יש לך דוגמאות ריאליות לדברים שציינת? אתה יכול להביא דוגמה למישהו אחד שהתעשר (ממש, לא רק הרוויח קצת כסף מהצד) באמצעים כאלה? כי בלי זה אתה סתם מדבר באוויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צוחק ?

חומר קריאה :

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%A8%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%96%D7%99%D7%95%D7%AA_%D7%91%D7%9E%D7%A9%D7%A7_%D7%94%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C%D7%99

בוא נאמר שהוא קצת הגזים , אבל ניתן לומר שרוב המשק הישראלי מוחזק ע"י מתי מעט .

ולגבי הטענה שהם עבדו קשה . - בולשיט . הם פשוט הכירו את האדם הנכון במערכת הפוליטית הנפלאה שלנו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועדיין - זה בכלל לא קשור לבעיה. לפחות לא לזו שאני מוצא.

הבעיות, לדעתי, הן:

- שכירים שמתעשרים על חשבון עובדים עניים, בלעדיהם לא היתה להם אפשרות להרוויח כסף בכלל. בנוסף - התעשרות ללא כל קשר לביצועים (בונוסים שמנים גם כאשר החברה מפסידה, לדוגמה).

- אנשי עסקים אשר עושים שימוש מעוות ומוגזם בעקרון "הערבון המוגבל".

אם בן אדם התעשר גם בעזרת זה ש"הכיר את האדם הנכון", יש בזה משהו לגיטימי. זה משהו שדורש כישורים מסויימים. חוץ מזה, אני לא חושב שאפשר להגיד שכל "חבר"/מכר של פוליטיקאי, גם אם בכיר, הוא אדם עשיר. זו סתם אמירה מוגזמת.

חוץ מזה שמה שאתה הצבעת עליו לא קשור ל"עשירים" (כאדם פרטי). הריכוזיות היא של "קבוצות", לא כולן שייכות לבן אדם בודד. זה יותר מסביר חוסר תחרותיות ומחירים גבוהים (אולי) ופחות התעשרות של פרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Lior A

נחמד לדעת, תודה. עדיין, יש הגיון בכך שהמדינה הרוב מוחזק על ידי מאט אנשים. מדינה קטנה בסופו של דבר. ואולי גם זה מעיד על כך שיש הרבה אנשים שפשוט אין להם יכולות של יזמות ולא מוכנים לקחת סיכונים.

ואני אגלה לך סוד, לא אמורה להיות בעיה גדולה להתיידד עם פוליטיקאי, בסופו של דבר הם אנשים. תתיידד עם אחד ותהפוך לעשיר, מה הבעיה?

ובמקרה ותענה לי שזה כן קשה, כי פוליטיקאי הוא בלה בלה בלה, אז אפשר להניח שזה דורש כישורים מיוחדים שלך אין. לא כולם נולדים עם כישורי הצלחה, צריך לפתח אותם בשביל להצליח.

Ido.G

בוא אני אגלה לך סוד, כל עסק שאינו בבעלות המדינה, מתעשר על חשבונך ועל חשבוני. מה נראה לך היא חברה אלטרואיסטית שמחלקת טלפונים לעם? לא, היא מוכרת אותם, וההצלחה שלה תלויה בכמות וברצון הלקוחות שלה לקנות. אז אפשר ללכת ולהקצין ולהגיד שכל מי שעובד הוא בעצם חרא כי הוא מתעשר על חשבון אנשים אחרים שאולי מרוויחים פחות ממנו, ואולי לא מרוויחים בכלל. ולכן לעבוד ולהרויח כסף זה רע, והמערכת שלנו שבורה.

