אנשים עשירים. - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אנשים עשירים.

Sargon

Recommended Posts

זה כן מעניין איך אנשים הרוויחו את הכסף. יש עקרון דמוקרטי שאומר שוויון הזדמנויות, אבל כנראה שבאולגרכיה שאתה רוצה שתהיה בישראל אין מקום לעקרונות כאלה.

העניין הבסיסי הוא איך אתה מרוויח הרבה כסף אם אין לך הון התחלתי שירשת מההורים ואם המשכורות במדינת מגוכחות לעומת העלויות?

או שאתה מרוויח מסטארט אפ שהשקיעו בו או שאתה מרמה וגונב. אין הרבה אפשרויות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 208
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אבל כנראה שבאולגרכיה שאתה רוצה שתהיה בישראל אין מקום לעקרונות כאלה.

מצטער, אבל אתה כנראה לא מבין כלום ממה שאני מדבר איתך.

בקיצור, צא להפגין במאבק על הקוטג' הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר כמה אנשים עשירים, שהתעשרו מעבודה קשה\ירושה טובה ואז עבודה קשה, בכל מקרה הרבה מהם התחילו מכלום ואנשים מאוד ישרים וטובים...

לא מבין למה עינייך צרות על אחרים ואתה מכליל המון אנשים במסע הצלב שלך, יש המון אנשים עשירים שהתעשרו בכבוד ויושר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויש לא מעט שלא. ויש גם לא מעט שהתעשרו "בצדק", אבל על אנשים אחרים בעלי אופי חיים דומה למדי (השכלה/כישורים/מאמצים) ה"צדק" הזה לא חל. הוא באופן מפורש ציין שהבעיה היא עם עשירים שהתעשרו בגלל עיוותים ולא בגלל נטילת סיכונים, כישורים משובחים או עבודה קשה.

לגבי הדירה:

אני לא אזרוק מספר, אבל סביר מאוד להניח שהיא מאוד זולה...

מה אתה מנסה להגיד בזה אבל? שישראל חרא של מקום לחיות בו? זה כבר ידוע.

אל תשכח שבארה"ב פשוט יש המון שטח. המון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה מישהו טען שיש בעיה עם עשירים שהם אנשים טובים ועשו את הונם בעבודה קשה ?.

הבעיה היא שבוגר אוניברסיטה בתואר הנדסי כבר לא יכול להיות בטוח בטיב חייו . (בארץ)

אם מישהו הלך ולמד קשה והגיע להיות בוגר אוניברסיטה במקצוע הנדסי והוא לא ייצא ממרוץ ההעכברים הזה עד גיל 68 , אז יש בעיה .

אנשים לומדים/עובדים קשה , ועדיין זה לא מספיק .

הם "טובים" פחות ?.

ואני בכלל לא מעלה את זה שלא כולם יכולים להיות מהנדסים , זו פשוט מחשבה מטופשת .

אם אני לומד אומנות - לא מגיע לי חיים טובים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מגיע לך שום דבר בגלל מה שאתה לומד. מה שאתה לומד הוא כלי לפתח את עצמך כבן אדם ולעזור לך להיות אדם שתורם לשוק.

כך או כך, לאדם שתורם את חלקו לשוק/חברה ויש תועלת כלשהי במה שהוא עושה, מגיע לחיות בצורה מכובדת. גם אם הדבר שהוא עושה לא דורש להיות גאון הדור/עילוי/יזם על.

- - - תגובה אוחדה: - - -

אם מישהו הלך ולמד קשה והגיע להיות בוגר אוניברסיטה במקצוע הנדסי והוא לא ייצא ממרוץ ההעכברים הזה עד גיל 68 , אז יש בעיה .

