רוצה להעביר אינטרנט מהסלון לחדר, מתלבט עם איזה כבל - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה להעביר אינטרנט מהסלון לחדר, מתלבט עם איזה כבל

or756

Recommended Posts

כבל גמיש מיועד ללחיצת ראשים עליו בלבד

כבל קשיח מיועד לחיבור של שקע. אם רוצים ללחוץ עליו ראשים נדרשים ראשים מיוחדים שלא מחזיקים בדרך כלל בחנויות. כך שמבחינתך כבל קשיח מיועד לחיבור בתו שקעים

הדרך המומלצת לחבר את הרשת היא על ידיי כבל קשיח בתוך הקירות שמחובר לשקעים, וחיבור על ידיי פאטצ' גמיש מהשקע למחשב או לראוטר

במקרה כזה לא תצתרך כלים מיוחדים, תחבר את הכבל הקשיח לשקעים (כולל האדמה - בדרך כלל על ידיי לחיצה של החוט לחיבור או הכנסה שלו לתוך חור שמיועד לו) ותחבר את הראוטר והמחשבים לשקעים אם כבל פאטצ' גמיש

אתה יכול לקנות כבל פאטצ' גמיש קיים ואז לא תצתרך ללחוץ ראשים

אם אתה רוצה להכין כבלי פאטצ' משלך, תשתמש בכבל גמיש ותלחץ עליו ראשים, כשאתה מחבר את האדמה לחלק החיצוני של הראש

בשיטה הזאת לא קורה (ולא אמור לקרות) מצב שאתה צריך לחתוך ראשים מכבל קנוי

אין לי אפשרות להעביר את זה בתוך הקיר עצמו, אלא רק עליו בדרך שבה טכנאים של ובזק מתקינים כבלים, בצורה חיצונית בלבד.

קצת סיבכת אותי עם ההסבר הזה, מה הבעיה בלקחת כבל CAT5E גמיש רגיל שמוכרים בחנויות , לחתוך את הראש שלוף לחשוף את החוטים ולחבר לשקע?

זה לא שיש לי טירחה מיוחדת בלחתוך ראש חחח

מה הקטע של ההלחמה ? בחלק שמתחבר כבר לראוטר אין צורך לעשות שום דבר מיוחד מלבד להכניס לתוך השקע בראוטר, למה לחתוך ולחבר ראש מחדש + להלחים לקצה?

אתה מדבר על הלחמה לחלק הזה, כן? 72.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש שמנה איך אתה מתכנן להעביר את זה, הכללים הם :

חיבור כבל גמיש - רק לראש. צורת החיבור בתוך השקע (IDC) לא בנויה לקבל מוליכים גמישים ולא תיצור איתם מגע אמין לכן לא ניתן לחבר שקע על מוליכים גמישים

חיבור כבל קשיח - לשקע או לראש שמתאים לכך. נכון שגם ראש רגיל בדרך כלל עובד, אבל לא באמת מיועד לזה כי השפיצים מהצד הפנימי שלו (אלה שהלוחץ ראשים נועץ לתוך המוליכים של הכבל) בנויים למוליכים גמישים. בראש המיוחד למוליכים קשיחים הצורה של השפיצים האלה שונה

האם אתה רוצה כבל אם ראש עליו שיוצא מהקיר ? או שקע ? אם שקע, מכאן מחייב שהכבל יהיה קשיח, ומכאן שאתה לא יכול להשתמש בכבל קנוי ולחתוך ממנו ראש לחיבור השקע

הלחמה היא חלק מלחיצת ראש על כבל מסוכך. בכבל יש 8 מוליכי תקשורת ומוליך אדמה, מוליכי התקשורת מתחברים בלחיצה ואת מוליך האדמה עליך להלחים ידנית לחלק המתכתי של הראש מבחוץ בנקודה קטנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש שמנה איך אתה מתכנן להעביר את זה, הכללים הם :

חיבור כבל גמיש - רק לראש. צורת החיבור בתוך השקע (IDC) לא בנויה לקבל מוליכים גמישים ולא תיצור איתם מגע אמין לכן לא ניתן לחבר שקע על מוליכים גמישים

חיבור כבל קשיח - לשקע או לראש שמתאים לכך. נכון שגם ראש רגיל בדרך כלל עובד, אבל לא באמת מיועד לזה כי השפיצים מהצד הפנימי שלו (אלה שהלוחץ ראשים נועץ לתוך המוליכים של הכבל) בנויים למוליכים גמישים. בראש המיוחד למוליכים קשיחים הצורה של השפיצים האלה שונה