לגבי הדבר השני, של "ערבון מוגבל" - לא הבנתי אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא אני אגלה לך סוד, כל עסק שאינו בבעלות המדינה, מתעשר על חשבונך ועל חשבוני. מה נראה לך היא חברה אלטרואיסטית שמחלקת טלפונים לעם? לא, היא מוכרת אותם, וההצלחה שלה תלויה בכמות וברצון הלקוחות שלה לקנות. אז אפשר ללכת ולהקצין ולהגיד שכל מי שעובד הוא בעצם חרא כי הוא מתעשר על חשבון אנשים אחרים שאולי מרוויחים פחות ממנו, ואולי לא מרוויחים בכלל. ולכן לעבוד ולהרויח כסף זה רע, והמערכת שלנו שבורה.
כן, אפשר להגיד את זה,

אבל אז נהיה מטומטמים. :) ניסיונות להקצין לאבסורד הם לרוב מטומטמים.

סה"כ הוא אמר דברים פשוטים מאוד. אם לא הבנת, תקרא עוד קצת ותחשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעו לכם שהמדינה מתעוררת ומגיבה לקיצוניות הזו, של הימצאות רוב העושר והנכסים בידי מיעוט.

למשל, יש חוקים חדשים, רגולציה ענפה והרבה כוח לרשות להגבלים עסקיים. יש הבנה שכבר לא מדובר במונופולים או דואופולים, אלא במה שנקרא "קבוצות ריכוז", והגישה משתנה בקשר אליהם.

מעבר לכך, כיום אסור לבעלים של תאגיד פיננסי להחזיק גם תאגיד ריאלי, הפרדה שמונעת גם היא ריכוזיות מסוכנת למשק.

בתי המשפט מחילים חובת זהירות וחובת אמון על בעלי מניות ובמקרים חריגים (לא מעטים, לצערינו) אף "מרימים" את מסך העירבון המוגבל. יש גם די הרבה הגנות על בעלי מניות המיעוט מפני בעלי מניות הרוב, חוקים שמסדירים עסקאות עם בעלי עניין, החלת ממשל תאגידי (דירקטורים חיצוניים, וועדת ביקורת) ועוד.

חוק החברות הוא החוק שהמשתנה בקצב הכי גבוה בארץ. יש תיקונים מידי שנה-שנתיים, שסוגרים עוד פינות ופרצות ומצרים צעדים של בעלי שליטה שמנסים לעשוק את המיעוט, את בעלי חוב וכו'.

כמובן שהמצב רחוק מלהיות מושלם, אבל יש תקווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אפשר להגיד את זה,

אבל אז נהיה מטומטמים. :) ניסיונות להקצין לאבסורד הם לרוב מטומטמים.

סה"כ הוא אמר דברים פשוטים מאוד. אם לא הבנת, תקרא עוד קצת ותחשוב.

מאוד בוגר לעבור לקווים אישיים, ממש כיף לנהל דיון עם אנשים כמוך.

לא הבנתי, בוא תועיל בטובך ותסביר לי ובכך תחסוך תגובות מיותרות וחלוקת תארים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי מי שאומר שישראל מקום מעולה לגור בו אני מציע לו להשוות למדינות הסקנדינביות ועל גרמניה..בדרך כלל כשמשווים לנושא של מערכת הבריאות משווים לארצות הברית, שם הביטוח שיורד לך מהמשכורת הוא לא חובה.

וכאשר מדברים על השכלה - בארצות הברית ההשכלה הגבוהה הרבה יותר יקרה, מה שכן לפחות את ההלוואה מחזירים בסיום הלימודים ולא תוך כדי.

אבל במדינות שאליהם אנחנו משווים - הכל יותר טוב, הבריאות יותר זולה, החינוך הגבוה חינם, החינוך הרגיל עם כיתות נורמליות, כל דבר יותר זול, שלא נדבר על דברים כמו נישואים אזרחיים וחוסר תלות בגוף הרבנות המהולל שלנו.

חופשת לידה של 50 שבועות בקנדה(אני יודע שזה לא אירופה אבל הרבה ישראלים עושים רילוקיישן לשם), 44 בנורווגיה .

מה שכן - בזכות התנאים הסוציאליים של אותן מדינות, יש את החסרון הענק בלגור שם - הערבים שמשתלטים !