גם בגיל הזה הוא לא יוצא. בימינו הוא צריך לממן את הילדים שלו בגיל הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה "מגיע לי"? ממי, מהמדינה? בנים של עשירים לא מקבלים חיים טובים מהמדינה. הם מקבלים חיים טובים מאבא שלהם. וכן - בהחלט מגיע לכל אחד חיים טובים מאבא שלו, אם האבא יכול לתת.

לא יודע מה הקשקוש הזה של "כל בני האדם נבראו שווים". זה בבירור לא המצב, ואין שום דבר שבאמת אפשר לעשות בנושא. רק מי שנולד למשפחה עשירה מפריע לך? ומה עם מי שנולד גאון, ועובר לימודים ואוניברסיטה בלי מאמץ (ואולי גם בלי כסף בגלל מלגות), ומוצא בקלות עבודה טובה ועושה אותה בקלות - וכל זה רק כי כשחילקו לתינוקות שכל הוא הגיע ראשון, ואין שום "אפליה מתקנת" שאתה יכול לעשות בנושא, וכל הטיפשים אכלו אותה ומתים מקנאה? מה עם מי שנולד עם חוש אמנותי כלשהו (ציור/נגינה וכד'), ביחס לחבר החרש שלו שממש רוצה ללמוד לנגן? איפה שוויון ההזדמנויות של כל האנשים האלה? ואם מישהו ממש רוצה להיכנס להריון וללדת ולא יכול כי הוא גבר וככה הוא נולד, ושום דבר שבעולם לא יעזור לו (גם לא "שינוי מין")? וכן הלאה.

בפשטות, אין כזה דבר שוויון הזדמנויות אבסולוטי, ואין אף אחד שחייב לספק לך את זה. כל אחד נולד עם הנתונים שלו: אחד עשיר, אחד חכם, אחד יפה. לא כל דבר חייב להיות הוגן, ולא כל אחד חייב (או יכול) לקבל נתוני פתיחה שווים לאחר. אין שום סיבה או אפשרות שהמדינה (או כל גורם אחר) תתערב בנתוני הפתיחה שמישהו קיבל ותנסה ליצור "שוויון" מלאכותי, זה רק יגרום ליותר נזק. (המדינה כן חייבת למנוע אפליה בקבלה לעבודה או בקבלת שירות כלשהו מסיבות לא קשורות לאופי העבודה או השירות, אבל זה עניין בפני עצמו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויש לא מעט שלא. ויש גם לא מעט שהתעשרו "בצדק", אבל על אנשים אחרים בעלי אופי חיים דומה למדי (השכלה/כישורים/מאמצים) ה"צדק" הזה לא חל. הוא באופן מפורש ציין שהבעיה היא עם עשירים שהתעשרו בגלל עיוותים ולא בגלל נטילת סיכונים, כישורים משובחים או עבודה קשה.

הנקודה היא כזו - המסלול הסטנדרטי שבו מתפתח אדם במערכת החינוך הסטדנרטית מתאים רק עד רמה מסוימת.

אם נתעלם לרגע מפקטור המזל, שבא לידי ביטוח בכל מקום ובכל זמן - הרי שאפשר לומר שעד לרמה מסוימת של "עושר" - יש קורלציה לא רעה בכלל בין שילוב הכישורים הסטדנרטי (השכלה, ידע, חוכמה, עבודה קשה) לבין מידת העושר של אדם.

אבל בשלב כלשהו, מעל לרמת עושר כלשהי, הקורלציה נשברת לחלוטין. היא לא קיימת. פשוט כי כדי להתעשר מעל לרמה מסוימת הכישורים הסטנדרטיים לא רלוונטיים. צריך סט כישורים אחר.

עכשיו, השאלה היא, ששאלו כבר די בהתחלה ולא ראיתי תשובה עליה - למה אתה מתכוון כשאתה אומר "עשיר"?

