אנשים עשירים. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אנשים עשירים.

Sargon

Recommended Posts

אני מתחיל לתהות כמה מהעשירים בישראל(ואולי גם בעולם) צברו את ההון שלהם בצורה הגונה וכמה מהם עשו את הכסף שלהם בעמצאות עבריינות ומרמה.

מכל האנשים העשירים או כמעט עשירים שיצא לי לדבר או לשמוע עליהם נשמע שכמעט אף אחד לא עשה את ההון שלו בצורה הגונה. בדרך כלל זה כל מיני טריקים ורמאויות שגובלות בפלילים ועבריינות.

יש מצב שרוב העשירים זה פשוט עבריינים שעוד לא נתפסו.

האמת לא נראה לי שניתן בכלל לצבור הון מבלי להיות רמאי אלא אם כן אתה נמצא באחת התעשיות שבהם זה אפשרי לקומץ אנשים להתעשר מבלי הרבה הון התחלתי. בדרך כלל מדובר בתעשיית ההיי טק, אבל זה לא אומר שבתעשיית היי טק אין גם הרבה רמאים.

מה אתם חושבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 208
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ואני חושב שאתה כותב דברים לא נכונים, כשאתה מתבסס על קנאה וצרות עין ולא על עובדות.

מעבר לכך, ההכללה שלך די רדודה, כמו כל ההכללות. אפילו לא טרחת להגדיר מהו "עשיר" בעיניך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עובדתית יש כל מיני אופציות להתעשרות יותר מהירה שהן גובלות בלהיות לא חוקיות או שהם ממש לא חוקיות ופשוט קשה לעלות על זה.

העניין הוא שאני לא רואה ממש הרבה אופציות להתעשרות בדרך הגונה. או שאופציות כל כך איטיות ומלאות סיכון שגם אם תצליח להתעשר ייקח לך אוליי 50 שנה. מלבד בהיי טק כמובן שכל אידיוט יכול לכתוב אפלקציה שעם הרבה מזל או לא תהפוך לוויראלית.

חוץ מזה שרוב האנשים העשירים שיצא לי לשמוע אותם מדברים נוטים לצחוק על איך שהם יכולים לזרוק עשרה מיליון שקל בתור בדיחה או כל מיני "הרפתקאות" איך הם סידרו את כולם בשביל להרוויח כסף.

- - - תגובה אוחדה: - - -

NAT64X יש הרבה טריקים שאתה יכול לעשות בשביל להרוויח כסף, אתה רק צריך לשקר הרבה ולכופף קצת את החוק. אם לא אכפת לך לעשות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבודה רגילה בהייטק אי אפשר להתעשר באמת, לא היום. אפשר לחיות טוב, להיות אמיד, אבל לא להיות מיליונר.

בשביל זה צריך להיות למשל יזם. לא משנה אם יזם בהייטק או בכל תחום אחר. תכונות האופי של יזמות די נדירות באוכלוסיה, זה ממש לא מתאים לכל אחד.

עוד אפשרות היא להיות בשורה הראשונה של מנהלים, עורכי דין בכירים, רואי חשבון... אבל כמה כאלה כבר יש? הם ספורים.

יכול מאוד להיות שתכונות אופי של יזם מצליח כוללות גם אכזריות עסקית ויכולת לדרוך קצת על אחרים בדרך למעלה. אבל זה לא הופך אותם לעבריינים, אלא אולי לאנשים לא מאוד מוסריים.

אין לי מושג מי האנשים העשירים שנתקלת בהם... יכול להיות שזה בכלל כסף מההורים שלהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יזמים זה סוג אחר של חלאות.

אבל אני מדבר על אנשים שלא מתעשרים מזה שהם מצליחים לשכנע מצד אחד אנשים עשירים להשקיע בהם כסף.

אני מדבר על להרוויח כסף עם כל מיני טריקים. הטריקים היחידים שאני מכיר ושמעתי עליהם זה בנדל"ן ומיסים. אבל יכול להיות שיש טריקים בתחומים אחרים. ואני מדבר על להרוויח כסף כשאין לך שום הון התחלתי.

אני אתן לך דוגמא. למשל אתה יכול להשכיר דירה ממשהוא ואם הבעל בית או אף אחד אחר לא דוחף את האף שלו אתה יכול במקביל להשכיר את הדירה לכמה שותפים או סטודנטים ויש לך רווח נקי כל חודש עם כמעט אפס השקעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם נדל"ן זו יזמות. מדירה אחת או שתיים לא תתעשר. צריך לעבוד קשה ולצבור דירות רבות כדי להיות באמת עשיר. וגם זה סוג של יזמות שלא מתאים לכל אחד.

אתה חושב שזה פשוט להתעסק עם שוכרים ישראלים ממוצעים? שחלקם בעייתיים הרבה יותר מבעלי הדירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתתי לך רק דוגמא אחת יש הרבה דוגמאות. באמת נראה לך שאתה יכול להרוויח כסף מנדל"ן בדרך הגונה מבלי שאין לך הון התחלתי או מבלי שאתה עושה טריקים כאלה? אם זה היה המצב אז כולם היו יכולים לעשות את זה.