לצורך העניין בוא נשווה לגרמניה...אני עד עכשיו מחפש מה פחות טוב שם מפה...וחוץ ממזג האויר והעובדה שהיטלר שלט שם אני לא מוצא.

אני חושב גם שמה שמעיק עלינו ה"מתלוננים" זה העובדה שכדי להתעשר, בוא נודה בזה, צריך כסף, צריך הון ראשוני.

אתה רוצה להתעשר מדירות ? אתה צריך כסף לקנות דירות.

אתה רוצה להתעשר מהקמת חברה ? זה ממש לא בא בחינם.

אתה רוצה להתעשר מפתיחת חברת טלקום ? צריך חתיכת סכום ראשוני.

הסיבה לריכוזיות המהוללת שהוצגה פה בויקיפדיה זה בדיוק מאותה סיבה, בעזרת הכסף עושים עוד הרבה כסף.

הבעיה היא שלנו, מעמד הביניים, לא יכולים להשיג הון ראשוני כל כך גבוה - לא יתנו לנו כסף להקים חברת טלקום !

אולי זה מוצדק, אולי זה לא מוצדק, אני משער שכל מקרה לגופו.

מה שכן, למי נותנים הלוואות שמנות ? לאנשים עם הכסף....שזה בהחלט נשמע מוצדק, כי יש לתשובה כסף להחזיר, אבל זה לא מדוייק !

קודם כל - כאשר אחד מהעשירים שלנו, כמו תשובה או לבייב או כל אחד אחר מלווה כסף....הוא לא מלווה את זה על גבו - הוא מלווה על חשבון החברה שלו...וה"בערבון מוגבל" מגן עליו (ברוב המקרים).

וכאשר אין לו כסף...בניגוד לבנאדם שהלווה הון ראשוני להשקעה בדירה, העשיר שלנו בחלק לא קטן מהמקרים, אם לא ברוב המקרים מקבל תספורת.

אגב, השופט שהיה אחראי על התיק של אידיבי והסדר החוב וכו', שבסופו של דבר נעשה צדק (ותאמין לי נעשה "צדק" כי היה אינטרס לאנשים מסויימים שהובילו את המהלך), ציין בפירוש באחד מההרצאות שנתן לסטודנטים, שהתספורת המדוברת של אידיבי היא מבין הקטנות בשוק, ושאף אחד לא מספר לציבור על התספורות הגדולות שמתרחשות כל הזמן.

האם לעשות תספורת זה דבר נכון ? כלכלית, בחלק מהמקרים - זה נכון.

אני זוכר כאשר התחיל כל הנושא הזה של אידיבי...סבר פלוצקר כתב כתבה ממש מרתקת על כל התספורת הזאת.

הוא ציין שמבחינה כלכלית, כדאי לבנק לעשות תספורת, אבל לא בגלל שהגישה של תספורת נכונה, אלא בגלל שמישהו עשה עסקה ממש לא טובה כאשר הלווה את הכסף.

העירבון שהבנק לקח בשביל ההלוואה של אידיבי היא שיעבוד מניות במידה ואין החזר חוב....נשמע טוב נכון ?

אז מסתבר, שאם הבנק עושה שיעבוד למניות - מחיר המניות קורס.

למה ?

כי אסור לבנק לנהל את החברה שהוא משעבד, וברגע שהוא משעבד ומעיף את הבעלים הנוכחי, לא יהיה מי שינהל את החברה עד שיקנו אותה.

אז סבר פלוצקר הסביר את זה כך.

אם הבנק ישעבד את המניות, ויקח את המושכות מהבעלים הנוכחי, הוא לא יאבד "רק" את התספורת אלא כמעט את הכל.

ואם הבק לא ישעבד, ויעשה רק "תספורת", אז הבנק יפסיד רק את התספורת.

אז מה נכון לעשות ?

הנכון הוא לבדוק מי אישר את ההלוואה המגוכחת הזאת - ולזרוק אותו לכלא.

בסוף הגלגל התגלגל אחרת, היו אנשים מקושרים שדאגו להפעיל את הנקודות הנכונות כדי לגרום לפופוליזם הנכון, ובסוף אנחנו הציבור דווקא יצאנו שמחים.