האם עשירון עליון נחשב "עשיר"? אם כן, הרי שלהיכנס לעשירון העליון אפשר בלי שום בעיה רק על סמך אותם כישורים סטנדרטיים. יש מלא משרות רגילות לחלוטין, של שכירים, שאם במשק הבית שלך שני בני הזוג עובדים במשרות כאלה - אתם אוטומטית בעשירון העליון בלי שום קונצים. וסביר להניח, שמשק בית כזה, אם מתנהל נכונה, לעולם לא יסבול ממחסור ויוכל להרשות לעצמו חיי נחת ודירה טובה בכל מקום בישראל (כן, גם במחירי הדיור של היום).

אבל להיות מולטי-מיליונר, מיליארדר, טייקון? מעבודה קשה עם סט הכישורים הסטנדרטיים? אי-אפשר, וגם מעולם לא היה אפשר. לא בארץ ולא בשום מקום אחר.

מה אתה מנסה להגיד בזה אבל? שישראל חרא של מקום לחיות בו? זה כבר ידוע.
כמה שזה "ידוע", ככה זה גם לא נכון.

זה שבישראל יש בעיות קשות שדורשות תיקון - זה נכון. אולי יותר מאשר ברוב (כל?) המדינות המערביות. עדיין, חיים פה לא רע בכלל, וסטטיסטית, רוב האנשים בעולם חיים ב"חרא" יותר גדול מאשר בישראל.

הבעיה היא שבוגר אוניברסיטה בתואר הנדסי כבר לא יכול להיות בטוח בטיב חייו . (בארץ)

ראשית - ע"ע למעלה. בוגר אוניברסיטה בתואר הנדסי - יכול להיות בטוח בטיב חייו, אם הוא (א) טוב במה שהוא עושה, (ב) מתנהל נכון כלכלית.

אלא אם כן ההגדרה שלך ל"חיים טובים" זה לחיות ברמה של תשובה, גיידמאק וחבר'ה כאלה - אז, שוב ע"ע למעלה.

לגבי "יש בעיה אם אדם לא יכול לצאת ממרוץ העכברים עד גיל 68" - אני לא מסכים עם זה שיש בעיה. למה, בעבר מהנדסים היו עובדים 20 שנה ופורשים עם וילה בקאריבים? זה מעולם לא היה המצב. עובדים שכירים פשוטים תמיד היו עובדים עד גיל פרישה. בכלל המושג הזה - "מרוץ העכברים" הוא מושג מודרני לגמרי, והדבר הראשון שמלמדים אותך בהקשר הזה היא שאי-אפשר, ומעולם לא היה אפשר, לצאת מ"מרוץ העכברים" בשיטה הסטנדרטית של "לימודים - מקצוע - עבודה".

אין פה שום דבר שייחודי לישראל וגם לא שום דבר שייחודי לתקופה האחרונה.

לא מגיע לך כלום, בלי קשר למה שלמדת.

אתה רוצה חיים טובים? סדר לעצמך חיים טובים. אתה חושב שאם למדת אמנות (או "אומנות"? אלה דברים שונים), מישהו אוטומטית צריך לשלם לך משכורת כל ימי חייך בלי קשר למה אתה עושה? אתה חושב שזה מתישהו היה ככה איפשהו? רק תבדוק כמה אמנים דגולים חיו בעוני כל ימי חייהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כן מעניין איך אנשים הרוויחו את הכסף. יש עקרון דמוקרטי שאומר שוויון הזדמנויות, אבל כנראה שבאולגרכיה שאתה רוצה שתהיה בישראל אין מקום לעקרונות כאלה.

העניין הבסיסי הוא איך אתה מרוויח הרבה כסף אם אין לך הון התחלתי שירשת מההורים ואם המשכורות במדינת ישראל מגוכחות לעומת העלויות?

או שאתה מרוויח מסטארט אפ שהשקיעו בו או שאתה מרמה וגונב. אין הרבה אפשרויות אחרות.

שקר! עניין ערך דמוקרטיה http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%9E%D7%95%D7%A7%D7%A8%D7%98%D7%99%D7%94

אני לא מבין על מה אתה בוכה? שיש אנשים שיש להם ולך אין? אז אולי במקום לבכות לך תרים סטאראפ?

