הוספת ראוטר משני להרחבת שטח הקליטה בבית דו-קומתי - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הוספת ראוטר משני להרחבת שטח הקליטה בבית דו-קומתי

Raanan30

Recommended Posts

היי.

אז ככה - בית דו-קומתי. תשתית , ספק ב' בינלאומי , 100MB. הראוטר\מודם (D-Link DSL-6740U) של יושב בממ"ד בקומה הראשונה והוא אמור לספק לכל הבית גישה. בפועל בקומה למעלה הקליטה די עלובה, ולהעביר את הראוטר מהממ"ד לחדר אחר לא עזר משמעותית. הראוטר מחובר לקיר בממ"ד, ממנו יוצאים חיבור קווי לסוויץ' של Yes (שמאפשר שימוש ב VOD לממירים בחדרים אחרים), חיבור קווי למדפסת וחיבור קווי למתאם חשמל TP-Link PA4010 שמספק חיבור קווי לאחד החדרים בקומה העליונה.

סך כל החיבורים בקומה העליונה (הבעייתית):

חדר א' - ממיר YES חדש שהותקן השבוע ועוד לא מחובר. דורש חיבור קווי ללא סוויץ' של YES מאחר והוא יושב על קו YES אחר.

חדר ב' - מתאם רשת חשמל TP-Link PA4010 שמקבל מהתאום שלו שמחובר לראוטר בממ"ד - מספק חיבור קווי לממיר YES שנמצא בחדר.

אני רוצה לנסות לתפוס כרגע שתי ציפורים במכה - לספק חיבור קווי לממיר YES בחדר בקומה העליונה בו אין חיבור כזה, ולהרחיב את עוצמת ושטח הקליטה האלחוטית בקומה.

יש לי 2 רעיונות, לא יודע איזה מהם ריאלי יותר, אשמח אם תספקו דעה או אופציה אחרת משלכם:

אופציה א' - לקנות מתאם חשמל TP-Link PA4010 נוסף, לשים אותו בחדר בקומה העליונה שבה אין גישה קווית ואז לקנות ראוטר נוסף ולחבר אותו קווית למתאם החשמל כך שהראוטר החדש יוכל לספק חיבור קווי לממיר המדובר, וגם יספק גלישה אלחוטית חזקה ויציבה לכל הקומה.

אופציה ב' - לקנות רק ראוטר חדש, ולחבר אותו בצורה אלחוטית (אם זה בכלל אפשרי שהוא גם יקלוט אות וגם ישדר אותו הלאה...?) אל הראוטר שבממ"ד ואז כמו הנ"ל, גם תהיה גישה קווית לממיר וגם כיסוי קליטה לכל הקומה.

מה הייתם מציעים? ובנוסף, מה לוודא כשאני קונה את הראוטר החדש כך שבקומה השניה מהירות הגלישה תהיה כמו זו בקומה הראשונה? הראוטר הקיים הוא 300MB, VDSL (לא מבין בזה יותר מדי, אבל זה נתפס לי בעין כגורם משפיע... icon_smile.gif)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית לא אוהב את כל הפתרונות של מתאמים על רשת החשמל... לא יודע לא מתלהב מהם יותר מידי.

אין לך אופציה לקנות ראוטר נוסף ולחבר אותו בכבל לראוטר הראשון? זה יהיה הכי אידאלי.

אם אתה כבר קונה ראוטר חדש בכל מקרה אז אולי שווה לך לחשוב על אופציה שבה ראוטר אחד מכסה את הקומה למטה (עדיף להוציא אותו מחוץ לממד ומקסימום להעביר כבל לתוך הממד ע"י קדיחת חור בקורה או משהו) והראוטר השני יכסה את הקומה למעלה.

כמובן אפשר לחבר אותם בצורה אלחוטית. מומלץ לחבר את השני במרחק של 50% קליטה מהראשון כדי שלא יהיו לך אזורים מתים בבית.

כמובן שמחברים אותם בכבל אין את העניין הזה.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה ואתה רוצה להגיע לפתרון האמיתי, המומלץ והטוב ביותר תצטרך להעביר כבל רשת מהממ"ד לארון תקשורת ומשם להתפצל לשאר הבית, זה ייתן לך חיבור קווי כמו מנתב הראשי ואפשרות לחבר נתב נוסף שיוגדר כ-AP שייתן אינטרנט אלחוטי בכל איזור ברמה איכותית כמו מהנתב הראשי.

השחלת כבלי רשת אפשרית דרך התשתית של הטלפון וה TV שנמצאת בקירות.

לשאלותיך:

אופציה א' - לקנות מתאם רשת חשמל TP-Link PA4010 נוסף, לשים אותו בחדר בקומה העליונה שבה אין גישה קווית ואז לקנות ראוטר נוסף ולחבר אותו קווית למתאם החשמל כך שהראוטר החדש יוכל לספק חיבור קווי לממיר המדובר, וגם יספק גלישה אלחוטית חזקה ויציבה לכל הקומה --- במידה והמתאם חשמל יעבוד כראוי זאת אופציה טובה, לא ניתן לשער איך וכיצד יעבוד עד שלא תחבר ותבדוק.

אופציה ב' - לקנות רק ראוטר חדש, ולחבר אותו בצורה אלחוטית (אם זה בכלל אפשרי שהוא גם יקלוט אות אלחוטי וגם ישדר אותו הלאה...?) אל הראוטר שבממ"ד ואז כמו הנ"ל, גם תהיה גישה קווית לממיר וגם כיסוי קליטה לכל הקומה --- רעיון גרוע שיביא לך רק צרות... לא מחברים רפיטר אלחוטי לנתב שנמצא בתוך ממ"ד.

תוכל לקרוא בהרחבה על פתרונות לרשת קווית ואלחוטית בקישור הבא:

http://www.smartnetworks.co.il/#!wifi/cva3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. חיבור באופן של ראוטר ביחד עם ראוטר שיישמש כמאריך טווח יגרום למהירות לקטון בחצי כאשר שניהם עובדים.

2. חיבור באופן קווי של ראוטר נוסף שיישמש כמאריך טווח הוא פתרון מעולה. כמו שאמרו השניים מעליי.

3. למה, בשם אלוהים, לשים ראוטר בתוך ממ"ד?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שזה בכוונה תוכנן להיות בממ"ד אלא שם שמו את המודם שלהם...

לא שאני מאשים אותם במשהו אבל מה אכפת להם לשים את זה שם ושאחר כך הלקוח יגיד שאין לו קליטה.

ואז המוקדנית שאין לה מושג בכלל בתקשורת תגיד לה משהו בסגנון של "אה נו בטח אין לך מגדיל טווח, תשימי גם אלף מגה...."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...