ברוב המקרים - אנחנו אלו שיוצאים עם הפסדים (כי משקיעים את הכסף שאנחנו שמנו בקופות פנסיה, גמל וכו') ואף אחד לא שואל אותנו מה לעשות, אף אחד לא מפצה אותנו.

יותר מזה - כאשר מגדל או כל חברה אחרת רושמת לך בדוח הרבעוני תחת רווחים לפנסיה שלך "מינוס X כסף" - זה לא מונע ממנה לקחת ממך דמי ניהול וכו'.

בעצם - החברות האלו מתוגמלות אם הן הפסידו לך כסף ואם הן הרוויחו לך.

והמנכ"לים שלהם שמקורבים לצלחת, כמו מנכ"לית בנק לאומי שאישרה את ההלוואה לאידיבי שמקושרת במקרה לנוחי דנקנר, יקבלו בונוס שמן ועסיסי בלי קשר לתוצאות.

בקיצור, כאשר אני אומר שכדי להיות עשיר אתה צריך לרשת את זה...זו הכוונה.

בודאי שיש יוצאים מן הכלל, אנשים שהתחילה מלמטה ועלו, אם זה רמי לוי, ואם זה ביל גייטס.

ויש אנשים כמו האחים עופר, שרי הריסון, שלא התחילו מאפס....התחילו עם הרבה מאוד אפסים בבנק - וככה זה עם רוב העשירים !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי מי שאומר שישראל מקום מעולה לגור בו אני מציע לו להשוות למדינות הסקנדינביות ועל גרמניה..בדרך כלל כשמשווים לנושא של מערכת הבריאות משווים לארצות הברית, שם הביטוח שיורד לך מהמשכורת הוא לא חובה.

וכאשר מדברים על השכלה - בארצות הברית ההשכלה הגבוהה הרבה יותר יקרה, מה שכן לפחות את ההלוואה מחזירים בסיום הלימודים ולא תוך כדי.

אבל במדינות שאליהם אנחנו משווים - הכל יותר טוב, הבריאות יותר זולה, החינוך הגבוה חינם, החינוך הרגיל עם כיתות נורמליות, כל דבר יותר זול, שלא נדבר על דברים כמו נישואים אזרחיים וחוסר תלות בגוף הרבנות המהולל שלנו.

חופשת לידה של 50 שבועות בקנדה(אני יודע שזה לא אירופה אבל הרבה ישראלים עושים רילוקיישן לשם), 44 בנורווגיה .

היה מישהו בדיון הזה שאמר שישראל היא מקום מעולה לגור בו? זכור לי שאמרתי שאני לא מסכים עם הטענה שזה מקום חרא לגור פה, אבל לא שזה מקום מעולה. כי יש הרבה באמצע, אתה יודע...

אפשר להשוות לגרמניה ולסקנדינביה, ואפשר להשוות גם למדינות אחרות. אפילו לא צריך להשוות לאפריקה. לא חסרות מדינות נורמליות, מפותחות טכנולוגית, עם המון אנשים משכילים. רוסיה, הודו, אירן... היית רוצה לגור שם?

לא חוכמה לקחת רק את המדינות שמראש ידוע עליהן שרמת החיים שם גבוהה יותר, ולהשוות רק אליהן ואז לצעוק כמה שחרא פה. כן צריך לשאוף להשתוות לאלה שלפניך ולא לאלה שמאחוריך. אבל צריך לקחת דברים בפרופורציה.

הסיבה לריכוזיות המהוללת שהוצגה פה בויקיפדיה זה בדיוק מאותה סיבה, בעזרת הכסף עושים עוד הרבה כסף.

הבעיה היא שלנו, מעמד הביניים, לא יכולים להשיג הון ראשוני כל כך גבוה - לא יתנו לנו כסף להקים חברת טלקום !