אני אצטרף לכל השאר: "לא מגיע לך כלום". אנשים שכל הזמן חושבים ש"מגיעה להם" כי המדינה היא מדינה דמוקרטית, חיים באשליה. אף אחד לא ינגב לכם את הטוסיק. עבודה פשוטה כל אדם בעל שתי ידיים וקצת שכל יכול למצוא. רוצה להצליח בגדול? כדי שתיקרע את התחת הרבה הרבה הרבה יותר מאשר ללכת להרצאות באוניברסיטה ולהעתיק מרפרנס כמה ימים לפני זה. לא צריך לעשות מאוניברסיטה משהוא עילאי שכל מי שעבר אותה הוא גיבור על.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי , אתם ישר הלכתם לטפל .

1.אם אני לומד אומנות/אמנות/פסיכולוגיה/וואטאבר , לא ראוי שתהיה לפניי האפשרות להתפתח ? , לעבוד במה שאני אוהב ? .

2.וכן , אם אני חי במדינה מערבית , מתקדמת , שילמתי מיסים כל חיי , שירתתי בצבא , ובכללי עשיתי את כל חובותיי מעל ומעבר , לא ראוי שיהיו לי חיים סבירים ? .

לא ראוי שתהיה לי היכולת להרשות לעצמי איכות חיים בסיסית ? . (אף אחד לא מדבר על אחוזה.. )

3.האם ראוי שאיזה "עשיר" יעשה לפנסיה שלי תספורת ושלוש שנים לאחר מכן יבנה אחוזה חדשה ?

4.בעצם אתם טוענים , שבין האזרח לבין המדינה יש מערכת יחסים חד-כיוונית ,שבה האזרח משלם מיסים , משרת בצבא , וכדומה .

מנגד המדינה תעניק חינוך קלוקל , בטחון חלקי , מע. על סף התמוטטות וזהו ? (אה , ותו"כ תפרנס מ-ל-א מאעכרים ומקורבים)

יש כאן מלא בעיות . שרק הולכות ומחמירות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל למה אתה ממשיך לזיין בשכל סתם?

1) יש לך אפשרות להתפתח בכל מקצוע שתלמד ולעבוד בו ולהתפרנס בכבוד.

2) יש לך אפשרות לחיים סבירים ואפילו טובים. חיים סבירים יש לרוב המוחלט של האנשים בישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Lior A

1. לא משנה מה למדת. עצם העבודה שלמדת משהוא (בין אם זה פסיכולוגיה או עריכת דין) לא מקנה לך שום התחייבות של אף גורם שתיהיה לך אפשרות להתפתח. יש בעולם ערוכי דין כושלים ואומנים מוכשרים וההיפך. אתה מחליט אם הלתפתח או לא. הבעיה של רוב האנשים שהם מפסיקים להתפתח אחרי האוניברסיטה. דוגמא מתחום שקרוב יותר אלי: למה לדעתך אומרים שאין למתכנת שום יכולת לשרוד מעבר לגיל 40-45 במקצוע? אומרים את זה כי כל אחד שרוצה להיות מתכנת הולך לאוניברסיטה, לומד אסמבלי ל PDP11, יוצא מהאוניברסיטה ומפסיק להתפתח. אבל העולם לא עומד במקום, ולכן אתה הופך מהר מאוד ללא רלוונטי. תפנימו תואר זה לא לכל החיים. מי שמפסיק ללמוד אחרי התואר יכשל.

2. אנשים שרוצים חיים סבירים, עושים משהוא בשבילם. כל השאר יושבים בארומה, מעשנים סיגריה ושותים קפה ב 20ש"ח ובוכים למה חרא פה.