האם אתה רוצה כבל אם ראש עליו שיוצא מהקיר ? או שקע ? אם שקע, מכאן מחייב שהכבל יהיה קשיח, ומכאן שאתה לא יכול להשתמש בכבל קנוי ולחתוך ממנו ראש לחיבור השקע

הלחמה היא חלק מלחיצת ראש על כבל מסוכך. בכבל יש 8 מוליכי תקשורת ומוליך אדמה, מוליכי התקשורת מתחברים בלחיצה ואת מוליך האדמה עליך להלחים ידנית לחלק המתכתי של הראש מבחוץ בנקודה קטנה

תודה רבה על ההסבר!

חח נראלי שנכנסתי למשימה גדולה ממה שחשבתי..

אז מה שאני בעצם צריך עכשיו זה 2 שקעים? אחד כניסה למודם/ראוטר ואחד היציאה בחדר ? וכל זה דרך כבל קשיח (מצופה PVC, לא הרגיל שמחברים איתו בין המודם למחשב?) שעובר על הקירות ומסתכם בנקודת בחדר?

אז עכשיו נשאלת הכדאיות הכלכלית / איכותית של זה, אם אני סתם מעביר כבל CAT5E לחדר (גמיש) בלי שום שקע וכלום, פשוט כבל ארוך, זה כמובן יהיה זול יותר.

אבל אני לא מוכן להתפשר על איכות תקשורת בקטע הזה, רוצה כמה שיותר טובה בהתחשב באמצעים המוגבלים שיש לי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה שלך לא תצטרך הלחמה.

מנסיוני לא נתקלתי בבעיה ללחוץ גם כבל קשיח (ולחצתי כבר לא מעט).

:jafafa:

אני מסכים איתך לחלוטין - אין שום בעיה ללחוץ כבל קשיח לתקע סטנדרטי - גם אני עשיתי זאת עשרות פעמים ללא שום בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין כבל קשיח וגמיש הוא המוליכים, לא הפלסטיק החיצוני

solid_stranded.jpg

יש הבדל בשפיצים שננעצים לתוך הכבל בתקעים לכבל קשיח או גמיש :

543px_Rj_45_male_compare_2.jpg

בראש לכבל גמיש השפיצים נמצאים מול האמצע של המוליך, ומיועדים להינעץ לתוך האמצע של המוליך - בין החוטים הדקים. כשלוחצים את הראש על כבל קשיח, הם ננעצים לתוך המוליך קצת ונעצרים. כל העומק הנוסף שהם נכנסים (כשאתה ממשיך ללחוץ אותם) מגיע על חשבון דברים כמו מחיצת הבידוד של המוליך, אוליי עיוות קטן בפלסטיק של הראש, הזזת המוליך מהמקום וכו'. במציאות זה עובד ללא בעיות מיוחדות, אבל הראש לא באמת מיועד לשימוש בצורה כזאת

בראש שמיועד לכבל קשיח השפיצים מראש מכופפים קצת ל 2 הצדדים, ובכך נקבע שכל שפיץ ייכנס לייד המוליך הקשיח מהצד שלו והמוליך יהיה תקוע ביניהם

בכבל יש חוט חשוף שמחובר לסיכוך לכל האורך. בראש אין חיבור לחיצה מתאים לחוט הזה, והצמדה שלו לצד האחורי של הראש לא בדיוק מספיקה (אם הזמן משיכות קטנות של החוט יביאו למשיכת החוט החוצה וניתוק שלו). לכן אני ממליץ לחבר את החוט הזה בהלחמה קטנה

ethernet_ftp.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין כבל קשיח וגמיש הוא המוליכים, לא הפלסטיק החיצוני

solid_stranded.jpg

יש הבדל בשפיצים שננעצים לתוך הכבל בתקעים לכבל קשיח או גמיש :

543px_Rj_45_male_compare_2.jpg

בראש לכבל גמיש השפיצים נמצאים מול האמצע של המוליך, ומיועדים להינעץ לתוך האמצע של המוליך - בין החוטים הדקים. כשלוחצים את הראש על כבל קשיח, הם ננעצים לתוך המוליך קצת ונעצרים. כל העומק הנוסף שהם נכנסים (כשאתה ממשיך ללחוץ אותם) מגיע על חשבון דברים כמו מחיצת הבידוד של המוליך, אוליי עיוות קטן בפלסטיק של הראש, הזזת המוליך מהמקום וכו'. במציאות זה עובד ללא בעיות מיוחדות, אבל הראש לא באמת מיועד לשימוש בצורה כזאת

