צ'ה"ל פושע מלחמה? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צ'ה"ל פושע מלחמה?

benor

Recommended Posts

• תגובות 107
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמי שהיה לוחם בסדיר ועודנו לוחם במילואים קשה לי להאמין שצה"ל בכללותו ותוך כדי ידיעה פשעי מלחמה במופגן - כמי שמכיר.

רוב העוסקים בלוחמה הם אנשים מאוד ערכיים ומבינים שבסופו של דבר מדובר בחיי בני אדם

יכול להיות שפה ושם נעשים משגים - ויכול להיות מאוד שישנם פה ושם עשבים שוטים (לוחמים בדידים שעוברים את הגבול - לפעמים דק - של בין מה שמותר ומה שאסור)

אני יכול להגיד בפה מלא שמעולם לא קיבלתי פקודה שמתקרבת לפקודה לא חוקית - ואני יכול להגיד שגם יצא לי לעצור אנשים מלבצע משהו שמשפיל אדם אחר (כן - גם מחבל מן הצד השני הוא בן אדם - ולראייתי אין דבר כזה טררויסט אלא לוחם של האויב - זה שהלוחמה מתבצעת כלפי אוכלוסיה זה לא רק מצדם וזה לא המצאה שלהם).

גילוי נאות - אני מגדיר עצמי כשמאלני - אני רוצה להאמין שיש פתרון אחר מלבד הקזת הדם המשותפת הזו. אני חושב שאנחנו צריכים להגיע להחלטה שאנחנו צריכים לפתח את עצמנו ולא להתעסק בחרא של השטחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו צריכים להגיע להחלטה שאנחנו צריכים לפתח את עצמנו ולא להתעסק בחרא של השטחים.

בהתחשב בזה שאתה מדבר על "התעסקות בחרא של השטחים" ברוח זו בדיון הנוגע לתוצאות של נסיגה והעברת שטחים תחת שלטון ערבי, אתה לא צריך "להגדיר את עצמך" כשמאלני - אף אחד שאינו שמאלני אינו יכול להיות עד כדי כך אדיוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

.... אף אחד שאינו שמאלני אינו יכול להיות עד כדי כך אדיוט.

אני מבקש שלא תכנה אותי בשמות - גם לא בצורה עקיפה. אתה צריך לבדוק כלפי עצמך למה אתה מגדיר מישהו שחושב אחרת ממך כאידיוט.

מה שנאמר - הפוסל במומו פוסל.

אתה שוכח שאמנם אתה נמצא בבמה ציבורית אבל לא מותר להשתלח באנשים אחרים ולכנות אותם בשמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל כבר אמרתי לך בדיוק למה אני חושב שאנשים שמחזיקים בדעה כמו שלך הם אדיוטים. יש לך בעיה עם הכינוי, אני מבין, בוודאי שהוא לא נעים, ובכל זאת - מי שקורא לצאת מהשטחים ולמסור את השלטון בהם לערבים אחרי שהוא ראה את דוגמת עזה, הוא אדיוט. לא קראתי לך "בוגד", לא קראתי לך בשום שם גנאי שלא הרווחת ביושר. מדובר אמנם בקלישאה שחוקה, ובכל זאת -

"The definition of stupidity is doing the same thing over and over again and expecting different results." — Albert Einstein

לא מתאים לך שיכנו אותך אדיוט? תתחיל לדבר בהגיון, אולי אנשים ישנו את דעתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה כן וארבעים שנה אנחנו מנסים להכניע את הפלסטינים באמצעים צבאיים ואו סגר ואו חסמים ושום דבר לא עוזר - זה לא עונה להגדרה שלך.

עזוב - אין לי כח להתווכח עם מי שמתבטא בצורה כזו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל המאמרים האלו מתעלמים לגמרי מעובדות המציאות שהחמאס יצר בעזה.

מתעלמים מהשיגורים והלחימה מתוך שטח בנוי ודירות בהם מתגוררים תושבים "תמימים".

מתעלמים מכך שחצי מהאנשים שם כולל נשים וילדים הם סייענים של החמאס לכל דבר.