3. צרות עין? בסופו של דבר את הפנסיה שלך אתה תקבל. ואם לדעתך כל כך קל לבנות אחוזת, תלמד לעשות "תספורות" לפנסיה של אחרים.

4. לא יודע לגבי חינוך מקולקל, אני רחוק ממערכת החינוך. אבל לגבי בטחון, אתה רוצה לומר לי שהבטחון פה חרא? או שהרפואה פה חרא? אז יש בעיות, ויש אנשים שמנסים לתקן אותם ומנגד יש את אלה שבוכים שחרא פה. אתה כנראה משתייך לקבוצה השניה. עם גישה כזאת ספק אם ישתנה פה משהוא. ואיך כל זה קשור לעשירים? חרא פה כי לעשירים יש אחוזות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי התעלמות מבעיות , אף פעם לא תפתור את הבעיות עצמן .

התעלמות רק מחריפה . וכן , אני חופר .

הבעיות הן : שחיתות עצומה בשלטון הציבורי , מערכת חינוך שמאבדת מורים טובים למערכות הפרטיות , רפואה שלא התאימה את עצמה למספר חולים הולך וגדל , בטחון , שעוצם את עיניו למראה איום לאזרחי ישראל .

לא אמרתי ש"חרא" פה . ותאמין לי שאני מסודר .

אני מנסה להסביר אבל אתם מסרבים להקשיב ואני אשמח אם תסתרו אותי . (או שאני , כהרגלי , מסביר את עצמי ממש גרוע..)

אם ישראל לא תדאג לאזרחיה אפילו העשיר ביותר יתקשה לשרוד . (אני מקצין..).

אני אביא דוגמאות :

בחינוך יש פערים .

מערכת ציבורית מושחתת (ע"ע רפי רותם , גבי אשכנזי , פישר רנואל , פינטו והניצבים , פואד , אולמרט , ייתכן שטרית ועוד רבים אחרים.)

בטחון . (דבר עם תושבי הדרום ובעוד כמה שנים עם תושבי הצפון).

מערכת (שלושת הקופות בגרעונות , נפילת הדסה )

מקרה השייטים . (קישון).

מערכת פיננסית (תספורות לכספי ציבור כמעט ע"ב שנתי , אם לא חודשי)

ד"א ,

מקרה רפי רותם , באמת מהמם .

זה לא קשור לעשירים , זה אופטופיק קטן שאני ממש רוצה לסיים .

בעשירים ,

הכוונה לעשירים שעשו את הונם בדרך לא ראויה . ואולי הבעיה האמיתית איתם היא לא העושר עצמו , אלא המוסריות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היחיד שמסרב להקשיב פה הוא אתה.

אתה אומר "תסתרו אותי" - סתרו אותך. אמרתי לך שאתה מזיין בשכל, ואני חוזר על זה שוב - "אתה מזיין בשכל".

למרות שכל הבעיות שאתה מתאר אמיתיות, עדיין אזרחי ישראל חיים יותר טוב, בטוחים יותר ומקבלים שירותי טובים יותר מאשר רוב האנשים בעולם.

ובנוסף - אף אחד לא מתעלם מהבעיות שציינת. יש אנשים שעמלים כל הזמן בנסיון לתקן אותן. זה לא קל, ואם אתה חושב שאתה רוצה / מסוגל לעזור בפתרונן - תצטרף לאנשים אלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שכל הבעיות שאתה מתאר אמיתיות, עדיין אזרחי ישראל חיים יותר טוב, בטוחים יותר ומקבלים שירותי טובים יותר מאשר רוב האנשים בעולם.

זה קצת דמגוגיה

ההשוואה לא צריכה להיות ביחס לאפריקה/סין/הודו אלא לשאר העולם שדומה לנו כלכלית (למשל לפי פרמטר של תמ"ג).

כשחצי מהעולם מרוויח פחות מ100 דולר לחודש אז זה בהחלט נכון להגיד שמצבנו טוב יותר אבל זה לא הופך אותו לטוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...