בראש שמיועד לכבל קשיח השפיצים מראש מכופפים קצת ל 2 הצדדים, ובכך נקבע שכל שפיץ ייכנס לייד המוליך הקשיח מהצד שלו והמוליך יהיה תקוע ביניהם

בכבל יש חוט חשוף שמחובר לסיכוך לכל האורך. בראש אין חיבור לחיצה מתאים לחוט הזה, והצמדה שלו לצד האחורי של הראש לא בדיוק מספיקה (אם הזמן משיכות קטנות של החוט יביאו למשיכת החוט החוצה וניתוק שלו). לכן אני ממליץ לחבר את החוט הזה בהלחמה קטנה

ethernet_ftp.jpg

תודה רבה על ההסבר.

אז אני אלך לחפש כבל שהוא SOLID, בינתיים מצאתי כבלים רק אורכים מטורפים, של 100+ מטר, כשאני צריך במקסימום 20.

עכשיו, איך אני אמור לחבר את הכבל הקשיח למודם? ללחוץ לו ראש זו אופציה סבבה?

כי הייתי היום אצל אחד שמוכר חלקי אלקטרוניקה, לדעתו לא אמורה להיות שום בעיה ללחוץ ראש לכבל קשיח, הוא הראה לי ראש עם ציפוי מתכת ואמר שהוא מתאים גם לקשיח וגם לגמיש, כדאי לרכוש את הפלאגים האלה? או שיש אלטרנטיבה מומלצת יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חפש בחנויות מחשבים / בניין באזור שלך, יש מי שמוכר אותו לפי מטר

הדרך המומלצת היא לחבר כבל קשיח לשקעים קבועים על הקיר / בארון התקשורת, ולחבר כל שקע למחשב / ראוטר על ידיי כבל גמיש קצר (אפשר להשתמש בכבל קנוי אם ראשים מוכנים). יש את היתרון שאתה יכול לנתק הכול בלי שיבלטו מהקיר כבלים אם ראש

אם אתה רוצה לחסוך על שקעים, אתה יכול ללחוץ ראשים על הכבל הקשיח ישירות. ראשים שמיועדים ללחיצה על כבל גמיש וקשיח ניתן ללחוץ על כבל קשיח - בתקע כזה השפיצים יהיה קצת מוטים או מחודדים בצורה לא סימטרית, כך שכשאתה לוחץ אותם 2 השפיצים ייכנסו מ 2 הצדדים של המוליך הקשיח ויצבטו אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חפש בחנויות מחשבים / בניין באזור שלך, יש מי שמוכר אותו לפי מטר

הדרך המומלצת היא לחבר כבל קשיח לשקעים קבועים על הקיר / בארון התקשורת, ולחבר כל שקע למחשב / ראוטר על ידיי כבל גמיש קצר (אפשר להשתמש בכבל קנוי אם ראשים מוכנים). יש את היתרון שאתה יכול לנתק הכול בלי שיבלטו מהקיר כבלים אם ראש

אם אתה רוצה לחסוך על שקעים, אתה יכול ללחוץ ראשים על הכבל הקשיח ישירות. ראשים שמיועדים ללחיצה על כבל גמיש וקשיח ניתן ללחוץ על כבל קשיח - בתקע כזה השפיצים יהיה קצת מוטים או מחודדים בצורה לא סימטרית, כך שכשאתה לוחץ אותם 2 השפיצים ייכנסו מ 2 הצדדים של המוליך הקשיח ויצבטו אותו

הבנתי.

בשקעים צריך להיות ציפוי מתכנת מסביב לשקע? שילך עם התקע המסוכך? או שפה זה מיותר? למה לא מצאתי שקע כזה ..

אגב, יש לך אומדן מחירים? להגיד לי בערך? שלא יתפרו אותי פה חח

אם אתה יודע להגיד לי כמה זה בערך מחיר למטר כבל קשיח/ שקע לקיר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השקע בדרך כלל לא באמת מסוכך, אבל יש בו נקודת חיבור לסיכוך של הכבל, אליה אתה מחבר את החוט החשוף שעובר בתוך הכבל. בדרך כלל היא נראית כמו חור קטן בצד שמגיע אליו מוליך מהחלק המתכתי הקדמי של השקע

מחירים - 4..5 למטר כבל, בשקעים יש הבדלי מחירים גדולים בגלל שיש כל מיני סוגים (יחיד, כפול, יחידות להרכבה בתוך פאנל וכו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.
  • צור חדש...