מתעלמים מצרכי הביטחון שצבא אמור ליישם בשטח כדי למנוע פגיעה בחייליו.

כן זה לא נעים.

זה לא נעים שצה"ל נכנס לערים בעזה ומפעיל כוח צבאי.

וכן, זה אך ורק באלף מיליוני מיליון אחוזים באשמת החמאס בעל האג'נדה הגזענית הרצחנית.

ולא, העזתים אינם חפים מפשע.

הם בחרו בחמאס, הם תומכים בחמאס, הם בעצמם החמאס.

אם להפציץ בניין שלם על כל יושביו יקטין את הסיכון שחייל יפגע במהלך , אז מבחינתי גם לשטח לגמרי שכונה שלמה.

עזתים חלאות אדם מעודדי טרור ורצח, הוזהרתם שוב ושוב להפסיק את האלימות נגד היהודים.

דמכם בראשכם נבלות דמויי אדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה כן וארבעים שנה אנחנו מנסים להכניע את הפלסטינים באמצעים צבאיים ואו סגר ואו חסמים ושום דבר לא עוזר - זה לא עונה להגדרה שלך.

עזוב - אין לי כח להתווכח עם מי שמתבטא בצורה כזו...

אתה טועה גדר ההפרדה למשל הביסה אותם בצורה די רצינית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישראל מעולם לא ניסתה "להכניע את הפלסטינאים" (לדעתי, חבל שכך) - למעשה, היא מעולם לא ניסתה "להכניע" אף אחד מאויביה, שכן אחרת מלחמת ששת הימים היתה מסתיימת בכיבוש קהיר ודמשק ותליית אלו שעמדו בראש המשטרים שם. כל מה שהיא ניסתה זה למנוע מה'פלסטינאים' ומתומכיהם במדינות השכנות להצליח לבצע את תוכניתם להשתלט על מדינתינו (בגרסה המרוככת) אן מלבצע בנו רצח עם (בגרסה הלא מרוככת). בכך, למרות האבדות, מדינת בינתיים הצליחה לא רע באמצעים צבאיים - בטח שטוב יותר משהיא הצליחה באמצעות הסכמים כגון אוסלו הארור, שגם דה-פקטו נתן לגיטימציה מטעם לשלטון ערבי 'פלסטינאי' בשטחים שבמשך עשורים עד אז היו שטח ישראלי, ובכך סלל את הדרך לתביעות שטחים נוספות, וגם הקל עליהם במאמציהם לבצע בנו רצח עם.

אבל באמת עזוב, גבריאל - אין לי כוח להתווכח עם מי שאדיוט מכדי להבין את מה שכתבתי פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו צריכים לשאול את עצמנו: האם אנחנו באמת חלק מהבעיה? כשאני מדמיין את המזה"ת ללא עדיין אין פלסטין (כורדיסטן אין אז פלסטין יהיה?) , עדיין מוסלמים הורגים נוצרים ובני מיעוטים וכמובן האחד את השני.

הרי כולנו יודעים שמאז 1948 מוסלמים נהרגו בעיקר ע"י - מוסלמים (מוסלמי אחד על כל 310 אחרים שנהרגו נהרג ע"י ישראל) .

גם אני לא מאמין שהפתרון הוא צבאי, הפתרון הוא באבולוציה של האיסלם והאיסלם הקיצוני בפרט ובהתפתחות האינטילקטואלית של הפלסטינים. זה יכול לקחת 40 שנה וזה יכול לקחת 100 שנה.

אבל דבר אחד מטריד אותי - ככל שעובר הזמן פחות ופחות עושה רושם של מדינה שרוצה שלום או אפילו של מדינה שיודעת לשחק את המשחק הבינלאומי בהקשר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצחיק, אותי מטרידה בעיקר העובדה שישראל ממשיכה לנסות כן לשחק את המשחק הבינלאומי המטומטם הזה, כאשר ברור לחלוטין שאין פה שום עניין של "שלום" בכלל מול הג'יהאד האיסלמי שהפיתרון היחיד שצריך להיות נגדו זו השמדה טוטאלית מעל פני האדמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...