זה לא עיניין של להיות סופר גיבור או אופי מאוד מיוחד. זה רק עיניין של לעשות מה שאנשים אחרים לא היו עושים בדלל שהם אנשים הגונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NAT64X יש הרבה טריקים שאתה יכול לעשות בשביל להרוויח כסף, אתה רק צריך לשקר הרבה ולכופף קצת את החוק. אם לא אכפת לך לעשות את זה.

כמובן, קלי קלות.

אתה עני מבחירה, אני מבין? רק ה"מוסריות" שלך היא המכשול הגדול בדרך לכסף הגדול חחח

אתה שואל למה הם עשירים ואתה לא? כי הם חכמים ומוצלחים ממך.

תפסיק להסתכל בצלחת של אחרים, עשה כמיטב יכולתך ותן לגורל להכתיב את ההמשך.

עשיר זה מושג יחסי. לא כולם יכולים להיות ולא צריך לתת עין צרה באלו שהצליחה דרכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא חכמים ומוצלחים ממני, הם פשוט מוכנים לעשות מה שאני לא הייתי עושה בגלל שזה גובל בעבריינות.

למשל הדוגמא עם הדירה השכורה, הייתי גם יכול לעשות את הטריק של לשכור דירה ובמקביל להשכיר אותה לסטודנטים אבל אז לא הייתי יכול לחיות עם עצמי.

כנראה שאתה לא ממש מודע לכמה הבן אדם הממוצע אוהב כסף וכמה אנשים היו מוכנים ללכת רחוק(בדרך לא טובה) בשביל להרוויח כסף.

ההנחה שכל מי שהרוויח כסף זה אומר שהוא חכם ומוצלח והוא הרוויח את זה ביושר זו הנחה תמימה מאוד.

בא נגיד שחכם זה מישהוא כמו ניקולאס טסלה ועשיר זה מישהוא כמו פרנקלין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם העברינים חכמים ממך. אתה חושב שלהיות פושע זה קל?

תהיה הרמאי הכי גדול נראה כמה רחוק תגיע חח.

בהצלחה!

ואם היו נותנים לך הזדמנות היית עבריין בדיוק כמוהם ההבדל הוא שאין לך ביצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, טוב האמת אני מכיר כבר את התופעה שעבריינים, אנסים ורוצחים הם הגיבורי תרבות של האוכלוסיה.

אתה מעריץ את האנשים שהופכים את המדינה הזו להרבה יותר גרועה בשבילך לחיות בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשאל את עצמך, מה היית עושה אם היית מוצא למחרת מזוודה עם כמה מיליוני דולרים שהיית יכול לשמור לעצמך בידיעה שלא יהיו שום השלכות שליליות כלפיך?

האם היית עושה את הדבר ההגון ומחזיר לבעלים או שומר לעצמך את הכסף ותופס את הטיסה הראשונה לקריביים?

אם נהיה כנים אני לא בטוח שהייתי יוצא כזה צדיק, ומה איתך?

ואם אתה לוקח את הכסף אתה לא יותר טוב בכלום מאותם "עבריני הון" שלך.

ואני לא מעריץ שום דבר ולא מעודד פשע. אני פשוט מציאותי וכנה יותר ממך.

קל להיות צדיק כשמדובר בכסף קטן. שם לא טמון הנסיון האמיתי. אתה לא מכיר את עצמך עד שתקלע למצב כזה.

אתה עני כי אתה עני. לא מבחירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה שטויות והנחות אתה מדבר. אתה משליך את האופי החסר מצפון שלך עליי.

לא הייתי לוקח את המזוודה, כמו שלא הייתי אונס מישהי או הורג גם אם לא היו תופסים אותי.

זה בדיוק העיניין.

רוב בני האדם היו פשעים לא אנושיים אם הם היו יודעים שלא היו תופסים אותם.

יש אנשים שלא רוצחים אנשים רק בגלל שיתפסו אותם ולא בגלל שהם אנושיים.

ואני גם לא כזה עני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אדם עבד קשה , בנה עסקים וחברות , ובאמת השקיע מעצמו אז ממש אין לי בעיה שיהיה עשיר .

אני אפילו מאוד אעריך את זה אם במדינה שלנו אדם שעובד קשה יתוגמל בממון רב .

הבעיה מתחילה בדור שלאחריו , ילדיו הופכים לעשירים , ללא השקעת כל עבודה .

הם כל היום וכל הלילה מבלים ומי שמריץ אותם זה כל מיני יועצים , שבדר"כ נסתרים מהעין .

יכול להיות שהם קופצים לאיזה משרד או שניים , אבל זו לא העבודה הקשה שהוריהם השקיעו ..

האמת , שאיתם יש לי בעיה . יש לי בעיה עם אנשים עשירים , שלא עבדו קשה עבור ממונם .

הרי זה דיי מוציא אוויר מהמנטרה של "תעבוד קשה - תהיה עשיר" ומכניס אוויר למנטרה של "תוולד להורים הנכונים".

אני באמת חושב שצריך לעשות משהו לגבי זה ברמה הגלובלית (לפחות של מדינות המערב ) , אולי מס של 50% מעל לירושה של מיליארד .

הצאצא עדיין יהיה עשיר (מיליונר) וזה מספיק . לא צריך להפוך לחזירים . ואפילו יותר מזה אם הצאצא יהיה מיליונר - תהיה לו נקודת פתיחה יותר טובה משל הוריו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...