נכון, אבל כן יתנו לך הלוואה להקים חברה קטנה. ואם תצליח ותתעשר ויהיו לך כמה מיליונים, כבר יתנו לך הלוואה יותר גדולה וכך הלאה.

כל אחד מתחיל מאיפשהו. אותם אלה שירשו הון של עשרות מיליונים ומיליארדים - זה כי מתישהו ההורים שלהם או הסבים שלהם התחילו בקטן והצליחו בגדול.

כמעט אף אחד לא מכחיש שיש עיוותים במערכת, ושהון מושך הון ושלפעמים ההחלטות במערכת הכלכלית הן מטומטמות או מתקבלות משיקולים לא ענייניים ולא לתועלת הכלל, אלא לתועלת פרטית שהיא לפעמים אפילו לרעת הכלל. גם כמעט אף אחד לא מכחיש שיש (תמיד יש) מקום לשיפורים ולתיקונים.

חשוב להבין שבכל מערכת תמיד יהיו כאלה שינצלו פרצות וימצאו דרכים לכופף את המערכת לתועלתם האישית. אפשר לשאוף למזער תופעות כאלה, אבל למגר אותן לגמרי אי-אפשר, כי גם אם תשבור את המערכת לגמרי - תקום אחרת במקומה וגם שם יימצא מי שינצל אותה.

אבל אין שום רוע מובנה בזה שאנשים יכולים להתעשר ומתעשרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב גם שמה שמעיק עלינו ה"מתלוננים" זה העובדה שכדי להתעשר, בוא נודה בזה, צריך כסף, צריך הון ראשוני.

אתה רוצה להתעשר מדירות ? אתה צריך כסף לקנות דירות.

אתה רוצה להתעשר מהקמת חברה ? זה ממש לא בא בחינם.

אתה רוצה להתעשר מפתיחת חברת טלקום ? צריך חתיכת סכום ראשוני.

זה לא נכון. טוב זה כן נכון, אבל אתה שוכח פרט חשוב, שממש לא חייב שהכסף יהיה שלך. יש משקיעים, יש הלוואות, יש חברים ואפילו crowd funding. אם כבר ההפך, הקצב שבו דברים הזויים (כמו סלט תפוחי אדמה שהיה בקיקסטארטר) מגייסים כספים היא מטורפת.

ויש אנשים כמו האחים עופר, שרי הריסון, שלא התחילו מאפס....התחילו עם הרבה מאוד אפסים בבנק - וככה זה עם רוב העשירים !

הכללה דמגוגית. כבר הבאתי דוגמאות לאנשים שהתחילו עם כלום, או כאלה שנולדו למיליונרים. אין פה ממש רוב או לא רוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בעצמי הבאתי דוגמאות לאנשים שהתחילו בלי להיות עשירים כמו ביל גייטס ורמי לוי.

אני רק מציין ומדגיש ואומר - שתראה את הסרט IN TIME - הוא ממש משקף את המצב , וזה ממש כך !

אגב סרט דוקומנטרי גאוני ! ענק ! שבאמת משאיר אותך עם פה פעור - INSIDE JOB

http://www.imdb.com/title/tt1645089/

לדעתי סרט שצריך להכניס לתוכנית החינוך !

בסרט הזה מוסבר בצורה מדהימה למה הייתה הנפילה האחרונה של ארצות הברית עם המשכנתאות , מראים מה קרה מאז , הנפילות הקודמות.

מציגים לך דברים שאני הייתי עם פה פעור במהלך כל הסרט !

כמו מה קרה לAIG, מה לא קרה למנכ"לים שגרמו לנפילה הכלכלית, במה הם זכו (משרות במשרד האוצר האמריקאי), מה קרה לחברות הענקיות שפשטו רגל (קיבלו כסף) וכו'.

מרגע לרגע נדהמתי יותר יותר עד כמה אנחנו, האזרח הפשוט, פשוט לא יודע כלום ממה שהולך מאחורי הקלעים.

אני ממליץ לכל אחד מכם לצפות בסרט הדוקומנטרי הזה, ואז לחזור לדיון !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...